تهیه و تنظیم: مدیریت فرهنگی روابط عمومی
                                            شبکه بهداشت و درمان داراب


آرشیو اخبار سال 1389
آرشیو اخبار سال 1390
آرشیو اخبار سال 1391

آرشیو اخبار سال 1392
آرشیو اخبار سال 1393
 
*افتتاح خانه بهداشت تل بارگاه
رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب گفت:خانه بهداشت تل بارگاه در چهارمین روز از هفته دولت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب،دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه در آئین افتتاح خانه بهداشت تل بارگاه از توابع بخش رستاق شهرستان داراب که با حضور فرماندار،امام جمعه،مسئولین شهرستان و مردم این بخش برگزار گردید ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت :در سال گذشته کلنگ احداث 13 خانه بهداشت و سرایداری در شهرستان به زمین زده شد که به همت دولت تدبیر و امید در کمتر از یکسال در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.
سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب در جمع مردم تل بارگاه ،امسال را سال شکوفایی نظام سلامت در حوزه بهداشت عنوان کرد و افزود :با تغیر سیمای بیماریها در کشور مآموریت حوزه سلامت نیز تغیر نموده است .در حال حاضر بیماریهای عفونی و واگیر کنترل و به حاشیه رانده شده و بیماریهای غیر واگیر مانند بیماریهای قلبی عروقی،دیابت و ...هستند که علل اصلی ناتوانی و مرگ و میر در جامعه را به خود اختصاص داده اند.
در نتیجه لازم بود ماموریت حوزه سلامت نیز تغیر نموده و بر روی کنترل و پیشگیری از ابتلا به اینگونه بیماریها تمرکز بیشتری صورت پذیرد و این امر در چارچوب برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت محقق خواهد شد.
در پایان دکتر اسماعیلی هزینه ساخت و تجهیز این خانه بهداشت را 1میلیارد ریال عنوان کرد.           (94/6/5)

*افتتاح خانه سرایداری مرکز بهداشتی درمانی فدامی
خانه سرایداری مرکز بهداشتی درمانی شهر فدامی با حضور فرماندار ،امام جمعه،مسئولین شهرستان و مردم فدامی افتتاح شد.
دکتر اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی داراب در مراسم افتتاح این خانه سرایداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر ،هفته دولت و دهه کرامت خدمات و امکانات رفاهی را حق مردم دانست و گفت:جهت احداث این خانه سرایداری مبلغ 900میلیون ریال از طرف دولت تدبیر و امید هزینه شده است .      (94/6/5)
*افتتاح 3 خانه بهداشت داراب در اولین روز از هفته دولت
به گزارش رحمت اله سائلی مدیر روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی داراب:همزمان با اولین روز از هفته دولت 3 خانه بهداشت در شهرستان داراب افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب با بیان اینکه 13 خانه بهداشت و سرایداری در هفته دولت افتتاح می شود تصریح کرد:در اولین روز از هفته دولت خانه های بهداشت کوهجرد،اسماعیل آباد و جونان در بخش مرکزی شهرستان توسط فرماندار دولت تدبیر و امید و مسئولین شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی در ادامه افتتاح دیگر خانه های بهداشت را در روزهای اینده از برنامه های این هفته اعلام کرد و افزود:جهت ساخت هر یک از این خانه های بهداشت مبلغ 800میلیون ریال از طرف دولت تدبیر و امید هزینه شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد :امیدواریم با افتتاح این خانه های بهداشت گامی در جهت ارتقای سطح سلامت مردم برداشته و بخشی از مشکلات مردم در حوزه بهداشت را مرتفع کرده باشیم. 
    (94/6/3)          


*آغاز اجرای پروژه بزرگ احداث بلوک زایمان در بیمارستان داراب
پروژه بزرگ بلوک زایمان در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب کلید خورد.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی وآموزشی داراب با اعلام خبر فوق افزود:این پروژه در راستای برنامه ترویج زایمان طبیعی از برنامه های تحول نظام سلامت بوده و هدف از اجرای آن تشویق مادران باردار به انجام زایمان طبیعی و کاهش آمار سزارین میباشد.
وی خاطر نشان کرد:با اجرای این طرح ،تعداد 6 واحد LDR یا اتاق خصوصی زایمان احداث می شود که زنان باردار تمامی مراحل زایمان تا تولد نوزاد را در محیطی امن در کنار و با حمایت روحی روانی همسر طی کرده و پس از آن به بخش OBیا مراقبتهای پس از زایمان منتقل خواهند شد.
دکتر اسماعیلی افزود:به دلیل انتقال بخش زایشگاه به فوریت قدیم ،قطعا مشکلاتی در خدمت رسانی هم به مراجعان زایشگاه و هم به بیماران سرپایی بوجود خواهد آمد که پیشاپیش از همه عزیزان پوزش میطلبیم ولی مسلما نتیجه آن شیرین و پایدار خواهد بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان خاطر نشان کرد به منظور بخشی از مشکلات ناشی از این طرح،احداث یک سالن موقت جهت تزریق سرم به بیماران سرپایی پیش بینی شده و ظرف روزهای آینده اجرا خواهد شد.
دکتر اسماعیلی اعتباراین پروژه را بالغ بر 400میلیون تومان و مدت زمان در نظر گرفته شده برای تکمیل طرح را 3 ماه عنوان کرد.     (94/6/3)

