تهیه و تنظیم: مدیریت فرهنگی روابط عمومی
                                            شبکه بهداشت و درمان داراب


*اجرای مانور نمادین  طرح بسیج سلامت نوروزی
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان داراب :با توجه به اجرای طرح کشوری بسیج سلامت نوروزی که همه ساله از یکم اسفند ماه لغایت 15 فروردین ماه به مدت 45 روز توسط بازرسین بهداشت محیط دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به منظور تشدید بازرسی از مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی واماکن عمومی وبین راهی حساس وتامین سلامت شهروندان ومسافرین محترم نوروزی برگزارمی گردد،مرکز بهداشت شهرستان داراب نیز جهت شروع برنامه تشدید ،به صورت نمادین در مورخه 93/12/3اقدام به اجرای مانور خودرویی بمنظور اطلاع رسانی با حضور نمایندگان ادارات وارگانها(فرمانداری،شهرداری،نیروی انتظامی،راهنمایی ورانندگی،صنعت ،معدن وتجارت،تعزیرات وستادفوریت های پزشکی )نمود.
در این مانور که راس ساعت9صبح از میدان الله تا میدان دانشگاه برگزارشد ضمن اطلاع رسانی به همشهریان از 2مرکز تهیه وتوزیع مواد غذایی بصورت نمادین بازدید بعمل آمد .
دکتر یزدانپناه رئیس مرکز بهداشت شهرستان داراب گفت :هدف از اجرای این برنامه نشان دادن اهمیت بازرسی های بهداشت محیطی از تامین سلامت غذایی مردم بوده و به منظور دسترسی به این هدف علاوه بر بازدید از مراکز ،نمونه برداری از مواد غذایی وآب شرب وکلر سنجی نیز بصورت روتین انجام می گردد.
رئیس مرکز بهداشت در ادامه بیان نمودند:شماره رایگان 1490 سامانه پاسخگویی به شکایات بهداشت محیطی ،آب و مواد غذایی وهمچنین شماره تلفن 53543609همه روزه آماده پاسخگویی به همشهریان عزیز بوده وبازرسین بهداشت محیط این شهرستان نیز طی اجرای این طرح از ساعت 8صبح لغایت8شب در قالب اکیپهای ثابت و سیار آماده خدمت رسانی می باشند.         (93/12/6)

*برسی مسائل ومشکلات دانشکده پیراپزشکی شهرستان داراب
مسائل ومشکلات دانشکده پیراپزشکی شهرستان داراب با حضور آقای دکتر اسماعیلی رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی برسی شد.
در تاریخ 93/12/6طی جلسه ای با حضور دکتر اسماعیلی رئیس شبکه وآقایان خیری،علوی،مهندس رئیسی پور وخانمها محجوب وسالاری به برسی مشکلات آموزشی وفرهنگی -دانشجویی پرداخته شد .
در این جلسه که در سالن اجتماعات دانشکده برگزار گردید مصوب گردید مسائل ومشکلات موجود هر چه سریع تر بر طرف گردد.    (93/12/6)

*دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب،بر اساس حکم رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دکتر وحید اسماعیلی رییس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب با حفظ سمت سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شد.
در متن این حکم که توسط دکتر ایمانیه امضاء شده آمده است:نظر به مراتب تعهد و تجارب جنابعالی و با توجه به اعلام دکتر وحید عوض زاده مبنی بر در اختیار داشتن فرصتی جهت مطالعه و به منظور آمادگی در آزمون دستیاری ،به موجب این حکم و با حفظ سمت مسئولیت بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب ،به عنوان "سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب"منصوب می گردید تا با استعانت از الطاف الهی و حسن تدبیر در انجام امور بهداشتی درمانی ،وظایف اجرایی محوله را برابر ظوابط ومقررات قانونی و شرعی به نحوی شایسته به انجام رسانده و به کسب رضای الهی مفتخر گردید.
توفیق روز افزونتان را از خداوند منان مسئلت می نمایم
در رونوشت این حکم از تلاشهای دکتر وحید عوض زاده رییس پیشین شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب تقدیر شده است.    (14/10/93)

