تهیه و تنظیم: مدیریت فرهنگی روابط عمومی
                                            شبکه بهداشت و درمان داراب


آرشیو اخبار سال 1389
آرشیو اخبار سال 1390
آرشیو اخبار سال 1391
آرشیو اخبار سال 1392
آرشیو اخبار سال 1393
 
*ورود دستگاه پیشرفته MRI به شهرستان داراب
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:دکتر وحید اسماعیلی رئیس شبکه بهداشت و درمان اعلام کرد:با تلاش شبانه روزی و پیگیری های انجام شده بالاخره انتظار به پایان رسیدو دستگاه  MRIوارد شهرستان داراب شد.
دکتر اسماعیلی افزود:انشاالله با حضور کارشناسان شرکت عملیات نصب دستگاه به زودی آغاز خواهد شد.ایشان در ادامه با اشاره به تلاشهای شبانه روزی تیم اجرایی آماده سازی ساختمان،عنوان کرد: اگر تلاش و از خود گذشتگی این عزیزان که دور از هیاهو وبا جان و دل ،تمام هم و غم و انرژی خود را معطوف به این امر مهم نمودند نبود،تحویل دستگاه تا چند ماه آینده نیز محقق نمی شد وچه بسا خطر حذف داراب از لیست وزارتخانه نیز وجود داشت.
دکتر اسماعیلی خاطر نشان کرد:تحقق این آرزوی دیرینه ونیاز اساسی مردم عزیز شهرستانهای داراب و زرین دشت حاصل تلاش همه مدیران شهرستان و حمایت مسئولان محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده و به همه مردم تعلق داراد.
ایشان در پایان عنوان کردند:عملیات نصب و راه اندازی دستگاه بین 20روز تا یکماه به طول خواهد انجامید.         (1394/12/05)


*اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان فوریتهای پزشکی دانشکده پیراپزشکی داراب
اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان فوریتهای پزشکی دانشکده پیراپزشکی شهرستان داراب برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:مراسم اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته فوریتهای پزشکی دانشکده پیراپزشکی داراب با حضور مسئولین شبکه،بیمارستان،مرکز بهداشت،دانشکده،مسئولین شهرستان و خانواده دانشجویان در سالن امام خمینی (ره)اداره آموزش و پرورش داراب برگزار گردید.
در این مراسم دکتر وحیداسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی وآموزشی داراب ضمن خیر مقدم به میهمانان وتبریک به دانشجویان خلاصه ای از وضعیت دانشکده از گذشته تا کنون را به اطلاع شرکت کنندگان در مراسم رسانیدندو از تلاشهای خیرین که در جهت ایجاد فضای آموزشی تلاش کرده بودند تقدیر و تشکر بعمل آوردند.
ایشان در ادامه از همه دانشجویان خواست تا خداوند را در در تمام مراحل شغلی و تحصیلی ناظر بر اعمال خود بدانند و در دستگیری از اقشار ضعیف جامعه نقش موثری داشته باشند.
در ادامه این مراسم دکتر جلیل نظری سرپرست دانشکده غرور را مانع پیشرفت افراد دانست و خطاب به دانشجویان تاکید کرد:تا در جایگاهی که دارند هرگز دچار غرور و تکبر نشوند.
در پایان این مراسم متن سوگند نامه توسط رئیسی پور مدیر گروه فوریتها قرائت و دانشجویان فارغ التحصیل در حضور اساتید خود به قرائت سوکند نامه پرداختند و در خصوص انجام وظایف هم قسم شدند.       (94/11/17)

