اخبار روابط عمومي شبکه بهداشت و درمان شهرستان گراش
  *************************************

 انالله و انا الیه راجعون
با نهایت تاسف و تالم درگذشت جانسوز مرحوم دکتر اخلاقی ، پزشک جراح عمومی و مرحوم حاج مهدی خواجه گراشی ، که در اثر سانحه تصادف در محور  لار - گراش اتفاق افتاد به اطلاع می رساند. مراسم ختم آن عزیزان از دست رفته روز دوشنبه مورخ 19/12/92 از ساعت 10 الی 12 در مسجد بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) با حضور خانواده محترمشان برگزار میگردد.با غم و اندو ه فراوان یادشان را گرامی میداریم و به خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده و از ایزد منان برای آن دو عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزو مندیم.   
 92/12/18
آموزش کارگران طرح مسکن مهر
بمناسبت هفته سلامت مردان ، دوشنبه پنجم اسفندماه  به همت واحد سلامت خانواده و جمعیت و با همکاری واحد بهداشت حرفه ای ، کارگران طرح مسکن مهر (پروژه ساختمانی زیتون) در خصوص سوانح ، حوادث و ایمنی در محیط کار آموزش دیدند. آقای محمدجانی معاون اجرائی معاونت بهداشتی در این خصوص گفت: هر شغلی شریف است و هر کسی در هر موقعیت شغلی موظف به رعایت نکات ایمنی می باشد تا از سوانح و حوادث شغلی که امکان دارد تبعات و عواقب بدی بهمراه داشته باشد جلوگیری کرد.وی افزود : با ازدست دادن یک مرد در اثر سوانح شغلی معضلات زیادی برای خانواده و جامعه خواهد داشت. در پایان به کارگران پکیج آموزشی با همین موضوع ارائه شد و همچنین معاون اجرائی از مهندس عبدالحسین آئین افروز به جهت همکاری در اجرای این برنامه تشکر و قدردانی کرد. 

 
1392/12/06
خدمت رسانی تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی روستای فداغ به جمعیت عشایر کوچ رو
دوشنبه 28 بهمن ماه در اقدامی خداپسندانه تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی روستای فداغ ، به ارائه خدمت به جمعیت عشایر کوچ رو منطقه خلیلی از توابع شهرستان اقلید که فقط به مدت 2 هفته دراین مکان ساکن بودند پرداخت. این تیم سلامت  که متشکل بود از خانم دکتر باباپور، خانم اسماعیلی مامای مرکز ، آقای محمد پور بهورز خلیلی و کارشناس داروخانه 10 ویزیت پزشک ، 10 ویزیت ماما(1 مادر باردارو 2 بیمار )، 2 عدد تزریقات و 13 بار مراجعه به داروخانه سیار و همچنین آموزش بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت ، اقدامات اولیه در حیوان گزیدگی ، مراقبت بهداشتی کودکان ، واکسیناسیون ، معاینه سینه و پاپ اسمیر  را گزارش کرده است .  

  92/11/30

حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان گراش در راهپیمائی 22 بهمن
 
 
      

    
92/11/26
برپایی ایستگاه سلامت بمناسبت دهه فجر
جمعه 18 بهمن ماه ایستگاه سلامتی در محل اقامه نماز جمعه با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از پرسنل برگزار شد . در این ایستگاه به ارائه خدماتی از جمله غربالگری فشار خون ، تست قند خون و مشاوره در این زمینه جهت نمازگزاران پرداختند.همچنین به همین مناسبت ، ویژه نامه ی عملکرد شبکه بهداشت و تراکت پرچم جمهوری اسلامی در بین نمازگزاران توزیع شد.

