آرشیو سال 1390
    

.مسجد دانشکده علوم پزشکی غبار روبی شد.
 

در آستانه حلول سال نو،اعضای کانون قرآن وعترت، مسجد حسین بن علی دانشکده نظافت و غبار روبی شد و پس از پایان غبارروبی فضای مسجد با گلاب محمدی معطر شد. مسجد دانشکده علوم پزشکی گراش یکی از زیباترین و بزرگترین مساجد منطقه به شمار میرود. دو مناره این مسجد به سبک مسجد النبی مدینه ساخته اشت که در نوع خود کم نظیر است.
 

masjed.gif]

 

اولین کارگاه نجوم در دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.

کارگاه نجوم با حضور مهندس مظفری در دو بخش تئوری و عملی و با حضور دانشجویان علاقه مند به مباحث نجومی برگزار شد. در این کارگاه مظفری با استفاده از نرم افزار نجومی،اطلاعات جامعی را در مورد کره ی سماوی، زیباییهای آسمان و ... دراختیار دانشجویان قرارداد و در بخش عملی نیز دانشجویان با تلسکوپ به مشاهده آسمان . عناصر آن پرداختند.
این کارگاه به همت کانون قرآن و عترت و همکاری معاونت فرهنگی دانشکده برگزار شد.
 

najm1.gif]
 


najm3.gif]

 

زمین ورزشی دانشکده به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش به نقل از غلامرضا خوشبخت مدیرخدمات پشتیبانی دانشکده،کاراحداث زمین ورزشی دانشکده با مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال به پایان رسید. این زمین ورزشی چند منظوره شامل فوتبال ، والیبال،بدمینتون،بسکتبال در مدت سه سال ساخته شده است.

varzesh1.gif]       varzesh2.gif]

مدیر پشتیبانی دانشکده افزود:به دلیل واقع شدن این زمین در دامنه کوه و نیاز به تسطیح ،زمان احداث به طول انجامید و هزینه را افزایش داد. دانشکده علوم پزشکی گراش دارای دو سالن ورزشی سرپوشیده فوتسال ،والیبال و بدنسازی نیز میباشد

varzesh6.gif]

 

 

کلاسهای زبان در لابراتوار زبان تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشکده ،با شروع ترم بهمن ماه تمامی کلاسهای زبان در لابراتوار زبان تشکیل می گردد. این کلاس در طبقه فوقانی مجموعه آزمایشگاههای دانشکده تجهیز گردیده که ظرفیت 30 نفر را دارد.
لابراتوار زبان با هزینه ای حدود سیصد میلیون ریال تجهیز گردید که به عنوان سالن کنفرانس آموزشی نیز قابل استفاده است.

zaban2.gif]
 

 

حضور کارکنان دانشکده علوم پزشکی در راهپیمایی22بهمن و ایستگاه صلواتی

کارکنان دانشکده علوم پزشکی گراش همگام با سایر اقشار، درراهپیمایی عظیم 22بهمن  شرکت و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند. دراین راهپیمایی که از ساعت 9:30 از مقابل مدرسه علمیه چهارده معصوم علیهماالسلام به سمت مجموعه ورزشی شهدای شهرستان گراش انجام شد کارکنان این دانشکده با پرپایی ایستگاه صلواتی از مردم پذیرایی کردند.
 

22bahmanx1x.png]

 


مهدی محسن زاده  در پیامی ضمن تسلیت شهادت مهندس مصطفی احمدی روشن ، این عمل تروریستی را محکوم کرد. 

متن پیام بدین شرح است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهادت مظلومانه مهندس مصطفی احمدی روشن بدست عوامل تروریست و منافقین کور دلِ وابسته به مستکبرین جهانی را به محضرحضرت ولی عصرارواحنا له الفداه ورهبر معظم و معززانقلاب وملت شریف و قهرمان ایرانی اسلامی تسلیت می گویم.  

بار دیگرجنایت کاران خبیث و منافقین کوردل،دست به عملی زشت وغیرانسانی زدند ودانشمندی ازدانشمندان ایران را به شهادت رساندند تا دراراده ی آهنینِ جوانان عزیزی که گاه درراه نهضت علمی نهاده اند خلل و تزلزل ایجاد نمایند،غافل ازاینکه به شهادت رساندن این عزیزان، این اراده را محکمتر وگام هارا استوارتر خواهد نمود.

دشمنان جاهل بدانند به فضل خداوند علیم و باعنایات ائمه اطهارعلیهما السلام و با رهبری عالمانه مقام معظم رهبری، جوانان فهیم ایران در راه رسیدن به قله های علمی جهان در هر رشته اعم از هسته ای ، پزشکی، ارتباطات ، هوا و فضا و ... تمام تلاش و توان خود را به کارخواهند گرفت وعن قریب نام ایران اسلامی بر فراز این قله خواهد درخشید. انشاالله. 

اینجانب این عمل تروریستی وغیرانسانی که منجربه شهادت دانشمندان ایرانی می گردد محکوم می نمایم.

