دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکیآرشیو سال 92 
 


 

 

برگزاری کارگاه داده کاوی پیشرفته در دانشکده مدیریت

 در تاريخ 13/12/92  و 14/12/92 كارگاه داده كاوي پیشرفته با همت گروه انفورماتيك پزشكي دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي و با حضور پروفسور نخعي زاده استاد دانشگاه KIT آلمان و همچنین ریاست محترم دانشکده مدیریت جناب آقای دکتر براتی و جمعی از  اعضاء محترم  هيئت علمي  دانشکده به همراه دانشجويان این حوزه  و  جمعی از اعضاء هيئت علمي  و دانشجویان دانشگاههای دیگر  در سالن کنفرانس دانشكده مديريت و اطلاع رسانی پزشکی برگزار گردید . در ابتدای سخنرانی  پروفسور  نخعی زاده به معرفی خود و حوزه فعالیت های انجام شده در کشور آلمان در حوزه داده کاوی و مسائل مربوط به آن  پرداختند و سپس به تعریف داده کاوی بصورت عام و نحوه استفاده از آن در حوزه های مختلف سلامت پرداختند .مسائلی که در این سخنرانی به بحث گذاشته شد شامل موارد زیر می باشد.

-          Customer Relationship management (CRM)
-          Investor  Relationship management (CRM)
-          Donar Relationship management (CRM)
-          Olap online analytical processing(OLAP)
-          Business intelligence
-          Data mining process
 درپایان مقرر گردید که همکاری مشترک بین بخشی بین دودانشگاه KITودانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب اعزام دانشجو وتجارب علمی پژوهشی انجام پذیرد.   (14/12/92)
 
پنجمین جلسه گزارش صبحگاهی (morning report) دانشکده مدیریت
پنجمین جلسه گزارش صبحگاهی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوشنبه مورخ 12/12/92 در محل سالن کنفرانس این دانشکده با مشارکت فعال مدیران محترم بیمارستان ها و اعضا محترم هیات علمی دانشکده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید . در ابتدای  جلسه جناب آقای دکتر براتی ریاست محترم دانشکده ضمن خیر مقدم و تشکر ازکلیه مدیران محترم بیمارستانها ابراز امیدواری کردند با استفاده از پتانسیل های علمی و پژوهشی اساتید دانشکده مدیریت و همکاری مداوم مدیران محترم  مطالعات و پژوهش های موثری در راستای حل معضلات فعلی بیمارستانها صورت گیرد . سپس جناب آقای دکتر فاضل بحث جلسه گذشته را جمع بندی نموده جناب آقای دکتر نسیمی مدیر محترم بیمارستانقطب الدین ، موردی را که در این بیمارستان به عنوان case  مدیریتی مطرح بود عنوان کردند. موضوع اصلی این caseارتقا کیفیت وعده های غذایی در بیمارستان و افزایش رضایتمندی بیماران  بود و در شرح مساله اینگونه عنوان گردید که یکی از موارد اساسی که می تواند در عملکرد بیمارستان نقش اساسی داشته باشد بحث تغذیه و خدمات غذایی است بدون تردید بخش تغذیه بیمارستان در زمره مهمترین بخش های یک بیمارستان است. توجه به بخش غذا صرفا به غذا نمی باشد بلکه فراهم نمودن و ارائه خدمات غذایی مناسب به مشتریان نیز جز وظایف بیمارستان می باشد که در اکثر بیمارستانها مورد غفلت واقع شده است. غذای خوب در سلامتی و درمان افراد بسیار مهم می باشد و جزئی از مراقبتهای درمان است بیماران جهت کمک به بهبود خود به غذای مغذی سالم و اشتها آور نیاز دارند.  افزایش کمی و کیفی غذا و نارضایتی پرسنل از غذای بیمارستان همواره یکی از دغدغه های مدیران می باشد سپس جناب آقای دکتر براتی و جناب آقای دکتر نسیمی مسائل جلسه را جمع بندی کرده و راهکارهای عملی را ارایه دادند .(12/12/92)

جلسه هماهنگي و مصاحبه جهت توانمندسازي مديران دانشگاه 

یکی از اهداف كلان نظام سلامت، ارتقا كيفيت خدمات درماني و افزايش رضايتمندي مي باشد. بي ترديد دسترسي به اين هدف بدون استفاده از ظرفيت هاي علمي و نيروي انساني توانمند در سطح دانشگاه مقدور نخواهد بود. اولين جلسه آزمون مديريتي روز دوشنبه مورخ 5/12/92 با حضور 11 تن از فارغ التحصيلان رشته مديريت خدمات بهداشتي درماني شاغل در دانشگاه برگزار گرديد. اين آزمون شامل يك آزمون كتبي، تست تيپ شخصيتي (MBTI) و مصاحبه فردي بود. در خصوص آزمون كتبي تعدادي سناريوي مديريتي در اختيار افراد قرار گرفت تا شيوه تعامل ايشان در برخورد با مسائل مديريتي مشخص گردد. جهت سنجش تيپ شخصيتي افراد نيز از سنخ نماي مايرز و بريگز كه مشتمل بر 125 سوال مي باشد، استفاده گرديد. در نهايت مصاحبه افراد با حضور قائم مقام محترم معاونت درمان دانشگاه جناب آقاي دكتر تدين، معاون محترم توسعه و مديريت منابع جناب آقاي دكتر اميني، رياست محترم دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي جناب آقاي دكتر براتي و اساتيد محترم رشته مديريت خدمات بهداشتي درماني جناب آقاي دكتر كشتكاران و سركار خانم دكتر حاتم صورت پذيرفت. در اين مصاحبه فردي علاوه بر سنجش دانش و ديدگاه مديريتي ، مهارت هاي رهبري، ارتباطي، فني و ادراكي و همچنين دانش كامپيوتر و شيوه نگارش افراد مورد سنجش قرار گرفت. يقينا برگزاري اين آزمون همه جانبه كه براي اولين بار در دانشگاه برگزار گرديد، بدون حمايت هاي رياست محترم دانشگاه و همچنين مساعدت و همكاري دلسوزانه معاونين محترم درمان و توسعه ومديريت منابع، امكان پذير نبود. لذا ضمن سپاس فراوان از مشاركت فعال ايشان، اميد است اين جلسه، نقطه شروعي براي توسعه همكاري هاي بين بخشي در جهت توانمند سازي مديران حوزه سلامت دانشگاه باشد. (6/11/92)


چهارمین جلسه گزارش صبحگاهی
(morning report) دانشکده مدیریت
دکتر محمد هادی ایمانیه ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن استقبال و تاکید بر استمرار این جلسات به صورت هفتگی گفت : به کلیه مدیران تاکید میکنم که حتماً در جلسات حضور یافته و از تجربیات موفق یکدیگر و اطلاعات اکادمیک اساتید دانشکده استفاده نموده و علاوه بر این هر جلسه از جلساتmorning report  به صورت نشریه 1 صفحه ای منتشر شده که هم مرور مطالب بخاطر حجم کم راحت تر شود و هم اینکه راهکار های کاربردی و عملی را برای مدیران سیستم های سلامت فراهم می آورد .
دکتر امید براتی ؛ رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : چهارمین جلسه گزارش صبحگاهی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوشنبه مورخ 5 اسفندماه سال جاری در محل سالن کنفرانس این دانشکده با حضور دکتر ایمانیه ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت فعال مدیران محترم بیمارستان ها و اعضاء هیات علمی دانشکده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید .
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری مستمر جلسات گزارش صبحگاهی اقدامی موثر در راستای حل معضلات فعلی بیمارستانها باشد .(5/12/92)

 

نخستین سمینار بین المللی مدیریت بحران در شیراز آغاز به کار نمود
نخستین سمینار بین المللی مدیریت بحران با حضور اساتید بین المللی پرفسور دلاکورت(Della Corte) و پرفسور اینگارسیا(Ingarssia)، جناب آقای دکتر جلالی فوق دکترای مدیریت بحران  ، دکتر براتی ریاست محترم دانشکده و اعضاء محترم هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی توسط  دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تاریخ 26/11/92 در محل مجتمع آموزشی فرهنگی ولایت برگزار شد . در این سمینار پرفسور Della Corte به معرفی آکادمی (European Master in disaster medicine) EMDM
پرداخت و برنامه ها و دوره های برگزار شده برای دانشجویان سراسر دنیا در زمینه Emergency Medicine و Disaster Medicine را معرفی کرد که در زمینه Simulation و شبیه سازی در اجرا ارزیابی همه جانبه استاد- دانشجو و مربی می باشد . علاوه بر این به معرفی وب سایت این آکادمی و پودمان های اجرا شده در این آکادمی پرداخته شد . در این آکادمی 9 پودمان برگزار می شود که شامل مقدمه ای بر آموزش مجازی ، مدیریت بحران در پزشکی ، پژوهش در طب اورژانس ، مدیریت در طب اورژانس ، آموزش در طب اورژانس ، ، سلامت روانی در حوادث ، آموزش در بحران ، اخلاق در بلایا و رویکرد ترکیبی بحران می باشد . هزینه این دوره 5500 یورو معادل 22 میلیون تومان می باشد که در این راستا سئوالاتی که از مهمانان پرسیده شد هزینه بالای این دوره و مشکلات اینترنتی موجود در کشور برای همراهی ویدئو کنفرانس های برگزار شده در این دوره می باشد در پاسخ به این سئوال پرفسور Della Corte پاسخ داد که سالیانه به 3 نفر بورسیه تحصیلی برای کشورهای با درآمد پایین که بیشتر کشورهای آفریقایی هستند می دهند و برای مشکل اینترنت این راه کار وجود دارد که کلیه فایل های ویدئو کنفراتس همزمان قابل دانلود در وب سایت این آکادمی وجود دارد . ودر نهایت پرفسور Ingarssia توضیحاتی درباره آموزش مجازی در بحران را به کلیه حضار ارائه دادند  در ادامه سمینار در دو روز آینده کارگاهی برای اجرای برنامه شبیه سازی و آموزش مجازی در بحران به صورت عملی ارائه خواهد شد . در قسمت پایانی برنامه پانل پرسش و پاسخ با حضور آقایان دکتر سید وحید حسینی مسئول مدیریت بحران دانشگاه آقای دکتر کلانتری  سرپرست علمی بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی ، خانم دکتر ظریف صنایعی مدیر گروه آموزشی برنامه ریزی یادگیری الکترونیک در علوم پزشکی و آقایان پرفسور Della Corte و پرفسور Ingarssia و دکتر جلالی برگزار شده و ضمن معرفی و آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابل با حوادث و بلایا و اعضاء پانل نظراتشان را در این مورد بیان نموده و به سئوالات شرکت کنندگاه پاسخ دادند . (27/11/92)

 

برگزاری مراسم جشن به مناسبت گرامیداشت ایام ا.. دهه مبارک فجر در دانشکده مدیریت
شنبه 19 بهمن ماه به مناسبت میلاد امام حسن عسکری (ع) و گرامید اشت ایام ا.. دهه مبارک فجر و وبزرگداشت سي وپنجمين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران ، مراسم جشنی با حضور دانشجویان و کارکنان دانشکده مدیریت و نهاد رهبری با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده مدیریت و فرهنگسرای نهاد رهبری برگزار گردید . در این مراسم خانم دکتر کاوسی معاون آموزشی دانشکده و حاج آقا ذوالقدر مدیر فرهنگسرا ضمن تبریک جشن و خیر مقدم درخصوص پیروزی انقلاب اسلامي ايران صحبت کردند . در ادامه آقای هاشم کرونی شاعر برجسته استان فارس به شعر خوانی پرداختند . مسابقه طنز، پذیرایی و نماهنگ از دیگر برنامه های این جشن بود . (19/11/92)