*تیم 70 نفره امدادی،بهداشتی ودرمانی حوزه سلامت داراب با برپایی 25 کلینیک به ارایه خدمات پرداختند
در راستای نیل به اهداف متعالی سلامت واجرای هر چه بهتر سفرنامه سلامت در شهرستان داراب در تاریخ هفتم دیماه 93،تیم 70 نفره امدادی،بهداشتی ودرمانی حوزه سلامت شهرستان داراب با برپایی 25 کلینیک به ارایه خدمات پرداختند.
در این برنامه 8 پزشک عمومی ،7پزشک متخصص ،2داروساز،60 پرستار ،ماما،کارشناس وتکنسین از حوزه های مختلف امدادی،بهداشتی و درمانی خدماتی از قبیل :ویزیت ،مشاوره،آموزش و بیماریابی تغدیه ای ،روانشناختی،بیماریهای منتقله از محیط و مواد غدایی،بیماریهای واگیر،بیماریهای رفتاری،بیماریهای شغلی،پرفشاری خون،دیابت،ترک دخانیات،مشاوره دارویی،آموزش و بیماریابی سرطان های شایع زنان،سلامت سالمندان،سلامت زنان و کودکان و ...ارایه نمودند.    (7/10/93)

*افتتاح 17پروژه بهداشتی درمانی در داراب
17پروژه بهداشتی و درمانی به ارزش 400 میلیارد ریال در داراب افتتاح و کلنگ زنی شد.
این 17 پروژه به ارزش 40میلیارد تومان با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در داراب افتتاح و کلنگ زنی شد که یکی از مهمترین این پروژه ها کلنگ زنی بیمارستان دولتی 160 تختخوابی داراب با اعتبار 25 میلیارد تومان بود.
دکتر ایمانیه ریئس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تا پایان امسال بازسازی و تجهیز خانه های بهداشت و درمان این شهرستان به پایان می رسد ،تصریح کرد :باید به جای درمان به سمت پیشگیری و سلامت محوری پیش رفت زیرا امروز بزرگ ترین مشکل کشور در حوزه سلامت مربوط به بیماری های غیر واگیر مانند بیماری های قلبی و عروقی است .
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه برای راه اندازی مرکز معین سلامت خانواده شهرستان داراب 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده ،افزود:بیمارستان 160 تختخوابی دوم داراب در زمینی به مساحت 24 هکتار با اعتبار 25 میلیارد تومان در مدت 5 سال از محل اعتبارات ملی ساخته می شود.
ایشان در ادامه با بیان اینکه :ساخت مرکز بهداشتی درمانی 10 تختخوابی خیر ساز در مرکز بخش جنت با مجوز وزارت بهداشت توسط خیر نیکو کار احمد علی شاکر آغاز شده،اظهار داشت:این مرکز به ارزش یک میلیاردو500 میلیون تومان در زمینی به مساحت 5هکتار ساخته می شود.ایمانیه با اشاره به اینکه درمانگاه 10 تختخوابی بخش فورگ در مدت 18 ماه در زمینی به مساحت 7هزار متر مربع ساخته می شود ،بیان کرد:برای ساخت این درمانگاه اعتبار اولیه 400میلیون تومانی از اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است .
وی همچنین از اختصاص 60 میلیون تومان برای تجهیز مرکز بهداشتی درمانی فورگ توسط دانشگاه علوم پزشکی فارس خبر داد و گفت :40 میلیون تومان برای تجهیز مرکز بهداشتی درمانی رستاق و 100 میلیون تومان به مرکز بهداشتی درمانی جنت شهر اختصاص یافته است .