در پایان ازخداوندعزیزمسئلت دارم روح این شهید عزیز وتمامی شهدای علمی کشوررا با انبیا و اولیای الهی محشور فرماید.  

 


 

مهدی محسن زاده

 

بیست و دوم دیماه یکهزار و سیصد و نود
تیم والیبال دانشکده علوم پزشکی گراش نائب قهرمان مسابقات والیبال دانشکده های فارس شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی شهرستان گراش تیم والیبال دانشکده درمسابقات والیبال که باحضور دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز بمناسبت حماسه 9 دی برگزار شد به مقام دوم دست یافت. این مسابقات درمجتمع ورزشی ولایت دانشگاه علوم پزشکی بین 12 تیم انجام شد.

vali3.png]
 


بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش نمایشگاه بصیرت را در محل نمازجمعه برپا کرد.

درسالروزحماسه ملت بصیر ایران در نهم دیماه، بسیج دانشجویی دانشکده اقدام به برگزاری نمایشگاه بصیرت نمود. در این نمایشگاه که در محل نمازجمعه شهرستان گراش برگزار گردید بنرهایی در مورد ولایت فقیه،تصاویری از خواص بی بصیرت و نکات ارزشمند تاریخی درمباحث بصیرت به چشم میخورد که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.
در ادامه دانشجویان با حضوری گسترده در نمازجمعه شرکت و پس از نماز با دردست داشتن پارچه نوشته و پلاکاردهایی در راهپیمایی، این روز را گرامی داشتند.
گزارش تصویری این مراسم و تمامی اخبار دانشکده در سایت دانشکده علوم پزشکی گراش درج گردید.

rah1.png]

rah2.png]
 


متن پیام ریاست دانشکده پیراپزشکی گراش بدین شرح است
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حماسه ملت شریف وبصیرایرانِ اسلامی درنهم دیماه ۱۳۸۸ برگ زرینی بود که برصفحات تاریخِ این انقلاب افزوده شدوچشم جهانیان به این حضوریکپارچه متحیر ماند و امید نابخردان راناامید کرد.
دشمنِ ِنا آگاه با عَلَم کردن عده ای ازخواصِ بی بصیرت به فکرسست کردن ایمان واعتقاد مردم نسبت به اسلام وانقلاب وبراندازی نظام جمهوری اسلامی بود و تا آنجا پیش رفت که به سید وسالارشهیدان هتک حرمت نمود،اما غافل ازاین موضوع که ملت ایران، ملتی فهیم، بصیر،مومن ومعتقد است که درحوادث وفتنه ها به خواص نمی نگرد وگوش جان می سپارد به کلام رهبری آگاه،عالِم،شجاع و مقتدر.
بحمدالله امروزناخدای کشتی انقلاب کسی است که درطوفانی ترین لحظات با استعانت ازخداوند عزیز ودرتحت توجهات وحمایت ولی الله الاعظم صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ازحوادث وفتنه ها عبورخواهد کرد.
ملت عزیز و فهیم ایران،تاریخِ خانه نشینی امام علی(ع)،شهادت مظلومانه امام حسن(ع) و واقعه دردناک عاشورا را بخوبی مطالعه و مورد بررسی قرارداده است که تماماٌ ناشی ازبی خردی خواصِ بی بصیرت بوده است ومردم آن زمان به جای اطاعت ازولیّ زمان به گوش سپردن و اطاعت ازخواص ِ دنیا پرست پرداختند و آن فجایع دردناک و جانسوزرا به بار آوردند.
قطعاً ملت ایران با هوشیاری کامل ،مانع از تکرارمجدد آن حوادث صدراسلام خواهد شد ،آن حوادثی که هر خواننده ی منصف ِ تاریخ را ازسادگی مردمان آن عصر به تحیّر وامی دارد .تمامی مردم ایران اسلامی با حمایت از ولی امرمسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) همواره در دفاع از آرمانهای اسلام و انقلاب خواهد کوشید و در این مسیر به هدف اصلی خود که اتصال این انقلاب به انقلاب جهانی جضرت مهدی (ارواحنا له الفداه) است خواهد رسید ان شاءالله.
 
مهدی محسن زاده
ریاست دانشکده پیراپزشکی گراش
 


حضور گسترده دانشجویان دانشکده علوم پزشکی گراش در دعای ندبه
دانشجویان دانشکده علوم پزشکی گراش درمراسم معنوی دعای ندبه که درجوارقبورمطهرشهدای گمنام شهرستان گراش برگزارگردید شرکت کردند.دعای ندبه ی گراش همه ساله ۵ هفته ی آخرمحرم وصفر درتپه نورالشهداو درجوارقبورمطهر ۵ تن ازشهدای گمنام اجرا می شود . معاونت دانشجویی فرهنگی دانشکده دانشکده اعلام کرد: جهت رفاه حال دانشجویان سرویس ایاب و ذهاب هرهفته جهت شرکت دراین مراسم معنوی مهیا شده است.
kalat.png]
تصویری از تپه نورالشهدای شهرستان گراش(محل اجرای دعای ندبه)

tappe.png]
قبور مطهر5 تن از شهدای گمنام (بالاترین نقطه تپه نورالشهدا)