دومین جلسه morning report دانشكده مديريت
دومین جلسه گزارش صبحگاهی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوشنبه مورخ 7/11/92 در محل سالن کنفرانس دانشکده مدیریت با مشارکت گسترده مدیران بیمارستان ها و اعضا هیات علمی دانشکده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید . این جلسه با هدف رفع مشکلات فرایندی و مدیریتی موجود در بیمارستانها از طریق تبادل دو طرفه تجارب و اطلاعات اساتید ، مدیران و دانشجویان این دانشکده و استفاده بهینه از تجربیات و تصمیمات ارزنده مدیران برجسته بیمارستان های آموزشی و درمانی دانشگاه به منظور تلفیق اصول علمی و آکادمیک دانشگاهی با تجربیات عملی و کاربردی بیمارستانی جهت حل مشکلات موجود در سیستم تشکیل شد.
در این جلسه جناب آقای ملک نسب مدیر محترم بیمارستان خلیل به عنوان مسئول جلسه موردی را که در این بیمارستان به عنوان Case مدیریتی مطرح بود عنوان کردند . مسئله مورد بحث این بود که چگونه می توان بهره وری اتاق های عمل را با وجود محدودیت ها و مقاومت های موجود در سیستم افزایش دهیم . سپس جناب آقای دکتر براتی و جناب آقای ملک نسب مسائل جلسه را جمع بندی کرده و راهکارهای عملی را ارایه دادند .
در پایان جلسه آقایان پناهیان ، خان سالار و فاضل جهرمی به دلیل کسب رتبه های اول تا سوم در آزمون کتبی و پایانی دوره های اموزشی مدیران توسط جناب آقای دکتر براتی لوح تقدیر با امضای ریاست دانشگاه دریافت کردند . (8/11/92)

 
   
   
 

 
 

جلسه تودیع و معارفه معاون فرهنگی دانشکده مدیریت
جلسه تودیع و معارفه معاون فرهنگی دانشکده با حضور حاج آقا دیمی معاون فرهنگی و سیاسی فرهنگی دکتر عزیزی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ، آقای میر ابراهیمی مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه، دکتر براتی رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان روز چهارشنبه 9/11/92 در سالن کنفرانس دانشکده برگزار گردید . در این جلسه دکتر عزیزی ضمن تشکر از زحمات خانم احمدزاده معاون فرهنگی اسبق دانشکده ، به معرفی خانم دکتر محمودزاده معاون فرهنگی جدید دانشکده پرداختند و برای ایشان آرزوی توفیق نمودند . همچنین جناب آقای دیمی و میرابراهیمی نیز ضمن قدردانی از خانم احمدزاده برای دکتر محمودزاده آرزوی موفقیت کردند . در پایان آقای دکتر براتی با اهداء لوح از خانم احمدزاده تقدیر و تشکر نمودند همچنین ایشان با اهداء لوح و هدیه به دانشجویان کیمیا پورمحمدی ، جواد شاه محمدی ، عبداله الماسیان کیا ، که در مقطع دکترا پذیرفته شده اند تبریک گفتند . (9/11/92)


اولين جلسه morning report دانشكده مديريت

اولین جلسه گزارش صبحگاهی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 در محل سالن کنفرانس این دانشکده با مشارکت گسترده مدیران  بیمارستان ها و اعضا هیات علمی دانشکده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید . این جلسه با هدف بهره مندی و تبادل دو طرفه تجارب و اطلاعات اساتید ، مدیران و دانشجویان این دانشکده و استفاده بهینه از تجربیات و تصمیمات ارزنده مدیران برجسته بیمارستان های آموزشی و درمانی دانشگاه به منظور تلفیق اصول علمی و آکادمیک دانشگاهی با تجربیات عملی و کاربردی بیمارستانی جهت حل مشکلات موجود در سیستم تشکیل شد.
این جلسه با تاکیدات ریاست محترم دانشگاه و تلاش های بی دریغ و ارزشمند آقای دکتر براتی ، خانم دکتر کاوسی و خانم پورمحمدی انجام گرفت.(24/10/92)

 

برگزاري نمايشگاه ايده هاي نو توسط دانشجويان رشته مديريت
سه شنبه 3/10/92 نمايشگاهي از طرف دفتر توسعه آموزش دانشكده مديريت (EDO ) در قالب ايده هاي نو و ابتكاري در حيطه مديريت خدمات پشتيباني بيمارستان توسط دانشجويان مديريت ورودي 91 در دانشكده مديريت برگزار شد . اين نمايشگاه با مديريت خانم پورمحمدي و با حضور ارزشمند رياست ، معاونين آموزشي و پژوهشي دانشكده و ارائه پيشنهاداتي از طرف اين عزيزان مطرح شد . در پايان دكتر براتي از دانشجوياني كه در برپايي اين نمايشگاه حضور فعال داشتند تقدير و تشكر نمودند.(4/10/92)
  
  
  انتخاب سركار خانم دكتركاوسي به عنوان پژوهشگر برتر
بدين وسيله به استحضار مي رساند سركارخانم دكتر كاوسي عضو هيئت علمي و معاون آموزشي دانشكده مديريت در مراسم روز پژوهش سال جاري موفق به كسب مقام پژوهشگر برتر دانشكده مديريت گرديدند. ضمن تبريك به ايشان جهت كسب اين مقام موفقيت روز افزون ايشان را از خداوند متعال خواهانيم . (30/9/92)


 

انتخاب سركار خانم دكتر نعمت الهي به عنوان پژوهشگر فعال
بدين وسيله به استحضار مي رساند سركارخانم دكتر نعمت الهي عضو هيئت علمي و مدير گروه انفورماتيك پزشكي دانشكده مديريت در مراسم روز پژوهش سال جاري موفق به كسب مقام پژوهشگر فعال دانشكده مديريت گرديدند. ضمن تبريك به ايشان جهت كسب اين مقام موفقيت روز افزون ايشان را از خداوند متعال خواهانيم . (30/9/92)


پیام رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی

رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارتباط پزشک و بیمار را یکی از ارکان مهم نظام درمانی در همه اعصار و در همه کشورها دانست و گفت : این موضوع تا انداره ای اهمیت پیدا نموده که در همه متون فقهی و علمی از آن به عنوان سنگ زیر بنای درمان یاد شده و در روایات واحادیث فراوانی به این موضوع مهم واساسی پرداخته شده است .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر امید براتی با اشاره به لزوم برپایی همایش هایی مانند همایش بین المللی سیره نبوی ( ص) در طب که در بهمن ماه توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود، افزود : بررسي آمارها و مطالعات فراوان حاکی از آن است که تعداد شكايات از پزشکان سیر صعودی داشته و روبه افزايش است و در بررسي هاي تحليلي مشاهده گردیده که غالب اين شكايات مربوط به مسائل قابل اجتناب و بیشتر در مورد اختلال در موضوع مهم ارتباط بیمار و پزشک است .
وی تصریح کرد : به عبارت دیگر رابطه رفتاري پزشك با بيمار يكي از عوامل مهم است ودر برخی گزارشات بعنوان مهمترين عامل نیز ذکر شده است که رفتار مهربانانه, منطقي و سنجيده پزشك در اين موارد خواهد توانست از بروز نارضايتي بيشتر و ابراز شكايت رسمي پيشگيري نماید.
دکتر براتی اظهار داشت : ارتباطپزشكوبيمار،نوعيارتباطانسانباعواملانسانياستكهدرحقيقتارتباطياستبينيكانسان نيازمنداقداماتدرماني کهدرمانجو ناميدهميشودوحداقل يكانسانارایهدهندهخدماتدرمانيكهبهنامدرمانگرشناخته می شود.
وی گفت : پيامبر مكرم اسلام(صلى الله عليه وآله) آموزه های فراوانی در زمینه های مختلف طب دارند و در حدیثی فرموده اندالعلم علمان، علمالأديان وعلم الأبدان ،دانش دو نوع است دانش دين و دانش مربوط بهبدن که سبب شرافت اين دو علم بر ساير علوم بدان جهت است كه اين دو به حيات انسان ارتباطدارند يكى حيات معنوى وديگرى حيات مادى و جسمانى او را مورد توجه قرارمى دهد.
دکتر براتی اظهارداشت : پزشك كسى است كه با حيات جسمانى انسان سر و كار دارد و در پى كاهش آلام ورنج هاى اوست و كارى بس والا و ارزشمند دارد و پزشك مسلمان بنا بر آموزش هاى دينىبر اين باور است كه او واسطه و وسيله است و شفا از خداوند متعال است يعنى در حقيقتطبابت كار خداوند است،( وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَيَشْفِينِ)و هنگامى كه بيمار شوم او ـ خداوند ـمرا شفا مى دهد و اوست كه به گياهان و اشياى موجود در طبيعت خواص درمانى بخشيدو براى هر دردى دارويى قرار داد.
رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی شیراز بیان کرد : به فرموده پيامبر بزرگوار اسلام(ص)...» مداوا كنيد،زيرا خداوند دردى را نفرستاد، مگر اين كه همراه آن دارويى فرستاد ـ جز مرگ ـ كه هيچدارويى ندارد «وپزشك نيز در پى كشف قوانين خداوند و به كارگيرى آنها در درمان انسان است و لذاكار او مظهر كار خداوند است و او وسيله اى است براى تحقق قانون خدا، نه اين كه خودكار مستقلى انجام دهد. ولى در عين حال پزشك يك وسيله براى درمان است. هيچ جامعه اىبى نياز از پزشك نيست. امام صادق(عليه السلام) مى فرمايداهل هيچ شهرى از سه چيز بى نياز نيستند كه دركارهاى دنيا و آخرتشان بدان [ها] پناه ببرند و اگر آن سه را از دست بدهند نادان وبى سرپناهند، فقيه و دين شناس كه دانشمند و باتقوا باشد، فرمانروايى نيكوكار كهدستوراتش اجرا شود و پزشكى كه با بصيرت و مورد اطمينان باشد.
وی با اشاره به اهمیت توجه به آموزه های دینی و سیره نبوی در طب ، گفت : پيامبر اكرم(ص) می‌فرمايند هر گاه بر بيمار وارد شديد او را به سلامت و طول عمر اميدوار سازيد گر چه اين اميدوار ساختن در ‏قضا و قدر موثر نيست ولی بيمار را دلخوش می‌سازد و باعث آرامش و تسكين او می‌شود.ودر آخرين روزهای عمر شریف خود پس از دعوت همه مردم به مسجد برای آخرين سفارش‌ها، در پيامی كه اشك‌ها را ‏جاری ساخت و همه را منقلب كرد فرمودند كسی كه يك روز و يك شب پرستاری از بيمار را به عهده بگيرد خداوند او را با ‏ابراهيم(ع) محشور می‌كند پس همچون درخشش برقی از صراط عبور می‌كند و كسی كه در برطرف كردن نيازهای بيمار تلاش كند و ‏نياز او را برآورد همانند روزی كه از مادر متولد شده است از گناهان پاك می‌‌شود.
دکتر براتی تاکید کرد : همكاران پزشک قطعا خواهند توانست با دقت در انجام وظايف خود و حفظ خونسردي و توجه به وضع روحي بيمار و اطرافيان او و شرايط اقتصادي آنها و امكانات درماني خود و در نظر گرفتن اوضاع و احوال كلي از بروز بسياري از شكايات و مشکلات بعدی پيشگيري نمايند زیرا در بحثهای قانونی و رسیدگی به جرائم پزشکی جمله معروفی است که می گوید،بیماران اگر آسیب ببینند شکایت نمی کنند ولی اگر آزرده شوند شکایت می کنند .
وی افزود : اصلاح فرآیند ارتباط پزشک و بیماروهمچنین ارتباط موثر با بیماربویژه پزشک اولیه بستری کننده در حد قابل توجهی موجبات ایجاد فضای اعتماد و صمیمیت می شود و از بروز پدیده تلخ ترک بیمار با میل شخصی از بیمارستان خواهد کاست.
دکتر براتی گفت : در پایان به همه همکاران عزیزم بویژه روسا ومدیران محترم بیمارستان ها و مراکز درمانی توصیه می نمایم که فرمایشات گران سنگ پیامبر رحمت و محبت حضرت ختمی مرتبت محمد(ص)را آویزه گوش خودقرارداده وعلاوه بر کسب دانش مهارت های ارتباطی، ایجاد جو اعتماد و حسن رابطه با بیمار که یکی از حقوق اساسی بیمار در منشورحقوق بیماران نیز می باشد را سرلوحه کاری خود قراردهند.(18/9/92)برگزاري كلاس درس سمينار موردي دانشجويان ارشد مديريت
كلاس درس سمينار موردي دانشجويان ارشد مديريت خدمات بهداشتي درماني با موضوع طرح پزشك خانواده يكشنبه 17/9/92 ساعت 10 الي 13 با حضور خانم دكتر ادريسي از واحد پزشك خانواده دانشگاه برگزار شد . (17/9/92)