                

                            
92/11/26

بزرگداشت هفته ایدزدر مرکز بهداشت گراش
بمناسبت بزرگداشت هفته ایدز (9- 15  آذر ) اقدامات و فعالیت های صورت گرفته توسط واحدمراقبت و پیشگیری بیماری های واگیر با همکاری دیگر واحدهای بهداشتی مرکز بهداشت شهرستان گراش به شرح ذیل می باشد:  
برگزرای جلسات آموزشی در مناطق روستایی توسط پزشک ، ماما و بهورزان
برگزاری جلسات وکلاس های آموزشی مختلف جهت گروههای هدف(دانش آموزان،والدین،عموم و داوطلبان متخصص اداره جات در شهر
همکاری با اداره آموزش و پرورش در برگزاری سیمینار آموزشی جهت عموم مردم
طراحی وچاپ وتوزیع ،بروشور وجزوات آموزشی جهت گروههای هدف
تهیه ونصب بنر در سطح شهر ومراکز بهداشتی شهری
برگزاری مسابقه پیامکی با عنوان روز جهانی ایدز
درج شعار روز جهانی در سربرگ های نامه های اداری
ارسال مقاله در مورد بیماری ایدز جهت درج در روزنامه های محلی
ارسال بسته های آموزشی جهت اداره های شهرستان
ارسال پیامک گروهی با عنوان شعار روز جهانی ایدز
ارسال و درج مقاله مرکز بهداشت گراش در نشریه الکترونیکی سیب دانشکاه علوم پزشکی شیراز 
هماهنگی با دفتر امام جمعه جهت ارایه مطالب در مورد بیماری ایدز از طریق تریبون نماز جمعه
شرکت مسئول واحد بیماری های واگیر در همایش روز جهانی وزارت بهداشت و درمان 

                                         
                                                                        
92/09/20

بزرگداشت هفته دیابت در مرکز بهداشت گراش


بمناسبت بزرگداشت هفته دیابت (27 آبان الی 9 آذر ) واحد بیماری های غیرواگیر به همت و همکاری دیگر واحدهای بهداشتی برنامه های مصوب شده در این راستا به شرح ذیل ، اجرایی نمودند
برگزاری جلسات وکلاس های آموزشی مختلف جهت گروههای هدف(دانش آموزان،والدین،بیماران دیابتی،طلاب و..)
طراحی وچاپ وتوزیع ،بروشور وجزوات آموزشی جهت گروههای هدف
تهیه ونصب پارچه نوشته وبنر در سطح شهر ومراکز بهداشتی شهری
برگزاری مراسم پیاده روی،نقاشی وغذای سالم در مناطق روستایی
انجام تست قندخون ناشتا وفشارخون رایگان برای500 نفر از پرسنل ادارات،ارگانها وعموم مردم بویژه افراد در معرض خطر
برگزاری مراسم پیاده روی پرسنل بهداشت ودرمان و بیماران دیابتی در بوستان شهر
ارسال پیامهای بهداشتی از طریق پیامک برای عموم . شایان ذکر می باشد که برخی فعالیتهای آموزشی وغربالگری افراد همچنان تا 7 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

              
                                                  
 
92/09/05

کارگروه هفته دیابت تشکیل شد

با توجه به در پیش بودن هفته دیابت، دوشنبه 27 آبان 92 کارگروه بزرگداشت هفته دیابت با حضور مسئولین و کارشناسان بهداشتی در دفتر ریئس شبکه بهداشت برگزار گردید. آقای ایزدی مسئول بیماریهای غیرواگیر با بیان اینکه شیوع بیماری دیابت در کشور روند صعودی داشته و آموزش و تغییر رفتار افراد در پیشگیری از آن موثر خواهد بود،به ذکر برنامه های تدوین شده پرداخت و برنامه هایی مانند پیاده روی پرسنل بهداشتی و بیماران دیابتی شهرستان، و همچنین انجام تست قند خون ناشتا بصورت رایگان از جمله فعالیت های مصوب در این جلسه بود
92/08/25

 برگزاری دوره آموزشی (تئوری - عملی )اطفا حریق در شبکه بهداشت و درمان گراش

دوره آموزشی اطفا حریق با 6 ساعت آموزشی(تئوری- عملی) سه شنبه مورخ 21/8/92با هدف افزایش آگاهی پرسنل بهداشتی درمانی در زمینه پیشگیری و کنترل آتش سوزی از طریق راههای مختلف اطفا ، توسط آقای دلخوش و به همت واحد آموزش سلامت برگزار گردید.
 