*عملیات احداث بیمارستان 160تخت خوابه امام علی(ع)داراب آغاز شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ، درمانی وآموزشی شهرستان داراب:کلنگ زنی بیمارستان دولتی 160 تختخوابی داراب با اعتبار 25میلیارد تومان در مدت پنج سال به بهره برداری می رسد.
قاسم پور فرماندار داراب ،در این مراسم با بیان اینکه کلنگ زنی این پروژه تحولی بزرگ در حوزه بهداشت و درمان داراب ایجاد می کند،اظهار داشت :اینها همه از خدمات بزرگ دولت به مردم محروم منطقه است که در تاریخ شهرستان بی نظیر است.
دکتر ایمانیه ،رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم بیان کرد:بیمارستان 160تختخوابی دوم داراب در زمینی به مساحت 24 هکتار با اعتبار 25میلیارد تومان در مدت 5سال از اعتبارات ملی ساخته می شود.
ایشان در ادامه با بیان اینکه ،با کمک های خوب دولت در حوزه بهداشت و درمان هزینه بیمارستان ها کاهش بسیاری داشته گفت: برای تجهیز بیمارستان کنونی داراب بیش از 3میلیارد تومان تا آخر امسال هزینه می شود.وی با اشاره به اینکه این بیمارستان به زودی به دستگاه ام ار ای نیز مجهز می شود،خاطر نشان کرد :شهرستان داراب از قطب های درمانی استان فارس است و مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز از مدیران موفق و پیگیر استان هستند .

*مرکز بهداشتی درمانی 10تخت خوابه فورگ کلنگ زنی شد
در سالوز میلاد امام موسی کاظم (ع)با حضور رئیس و اعضاء محترم هیئت رئیسه دانشگاه ،نماینده مردم شهرستان ،امام جمعه ،فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان مرکز بهداشتی درمانی 10 تخت خوابه فورگ کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه درمانگاه 10تختخوابی بخش فورگ در مدت 18ماه در زمینی به مساحت 7هزار متر مربع ساخته می شود بیان کرد:برای ساخت این درمانگاه اعتبار اولیه 400میلیون تومانی از اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است .وی ازاختصاص 60میلیون تومان برای تجهیز مرکز بهداشتی درمانی فورگ توسط دانشگاه علوم پزشکی استان فارس خبر داد. (11/9/93)


*به صورت همزمان 30مرکز معین مدیریت سلامت در فارس افتتاح شد
همزمان با خجسته میلاد امام موسی کاظم (ع)با حضور رئیس و اعضاء محترم هئیت رئیسه دانشگاه،فرماندار،امام جمعه،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان با حضور در مرکزمعین مدیریت سلامت شهرستان داراب از طریق ویدئو کنفرانس همزمان 30مرکز معین مدیریت سلامت در کل استان افتتاح نمودند.
دکتر ایمانیه ریاست دانشگاه در آئین افتتاح این مرکز، هدف اصلی از ایجاد این مراکز را تغییر نگرش جامعه از دید درمان نگری به بهداشت و سلامت نگری بیان نمودند.     (11/9/93)


*پلمپ چند واحد دندانپزشکی و عینک سازی غیر مجاز در شهرستان داراب
پنج واحد دندانپزشکی و چهار واحد عینک سازی غیر مجاز در شهرستان داراب با دستور قضایی پلمپ گردید.
دکتر وحید عوض زاده رییس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب در این خصوص عنوان کرد:این واحد های غیر مجاز از سالها قبل در شهرستان بصورت غیر قانونی در مغازه،منزل و عکاسی و ... به فعالیت پرداخته بودند که هم اکنون با پیگیری واحد نظارت بر امور درمان شبکه و دستور مقام قضایی پلمپ گردیده است.     (25/8/93)