انتصاب سركار خانم دكتر ريتا رضايي
سركار خانم دكتر رضايي ، انتصاب بجا و شایسته سركارعالي به عنوان معاون پژوهشي دانشكده مديريت بسیار باعث مسرت و خشنودی است.از صمیم قلب انتصاب شما را تبریک و تهنیت عرض می نمایيم. توفيقات روز افزون و سلامتي شما را از درگاه خداوند منان آرزو منديم. مطمئناٌ مدیریت اثر بخش و توانمند توأم با تجارب برجسته و گرانقدر سركارعالی ، موجبات ارتقاء اين دانشكده را فراهم خواهد نمود. (16/9/92)
 
پيام تبريك به مناسبت روز دانشجو
آمیخته از شور و دانشی، طعم هیاهو را با تمام تنت حس می‏کنی، کلاس‏هایی که تو را کوهوار می‏خواهند، کتاب‏هایی که دریچه‏های روشن پرواز تواند و شناخت که در تو چون خونی تازه می‏جهد و راز جوانی که بر لبانت تازه می‏شود. دیروز، امروز، فردا، همه روزها به نام توست، وقتی در صفحه به صفحه تاریخ، بر قله‏های سربلندی ایستاده‏ای «دانشجو»؛ این نام سرشارت می‏کند از بهار. روزتان مبارك باد! .(16/9/92)برگزاري جلسه توديع و معارفه مسئول آموزش و مدير گروه فناوري اطلاعات سلامت دانشكده مديريت
جلسه توديع و معارفه مسئول آموزش دانشكده و مدير گروه فناوري اطلاعات سلامت با حضور رياست ، معاونين و جمعي از اساتيد و كاركنان روز دوشنبه 11/9/92 در سالن كنفرانس دانشكده مديريت برگزار شد . در اين جلسه دكتر براتي رياست دانشكده ضمن تقدير و تشكر از زحمات خانم دكتر محمودزاده مدير سابق گروه فناوري و خانم كشتكاران مسئول سابق آموزش دانشكده به معرفي خانم دكتر شريفيان به عنوان مدير گروه فناوري و خانم كريم زاده مسئول آموزش پرداختند . در ادامه دكتر محمودزاده و كشتكاران از زحمات كليه همكاران و رياست دانشكده تشكر و براي مسئولين جديد آرزوي موفقيت نمودند . در پايان دكتر براتي لوح تقديري به پاس خدمات ارزشمند خانم ها محمودزاده و كشتكاران به ايشان تقديم نمود . (12/9/92)


برگزاري اولين جلسه از سلسه جلسات ديده باني نظام سلامت
با توجه به رسالت دانشكده مديريت در راستاي ارتقاء دانش مديران وبررسي چالشهاي نظام سلامت و ارائه راهكار لازم ، اولين جلسه از مجموعه جلسات "ديده باني نظام سلامت" با موضوع ضرورت و هم انديشي وارزيابي طرح كشوري پزشك خانواده با حضور اعضاء هيئت علمي دانشكده ، مديران ارشد نظام سلامت ( دكتر همتي معاونت بهداشتي دانشگاه –دكتر محمدي معاون اجرايي معاونت بهداشتي دكتر درستي معاونت دارو دكتر ممتحن مدير كل بيمه سلامت استان فارس دكتر فرهمند رئيس اداره نظارت و ارزشيابي اداره كل)  ،دانشجويان PhD و تحصيلات تكميلي روز چهارشنبه 29/8/92  ساعت 30/8 در سالن كنفرانس دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي برگزار شد . اين جلسه كه با هدف انجام پژوهش كيفي در حوزه نظام سلامت برگزار گرديد، در خصوص طرح پزشك خانواده و نتايج حاصل از آن بحث و تبادل نظر به عمل آمد . در ابتدا جلسه دكتر براتي رياست دانشكده مديريت ، مطالعات كيفي و خصوصيات آن را بيان كرد و سپس حاضرين نقطه نظراتشان را در مورد چالشهاي طرح پزشك خانواده مطرح كردند و درپايان مقرر شد تحت نظر دانشكده مديريت يك مطالعه كيفي در مورد ارزيابي عملكرد طرح پزشكي خانواده و با مشاركت مديران ارشد شركت كننده در هم انديشي اجرا گردد . (29/8/92)


برگزاري جلسه با اساتيد دانشگاه شيراز
شنبه مورخ 18/8/92 جلسه اي با حضور رئيس و مسئولان محترم دانشكده مديريت و رياست محترم دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و اعضاء هيئت علمي گروه كامپيوتر دانشگاه شيراز برگزار شد . در اين جلسه در مورد برقراري ارتباط علمي پژوهشي ميان دو دانشكده صحبت و مقرر گرديد كه گروه كامپيوتر دانشگاه شيراز جهت تدريس رشته هاي انفورماتيك پزشكي و فناوري اطلاعات سلامت در مقطع كارشناسي ارشد با دانشكده مديريت همكاري داشته باشند . همچنين در اين راستا به زودي تفاهم نامه اي منعقد و به امضاء طرفين خواهد رسيد يكي از مفاد تفاهم نامه عضويت چند نفر از اعضاء هيئت علمي گروه كامپيوتر دانشگاه شيراز در گروه انفورماتيك پزشكي دانشكده مي باشد تا از نظرات و ديدگاه علمي ايشان در گروه استفاده شود . ضمناً مقررگرديد هر دو دانشكده در راستاي تبادل علمي و پژوهشي و بهره مندي از تجارب اجرائي در حوزه وظائف و اختيارات خودشان تعامل سازنده اي را داشته باشند . (19/8/92)


انتصاب جناب آقاي دكتر براتي

جناب آقاي دكتر براتي ، انتصاب بجا و شایسته جنابعالي به عنوان رياست دانشكده مديريت بسیار باعث مسرت و خشنودی است.از صمیم قلب انتصاب شما را تبریک و تهنیت عرض می نمایيم. توفيقات روز افزون و سلامتي شما را از درگاه خداوند منان آرزو منديم. مطمئناٌ مدیریت اثر بخش و توانمند توأم با تجارب برجسته و گرانقدر جنابعالی ، موجبات ارتقاء اين دانشكده را فراهم خواهد نمود. (18/8/92)

 سلام برمحرم که آغاز فصل دلدادگیست
محرمی دیگر از راه رسید و دیگر بار که چندین قرن از غروب غریبانه عاشورا و کربلای ۶۱ هجری می‌گذرد، یاد رشادت، پایداری، عدالتخواهی، شهامت و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، ابوالفضل العباس(ع) و هفتادو دو پایمرد صحرای کربلا دوباره در دل‌ها جان گرفت چراکه حماسه کربلا و واقعه ی عاشورا مهم‌ترین رخدادی بوده که مظلومیت امام حسین(ع) و ددمنشی دشمنان اهل بیت را روایت می کند که شاید نظیر چنین حادثه ای در هیچ جای تاریخ اتفاق نیفتاده است.
نام حسین(ع) با محرم پیوند خورده و جانفشانی او و یاران باوفایش به محرم، روح و حیات دمیده است. ماه محرم برای شیعیان و عاشقان حسین(ع) از آن سالهای دور تا به حال، ماه حزن و اندوه بوده است. آنان همه ساله به عشق امام حسین(ع) گرد هم می آیند، بر مظلومیتش اشک ماتم می ریزند و از چشمه زلال عنایتش سیراب می شوند،پس سلام بر حسین
فرا رسیدن ماه محرم ،ماه محرم شدن در پیشگاه خدا و محرم شدن با حسینیان را به کلیه شیعیان تسلیت عرض می نماییم.(15/8/92)