                                  
                     
                  92/8/21
کارگروه هفته جهانی ایدز تشکیل شد

 جهت برگزاری بزرگداشت هفته جهانی ایدز دوشنبه مورخ 20/08/92 کارگروهی با حضور معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و مسئولین واحدهای ستادی ، با هدف اطلاع رسانی مناسب در خصوص اچ آی وی و ایدز و اهمیت پیشگیری از آن و همچنین برجسته سازی شعار روز جهانی ایدز"انجام به موقع آزمایش اچ آی وی تشخیص زودتر،درمان موثرتر" و نهادینه کردن آن تشکیل شد.


 
92/08/21
جلسه طرح تکریم در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک برگزار شد

اولین جلسه طرح تکریم ارباب رجوع چهارشنبه 8/8/92 در دفتر مسئول مرکز بهداشتی درمانی شماره یک با حضور پرسنل مرکز برگزار گردید.طی این جلسه آقای ایزدی مسئول طرح در مورد اهمیت طرح تکریم و فرم های نظرسنجی در ارزشیابی سالانه پرسنل صحبت کرد و همجنین نکاتی در خصوص آیتم های فرم نظرسنجی و بررسی این فرم ها توسط رئیس مرکز بهداشت و ثبت در سامانه کارمند ذکر کرد.با توجه به اینکه این جلسه با صبحانه کاری پرسنل همراه بود آقای ایزدی بعنوان مسئول مرکز به همکاری و همدلی پرسنل در ارائه مطلوب خدمات و مدیریت بهتر مرکز تاکید کرد.

                                                                                  

92/08/12
بزرگداشت روز جهانی قلب
به مناسبت روز جهانی قلب"7 مهر ماه 92 برابر با 29 سپتامبر 2013 " واحد بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان گراش برنامه های متنوع و گسترده ای را جهت بالابردن آگاهی افراد جامعه درخصوص اهمیت راه های پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی وتغییر نگرش در اصلاح شیوه زندگی به مدت یکماه به انجام رسانید برگزاری پیاده روی خانوادگی در روستاهای ارد وفداغ همرا با اهدا جوایز،توزیع پمفلت وبروشور،برگزاری کلاس های آموزشی برای گروههای مختلف سنی وهمچنین معاینات افراد درمعرض خطر از برنامه های مختلف در این ایام بوده که با همکاری پزشکان، ماماهای مراکز روستایی وبهورزخانه های بهداشت به انجام رسید.

                                       
                                                                          
92/08/12


برگزاری جشن بزرگداشت عید غدیر خم
بمناسبت بزرگداشت عید غدیر خم مراسم جشن در نمازخانه شبکه بهداشت گراش با حضور پرسنل ستادی و درمانگاه شهری 1 و 2 برگزار گردید. سخنرانی توسط حاج آقا ظریفی ،مولودیی خوانی ،برگزاری مسابقه و اهدا جوایز و تکریم از پرسنل سید از برنامه های این جشن بود.

                                     

92/08/04

هفته سالمند و عیادت از بیماران سالمند مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین علی (ع)

ششم مهرماه بمناسبت هفته سالمند پرسنل بهداشتی مرکز بهداشت شهرستان گراش با حضور ریاست مرکز بهداشت و همچنین ریاست ، قائم مقام و مدیر مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین علی (ع)  از سالمندان بستری عیادت و با اهدا شاخه گل برای تمامی سالمندان آرزوی سلامتی  کردند .

                                                             
                                                                                             

                                                                                                                  
92/07/09        
برگزاری جلسه آموزشی با عنوان سوانح و حوادث ترافیکی
 
جلسه آموزشی باموضوع سوانح وحوادث ترافیکی با حضور رابطین بهداشتی ادارات ، ارگان ها واصناف شهرستان در 25 مردادماه سال جاری در سالن اجتماعات مرکز شهری شماره یک با همت واحد غیرواگیر برگزار گردید.
در این جلسه آقای ایزدی کارشناس مسئول بیماریهای غیرواگیردر مورد مشکلات وپیامدهای بروز سوانح وحوادث ترافیکی برای سلامت جامعه وهمچنین علل بروز سوانح وحوادث آموزش های لازم را داد.آقای ایزدی با توجه به آمار حوادث ترافیکی شهرستان گراش، حوادث را در موتورسیکلت سوارانی که بدون کلاه ایمنی در سطح شهر و معابر برون شهری تردد می کنند بیشتر دانست.