 *با تلاشهای صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان ،داراب مجددا در اولویت اول تحویل دستگاه MRIقرار گرفت
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه با اعلام این خبر افزود،علیرغم تلاش شبانه روزی برای آماده سازی مکان نصب دستگاه و پیشرفت قابل ملاحضه عملیات ساختمانی در زمان بازدید، کارشناس شرکت متاسفانه بنا به دلایل نا معلوم ،گزارشی غیر منطبق با واقعیت از سوی ایشان به هیات امنای ارزی ارایه و شهرستان داراب از اولویت اول تحویل دستگاه خارج و به مرحله دوم جا به جا شد که با اقدام به موقع مسئولان شهرستان به ویژه امام جمعه محترم ،فرماندار،نماینده پر تلاش و مسئو لان شبکه و بیمارستان ،با ارایه مستندات و ارسال تصاویرمراتب طی نامه ای با امضاء دکتر ایمانیه به هیات امنای ارزی اعلام و خوشبختانه داراب به اولویت اول تحویل دستگاه بازگشت.
سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب در خصوص آماده سازی ساختمان MRIگفت:انجام این حجم عظیم کار ساختمانی که در شرایط عادی حداقل 3ماه به طول می انجامد در مدت کمتر از یکماه ،آنهم بدون اعتبار و پرداخت حتی یک ریال به پیمانکار واقعا بی سابقه و شایسته تجلیل است.
رییس شبکه خاطر نشان کرد:با مکاتباتی که با شرکت انجام شد و پیگیری های صورت گرفته انشاءالله دستگاه چیلر و یو پی اس ظرف یکهفته اینده به بیمارستان تحویل و نصب خواهد شد تا به محض ورود دستگاه MRIمقدمات نصب دستگاه مگنت کاملا آماده باشد.    (1394/11/11)

*جمع آوری و توقیف قلیان از اماکن عمومی شهرستان داراب
در اجرای ماده 13قانون موادخوردنی ،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی وقانون منع دخانیات در اماکن عمومی ،ضمن انجام طرح تشدید کنترل بهداشتی اماکن عمومی و مراکز تهیه و توضیع و فروش مواد غذایی،طی سه ماه گذشته تعدادی اماکن عمومی مشمول قوانین مذکور واقع در شهر داراب و حومه مورد بازدید مشترک بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت و مامورین پلیس اماکن عمومی نیروی انتظامی قرار گرفته و بیش از 650عدد قلیان و دیگر ابزار و ادوات استعمال دخانیات و مواد دخانی از سطح اماکن عمومی و مراکز متخلف عرضه کننده،جمع آوری و توقیف گردید.تا در زمان مناسب و پس از مراحل قانونی نسبت به امحاءو معدوم نمودن آنها اقدام گردد.
عابدی کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت داراب در این خصوص اظهار داشت:طرح مذکور به صورت مستمر ادامه خواهد یافت و در صورت تکرار تخلف فوق الذکر، از سوی اماکن علاوه بر جمع آوری و توقیف قلیان ها و ادوات استعمال دخانیات ،متصدی آن به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .
عابدی افزود:طبق قوانین فوق الذکر ،عرضه و استعمال دخانیات در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع وفروش مواد غذایی ممنوع است.که با صدور رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری کشور ممنوعیت عرضه دخانیات شامل قهوه خانه ها ومراکز پذیرایی سنتی نیز شده است.
عابدی در پایان ازمساعدت مامورین پلیس اماکن عمومی نیروی انتظامی داراب با بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت تشکر و قدر دانی نمود.      (94/10/14)

*برگزاری اولین دوره مسابقات والیبال 4 نفره به میزبانی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب
اولین دوره مسابقات 4 نفره والیبال به میزبانی واحد تربیت بدنی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب برگزار گردید.
این دوره از مسابقات بین تیمهایی از شبکه های داراب ،زرین دشت ،نظام پزشکی داراب و مراکز درمانی و دارویی شهرستانهای فوق با حضور 8 تیم در دو گروه 4 تیمی به میزبانی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب از تاریخ 94/09/04در محل سالن تربیت بدنی تختی داراب با حضور جمعی از مسیولین وکارکنان آغاز گردید.
حمید رضا نیکخو سرپرست تیم والیبال شبکه اظهار داشت:با هماهنگی های انجام شده با تربیت بدنی دانشگاه و ریاست شبکه ،به تیمهای اول و دوم مسابقات جوایز نفیسی و لوح تقدیر اهداء خواهد شد.        (1394/09/24)