*برپایی کلینیک دیابت در درمانگاه تخصصی بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب هدف از ایجاد کلینیک دیابت ،پیشگیری از ابتلا ،تشخیص و درمان زودرس و جلوگیری از عوارض دیابت را عنوان نمودند.
دکتر اسماعیلی بیان کرد:از چند ماه قبل در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب با حضور متخصص داخلی،چشم،کارشناس تغذیه و کارشناس دیابت کلینیک دیابت با فعالیت دو روز در هفته در محل درمانگاه تخصصی تشکیل گردید.
وی در ادامه عنوان کرد:با هماهنگی های انجام شده بین حوزه بهداشت و حوزه درمان شهرستان مسیر ارجاع از پزشکان خانواده (شهری وروستایی)به این کلینیک طراحی و برنامه ریزی شده و در حال اجرا است،بگونه ای که پزشکان محترم خانواده شهرستان پس از تائید تشخیص و آغاز درمان بیماران دیابتی ،آزمایشات لازم درخواست و با دو فرم ارجاع به این کلینیک ارجاع می دهند وسایر موارد پیگیری انجام می شود.
دکتر اسماعیلی در پایان عنوان نمود:در سطح استان فارس فقط چند شهرستان این کلینیک را راه اندازی نموده اند که به تائید ناظران استانی فعالیت کلینیک دیابت شهرستان داراب بسیار خوب و شاخص است.       (25/8/93)

*بازدید مدیریت توسعه منابع فیزیکی ،امور عمرانی و تجهیزاتی دانشگاه علوم پزشکی فارس و تیم 15نفره معاونین ،مسئولین،ناظرین و کارشناسان این مدیریت به شهرستان داراب
این سفر که به دعوت رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب انجام شده بود طی 13 ساعت بازدید و نظارت از پروژه های عمرانی حوزه سلامت شهرستان داراب ،مشکلات موجود شناسایی و برنامه ریزی و اعتباراتی جهت تسریع در اجرای پروژه ها انجام پذیرفت.
دکتر وحید عوض زاده رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب در این سفر بیان کرد:شهرستان داراب بدلیل دارا بودن بیشترین پروژه های عمرانی فعال در استان فارس ،از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
در پایان این بازدید جلسه ای جهت جمع بندی ،نتیجه گیری و تعین تکلیف برخی پروژ ه های مشکل دار شهرستان ،با حضور فرماندار و برخی از مسئولین شهرستان برگزار و مصوباتی جهت مرتفع نمودن مشکلات ،تسریع در روند اجرایی و لزوم آغاز برخی پروژه ها تعیین گردید.     (14/8/93)

*برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته قلب س
الم،سالمند،بهداشت روان و سلامت زنان
به مناسبت هفته قلب سالم،سال
مند،بهداشت روان و سلامت زنان همایش پیاده روی از میدان فردوسی به سمت شهدای گمنام برگزار گردید.      (3/8/93)*آیین کلنگ زنی 13 خانه بهداشت در شهرستان داراب همزمان با میلاد ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع)
دکتر وحید عوض زاده درآیین کلنگ زنی نمادین 13 خانه بهداشت در روستاهای داراب گفت:در راستای اجرای برنامه طرح تحول سلامت توسط دولت محترم،امروز کار احداث 13 خانه بهداشت در شهرستان داراب آغاز شده وامید واریم همه آنها در بهمن ماه افتتاح شود.
وی افزود:بر اساس این طرح تا پایان بهمن ماه در کل کشور 1995خانه بهداشت بازسازی،نوسازی و احداث می شود که سهم استان فارس 142 خانه بهداشت بوده است . خوشبختانه با پیگیری های انجام شده توانستیم 13 سهمیه برای شهرستان داراب بگیریم که بیشترین تعداد در استان می باشد.
دکترعوض زاده گفت: از سهمیه ساخت 142 خانه بهداشت در استان فارس حدود 10درصد در اختیار شهرستان داراب تعلق گرفته است که نتیجه پیگیری مسئولین شهرستان می باشد.   (17/6/93)


