تهیه و تنظیم: مدیریت فرهنگی روابط عمومی
                                            شبکه بهداشت و درمان داراب


*امضاء تفاهم نامه اختصاص بودجه درمانگاه فورگ و توسعه بیمارستان
در دیدار نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان داراب از بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) تفاهم نامه اختصاص یک میلیاردو 500میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 در اختیار نمایندگان و یک میلیاردو 500میلیون تومان دیگر از طریق جذب اعتبار از معاونت توسعه وزارت بهداشت توسط نماینده جهت تکمیل ساختمان فاز توسعه بیمارستان داراب امضاءشد.
همچنین بر اساس این تفاهم نامه مقرر گردید مبلغ 500میلیون تومان از محل اعتبارات ماده 180در اختیار نمایندگان به منظور اغاز احداث مرکز بهداشتی درمانی فورگ به شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب اختصاص یابد.     (14/4/93)

*بازدید نماینده مردم داراب از اجرای طرح تحول سلامت در داراب
نبی اله احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی،دکتر وحید عوض زاده رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب و جمعی از اعضای شورای شهرو مسئولین بیمارستان از اجرای طرح تحول سلامت و پروژه های عمرانی بیمارستان داراب بازدید کردند.در این بازدید مسئولین ضمن گفتگو با بیماران و همراهان آنها مشکلات بیمارستان داراب را بررسی کردند.
عملیات نوسازی ساختمان فعلی بیمارستان داراب به تازگی آغاز شده است که با اجرا و تکمیل آن بخش زیادی از مشکلات فاضلاب و ...این بیمارستان حل خواهد شد.   (14/4/93)

*لحظات عاشقانه وداع یک پدر با پسر 19 ساله اش
پدر و دیگر اعضای این خانواده لحظه های سختی را می گذراندند،از یک طرف باور مرگ مغزی و پایان زندگی فرزندشان سخت بود و از یک طرف در صد بازگشت بیماران مرگ مغزی به زندگی در حد صفر!
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:"علی کریمی شیری"جوان نوزده ساله اهل شهر دبیران زرین دشت که جدید ترین قربانی تصادف با موتور سیکلت می باشد به همراه یک نفر دیگر مسیر یکی از مناطق شهر دبیران تا مرکز این شهر را طی می کرد که ناگهان موتور در اثر حادثه ای واژگون شد.علی از ناحیه سر به شدت دچار حادثه شد و علی رغم تلاش تیم پزشکی دچار مرگ مغزی شد.
آخرین لحظه های وداع پدر این جوان مرگ مغزی با فرزندش دل هر انسانی را به درد می آورد چرا که کمتر از دو هفته به تولد علی 19 ساله باقی مانده بود !
پدر بزرگوار این بیمار مرگ مغزی اهل دبیران با تلاش و پیگیری آقایان ستوده و مومن از اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی و مجمع خیرین تامین سلامت شهرستان در اقدامی خدا پسندانه فرم اهداء اعضای فرزند جوانش را امضاء کرد.
گفتنی است:صبح روز شنبه مورخ 1/4/93یکی از کلیه های وی به یک جوان 21 ساله کازرونی وکلیه دیگرش به یک هموطن 34 ساله بو شهری پیوند داده شد کبد وی جان یک خانم 19ساله تهرانی را نجات داد و قرنیه اش به بانک قرنیه بیمارستان خلیلی شیراز انتقال یافت.     (1/4/93)


*رئیس شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب از تریبون نماز جمعه گزارشی از طرح تحول نظام سلامت ارائه نمودند
دکتر وحید عوض زاده رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه مورخ 30/3/93شهرستان داراب گزارشی از طرح تحول نظام سلامت به مردم شهرستان ارائه نمودند.
ایشان فرمودند:بر اساس این طرح،سهم پرداختی مردم از کل هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی ،حداکثر 10درصد خواهد بود که در این 45روز که از اجرای این طرح می گذرد تعداد بیماران بستری در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع)20درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
وی گفت:مکلف ساختن بیمارستان نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز بیماران از جمله دارو وسایر وسایل پزشکی و به حداقل رساندن هزینه های بیمارستانی دو خط قرمز اجرای این طرح می باشد که امید را در دل مردم شهرستان زنده کرده است .             (31/3/93)


*جلسه ستاد بزرگداشت بیست وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب برگزار شد
جلسه ستاد گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره)شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به ریاست دکتروحیدعوض زاده و با حضور اعضاء ستاد ارتحال در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب برگزار شد.
در این جلسه دکتر وحید عوض زاده با اشاره به عظمت و بزرگواری حضرت امام (ره)اظهار داشت:حضرت امام خمینی (ره)شناسنامه انقلاب است وبا نام امام خمینی (ره)است که ایران را در دنیا می شناسند. لذا نکو داشت ارتحال ایشان یک وظیفه ملی است وهمه باید برای این مهم بسیج شوند.
در ادامه جلسه دکتر عوض زاده گزارشی اجمالی از نحوه عملکرد کمیته امداد و درمان ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره)شهرستان در سالهای گذشته عنوان نمودند و سپس جهت هر چه با شکوه تر بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) ضمن استماع نقطه نظرات و پیشنهادات اعضاء  حاضر در جلسه ،مواردی را تصویبکردند .    (4/3/93)

*همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت در شهرستان داراب برگزار گردید
به مناسبت هفته سلامت،همایش پیاده روی خانوادگی با حضور پر شور مردم در شهرستان داراب برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب این همایش با شعار یک عمر سلامت،با خود مراقبتی با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار و شرکت کنندگان مسیر میدان فردوسی تا قبور شهدای گمنام را طی کردند.
در پایان این مراسم به قید قرعه جوایزی به تعدادی از شرکت کنندگاه اهداء گردید.         (15/2/93)

*تقدیر رئیس شبکه بهداشتی،؛درمانی و آموزشی شهرستان داراب از کارکنان علوم آزمایشگاهی
به مناسبت سی ام فروردین ماه سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی و روز آزمایشگاه ،رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به همراه معاون بهداشتی وتعدادی از پرسنل از آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)بازدید و از زحمات پرسنل شاغل در این ازمایشگاه ها تقدیر کردند.
دکتر وحید عوض زاده در این دیدار ضمن بازدید در جریان مشکلات کارکنان و نیازهای انها قرار گرفت و در جهت بهبود کنترل کیفی و ارتقاءکیفیت آزمایشات راهکارهایی را ارائه نمودند.   (30/1/93)


 
 

 
          

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-4-14 6:15        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