*دیدار تعدادی از کارکنان شبکه بهداشتی ،درمانی وآموزشی شهرستان داراب با امام جمعه شهرستان
طی نشستی روسای شبکه،بیمارستان،مرکز بهداشت و تعدادی از مسئولین ستادی شبکه با امام جمعه محترم شهرستان دیدار کردند.
در این دیدار که به منظور هم اندیشی در جهت تعامل بیشتر بین سیستم بهداشت و درمان با مسئولین شهرستان انجام شد دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه به بررسی کلی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان پرداخت.
در ادامه دکتر یزدانپناه معاونت بهداشتی شبکه نیز با بیان وضعیت بهداشتی شهرستان نکاتی را پیرامون این مسائل مطرح نمودند.
در پایان حجت الا سلام صادقی با بیان اهمیت بهداشت و سلامت از منظر دین مبارک اسلام خواستار تعامل بیشتر و تداوم جلسات گردیدند.          (1394/09/15)

*افتتاح خانه بهداشت تل بارگاه
رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب گفت:خانه بهداشت تل بارگاه در چهارمین روز از هفته دولت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب،دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه در آئین افتتاح خانه بهداشت تل بارگاه از توابع بخش رستاق شهرستان داراب که با حضور فرماندار،امام جمعه،مسئولین شهرستان و مردم این بخش برگزار گردید ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت :در سال گذشته کلنگ احداث 13 خانه بهداشت و سرایداری در شهرستان به زمین زده شد که به همت دولت تدبیر و امید در کمتر از یکسال در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.
سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب در جمع مردم تل بارگاه ،امسال را سال شکوفایی نظام سلامت در حوزه بهداشت عنوان کرد و افزود :با تغیر سیمای بیماریها در کشور مآموریت حوزه سلامت نیز تغیر نموده است .در حال حاضر بیماریهای عفونی و واگیر کنترل و به حاشیه رانده شده و بیماریهای غیر واگیر مانند بیماریهای قلبی عروقی،دیابت و ...هستند که علل اصلی ناتوانی و مرگ و میر در جامعه را به خود اختصاص داده اند.
در نتیجه لازم بود ماموریت حوزه سلامت نیز تغیر نموده و بر روی کنترل و پیشگیری از ابتلا به اینگونه بیماریها تمرکز بیشتری صورت پذیرد و این امر در چارچوب برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت محقق خواهد شد.
در پایان دکتر اسماعیلی هزینه ساخت و تجهیز این خانه بهداشت را 1میلیارد ریال عنوان کرد.           (94/6/5)

*
افتتاح خانه سرایداری مرکز بهداشتی درمانی فدامی
خانه سرایداری مرکز بهداشتی درمانی شهر فدامی با حضور فرماندار ،امام جمعه،مسئولین شهرستان و مردم فدامی افتتاح شد.
دکتر اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی داراب در مراسم افتتاح این خانه سرایداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر ،هفته دولت و دهه کرامت خدمات و امکانات رفاهی را حق مردم دانست و گفت:جهت احداث این خانه سرایداری مبلغ 900میلیون ریال از طرف دولت تدبیر و امید هزینه شده است .      (94/6/5)
*افتتاح 3 خانه بهداشت داراب در اولین روز از هفته دولت
به گزارش رحمت اله سائلی مدیر روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی داراب:همزمان با اولین روز از هفته دولت 3 خانه بهداشت در شهرستان داراب افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب با بیان اینکه 13 خانه بهداشت و سرایداری در هفته دولت افتتاح می شود تصریح کرد:در اولین روز از هفته دولت خانه های بهداشت کوهجرد،اسماعیل آباد و جونان در بخش مرکزی شهرستان توسط فرماندار دولت تدبیر و امید و مسئولین شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی در ادامه افتتاح دیگر خانه های بهداشت را در روزهای اینده از برنامه های این هفته اعلام کرد و افزود:جهت ساخت هر یک از این خانه های بهداشت مبلغ 800میلیون ریال از طرف دولت تدبیر و امید هزینه شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد :امیدواریم با افتتاح این خانه های بهداشت گامی در جهت ارتقای سطح سلامت مردم برداشته و بخشی از مشکلات مردم در حوزه بهداشت را مرتفع کرده باشیم. 
    (94/6/3)          