*افتتاح خانه بهداشت بریسکان در سالروز میلاد خجسته ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع)
در سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) با حضور فرماندار،نماینده و جمعی از مسئولین شهرستان داراب خانه بهداشت روستای بریسکان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر وحید عوض زاده رییس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب ضمن عذر خواهی از مردم روستای بریسکان به دلیل عملکرد ضعیف پیمانکار گفت:خانه بهداشت روستای بریسکان به یکی از گره های کور حوزه بهداشت شهرستان تبدیل شده بود و امروز پس از 6سال به بهره برداری می رسد که به دلیل ضعف پیمانکار،پروژه با مشکلاتی مواجه شد اما با پیگیری مسئولین شهرستان امروز شاهد افتتاح آن هستیم.
قاسم پور فرماندار داراب ضمن تبریک به مردم روستای بریسکان گفت:دکتر عوض زاده و همکارانشان در حوزه بهداشت و درمان در داراب خدمات زیادی انجام داده اند و در هفته گذشته شاهد افتتاح ساختمان اورژانس شماره یک داراب بودیم که در مدت پنج ماه ساخته شده است.     (17/6/93)

*افتتاح پایگاه اورژانس شهری شماره یک شهرستان داراب 
در هفتمین روز از هفته دولت (افتتاح پایگاه اورژانس شهری شماره یک شهرستان داراب با حضور امام جمعه،فرماندار و مسئولین شهرستان)با زیر بنای 144 متر مربع واعتبار 150میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مساعدت 20میلیون تومان از طرف مجمع خیرین تامین سلامت شهرستان جهت تکمیل محوطه سازی،خرید تجهیزات،نصب تیرونصب سایه بان در مدت 5 ماه به بهره برداری رسید .     (11/6/93)
*همزمان با روز کارمند:مراسم تجلیل از کارمندان نمونه ادارات در شهرستان داراب برگزار گردید
به گزارش مدیریت فرهنگی روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:سه شنبه 4شهریور ماه همزمان با سومین روز از هفته دولت و همزمان با روز کارمند،مراسم تجلیل از کارمندان نمونه ادارات با حضور فرماندارومسئولین ادارات شهرستان داراب در سالن آمفی تئاتراین شهرستان برگزار گردید.
در این مراسم ویژه ،که به همت فرمانداری برگزار شد از کارمندان نمونه ادارات شهرستان با اهداء هدایایی تجلیل به عمل آمد و آقای عبد الرضا فرهادی نیز از شبکه بهداشت و درمان بعنوان کارمند نمونه شهرستان در این مراسم از دست آقای دکتر عوض زاده هدیه ای دریافت نمودند.       (5/6/93)

 
*بازدید معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه علوم پزشکی استان فارس از شهرستان داراب
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان فارس در اولین روز از هفته دولت در سفر به شهرستان داراب از روند اجرایی برنامه تحول سلامت و بسته هتلینگ در بیمارستان و برخی از پروژه های حوزه سلامت شهرستان باز دید نمودند.
در این سفر یکروزه در جلسه ای با حضور رئیس ،معاونین،ومسئولان امور مالی شبکه و بیمارستان ،ایشان مبلغ 300میلیون تومان (100میلیون تومان کمک به حوزه درمان جهت تجهیز بخش فوریتهای جراحی بیمارستان-100میلیون تومان کمک به حوزه بهداشت جهت راه اندازی مرکز سلامت خانواده در شهر داراب و راه اندازی کلینیک توانبخشی (بینایی سنجی،شنوایی سنجی،فیزیو تراپی،گفتار درمانی،کار درمانی،تغذیه،مشاوره)در محل بیمارستان قدیم -100میلیون تومان جهت تکمیل مرکز بهداشتی درمانی شماره یک شهری روستایی
داراب واقع در میدان امام حسین (ع)  )به شهرستان داراب اختصاص دادند.
پس از بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از بیمارستان و هماهنگی با رئیس دانشگاه و نماینده شهرستان  در مجلس شورای اسلامی طی تفاهم نامه ای که بین دانشگاه و نماینده مجلس انجام شد مقرر گردید اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل و تجهیز فاز توسعه بیمارستان و رفع مشکلات سیستم فاضلاب و امحاء زباله های بیمارستانی که در مجموع حدود چهار میلیارد تومان می شود بصورت مشارکتی (دو میلیارد تومان از محل اعتبارات دانشگاه و دو میلیارد تومان از محل ماده 180 در اختیار نماینده مجلس تامین گردد.          (4/6/93)