متن سخنراني سرپرست دانشكده مديريت در اولين همايش استاني كيفيت برتر
به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ؛ اولین همایش استانی کیفیت برتر با محوریت تعامل با بیمار و جامعه ، همراه با تقدیر از بیمارستان های برتر استان در شیراز مورخ 12 آبان ماه سال جاری در سالن همایش سینا و صدرا برگزار شد .جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و مدیر تحقیق و تعالی خدمات درمانی معاونت درمان در این خصوص گفت : اولین همایش استانی کیفیت برتر با محورهای : رعایت حقوق بیمار ، نقش آموزش در تعامل با بیمار ، ارتباط موثر با بیمار و حفظ موازین شرعی در ارتباط با بیمار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد .
وی اضافه کرد : آن چیزی که سبب شده تا امروز در این همایش گرد هم آئیم ؛ اعتقاد راسخ و قلبی و باور پایدار به بهتر شدن و پویائی و بالندگی که همان کیفیت میباشد ، است . حضرت علي (ع) مي فرمايندكسي كه دو روزش مثل هم باشد مغبون گرديده ، و پيتر دراكر پدر علم مديريت نوين كه نامي آشنا براي جويندگان علوم مديريت است مي گويد وظيفه نخست هر كسب و كاري بقاء خود است . اصل اوليه در اقتصاد كسب و كار به حداكثر رسانيدن سود نيست بلكه پرهيز از ضرر است .  بیمارستان های ما نسبت به سال های گذشته فوق العاده ارتقاء پیدا کرده اند . به این مفهوم که امروزه ؛ پرسنل ما نسبت به مبانی حاکمیت بالینی و مبانی اعتباربخشی که معروف ترین مدل های ارتقاء کیفیت هستند ، آگاهی دارند . ما تلاش میکنیم که با آموزش ؛ که مهمترین راه برای نهادینه شدن کیفیت هست ، کیفیت را در بیمارستان هایمان نهادینه نمائیم .
وی ادامه داد : موانع اصلی ارتقاء کیفیت در بیمارستان ؛ محدودیت منابع مالی ، نیاز به ایجاد نگرش واحد در میان مدیران سلامت و درک ضرورت ارتقاء مبانی کیفیت میباشند . چرا که یکی از شاخص های ارزیابی بیمارستان ها در همه کشورها ؛ تعهد رهبری و مدیریت آن بیمارستان ها به کیفیت است .
دکتر براتی اظهار داشت : میزان برآورده شدن نیازمندی ها توسط مجموعه ای از ویژگی ها ، مناسب بودن خدمت برای هدف مشخص ، مطابقت یک محصول یا خدمت با الزامات از پیش تعیین شده ، تأمین نیاز اعلام شده و نشده مشتری و کاستن از دامنه تغییرات فرآیندها تعاریف مختلفی از کیفیت هستند.
وی ابراز داشت : ما با اعتقاد و ايمان راسخ فرمايش گهربار پيامبر اكرم(ص) را كه فرمود آنكس كه ندانسته دست به كاري زند بيش از آنكه اصلاح كند تباه مي سازد را سرلوحه خود ساخته و اطمينان داريم که با اتکاء به خداوند و با اعتقاد راسخ به کار تیمی و گروهی ، باور قلبی به بهتر شدن ، حتی در سخت ترین شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه میتوان جامعه ای پویاتر و بالنده تر و نظام سلامتی پاسخگوتر و با کیفیت تر ساخت . لازم به ذکر است که ایمنی ، به هنگام بودن ، اثربخشی ، کارائی ، عدالت و در رأس آنها ؛ بیمارمحوری از نتایج ارزشمند قابل توجه ارتقاء کیفیت در خدمات سلامت می باشد .
دکتر براتی ادامه داد : از دی ماه سال گذشته و بلافاصله پس از برگزاری پرشور دومین جشنواره حاکمیت بالینی و کسب افتخارات ارزشمند برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز ؛ از جمله لوح کشوری تعامل با بیمار و جامعه برای بیمارستان شهید فقیهی و کسب تندیس جشنواره برای بیمارستان های شهید فقیهی ، نمازی ، شهید رجائی و کوثر ؛ بر آن شدیم تا با برگزاری یک جشنواره کشوری که به دلایل محدودیت هائی به جشنواره استانی تغییر یافت ، فضای رقابتی و تبادل اطلاعات و تجربیات را برای همه مراکز درمانی استان فراهم نمائیم . برگزاری این همایش ؛ حاصل تلاش 10 ماهه و شبانه روزی ستاد بهبود کیفیت و حاکمیت بالینی است . در این مدت ؛ بیش از 4 هزار نفر ساعت آموزش در قالب 12 کارگاه ، 53 جلسه هماهنگی ، 42 جلسه شورای عالی ارتقاء کیفیت و با حضور بیش از 700 نفر از اساتید ، پزشکان ، کارکنان و رزیدنت های رشته های بالینی برگزار شده است .

وی اضافه کرد : همکاران ما در مدت کمتر از 3 ماه ؛ کلیه بیمارستان های استان را بر مبنای جدیدترین شاخص های حاکمیت بالینی مورد ارزیابی قرار داده و امروز ؛ برای تقدیر از برترین آنها در بحث تعامل با بیمار و جامعه 12 بیمارستان لوح کیفیت برتر و 10 بیمارستان در استان و 24 نفر از کادر درمانی مسئولیت پذیر شامل 6 پزشک ، 6 پرستار ، 6 مسئول انتظامات و 6 نیروی خدماتی نیز تندیس کیفیت برتر را دریافت خواهند نمود .در این مدت ؛ بیش از 180 مقاله ارزشمند علمی-پژوهشی به دبیرخانه همایش ارسال گردیده که هیئت داوران 30 مقاله را در قالب پوستر انتخاب و 3 مقاله برتر نیز بصورت سخنرانی معرفی میگردند . (12/8/92)

 

چندي است دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي دانشگاه، با عنايت به رسالت خود در شناسايي و پرورش نيروي انساني توانمند و مديران مجرب، تلاش دارد به عنوان بازوي حمايتي بخش درمان دانشگاه به ايفاي وظيفه بپردازد. در اين راستا و با حمايت رياست محترم دانشگاه برنامه مدوني جهت شناسايي فارغ التحصيلان رشته مديريت خدمات بهداشتي درماني شاغل در دانشگاه تنظيم شده است كه از ظرفيت هاي انساني موجود بتوان در اداره واحدهاي درماني و بهداشتي بهره كافي برد.


برگزري جشن عيدسعيدغدير خم در دانشكده مديريت
به مناسبت عيد سعيد غدير خم مراسم جشني در روز چهارشنبه اول آبان ماه در دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي برگزار گرديد . در اين مراسم كه با همكاري دفتر نهاد رهبري برگزار گرديد اشعاري در مدح اميرالمومنين (ع) قرائت گرديد و مراسم با مولودي خواني توسط جناب آقاي محمدي ادامه يافت . از ديگر برنامه ها برگزاري مسابقه همراه با اهداء جوايز به برندگان و پذيرايي بود. حضور فعال و پرشور اساتيد ، كاركنان و دانشجويان دانشكده در اين مراسم از نكات مثبت اين جشن بود . اين مراسم از ساعت 30/9 لغايت 30/10 صبح ادامه يافت . (3/8/92)
 دومين كارگاه آيين همسرداري
 
 دومين كارگاه آيين همسرداري روز سه شنبه مورخ 30/7/92 ساعت 13 در طبقه سوم دانشكده مديريت توسط سركار خانم چشمه اعلاء از نهاد رهبري برگزار گرديد  . اين كارگاه با هدف آشنايي بيشتر بانوان كارمند با مسايل و مشكلات روابط با همسر برگزار شد . همچنين مقرر گرديده اين سلسه كارگاهها با همكاري معاونت فرهنگي دانشكده و نهاد رهبري دانشگاه در طول سال اجرا شده و تداوم يابد . (1/8/92)

 

 
  تجليل از سركار خانم مرادي روشندل دانشكده مديريت
 به مناسبت روز جهاني نابينايان ( عصاي سفيد ) دانشكده مديريت در تاريخ سه شنبه 23/7/92 مراسمي جهت تجليل از سركار خانم مرادي (روشندل) كه در اين دانشكده مشغول بكار بودند برگزار نمود .در اين مراسم كه سرپرست محترم دانشكده ، معاونين ، كاركنان و نمايندگاني از نهاد محترم رهبري حضور داشتند از سركار خانم مرادي به خاطر زحماتشان تشكر و قدرداني گرديد. (24/7/92)


 


برگزاري كلاس درس روش تحقيق دانشجويان PhD 
 كلاس درس روش تحقيق دانشجويان PhD رشته مديريت خدمات بهداشتي درماني با حضور جناب آقاي دكتر رشيديان معاون محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي تهران و رییس موسسه ملی تحقیقات سلامت در تاريخهاي 17 و 18 مهرماه در دانشكده مديريت برگزار گرديد . (20/7/92)

  


برگزاری سومین کارگاه اعضای هیئت علمی و مدیران گروههای بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
در تاريخ پنج شنبه 18 مهرماه ،سومين کارگاه از سري کارگاه هاي آموزشي آشنايي اساتيد اعضاي هيئت علمي با مباحث بهبود کيفيت و حاکميت باليني با عنوان "سازگاری و به روز رسانی راهنماهای بالینی"در سالن شهدای گمنام ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،جهت اساتيد هيئت علمي و مديران گروه هاي باليني برگزار گرديد.در اين کارگاه مباحثي در خصوص روش های تهیه ، تدوین و بکارگیری راهنماهای بالینی مبتنی بر شواهد توسط جناب آقاي دکتر آرش رشیدیان معاون محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تدريس گرديد.این کارگاه ها که با همکاری ستاد بهبود کیفیت و حاکمیت بالینی معاونت درمان و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی برگزار می گردد، تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.(20/7/92)

  
  


كارگاه آموزشي حاكميت باليني ويژه دستياران پزشكي

كارگاه آموزشي « حاكميت باليني» ويژه دستياران پزشكي روز پنج شنبه مورخ 11/7/92 در سالن ابوريحان (مجتمع ولايت )برگزار گرديد .
 
هدف از تشكيل اين كارگاه كه توسط ستاد بهبود کیفیت وحاکمیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری دانشکده مدیریت و دانشكده پزشكي برگزار گردید دستياران با مباحث مختلف حوزه حاكميت باليني از جمله آموزه هاي قانوني و اصول مستندسازي ،پيشگيري از خطاها و جرائم پزشكي در حاكميت باليني آشنا گردند .
جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشكده مديريت و مدير تحقيق و تعالي خدمات درماني معاونت  درمان به عنوان مسئول برگزاري كارگاه بر اهميت برگزاري اينگونه كارگاههاي آموزشي تاكيد ورزيدند .
 در این کارگاه مباحث مختلفی از جمله آموزه هاي قانوني و اخلاق پزشكي ، مسئوليتهاي پزشكي در انجام اقدامات تشخيص و درماني سقط جنين ، روند رسيدگي به جرائم پزشكي و بيمه هاي مسئوليت حرفه اي پزشكي ، آشنايي با قوانين و مقررات دادسراي انتظامي نظام پزشكي ، نسخه نويسي و اصول مشاوره ، مستندسازي پرونده هاي پزشكي در ارائه خدمات پزشكي ، مديريت خطاهاي پزشكي در مراكز درماني ، گواهي نويسي ، صدور جواز دفن ، مرگ مغزي و پيوند اعضاء ، كليات حاكميت باليني و اعتبار بخشي ، تعامل با بيمار و جامعه توسط جناب آقاي دكتر تابعي ( مدير گروه اخلاق پزشكي ) جناب آقاي دكتر غلامزاده ( مدير كل پزشكي قانوني استان ) جناب آقاي موسوي فراز ( قاضي هيئت بدوي جرائم پزشكي ) جناب آقاي دكتر بهادر ( معاون انتظامي سازمان نظام پزشكي ) جناب اقاي دكتر براتي ( مدير تحقيق و تعالي خدمات درماني معاونت درمان ) جناب آقاي دكتر مهر افسر ( متخصص پزشكي قانوني ) جناب آقاي دكتر زند ( عضو شوراي عالي ارتقاي كيفيت دانشگاه ) تدريس گرديد . (13/7/92)