*آغاز اجرای پروژه بزرگ احداث بلوک زایمان در بیمارستان داراب
پروژه بزرگ بلوک زایمان در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب کلید خورد.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی وآموزشی داراب با اعلام خبر فوق افزود:این پروژه در راستای برنامه ترویج زایمان طبیعی از برنامه های تحول نظام سلامت بوده و هدف از اجرای آن تشویق مادران باردار به انجام زایمان طبیعی و کاهش آمار سزارین میباشد.
وی خاطر نشان کرد:با اجرای این طرح ،تعداد 6 واحد LDR یا اتاق خصوصی زایمان احداث می شود که زنان باردار تمامی مراحل زایمان تا تولد نوزاد را در محیطی امن در کنار و با حمایت روحی روانی همسر طی کرده و پس از آن به بخش OBیا مراقبتهای پس از زایمان منتقل خواهند شد.
دکتر اسماعیلی افزود:به دلیل انتقال بخش زایشگاه به فوریت قدیم ،قطعا مشکلاتی در خدمت رسانی هم به مراجعان زایشگاه و هم به بیماران سرپایی بوجود خواهد آمد که پیشاپیش از همه عزیزان پوزش میطلبیم ولی مسلما نتیجه آن شیرین و پایدار خواهد بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان خاطر نشان کرد به منظور بخشی از مشکلات ناشی از این طرح،احداث یک سالن موقت جهت تزریق سرم به بیماران سرپایی پیش بینی شده و ظرف روزهای آینده اجرا خواهد شد.
دکتر اسماعیلی اعتباراین پروژه را بالغ بر 400میلیون تومان و مدت زمان در نظر گرفته شده برای تکمیل طرح را 3 ماه عنوان کرد.     (94/6/3)

 
*نجات جان مادر باردار پر خطر در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب:خانم باردار 26 ساله که به دنبال عمل جراحی سزارین اورژانس دچار خونریزی غیر قابل کنترل شده بود ،با اقدام به موقع تیم جراحی و بیهوشی (2جراح زنان و زایمان ،جراح عمومی و متخصص بیهوشی)پس از خارج کردن رحم و تزریق خون و فراورده های خونی از مرگ حتمی نجات داده شد.با هماهنگی مرکز پایش مراقبت های درمانی (mc mc)دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پیگیری های مستمر سرپرست شبکه ،ریاست بیمارستان و مسئولین معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز (دکتر رادفر و دکتر شفیعی)که در بیمارستان داراب حضور داشتند به همراه تیم تخصصی پزشکی و جراح زنان به وسیله اورژانس هوایی و بالگرد به بیمارستان شهید فقیهی شیراز منتقل گردید.
دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب با اعلام خبر فوق افزود:تیم پزشکی متشکل از خانم دکتر غلامی وخانم دکتر مرادی متخصص زنان،آقای دکتر علی فروتن جراح عمومی و خانم دکتر حسنی ازاد متخصص بیهوشی بودند که به همراه پرسنل اتاق عمل و هوشبری بیمارستان تمام تلاش خود را برای نجات جان بیمار به کار بردند.          (1394/5/13)