*افتتاح شش پروژه بهداشتی درمانی در بخش محروم فورگ از توابع شهرستان داراب
اعتبار هزینه شده در شش پروژه بخش فورگ ودو پروژه افتتاح شده بخش مرکزی یک میلیارد تومان اعلام شده که توسط اعتبارات 2درصد نفت و گاز ،دانشگاه علوم پزشکی و خیرین تامین سلامت شهرستان تامین شده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب،با حضور جمعی از مسئولین شهرستان داراب شش پروژه بهداشتی و درمانی در بخش فورگ افتتاح و به بهره برداری رسید.
افتتاح خانه پزشک و اهدای یک دستگاه آمبولانس به شهر فدامی،خانه بهداشت روستاهای قلاتویه وشاه ابوذکریا،تجهیز آزمایشگاه در مرکز درمانی شهر دوبرجی،حصار کشی خانه بهداشت فورگ و افزایش قدرت و نصب ترانس جدید برق درمرکز بخش فورگ از جمله پروزه های افتتاح شده در این بخش محروم می باشد.      (5/5/93)


*امضاء تفاهم نامه اختصاص بودجه درمانگاه فورگ و توسعه بیمارستان
در دیدار نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان داراب از بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) تفاهم نامه اختصاص یک میلیاردو 500میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 در اختیار نمایندگان و یک میلیاردو 500میلیون تومان دیگر از طریق جذب اعتبار از معاونت توسعه وزارت بهداشت توسط نماینده جهت تکمیل ساختمان فاز توسعه بیمارستان داراب امضاءشد.
همچنین بر اساس این تفاهم نامه مقرر گردید مبلغ 500میلیون تومان از محل اعتبارات ماده 180در اختیار نمایندگان به منظور اغاز احداث مرکز بهداشتی درمانی فورگ به شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب اختصاص یابد.     (14/4/93)

*بازدید نماینده مردم داراب از اجرای طرح تحول سلامت در داراب
نبی اله احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی،دکتر وحید عوض زاده رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب و جمعی از اعضای شورای شهرو مسئولین بیمارستان از اجرای طرح تحول سلامت و پروژه های عمرانی بیمارستان داراب بازدید کردند.در این بازدید مسئولین ضمن گفتگو با بیماران و همراهان آنها مشکلات بیمارستان داراب را بررسی کردند.
عملیات نوسازی ساختمان فعلی بیمارستان داراب به تازگی آغاز شده است که با اجرا و تکمیل آن بخش زیادی از مشکلات فاضلاب و ...این بیمارستان حل خواهد شد.   (14/4/93)

*لحظات عاشقانه وداع یک پدر با پسر 19 ساله اش
پدر و دیگر اعضای این خانواده لحظه های سختی را می گذراندند،از یک طرف باور مرگ مغزی و پایان زندگی فرزندشان سخت بود و از یک طرف در صد بازگشت بیماران مرگ مغزی به زندگی در حد صفر!
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:"علی کریمی شیری"جوان نوزده ساله اهل شهر دبیران زرین دشت که جدید ترین قربانی تصادف با موتور سیکلت می باشد به همراه یک نفر دیگر مسیر یکی از مناطق شهر دبیران تا مرکز این شهر را طی می کرد که ناگهان موتور در اثر حادثه ای واژگون شد.علی از ناحیه سر به شدت دچار حادثه شد و علی رغم تلاش تیم پزشکی دچار مرگ مغزی شد.
آخرین لحظه های وداع پدر این جوان مرگ مغزی با فرزندش دل هر انسانی را به درد می آورد چرا که کمتر از دو هفته به تولد علی 19 ساله باقی مانده بود !
پدر بزرگوار این بیمار مرگ مغزی اهل دبیران با تلاش و پیگیری آقایان ستوده و مومن از اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی و مجمع خیرین تامین سلامت شهرستان در اقدامی خدا پسندانه فرم اهداء اعضای فرزند جوانش را امضاء کرد.
گفتنی است:صبح روز شنبه مورخ 1/4/93یکی از کلیه های وی به یک جوان 21 ساله کازرونی وکلیه دیگرش به یک هموطن 34 ساله بو شهری پیوند داده شد کبد وی جان یک خانم 19ساله تهرانی را نجات داد و قرنیه اش به بانک قرنیه بیمارستان خلیلی شیراز انتقال یافت.     (1/4/93)