جلسه معارفه دانشجويان جديدالورود دانشكده مديريت
به مناسبت ورود دانشجويان جديد الورود مراسم جشني در تاريخ 6/7/92 در دانشكده مديريت با حضور سرپرست محترم دانشكده جناب آقاي دكتر براتي، سركار خانم احمدزاده معاون محترم فرهنگي و حاج آقا ذوالقدر امام جماعت دانشكده با همكاري دانشجويان بسيج ، انجمن اسلامي و جامعه اسلامي برگزار گرديد . در اين جلسه ضمن خوشامدگويي به دانشجويان در خصوص واحدهاي مختلف دانشكده ، كاركردها و وظايف آنها و همچنين قوانين و مقررات حاكم برآن توضيحاتي ارائه شد . همچنين با اشاره به آنكه اين دانشكده مهد پرورش مديران آينده خواهد بود ، بر اهميت نقش فارغ التحصيلان اين دانشكده در جامعه تاكيد گرديد . سپس سركار خانم رزاقي كارشناس آموزش دانشكده نيز قوانين مربوط به آموزش و سيستم سما را براي دانشجويان بيان نمودند . در پايان و پس از اهداء جوايز دانشجويان ضمن بازديد از قسمتهاي مختلف دانشكده با همكاران هر واحد نيز آشنا گرديدند. (7/7/92)


 

بازديد سرپرست دانشكده از ستاد شاهد و ايثارگر
به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس سرپرست دانشكده به همراه معاون فرهنگي از ستاد شاهد و ايثارگر بازديد نمودند ، در اين جلسه مسئول ستاد شاهد و ايثارگر در مورد وضعيت دانشجويان شاهد مطالبي را عنوان نمودند . در ادامه آقاي دكتر براتي از زحمات كاركنان ستاد تقدير و تشكر به عمل آوردند . اين جلسه با اهداء شاخه گل به كاركنان پايان يافت . (2/7/92)

 
پيام سرپرست دانشكده مديريت به مناسبت هفته دفاع مقدس
به نام حضرت دوست
 در مسلخ عشق بي كفن بايد رفت                    وزپاي فتاده سرنگون بايد رفت
از جان بگذركه در سراپرده دوست                      فارغ زسرو دست و بدن بايدرفت
 
25 سال از زماني كه انقلاب اسلامي جام زهر قطعنامه 598 را نوشيد مي گذرد در طي اين سالها انقلاب اسلامي فراز ونشيبهاي زيادي به خود ديده است خاطرات تلخ و شيرين بسياري بر وفاداران به نظام و انقلاب و راه امام (ره) گذشته لكن هيچكدام با خاطرات 8 سال حماسه و عشق و دلاوري و استواري و همت بلند مردان آن دوران قابل مقايسه نيست .
آن پير فرزانه در وصيتنامه سياسي الهي خود فرمود، نگذاريد پيشگامان جهاد و شهادت در پيچ و خم روزمرگي ها به فراموشي سپرده شوند !!
سالهاي زيادي سپري شده است شرمنده شهدا و جانبازان و آزادگان سرافراز شده ايم در پيچ و خم زندگي خودمان اين پيشكسوتان كه ضامن امنيت و سربلندي امروز نظام اسلاميمان هستند را به فراموشي سپرديم.
هفته دفاع مقدس از حيث زنده نمودن خاطرات ماندگار آن دوران هفته اي درخور بزرگداشت و تقدير است و فرارسيدن سالروز آن را به همه يادگاران ارزشمند و وفادار انقلاب اسلامي و خانواده محترم شهدا و ايثارگران و جانبازان تبريك و تهنيت عرض مي نمايم و از درگاه ايزدمنان براي رهبر عزيزمان طول عمر با عزت براي شهداي عزيزمان علو درجات و براي خانواده برومندشان صبرعظيم و براي جانبازان سرافراز سلامتي و صحت و عافيت مسئلت مي نمايم .(1/7/92)


 
بازديد مسئولين دانشكده از اردوگاه دانشجويان جديد الورود
روزيكشنبه 31/6/92 سرپرست دانشكده به همراه معاونين دانشكده با دانشجويان جديد الورود ملاقات كردند . در اين بازديد كه در اردوگاه شهيد رباني صورت گرفت رياست دانشكده ضمن خوشامدگويي به دانشجويان جديدالورود در مورد برنامه هاي جلسه معارفه دانشكده مطالبي را بيان نمودند . در پايان معاونين دانشكده به سئوالات دانشجويان در رابطه با مسائل آموزشي و رفاهي پاسخ دادند . (1/7/92) 
برگزاري جلسه هماهنگي جهت دانشجويان جديد الورود
در جلسه شوراي فرهنگي كه با حضور سرپرست دانشكده ، امام جماعت ، معاون فرهنگي ، كارشناس فرهنگي و جمعي از دانشجويان در تاريخ 30/6/92 تشكيل و برنامه هاي مربوط به روز معارفه دانشجويان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . مقرر گرديد جلسه معارفه با همكاري دانشجويان و به صورت تور بازديد از واحدهاي مختلف دانشكده در تاريخ 6/7/92 برگزار گردد . (31/6/92 )

 
برگزاري سخنراني علمي – پژوهشي در دانشكده مديريت
جلسه سخنراني علمي پژوهشي با موضوع PACS آرشيو تصاوير پزشكي و سيستم هاي شبكه اي در تاريخ 27/6/92 در سالن كنفرانس دانشكده برگزار گرديد. در اين جلسه كه با حضور اعضاء محترم هيئت علمي، كارشناسان گروه فن آوري اطلاعات سلامت و جمعي از دانشجويان رشته هاي فن آوري اطلاعات سلامت و انفورماتيك پزشكي تشكيل شد، جناب آقاي دكتر شكيبا فرد متخصص راديولوژي و مسئول محترم پروژه سيستم PACS دانشگاه ضمن ارائه توضيحات مبسوطي در ارتباط با وضعيت موجود PACS دانشگاه و مشكلات موجوددر اين سيستم، بر لزوم همكاري هاي متقابل فيلدهاي اجرائي فن آوري هاي موجود در نظام بهداشتي درماني از جمله PACSارتباطبا بخش هاي آموزشي دانشگاهيتاكيد نمودند . ايشان به انواع و اهميت اطلاعات موجود در سيستم PACS اشاره و سوژه هاي تحقيقاتمربوطه را با مثالهاي عملي روشن تر بيان نمودند . همچنين نتايج بسيار مفيد حاصل از تحقيقات داده كاوي Data mining در فيلد راديولوژي با استفاده از سيستم PACS به صورت مشروح بيان گرديد. در ادامه جلسه آقاي دكتر فقيه رئيس محترم فن آوري اطلاعات دانشگاه در خصوص سيستم فن آوري اطلاعات بيمارستاني ، وضعيت موجود و مشكلات و چالش هاي اجراي اين سيستم در بيمارستانهاي دانشگاه علوم پزشكي شيراز سخناني ايراد نمودند. ايشان همچنين زمينه هايي كه نياز به حضور و فعاليت دانشجويان رشته هاي فن آوري اطلاعات سلامت و انفورماتيك پزشكي مي باشد را مشخص نمودند.

 

در انتهاي نشست مطالب مطرح شده به بحث و تبادل نظر گذارده شد و دانشجويان موفق شدند پرسشهاي خود را با جناب آقاي دكتر شكيبافرد و سركار خانم دكتر شريفيان درميان بگذارند.

 

 

 


برگزاري مراسم روز كارمند
همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) ، جشن روز کارمند در تاريخ 26/6/92 با حضور مسئولين محترم دانشگاه علوم پزشكي در سالن هاي سينا و صدرا برگزار گرديد. در اين مراسم كه به منظور تقدير از كاركنان نمونه دانشگاه برگزار شده بود از جناب آقاي مهران حق شناس كارشناس محترم اين دانشكده به عنوان كارمند نمونه استاني تقدير و تشكر به عمل آمد .(27/6/92)  

 
جشن ميلاد هشتمين اختر تابناك امامت علي ابن موسي الرضا 
  
  در روز سه شنبه مورخ 26/6/92 مقارن با ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك امامت امام رضا (ع) جشني به همين مناسبت در دانشكده مديريت برگزار گرديد . در اين جلسه كه سرپرست محترم دانشكده ، مسئولين و كاركنان حضور داشتند جناب آقاي يدالهي از طرف ستاد قرآن و عترت دانشگاه با خواندن مولودي زيبايي در وصف حضرت علي بن موسي الرضا (ع) فضايي معنوي و روحاني به جلسه بخشيدند . در ادامه سرپرست محترم دانشكده جناب آقاي دكتر براتي ضمن عرض تبريك ميلاد امام رضا (ع) سخناني گهربار از آن حضرت را نقل فرمودند. همچنين با توجه به شروع سال تحصيلي جديد بر اهتمام و تلاش كليه پرسنل و كادر آموزشي در ارائه فضايي مناسب براي رشد علمي و معنوي دانشجويان تاكيد فرمودند. و مقرر گرديدضمن برگزاري و توجيه اوليه دانشجويان جديدالورودبرگزاري تور بازديد از قسمتهاي مختلف دانشكده جهت آشنايي اين دانشجويان از جمله برنامه هاي سال تحصيلي جديد باشد.
در اين جلسه ضمن معارفه سركارخانم دهقان مسئول كتابخانه با حفظ سمت به عنوان مسئول واحد فناوري اطلاعات دانشكده،  از زحمات سركارخانم دانيالي در زمان تصدي اين پست نيز قدرداني گرديد.همچنين از سركار خانم خرمندار مسئول اسبق روابط عمومي دانشكده و آقاي مهران حق شناس كارشناس اسبق معاونت پژوهشي دانشكده با تقديم لوح تقدير ، قدرداني به عمل آوردند . (26/6/92)

 
   
   


برگزاری برنامه پیاده روی کارکنان به مناسبت میلادهشتمين اختر تابناك امامت امام رضا (ع) 
   به مناسبت میلاد امام رضا (ع)  در تاريخ 26/6/92 تربیت بدنی دانشکده مدیریت اقدام به برگزاری برنامه پیاده روی جهت کارکنان نمود . در این برنامه مسئول تربیت بدنی دانشکده جناب آقاي پيش خرد ضمن عرض تبريك ، ازهمكاران  به دليل مشاركت در اين برنامه تشكر نموده و با انجام دادن نرمشهاي صبحگاهي در مورد فواید حرکات ورزشی و نرمش صبحگاهی برای همکاران صحبت نمودند . (26/6/92 ) 


حضور جناب آقاي دكتر رضا زاده و برگزاري جلسه در نهاد رهبري 
       
جلسه روابط عمومي دانشگاه روز دوشنبه مورخ 25/6/92 با حضور جناب آقاي دكتر رضازاده ( مدير محترم روابط عمومي دانشگاه ) در دفتر نمايندگي مقام معظم رهبري برگزار گرديد. در اين جلسه كه با حضور جناب آقاي دكتر براتي ( سرپرست محترم دانشكده ) و جمعي از مسئولين برگزار شد، فعاليت ها و اقدامات روابط عمومي دانشگاه توسط مدير محترم روابط عمومي دانشگاه تبيين گرديد. همچنين ايشان از زحمات جناب آقاي دكتر براتي به دليل حمايتهايشان از روابط عمومي تقدير و تشكر به عمل آوردند. (25/6/92)
   


انتصاب سركارخانم شيرين دهقان 
بـه مـوجب حكـمي در تاريخ 24/6/92 سركار خانم شيرين دهقان با حفظ سمت به عنــــوان " مسئول IT و سايت دانشكده مديريت " منصوب گرديد. (24/6/92 )