*برگزاری جشن نیمه شعبان در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)شهرستان داراب
به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه ومیلاد با سعادت حضرت مهدی (عج)مراسم جشنی از طرف مدیریت فرهنگی شبکه و بیمارستان در محوطه بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب برگزار شد.
به گزارش پرویز خوشحال کارشناس روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی وآموزشی شهرستان داراب:در این جشن که با حضور کارکنان شبکه،بیمارستان و تنی چند از مسئولین شهرستان روز سه شنبه 12خرداد1394برگزار شد،پس از قرائت قران کریم وسرود جمهوری اسلامی ایران ،دکتر وحید اسماعیلی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب با ذکر حدیثی از امام صادق (ع)وظایف و صفات منتظران حضرت حجت (عج)را بر شمرد و گفت :در این حدیث شریف سه ویژگی یاران امام زمان علیه السلام اشاره شده است که عبارت است از انتظار،پرهیز کاری و اخلاق نیکو.
در ادامه این جشن با شکوه از 13نفر از جانبازان گرانقدر شبکه و بیمارستان داراب تقدیر وتشکر و هدایایی نیز از طرف مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به قید قرعه به شرکت کنندگان در این مراسم اهداء گردید.       (1394/3/13)

*شروع هفته سلامت با نواخته شدن زنگ سلامت

هفته سلامت با نواخته شدن زنگ سلامت در مدرسه ابتدایی دخترانه شاهد  شهرستان داراب آغاز شد.
دکتر مسعود یزدانپناه رییس مرکز بهداشت شهرستان داراب با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه شاهد اهم برنامه های هفته سلامت شهرستان را برشمرد و گفت :نواختن نمادین زنگ سلامت با حضور مسئولین شهرستان از برنامه های اولین روز از هفته سلامت می باشد.
دکتر یزدانپناه با توجه به هفته ملی سلامت که از یکم لغایت هفتم اردیبهشت با شعار (عزم ملی برای ارتقای عادلانه سلامت )نامگذاری شده است بیان کردند:میتوان دریافت که وزارت بهداشت و نهاد های ذی ربط عزم خود را برای افزایش سطح سلامت و اصلاح سبک زندگی افراد جزم کرده اند لذا امید آن می رود که با برنامه ریزی مدون و کار آمد در آینده ای نه چندان دور شاهد ارتقای شاخص سلامت در سطح جامعه باشیم .
دکتر یزدانپناه در ادامه: سلامت وارتقای ایمنی غذا،سلامت و سبک زندگی ایرانی-اسلامی،عدالت در سلامت و ارتقای خدمات بهداشتی-درمانی،سلامت،آموزش همگانی و خود مراقبتی،سلامت و مشارکت اجتماعی ،سیاست های کلی سلامت و اقتصاد سلامت وتوسعه سرمایه گذاری را ،از برنامه های روز شمار هفته سلامت برشمردند .         (94/2/4)

*سخنرانی سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان

سرپرست شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی شهرستان داراب به مناسبت هفته سلامت به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران دارابی سخنرانی کرد.
دکتر وحید اسماعیلی ،روز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ،پیرامون اهمیت و جایگاه سلامت و نقش همکاریهای بین بخشی در ارتقای سلامت جامعه در جمع نماز گزاران دارابی سخنرانی کرد.
ایشان در ادامه سخنرانی خود بیان کردند:هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار ،بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تاکید شود.از طرفی این هفته فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها ،دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته به مردم ،بازتوانی مظاعف و در قالب برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاههای مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.
ایشان با توجه به شعار جهانی بهداشت که (ایمنی غذا از مزرعه تا سفره ) نامگذاری شده است عنوان نمودند :با توجه به تولید مواد غذایی بی کیفیت و نا مطلوب توسط تولید کنندگان و سوء استفاده از نیازهای تغذیه ای مردم به نظر می آید که این شعار می تواند در ارتقای سطح آگاهی مصرف کنندگان و به طبع آن افزایش بهداشت تغذیه ای جامعه روند مطلوبی را ایجاد نماید و منجر به توجه ویژه مردم و مسئولین به این مهم شود .     (94/2/4)
 
 

 
          

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-12-5 9:32        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