*رئیس شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب از تریبون نماز جمعه گزارشی از طرح تحول نظام سلامت ارائه نمودند
دکتر وحید عوض زاده رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه مورخ 30/3/93شهرستان داراب گزارشی از طرح تحول نظام سلامت به مردم شهرستان ارائه نمودند.
ایشان فرمودند:بر اساس این طرح،سهم پرداختی مردم از کل هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی ،حداکثر 10درصد خواهد بود که در این 45روز که از اجرای این طرح می گذرد تعداد بیماران بستری در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع)20درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
وی گفت:مکلف ساختن بیمارستان نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز بیماران از جمله دارو وسایر وسایل پزشکی و به حداقل رساندن هزینه های بیمارستانی دو خط قرمز اجرای این طرح می باشد که امید را در دل مردم شهرستان زنده کرده است .             (31/3/93)


*جلسه ستاد بزرگداشت بیست وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب برگزار شد
جلسه ستاد گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره)شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به ریاست دکتروحیدعوض زاده و با حضور اعضاء ستاد ارتحال در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب برگزار شد.
در این جلسه دکتر وحید عوض زاده با اشاره به عظمت و بزرگواری حضرت امام (ره)اظهار داشت:حضرت امام خمینی (ره)شناسنامه انقلاب است وبا نام امام خمینی (ره)است که ایران را در دنیا می شناسند. لذا نکو داشت ارتحال ایشان یک وظیفه ملی است وهمه باید برای این مهم بسیج شوند.
در ادامه جلسه دکتر عوض زاده گزارشی اجمالی از نحوه عملکرد کمیته امداد و درمان ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره)شهرستان در سالهای گذشته عنوان نمودند و سپس جهت هر چه با شکوه تر بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) ضمن استماع نقطه نظرات و پیشنهادات اعضاء  حاضر در جلسه ،مواردی را تصویبکردند .    (4/3/93)

*همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت در شهرستان داراب برگزار گردید
به مناسبت هفته سلامت،همایش پیاده روی خانوادگی با حضور پر شور مردم در شهرستان داراب برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب این همایش با شعار یک عمر سلامت،با خود مراقبتی با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار و شرکت کنندگان مسیر میدان فردوسی تا قبور شهدای گمنام را طی کردند.
در پایان این مراسم به قید قرعه جوایزی به تعدادی از شرکت کنندگاه اهداء گردید.         (15/2/93)

*تقدیر رئیس شبکه بهداشتی،؛درمانی و آموزشی شهرستان داراب از کارکنان علوم آزمایشگاهی
به مناسبت سی ام فروردین ماه سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی و روز آزمایشگاه ،رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به همراه معاون بهداشتی وتعدادی از پرسنل از آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)بازدید و از زحمات پرسنل شاغل در این ازمایشگاه ها تقدیر کردند.
دکتر وحید عوض زاده در این دیدار ضمن بازدید در جریان مشکلات کارکنان و نیازهای انها قرار گرفت و در جهت بهبود کنترل کیفی و ارتقاءکیفیت آزمایشات راهکارهایی را ارائه نمودند.   (30/1/93)


 
 

 
          

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-12-8 1:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