 
جلسه معاونت درمان با اساتید دانشکده مديريت و اطلاع رسانی 
روز چهارشنبه مورخ 13/6/92 جلسه اي با حضور جناب آقاي دكتر اميني معاونت محترم درمان ومهمان افتخاری دانشکده جناب آقاي دكتر اسكورچي استاد آمار دانشگاه اكسفورد انگلستان،مسئولین واعضا محترم هیئت علمی درمحل دانشكده مديريت برگزار گرديد . در بخش اول اين جلسه كه با هدف تعامل بیشتر و سازنده تربامعاونت محترم دانشگاه و با حضور رياست ، معاونين و اعضاء هيئت علمي و مربيان دانشكده نيز حضور داشتند موارد زير مورد بحث و بررسي قرار گرفت :
در ابتدا جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشكده ضمن خوشامدگويي به مهمانان ارجمند هدف از تشكيل جلسه را بررسي مسائل مربوط به هماهنگي بین بخشی با معاون ومدیران محترم درمان عنوان نموده و در ادامه بخشی از مشكلات كارآموزي هاي دانشجويان مطرح شده واساتید محترم نیز در این زمینه اظهار نظر کرده و خواستار پيگيري بيشتر مسئولين دانشگاه در اين زمينه شدند .
سركار خانم دكتر كاوسي معاون آموزشي دانشكده و جناب آقاي دكتر روانگرد مدير گروه مديريت خدمات بهداشتي درماني مشكلات مربوط به فيلدهاي كارآموزي از جمله كمبود فضا ، عدم اختصاص مكان معين به دانشجويان و مربيان و ساير مشکلات دراین بخش را بيان نمودند . همچنين جناب آقاي خوارزمي نيز درراستای نامه ریاست محترم دانشگاه به کلیه مراکز درمانی مبنی بر استفاده از ظرفیتهای دانشکده مدیریت ودرخصوص ارائه مشاوره مديريتي به بيمارستانها و ساير واحدهاي دانشگاه اعلام آمادگي نموده و خواستار دستورپيگيري اين موضوع توسط جناب آقاي دكتر اميني شدند .
در ادامه جناب آقاي دكتر اميني ضمن تشكر از زحمات و پيگيريهاي جناب آقاي دكتر براتي ولزوم برگزاري دوره هاي مديريتي وIT توسط اساتيد دانشكده سخناني مطرح فرموده و ابراز اميدواري نمودند كه در آينده مشكلات مربوط به فيلدهاي كاراموزي برطرف شده و همكاري دوجانبه اي برقرار شود . همچنين تفاهم نامه اي بین معاونت درمان دانشگاه با دانشكده امضاء شود تا حلقه ارتباطي بين دانشكده و بيمارستانها محكمتر شده و نهایتا منحر به ارتقاء کیفیت خد مات در بيمارستانها و دانشكده شود .
در بخش دوم این جلسه جناب آقاي دكتر اسكورچي استاد آمار دانشگاه اكسفورد انگلستان نيز ضمن معرفي بیشتر خود و سوابق علمی پژوهشی در خصوص برقراري ضرورت ارتباط علمی دانشكده ها و شركتهاي داروسازي با اساتيد دانشگاه آكسفورد و همچنين ضرورت لزوم ارتباطات علمی وانجام پروژه هاي تحقیقاتی توسط دانشجويان مطالبي بيان كردند . وي در ادامه در خصوص تحقيقاتي كه بر روي سرطان سينه و تاثير راديوتراپي انجام داده اند مطالبي را عنوان نمودند .
در پایان جلسه دکتر براتی ضمن تشکر از ایشان بر ضرورت ارتباط دو جانبه بین دانشگاهها مربوطه درهمه سطوح تاکید ورزیده و امادگی دانشکده مدیریت را نیز دراین زمینه اعلام نمودند. (13/6/92)
 
  
  


حضور جمعي از مديران بيمارستانها و ستاد دانشگاه علوم پزشكي در دانشكده مديريت
در روز سه شنبه مورخ 5/6/92 جلسه اي با حضور جمعي از مديران محترم بيمارستانها و ستاد دانشگاه علوم پزشكي با جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشكده مديريت و اطلاع رساني در دفتر ايشان برگزار گرديد . در اين جلسه در خصوص لزوم ايجاد تعامل گسترده بين بيمارستانها و دانشكده مديريت و استفاده از ظرفيتهاي موجود در دانشكده همچنين ضرورت توانمند سازي علمي  مديران ستادي و مديران بيمارستانها مسائلي مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .(6/6/92)
 راه اندازي سالن غذاخوري جهت پرسنل امور اداري
به منظور رفاه حال كاركنان و رعايت بيشتر شئونات اداري سالن غذاخوري دانشكده مديريت جهت كاركنان افتتاح گرديد .(4/6/92)
تشكيل جلسه مجمع مديران بيمارستانهاي آموزشي در دانشكده مديريت
جلسه مجمع مديران بيمارستانهاي آموزشي دانشگاه علوم پزشكي شيراز در تاريخ 3/6/92 ساعت 30/13در سالن كنفرانس دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي تشكيل گرديد . درابتدای جلسه آیات قران کریم توسط جناب اقای دکتر قاضی پور قرائت شد وسپس جناب آقاي تدين دبير محترم مجمع مديران بيمارستانها ضمن خوشامدگويي به مديران بيمارستانها از جناب آقاي دكتر براتي و سایر مسئولين محترم دانشكده مديريت  جهت برگزاري اين جلسه قدرداني و تشكر نمودند سپس جناب آقاي دكتر كشتكاران رياست اسبق دانشكده مديريت در خصوص اهميت مشتري محوري و ارتقاء وضعيت موجود مطالبي را عنوان نمودند . در ادامه جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشكده مديريت در رابطه با توانمنديهاي دانشكده در زمينه ارائه خدمات مشاوره اي ، به روز بودن منابع علمي دانشكده ، ضرورت بهره مندی  از توانمنديهاي اعضاء هيئت علمي و دانشجويان PhD ودانشجويان كارشناسي ارشد مديريت خدمات بهداشتي درماني و ساير رشته هاي موجود در دانشكده مطالبي را بيان فرمودند . همچنين ايشان در رابطه با ارائه خدمات در زمينه حاكميت باليني ، مديريت فرآيند ، برنامه ريزي استراتژيك ، رضايت سنجي ، تعيين هزينه  تمام شده خدمات و انفورماتيك و الكترونيك سلامت به بيمارستانها و مراكز آموزشي اعلام آمادگي كرده و در خصوص طراحي برنامه آموزش مجازي كارشناسي ارشد مديريت ویژه مدیران بیمارستانها و مذاكرات انجام شده با معاونت محترم آموزشي اطلاع رساني نمودند .
در ادامه جلسه مدیران محترم بیمارستانهای شیراز ضمن ابراز نظرات خود درمورد بحثهای انجام شده بر لزوم بهره مندی و تعامل مستمر و سازنده با دانشکده مدیریت تاکید کردند
در پايان سركار خانم دكتر خليلي معاون محترم دفتربهبود کیفیت و حاكميت باليني دانشگاه گزارشي از برنامه هاي اين دفتر به مديران محترم بيمارستانها ارائه نمودند . (4/6/92)
 
برگزاري محفل انس با قرآن به ميزباني دانشكده مديريت  
 مراسم نوراني محفل انس با قرآن روز چهارشنبه 22 رمضان المبارك مصادف يا 9 مرداد 1392 به ميزباني دانشكده مديريت در ساختمان مركزي دانشگاه علوم پزشكي شيراز برگزار گرديد .  (12/5/92)

 


جلسه توصيه هاي اخلاقي 
    به مناسبت ماه مبارك رمضان جلسه اي با عنوان توصيه هاي اخلاقي توسط معاونت فرهنگي دانشكده روز دوشنبه 31/4/92 ساعت 11 جهت كاركنان برگزار گرديد . در اين جلسه حاج آقا كرمي از اساتيد محترم نهاد رهبري قم در مورد اهميت ، ارزش و كرامت ماه مبارك رمضان و بخشوده شدن گناهان در اين ماه سخنراني ايراد نمودند . (1/5/92) 
 

برگزاري مراسم افطاري 
  به مناسبت ماه مبارك رمضان دانشكده مديريت در تاريخ يكشنبه 30/4/92 اقدام به برگزاري مراسم افطار جهت كاركنان و خانواده محترمشان نمود . در ابتدا مراسم با قرائت قرآن كريم آغاز و در ادامه حجت الاسلام حاج آقا ديمي در خصوص فضيلت ماه مبارك رمضان سخنراني فرمودند و مسابقه ي حفظ حديث از امام حسن (ع) و اهداء جوايز در بين فرزندان كارمندان انجام شد و بعد از آن جناب آقاي دكتر براتي سرپرست دانشكده به مهمانان عزيز خير مقدم گفتند. سپس نماز جماعت برگزار شد و مراسم با صرف افطاري به پايان رسيد . (31/4/92)
 
 


 
كارگاه راههاي رسيدن به تركيب مناسب بدني
  كارگاه راههاي رسيدن به تركيب مناسب بدني سه شنبه مورخ 11/4/92 ساعت 12 توسط آقاي پيش خرد كارشناس تربيت بدني دانشكده در سالن كنفرانس با حضور اساتيد و كاركنان برگزار گرديد .(12/4/92)
 


جشن ميلاد با سعادت منجي عالم بشريت مهدي موعود (عج)
       همزمان با ميلاد با سعادت منجي عالم بشريت مهدي موعود (عج) مراسم جشني با حضور اساتيد و كاركنان دانشكده مديريت در باغ ياس دانشگاه برگزار گرديد در اين مراسم كه با مولودي خواني و سخنراني حجت الاسلام خادمي برگزار گرديد اساتيد كاركنان و خانواده هاي ايشان حضور داشتند ‌. در اين مراسم در محيطي صميمي و دوستانه چندين مسابقه جهت فرزندان كاركنان و اساتيد برگزار گرديد اين مراسم با صرف ناهار به پايان رسيد. (3/4/92)


جشن ميلاد امام زمان (عج ) و روز جانباز

      به مناسبت ميلاد با سعادت امام زمان (عج) برنامه جشني روز شنبه مورخ 1/4/92 در دانشكده مديريت با حضور كاركنان ، اعضاء هيئت علمي ، رياست محترم دانشكده و حاج آقا طالبي از نهاد رهبري برگزار گرديد . در ابتداي جلسه حاج آقا طالبي در خصوص امام زمان از ديدگاه اديان و شيعه صحبت نمودند و اينكه خداوند متعال در قرآن بابت نعمتهايش هيچ منتي بر بندگان خود نگذاشته ولي در مورد امام زمان منت گذاشته و فرموده : مهدي موعود افضليتش بر همه اديان محرز است حتي حضرت عيسي (ع) هم به امام زمان اقتدا مي كند . و همچنين اهل سنت كه ضمن قبول داشتن امام زمان اعتقاد دارند كه ايشان هنوز به دنيا نيامده اند ، اما نامشان با نام پيامبر يكي است و سيره ايشان نيز مانند پيامبر است . در ادامه چند نفر از كاركنان متني را در مدح حضرت عباس ، امام حسين و امام زمان قرائت نمودند و روز جانباز را به آقايان دكتر براتي سرپرست دانشكده و جنگي سرپرست امور عمومي دانشكده تبريك گفتند و توسط معاونت فرهنگي دانشكده هدايايي به رسم يادبود به اين دو بزرگوار اهدا گرديد. آقاي دكتر براتي نيز با تبريك اعياد شعبانيه در خصوص مظلوميت امام زمان و اينكه يكي از نشانه هاي مظلوميت ايشان گناهان ما شيعيان بوده بياناتي ايراد فرمودند . (2/4/92 )