 

 

همایش اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و جدید در دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد

همايش اعتياد و خطرات وعوارض مواد مخدر جديد وصنعتي وراه هاي پيشگيري ازآن با سخنراني مسئول دفتراعتياد سازمان بهزيستي فارس آقاي قدرت محكم ، به ميزباني دانشكده علوم پزشكي گراش و با همت اداره بهزيستي و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدربرگزارگرديد. دراين همايش ، محكم مطالب ارزشمند و يافته هاي علمي درخصوص مواد مخدرجديد و صنعتي و راه هاي پيشگيري و درمان آن بيان و به معرفي نهادهاي ترك اعتياد و آموزش به خانواده ها در استان اشاره كرد و از دانشگاه علوم پزشكي شيراز به عنوان يكي ازبهترين نهادهايي نام بردند كه گام هاي موثري در امر آموزش به خانوادها  و ترك اعتياد معتادان برداشته اند.

 
ehtiad5.png]


ehtiad4.png]

ehtiad6.png]

ehtiad7.png]
 
ریاست دانشکده پیراپزشکی گراش: در نظر گرفتن رضای خدا اولین هدف دانشجو و طلبه باشد

درنشست صمیمی طلاب و دانشجویان که در حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام گراش برگزار شد حجه الاسلام والمسلمین اشجع مدیریت حوزه علمیه ضمن خیر مقدم به میهمانان ، به تبیین جایگاه معنویت در دانشگاه و حوزه اشاره کرد و شهیدان مفتح ، مطهری و بهشتی را الگوی خوبی در زمینه علمی و معنوی برای هر دو قشر معرفی کرد. پس از سخنان مدیریت حوزه علمیه، مهدی محسن زاده ریاست دانشکده پیراپزشکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح بر وحدت و تعامل و همدلی بین طلاب و دانشجویان تاکید کرد. وی با بیان این مطلب که اولین هدف برای دانشجو و طلبه باید رضای خدا باشد، اشاره کرد نداشتن این هدف برای هر دو قشر یعنی تاریکی مطلق. در پایان هدیه ای از طرف ریاست دانشکده پیراپزشکی به مدیریت حوزه علمیه اهدا گردید.

vadat7.gif]


vadat1.gif]
 افتتاح رسمی دانشکده علوم پزشکی شهرستان گراش

دانشكده علوم پزشكي شهرستان گراش با حضور دكتر محققي معاونت آموزشي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ،دكتر ايمانيه قائم مقام وزير بهداشت در فارس و رياست دانشگاه علوم پزشكي شيراز  ،دكتر حسني نماينده مردم گراش، لار و خنج در مجلس شوراي اسلامي و تني چند از مسوولين و معتمدين شهرستان روز جمعه 25 آذر ماه رسماَ افتتاح شد.
در اين مراسم مهدي محسن زاده رياست دانشكده پيراپزشكي گراش ضمن خير مقدم به ميهمانان ،گزارشي را درباره اين دانشكده ارائه داد و سپس دكتر ايمانيه و دكتر محققي مسائلي را درباره مسائل مربوط به دانشگاه و دانشكده هاي علوم پزشكي بيان كردند.
پس از اجراي مراسم افتتاحيه و اعطاي حكم سرپرستي دانشكده علوم پزشكي گراش به دكتر كوثري ، سالن دفاعيه 136 نفري دانشكده علوم پزشكي گراش نيز توسط دكتر محققي افتتاح شد. اين سالن كه كه در نوع خود يكي از مجهزترين سالن هاي دفاعيه در منطقه به شمار مي رود با هزينه اي بالغ بر هشتصد ميليون ريال  از اعتبارات دولتي احداث و به بهره برداري رسيد.

olum.png]

slon1.png]

 
 
دکتر کوثری به سمت رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان گراش منصوب شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش طی نامه ای که ازسوی دکتر محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی خطاب به دکتر ایمانیه صادر گردید،  با حکم دکتر ایمانیه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در استان، دکتر کوثری به سمت سرپرستی دانشکده علوم پزشکی گراش منصوب شد.

 
 
kowsari1.png]

 

                                                                                                                کار ساخت سالن دفاعیه دانشکده علوم پزشکی به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی به نقل ازغلامرضا خوشبخت مدیرخدمات پشتیبانی دانشکده ،کارساخت این سالن که یکی ازمجهزترین سالنهای منطقه به شمارمیرود به پایان رسیده است. سالن دفاعیه با ظرفیت ۱۳۶ صندلی مکمل سالن آمفی تئاتردانشکده به ظرفیت ۳۰۵ نفر نیز می باشد که مجری این طرح شرکت سیما چوب تهران بوده است.هزینه این پروژه حدود نهصد میلیون ریال است که ازاعتبارات دولتی تامین گردید. این سالن بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

salon2.png]


 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-3-13 10:38        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