 
*نجات جان مادر باردار پر خطر در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب:خانم باردار 26 ساله که به دنبال عمل جراحی سزارین اورژانس دچار خونریزی غیر قابل کنترل شده بود ،با اقدام به موقع تیم جراحی و بیهوشی (2جراح زنان و زایمان ،جراح عمومی و متخصص بیهوشی)پس از خارج کردن رحم و تزریق خون و فراورده های خونی از مرگ حتمی نجات داده شد.با هماهنگی مرکز پایش مراقبت های درمانی (mc mc)دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پیگیری های مستمر سرپرست شبکه ،ریاست بیمارستان و مسئولین معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز (دکتر رادفر و دکتر شفیعی)که در بیمارستان داراب حضور داشتند به همراه تیم تخصصی پزشکی و جراح زنان به وسیله اورژانس هوایی و بالگرد به بیمارستان شهید فقیهی شیراز منتقل گردید.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب با اعلام خبر فوق افزود:تیم پزشکی متشکل از خانم دکتر غلامی وخانم دکتر مرادی متخصص زنان،آقای دکتر علی فروتن جراح عمومی و خانم دکتر حسنی ازاد متخصص بیهوشی بودند که به همراه پرسنل اتاق عمل و هوشبری بیمارستان تمام تلاش خود را برای نجات جان بیمار به کار بردند.          (1394/5/13)

*برگزاری جشن نیمه شعبان در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب
به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه ومیلاد با سعادت حضرت مهدی (عج)مراسم جشنی از طرف مدیریت فرهنگی شبکه و بیمارستان در محوطه بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب برگزار شد.
به گزارش پرویز خوشحال کارشناس روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی وآموزشی شهرستان داراب:در این جشن که با حضور کارکنان شبکه،بیمارستان و تنی چند از مسئولین شهرستان روز سه شنبه 12خرداد1394برگزار شد،پس از قرائت قران کریم وسرود جمهوری اسلامی ایران ،دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب با ذکر حدیثی از امام صادق (ع)وظایف و صفات منتظران حضرت حجت (عج)را بر شمرد و گفت :در این حدیث شریف سه ویژگی یاران امام زمان علیه السلام اشاره شده است که عبارت است از انتظار،پرهیز کاری و اخلاق نیکو.
در ادامه این جشن با شکوه از 13نفر از جانبازان گرانقدر شبکه و بیمارستان داراب تقدیر وتشکر و هدایایی نیز از طرف مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به قید قرعه به شرکت کنندگان در این مراسم اهداء گردید.       (1394/3/13)

*شروع هفته سلامت با نواخته شدن زنگ سلامت

هفته سلامت با نواخته شدن زنگ سلامت در مدرسه ابتدایی دخترانه شاهد  شهرستان داراب آغاز شد.
دکتر مسعود یزدانپناه رییس مرکز بهداشت شهرستان داراب با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه شاهد اهم برنامه های هفته سلامت شهرستان را برشمرد و گفت :نواختن نمادین زنگ سلامت با حضور مسئولین شهرستان از برنامه های اولین روز از هفته سلامت می باشد.
دکتر یزدانپناه با توجه به هفته ملی سلامت که از یکم لغایت هفتم اردیبهشت با شعار (عزم ملی برای ارتقای عادلانه سلامت )نامگذاری شده است بیان کردند:میتوان دریافت که وزارت بهداشت و نهاد های ذی ربط عزم خود را برای افزایش سطح سلامت و اصلاح سبک زندگی افراد جزم کرده اند لذا امید آن می رود که با برنامه ریزی مدون و کار آمد در آینده ای نه چندان دور شاهد ارتقای شاخص سلامت در سطح جامعه باشیم .
دکتر یزدانپناه در ادامه: سلامت وارتقای ایمنی غذا،سلامت و سبک زندگی ایرانی-اسلامی،عدالت در سلامت و ارتقای خدمات بهداشتی-درمانی،سلامت،آموزش همگانی و خود مراقبتی،سلامت و مشارکت اجتماعی ،سیاست های کلی سلامت و اقتصاد سلامت وتوسعه سرمایه گذاری را ،از برنامه های روز شمار هفته سلامت برشمردند .         (94/2/4)

*سخنرانی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان

سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به مناسبت هفته سلامت به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران دارابی سخنرانی کرد.
دکتر وحید اسماعیلی ،روز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ،پیرامون اهمیت و جایگاه سلامت و نقش همکاریهای بین بخشی در ارتقای سلامت جامعه در جمع نماز گزاران دارابی سخنرانی کرد.
ایشان در ادامه سخنرانی خود بیان کردند:هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار ،بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تاکید شود.از طرفی این هفته فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها ،دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته به مردم ،بازتوانی مظاعف و در قالب برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاههای مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.
ایشان با توجه به شعار جهانی بهداشت که (ایمنی غذا از مزرعه تا سفره ) نامگذاری شده است عنوان نمودند :با توجه به تولید مواد غذایی بی کیفیت و نا مطلوب توسط تولید کنندگان و سوء استفاده از نیازهای تغذیه ای مردم به نظر می آید که این شعار می تواند در ارتقای سطح آگاهی مصرف کنندگان و به طبع آن افزایش بهداشت تغذیه ای جامعه روند مطلوبی را ایجاد نماید و منجر به توجه ویژه مردم و مسئولین به این مهم شود .     (94/2/4)
 
 

 
          

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-6-6 2:13        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