 
   


تقدير از دانشجويان برتر دانشكده در جشن دانش و پويش  
   جشن دانش و پويش در روز پنج شنبه مورخ 30/3/92 مقارن با روز ميلاد حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان از ساعت 30/20 الي 30/11 در مجتمع ولايت علوم پزشكي برگزار گرديد . در اين جلسه رياست محترم دانشگاه ، معاونين محترم آموزشي و فرهنگي ، سرپرست محترم اداره اموزش دانشگاه ، رئيس محترم دفتر استعدادها و عملكردهاي درخشان و رئيس تحصيلات تكميلي دانشگاه ، تعدادي از روسا ، معاونين و اساتيد دانشكده ها و تعدادي از دانشجويان به همراه اعضاي خانواده حضور داشتند .
دانشجويان برتر دانشكده مديريت و اطلاع رساني پزشكي در حيطه هاي المپياد دانشجويي و رتبه هاي برتر آزمون سراسري PhD ، كارشناسي ارشد ، دانشجويان ممتاز دوره كارشناسي ارشد ، برگزيده شاهد و ايثارگر و رتبه هاي برتر مقاطع كارشناسي در اين جشن مورد تقدير قرار گرفتند . اسامي دانشجويان ( سعيد جلواي - سميه ذاكرعباسعلي ، سپيده باقري مورناني، مريم نجيبي ، فاطمه زارع ،فاطمه ستوده زاده ، زهرا گودرزي ، سينا فتحي،نعيمه خشنود ،طاهره شفقت، حامد رحيمي، معصومه رفيعي ، محمد كاظم رحيمي زارچي، نجمه بردبار، مريم شيرواني ، مريم شمشادي ،مريم نياس،فاطمه گلستان منش ، غزاله سامانيان، نسرين ابوالحسن بيگي ، خديجه افراسيابي ، لاله حيدري محبوبه جعفرزاده ، فاطمه قاسمي، فهيمه صيادي ، خيرالنساء پيش يار،حديث لطفي، شهريارقنبري،سكينه عباسي،سعيده بياني ، هاجرمرداني ، فاطمه يعقوبي شابهرامي،فاطمه خاديميان ، زهراالسادات محمودي مهر ، الهام گودرزي، مهسا روزرخ،شيرين ستايش،پريسا جمشيدي)(1/4/92 )


برگزاری کارگاه سوادرسانه ای در عصر تصویر 
     كارگاه « سوادرسانه ای در عصر تصویر » توسط معاونت فرهنگی دانشکده روز یکشنبه مورخ 26/3/92 ساعت 12  توسط آقای غفاری کارشناس واحد سمعی بصری نهاد رهبری در سالن کنفرانس دانشکده برگزار گرديد که در این کارگاه اساتید و پرسنل دانشکده و نهادرهبری نیز حضور داشتند . (27/3/92)


 
کسب مقام توسط دانشجوی دانشکده مدیریت در مسابقات قرآن 
در هجدهمین جشنواره مسابقات قرآنی ، سرکارخانم عاطفه فرمانی دانشجوی ارشد مدارک پزشکی موفق به کسب مقام چهارم در رشته تفسیر گردیدند . ( 22/3/92 )   


کسب مقام توسط کارکنان دانشکده مدیریت در مسابقات قرآن 
در هفدهمین جشنواره مسابقات قرآنی اساتید و پرسنل ، سرکارخانم ها مرضیه موذن و ثمینه ثامنی از پرسنل این دانشکده موفق به کسب مقامهای سوم و پنجم در رشته تفسیر و ترجمه گردیدند . ( 22/3/92 )   


 


شعبان و شد و پیک عشق از راه آمد، عطر نفس بقیة الله آمد، با جلوه سجاد، ابوالفضل و حسین یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد.

حلول ماه شعبان و فرخنده ایام اعیاد شعبانیه مبارک .

 برگزاری کارگاه سبک زندگی در دانشکده مدیریت

     كارگاه بررسي سبك زندگي با رويكرد تربيت فرزند و خانواده موفق توسط معاونت فرهنگی دانشکده در روز چهارشنبه  مورخ 8/3/92 ساعت 12 با  حضور میهمان ارجمند حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ديمي از نهاد رهبری دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده برگزار گرديد که با استقبال پرسنل و دانشجویان رو به رو شد . (8/3/92)


 کارگاه نحوه استفاده از روغن
   
     به دلیل اهميت و نحوه استفاده از روغن به عنوان يك ماده غذايي ، كارگاهی با این عنوان درتاريخ دوشنبه 6/3/92 از ساعت 12:30 الي13:30در كلاس 4 دانشکده مدیریت توسط سركار خانم كشتكاران کارشناس ارشد پرستاری آموزش بهداشت جامعه برگزار گردید .(7/3/92)


تریبون آزاد دانشجویی در دانشکده مدیریت

 
     روز دوشنبه 6/3/92 ساعت 11:45 لغایت 13تریبون آزاد دانشجویی با موضوعیت « من کسی را انتخاب می کنم که.... » با حضور تعدادی از دانشجویان ، در طبقه اول ساختمان الماس برگزار گردید.در این جلسه جناب آقای دکتر براتی سرپرست دانشکده مدیریت نیز حضور داشتند .  (7/3/92)

 


کسب رتبه اول کمیته اصلاح ساختار در بین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط دانشکده مدیریت 
 سرکار خانم فرزانه نکوئی رابط کمیته اصلاح ساختار دانشکده مدیریت موفق شدند رتبه اول سال 91 را در بین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز کسب نماید . (5/3/92)


برگزاری جلسه تودیع و معارفه معاونین پژوهشی و پشتیبانی دانشکده مدیریت
جلسه تودیع و معارفه معاونین پژوهشی و پشتیبانی دانشکده با حضور آقایان دکتر ایرجی قائم مقام معاونت توسعه و منابع دانشگاه و دکتر براتی سرپرست دانشکده و جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان روز شنبه 4/3/92 در سالن کنفرانس دانشکده برگزار گردید . در این جلسه جناب آقای دکتر ایرجی ضمن تشکر از زحمات جناب آقای دکتر کشتکاران ریاست قبلی دانشکده و آقای خوارزمی به معرفی جناب آقای ماهر پرداختند و برای ایشان آرزوی توفیق نمودند ،سپس آقای دکتر براتی نیز ضمن تقدیر وتشکر از سرکار خانم دکتر شریفیان و جناب آقای خوارزمی معاونین پژوهشی و پشتیبانی سابق ، به معرفی سرکار خانم دکتر رضایی و جناب آقای ماهر سرپرستان جدید معاونت پژوهشی و پشتیبانی دانشکده پرداختند . در ادامه  خانم دکتر شریفیان و آقای خوارزمی ضمن تشکر از کلیه همکاران گزارش کوتاهی از فعالیتهای خود را ارائه نمودند و برای معاونین جدید آرزوی موفقیت نمودند . در پایان جلسه لوح تقدیر و تشکر به پاس خدمات ارزشمند معاونین اسبق پژوهشی و پشتیبانی دانشکده توسط آقای دکتر ایرجی به ایشان تقدیم گردید . (5/3/92)

 

برگزاری برنامه پیاده روی کارکنان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) 
  به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) تربیت بدنی دانشکده مدیریت اقدام به برگزاری برنامه پیاده روی جهت کارکنان نمود . در این برنامه مسئول تربیت بدنی دانشکده ضمن انجام نرمش در مورد فواید حرکات ورزشی و نرمش صبحگاهی برای همکاران صحبت نمودند . (4/3/92 ) 


کسب مقام دوم دو و میدانی در المپیاد ورزشی درون دانشگاهی توسط دانشکده مدیریت
سرکار خانم افسانه کشاورز دانشجوی رشته HIT موفق به کسب مقام دوم دو و میدانی ماده استقامت 800 متر در المپیاد ورزشی درون دانشگاهی شد.(4/3/92 )


صعود تیم فوتبال پسران دانشکده مدیریت به جمع چهار تیم فوتبال دانشکده های استان 
 
  تیم فوتبال پسران دانشکده مدیریت در مسابقات فوتبال روز شنبه 28/2/92 که در ورزشگاه ولایت برگزار شد توانست با شکست تیم فوتبال پرستاری به جمع چهار تیم فوتبال دانشکده های استان صعود نماید. (29/2/92)  


برگزاری کارگاه ازدواج 
    
اولین کارگاه ازدواج در تاریخ 25/2/92 جهت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارکنان دانشکده با حضور حجت الاسلام شیردل در سالن شماره 6 برگزار گردید . این کارگاه با هدف آشنایی دانشجویان با مبانی انتخاب همسر و با همکاری معاونت فرهنگی دانشکده و نهاد رهبری در طول ترم اجرا خواهد شد . (28/2/92)اعضای هیات علمی علوم پزشکی شیراز با مبانی حاکمیت بالینی آشنا شدند


کارگاه آموزشی 2 روزه حاکمیت بالینی و ارتقای کیفیت خدمات در بیمارستان، در تاریخ های 25و26 اردیبهشت ماه با حضور 40 نفر از اعضاء هیئت علمی و مدیران گروههای درمانی در سالن کنفرانس درمانگاه امام رضا (ع) تشکیل گردید.
ریاست محترم دانشگاه در روز دوم برگزاری کارگاه در جمع اسایتد حضور یافته و ضمن گرفتن عکس یادگاری با اساتید شرکت کننده در کارگاه بر لزوم برگزار ی چنین برنامه هایی تاکید فرمودند.
در جلسه افتتاحیه کارگاه ابتدا جناب آقای دکتر براتی سرپرست دانشکده مدیریت واطلاع رسانی  و رییس ستاد بهبود کیفیت و حاکمیت بالینی دانشگاه و مسئول برگزاری کارگاه  گفت: شورای عالی ارتقای کیفیت دانشگاه با هدف تعامل سازنده وآشنایی اعضای هیئت علمی با مبانی بهبود کیفیت و حاکمیت بالینی اقدام به برگزاری جلساتی در این زمینه نموده است که این کارگاه اولین جلسه  بوده و امیدواریم با همکاری اساتید محترم بطور ماهانه شاهد برگزاری کارگاههای فوق باشیم . معاونت محترم اموزشی جناب اقای دکتر ثاقب نیز قبل از شروع کارگاه بر لزوم توانمند سازی و تعامل بیشتر با اساتید محترم دانشگاه تاکید کرده و بیان داشتند که انتظار می رود اساتید محترم  مباحث بیان شده در کارگاه را به سایر همکاران نیز بصورت ابشاری آموزش دهند.
این کارگاه توسط ستاد بهبود کیفیت وحاکمیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی برگزار گردید .
در این کارگاه مباحث مختلفی از جمله اصول و مبانی ارتقای کیفیت خدمات بالینی ، مبانی حاکمیت خدمات بالینی ، حاکمیت بالینی و اعتبار بخشی ، مبانی مدیریت خطر و خطاهای پزشکی و نقش آن در ایمنی بیمار، روشهای تحلیل ریشه ای علت (RCA ) و FMEA در مدیریت خطر،تعامل با بیمار و جامعه،آموزش و مدیریت کارکنان  توسط رییس موسسه ملی تحقیقات و سلامت ( جناب آقای دکتر رشیدیان )و کارشناس بهبود کیفیت بیمارستان دکتر شریعتی تهران (جناب آقای دکتر امیدواری )  و  سرپرست دانشکده مدیریت (جناب آقای دکتر براتی) تدریس گردید . (28/2/92 )  

