واحد ارتباطات

هدف 

برنامه ريزي و هماهنگی برنامه هاي معاونت های سه گانه صدا، سیما و خبر شبکه استانی فارس و همچنین برنامه های سلامت شبکه های سراسری در حوزه های بهداشتی، درمانی، دارو غذا، آموزشی، پژوهشی، دستاوردها و ... به منظور ارتقای آگاهی های عمومی  به مردم كه به صورت کلی به شرح زیر می باشد:

سیما :

الف) برنامه زنده تلویزیونی "سلامت باشید":

برنامه ای زنده در قالب کلی پرسش و پاسخ و با آیتم های متنوع گزارش، معرفی دستاوردهای دانشگاه، توصیه ها و پیام ها و ... که روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته با حضور اساتید و متخصصان برجسته دانشگاه با موضوعات متنوع بهداشتی و درمانی ساعت 18 پخش و بازپخش آن سه شنبه ها و پنج شنبه ها در همان ساعت انجام می شود.

ب) برنامه های متنوع سلامت محور :

دانشگاه علوم پزشکی با توجه به مسوولیت خطیر خود در امر ارتقای سلامت و بهداشت مردم، اقدام به برگزاری برنامه های مختلف تلویزیونی در قالب های زنده، تولیدی، زیرنویس، ارتباط تلفنی، گفتگو محور و ... با توجه به تقویم سلامت جهانی و ملی و به صورت متوالی می نماید که از آن جمله برنامه های : کاشانه مهر، صبح پارسی، درشهر، نگاه روز، هشتک فارس، شبانه و ... می باشد.

صدا:

الف) برنامه زنده رادیویی "راز تندرستی":

برنامه ای زنده در قالب کلی پرسش و پاسخ و با آیتم های متنوع گزارش و ارمغان های تندرستی که روزهای چهارشنبه هر هفته با حضور اساتید، متخصصان و کارشناسان برجسته دانشگاه با موضوعات متنوع بهداشتی و درمانی ساعت 9 صبح پخش می شود.

ب) برنامه های متنوع سلامت محور :

این برنامه ها در قالب های زنده، تولیدی، ارتباط تلفنی، گفتگو محور، نمایشنامه های کوتاه رادیویی، گزارشی و ... با توجه به تقویم سلامت جهانی و ملی که از آن جمله برنامه های : بیشتر بدانیم، سلام کاکو، سایبان مهر، بی تعارف با مسوولان، نیمروزی، شبانه، پسین دلگشا و ... می باشد.

خبر:

- تهيه و ارایه سوژه های به روز دانشگاه در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و ... و هماهنگی با واحدهای مورد نظر جهت انجام مصاحبه و پخش خبر از بخش های خبری صدا و سیمای استانی و سراسری

 

-   هماهنگی مصاحبه های موردی با مسوولان مورد نظر و خبرنگاران صدا و سیما جهت تهیه گزارش و پخش از بخش های خبری صدا و سیما

 

- مکاتبه و هماهنگی به منظور پوشش خبری و تصویری سمینارها و برنامه های مهم دانشگاه

 

 

دیگر امور :

- هماهنگی با تیم های تصویربرداری و خبری شبکه های سراسری صدا و سیما به منظور انعکاس مهم ترین برنامه ها و دستاوردهای حوزه سلامت استان از طریق رسانه ملی

 

- بررسی نظرات، مشکلات و پیشنهادات مردم در قالب دریافت ایمیل های مردمی و انعکاس به ریاست محترم دانشگاه و واحدهای مربوطه از طریق تهیه نامه های محرمانه جهت پاسخگویی و رفع مشکل

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-10-30 14:26        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