پیروزی پر قدرت تیم فوتبال پسر دانشکده مدیریت

 در اولین گام مسابقات فوتبال بین دانشکده ای ، که در تاریخ 21/2/92 در مجتمع ولایت برگزار گردید،تیم دانشکده مدیریت 5 بر 1 در مقابل دانشکده دندانپزشکی به پیروزی رسید.(22/2/92)سلسله جلسات و کارگاههای آموزشی ویژه اعضاء هیئت علمی و مربیان 

   به منظور توانمندسازی اعضاء هیئت علمی و مربیان دانشکده ، سلسله جلسات و کارگاههای آموزشی با هماهنگی و پیگیری مجدانه جناب آقای دکتر براتی ریاست محترم دانشکده برگزار می گردد . که اولین جلسه آن توسط آقای دکتر رواقی مدیر کل محترم دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت و ریاست محترم دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی علوم پزشکی ایران با حضور اعضاء هیئت علمی ، مربیان و دانشجویان PhD با موضوع « مطالعات کیفی » در روز چهارشنبه 18/2/92 از ساعت 8 الی 16 برگزار گردید . ( 21/2/92 ) 

 

برگزاری برنامه پیاده روی به مناسبت روز شیراز
به مناسبت گرامیداشت روز شیراز در تاریخ 15/2/92 واحد تربیت بدنی دانشکده مدیریت اقدام به برگزاری برنامه پیاده روی در پارک خلدبرین نمود . در این برنامه ریاست و جمعی از کارکنان دانشکده حضور داشتند .

تقدیر از بانوان دانشکده به مناسبت روز زن
در تاریخ 11/2/92 سرپرست محترم دانشکده مدیریت جناب آقای دکتر براتی با اهداء کتاب از بانوان دانشکده به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن تقدیر و قدردانی به عمل آوردند . (14/2/92 )


برنامه پياده روي به مناسبت روز زن 

  به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن برنامه پياده روي كاركنان توسط امور فرهنگي دانشكده در روز سه شنبه 10/2/92 در پارك خلدبرين برگزار گرديد . در اين برنامه جناب آقاي دكتر براتي سرپرست محترم دانشكده مشكلات و نظرات كاركنان را جويا شدند و معاون محترم فرهنگي دانشكده نيز مشكلات كاركنان را با ايشان در ميان گذاشتند .(11/2/92)بازديد شبكه آموزش صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران از دانشكده مديريت 

    در روز دوشنبه 9/2/92 گروه فيلم برداري شبكه اموزش صدا و اسسيماي جمهوري لامي ايران به همراه مدير محترم روابط عمومي دانشگاه جهت تهيه فيلم از دانشكده بازديد به عمل آوردند . در طي اين بازديد گروه مذكور از كلاسهاي آموزشي دانشكده فيلمبرداري نموده و وضعيت فيلدهاي آموزشي را مورد بررسي قرار دادند . ( 9/2/92) 

 

 معارفه اقای دکتر براتی به عنوان ریاست جدید دانشکده 
 
    در اين جلسه جناب آقاي دكتر ايمانيه ضمن تشكر از زحمات آقاي دكتر كشتكاران،ریاست قبلی دانشکده ، جناب آقاي دكتر براتي را به عنوان سرپرست دانشكده معرفي و براي ايشان آرزوي توفيق خدمت نمودند.سپس جناب آقاي دكتر كشتكاران گزارش كوتاهي از فعاليتهاي آموزشي، پژوهشي ، فرهنگي و موفقيتهاي كسب شده در دوران رياست خويش ارائه نمودند.
در ادامه پس از سخنراني دكتر براتي، از طرف اساتيد وكاركنان دانشكده لوح تقديري به آقاي دكتر كشتكاران اهدا گرديد.
همچنین به مناسبت فرا رسيدن سال جديد و شروع به كار رياست جديد دانشكده، جلسه معارفه اي با دانشجويان دوره هاي Ph.D ، كارشناسي ارشد و كارشناسي به طور جداگانه در محل دانشكده برگزار گرديد.
دراين جلسات كه با حضور معاونين دانشكده برگزار شد، در رابطه با مسائل و مشكلات دانشجويان بحث وتبادل نظر گرديد.(22/1/92 )
 
   معارفه جناب آقاي دكتر براتي به عنوان رياست جديد دانشكده در تاريخ 21 فروردين ماه با حضور رياست محترم دانشگاه، مدير محترم روابط عمومي دانشگاه و همچنين معاونين، اساتيد ومديران دانشكده در محل سالن كنفرانس دانشكده مدیریت و اطلاع رسانی برگزار گرديد.

 

در ابتدای  جلسه جناب آقای دکتر براتی ریاست محترم دانشکده ضمن عرض خیرمقدم به ریاست محترم دانشگاه وهمه مدیران محترم بیمارستانها ابراز امیدواری کردند برگزاری مستمرجلسات گزارش صبحگاهی اقدامی موثر در راستای حل معضلات فعلی بیمارستانها باشد سپس جناب آقای فاضل جهرمی مدیر محترم بیمارستانشهید فقیهی ، موردی را که در این بیمارستان به عنوان case  مدیریتی مطرح بود عنوان کردند. موضوع اصلی این caseارتقا کیفیت وعده های غذایی در بیمارستان شهید فقیهی شیراز بود و در شرح مساله اینگونه عنوان گردید که :
نظر به اینکه میزان رضایتمندی بیماران یك معیار مهم برای ارزیابی كیفیت مراقبتهای بهداشتی است و همچنین هدف از خدمات بهداشتی درمانی ، تأمین و ارتقاء سلامتـی افراد جامعه می باشد که رضایت بیماران ، نقش مهمی در بهبود وضعیت سلامتـی آنـان دارد و از طرفـی با توجه به تاثیر القایی نارضایتی تغذیه در سایر مولفه های موثر بر رضایتمندی (بیماران و پرسنل )،اقدامات متعددی در سالهای اخیر در این راستا صورت پذیرفته از قبیل بازسازی کامل سلف سرویس و آشپزخانه و .... ،که بر اساس نظرسنجی های دوره ایی انجام گرفته ،رضایتمندی حاصله حدود 50 تا 60 در صد در  4سال گذشته بوده که اهداف بیمارستان هنوز محقق نگردیده است.
 محدودیت های موجود در این رابطه :
1-     تبدیل وضعیت نیروهای واحد تغذیه از شرکتی به قراردادی
2-     تفاوت ذائقه ها و سلائق
3-     هزینه تامین مواد اولیه با کیفیت
4-     کمبود نقدینگی
5-     کنترل آنالیز غذا و موجودی انبار می باشد.
 
لذا مساله مورد بحث این بود که چگونه می توان کیفیت وعده های غذایی در بیمارستان را با وجود محدودیت ها و مقاومت های موجود در سیستم ارتقاء داد.
راه حل های ارائه شده توسط حضار در جلسه به شرح زیر می باشد.
-         هدفگذاری در ارتقاء رضایت پرسنل و بیماران و برنامه ریزی برای رسیدن به این اهداف
-         حق انتخاب به بیمار و پرسنل برای انتخاب غذا را به آنها بدهیم (ایجا د تنوع غذایی)
-         واگذاری به بخش خصوصی
-         ابعاد نارضایتی بیماران مشخص و اصلاح شود
-         ایجاد آشپزخانه متمرکز در سطح دانشگاه برای کلیه بیمارستان ها
-         قرارداد با بیرون بر
-         هر روز به صورت دقیق تعداد پرسنل و بیمارانی که تمایل به صرف غذا دارند درآورده شود و بیمارانی که غذا سفارش نمی دهند از صورت حساب آنها کسر شود و یا به دریافتی پرسنل اضافه شود
-         تهیه پروتکل با همکاری دانشکده تغذیه برای بهبود diet بیماران
-         استفاده از مواد و محصولات صنعتی به خاطر ظاهر و طعم بهتر آنها و امکان ایجاد تنوع در منوی غذایی روزانه
-         به منظور پیشگیری از حیف و میل مواد مصرفی برنامه نرم افزاری در قالب HIS  تدوین گردیده تا مشخص شود ترکیبات موجود در هر غذا چیست و دقیقاً به چه میزان از مواد استفاده می شود
-         آموزش فن سفره آرایی
-         استفاده از ظروف چینی بجای فوم
-         برای همه بیماران تنوع غذایی ایجاد شود و نه فقط بیماران VIP
-         به منظور افزایش انگیزش برای پخت بهتر غذا اضافه کار کارانه پرسنل به موقع پرداخت شود 
-         تشکیل کمیته اختصاصی برای افزایش کیفیت غذا

در ادامه جناب آقای دکتر ایمانیه ریاست محترم دانشگاه ضمن استقبال و تاکید بر استمرار این جلسات به صورت هفتگی به کلیه مدیران محترم تاکید نمودند که حتماً در جلسات حضور یافته و از تجربیات موفق یکدیگر و اطلاعات اکادمیک اساتید دانشکده استفاده نموده و علاوه بر این پیشنهادفرمودند که هر جلسه ازجلسات  morning report  به صورت نشریه 1 صفحه ای منتشر شده که هم مرور مطالب بخاطر حجم کم راحت تر شود و هم اینکه راهکار های کاربردی و عملی را برای مدیران سیستم های سلامت فراهم می آورد و در نهایت مسائل جلسه را جمع بندی کردند و راهکار های عملی را ارایه دادند.
 درپایان دانشکده مدیریت بر خود لازم می داند از کلیه دست اندرکاران و شرکت کنندگان این برنامه ارزشمند و تاثیر گذار تشکر و قدر دانی خود را اعلام نموده و آمادگی خود را برای برگزاری مستمر جلسات اعلام نماید .(6/12/92)

چهارمین جلسه morning report دانشكده مديريت 

  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ؛ چهارمین جلسه گزارش صبحگاهی (morning report) دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید .
دکتر محمد هادی ایمانیه ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن استقبال و تاکید بر استمرار این جلسات به صورت هفتگی گفت : به کلیه مدیران تاکید میکنم که حتماً در جلسات حضور یافته و از تجربیات موفق یکدیگر و اطلاعات اکادمیک اساتید دانشکده استفاده نموده و علاوه بر این هر جلسه از جلساتmorning report  به صورت نشریه 1 صفحه ای منتشر شده که هم مرور مطالب بخاطر حجم کم راحت تر شود و هم اینکه راهکار های کاربردی و عملی را برای مدیران سیستم های سلامت فراهم می آورد .
دکتر امید براتی ؛ رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : چهارمین جلسه گزارش صبحگاهی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوشنبه مورخ 5 اسفندماه سال جاری در محل سالن کنفرانس این دانشکده با حضور دکتر ایمانیه ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت فعال مدیران محترم بیمارستان ها و اعضاء هیات علمی دانشکده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید .
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری مستمر جلسات گزارش صبحگاهی اقدامی موثر در راستای حل معضلات فعلی بیمارستانها باشد .(5/12/92)
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-12-26 6:28        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