                                                                    
                                                                                                  92/07/09 

برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی قلب

به مناسبت روز جهانی قلب جلسه آموزشی باموضوع" راههای پیشگیری از بیمارهای قلبی وعروقی " با حضور رابطین بهداشتی ادارات ومهدکودکها ، چهارشنبه سوم مهرماه در سالن کنفرانس مرکز بهداشتی درمانی شماره یک برگزار گردید.دراین جلسه که به همت واحد بیماریهای غیرواگیر برگزار شد آقای ایزدی کارشناس مسئول این واحد پیشگیری از بیماریهای قلبی وعروقی در تمام سنین را مهم دانست وباتوجه به شعار امسال  "همواره در جاده قلب سالم حرکت کنید"گام های مهم در پیشگیری از بیماریهای قلبی وعروقی را آموزش داد. در پایان بروشور وپمفلت های آموزشی نیز توزیع گردید.


                            
                                                                                                   92/07/09     


 
برگزاری کارگاه آموزشی بهورزی با عنوان " ثبت منفی وزن گیری مادر باردار و تغذیه دوران بارداری و شیردهی"

شنبه 26 مردادماه سال جاری کارگاه آموزشی بهورزی با عنوان" ثبت منفی وزن گیری مادرباردار و تغذیه دوران بارداری و شیردهی " توسط واحد سلامت خانواده و جمعیت با همکاری واحد تغذیه در مرکز بهداشتی درمانی ارد برگزار گردید. در این جلسه به بیان مطالبی در خصوص اهمیت وزن گیری مادر باردار و رسم منحنی های مربوطه و همچنین اهمیت تغذیه در دوران بارداری پرداخته شد.

         
                                                                         
92/05/29    

10الی 16 مردادماه هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر
 
فعالیت های انجام شده در راستای هفته جهانی تغذیه با شیر مادر(10الی 16 مردادماه) با شعار " شروع تغذیه نوزاد با شیر مادر از ساعت اول تولد و حمایت مادر ،کلید تدا وم شیردهی و سلامت کودک" توسط واحد سلامت خانواده و جمعیت به شرح ذیل می باشد:
1-برگزاری جلسات آموزشی توسط پزشکان مراکز روستایی جهت مادران باردار و مادران کودکان زیر2سال 
2- برگزاری جلسات آموزشی توسط پرسنل مراکز شهری و روستایی با گروه هدف جمعیت مادران
3- برگزاری جلسات آموزشی توسط مامای مراکز روستایی جهت رابطین بهداشتی
            
                                     
                                                                            

92/05/29
شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شبکه بهداشت تشکیل جلسه داد
شنبه 12 مرداد ماه 92 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور ریاست شبکه بهداشت و درمان ،معاونت بهداشتی ، مسئول مرکز ترک اعتیاد نسیم امید شهرستان گراش( آقای دکتر تاج بخش)و مسئولین واحدهای بهداشتی شبکه بهداشت و درمان درمحل ریاست در خصوص ارائه راهکارهای مبارزه با اعتیاد برگزار گردید.     
در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر محمدی ریاست  شبکه بهداشت ودرمان ضمن عرض خوش آمدگویی به بیان اهمیت مبارزه با اعتیاد در جامعه پرداخت و همچنین از حاضرین در جلسه خواست که در رابطه با پیشگیری از اعتیاد راهکارها و پیشنهادات خود را بیان کنند.
سپس  آقای دکترتاج بخش با بیان وضعیت اعتیاد در شهرستان گراش ، وضعیت موجود را از نظر تعدا مصرف کننده برخلاف انتظار ، بسیار بالا توصیف کرد همچنین بیان داشت که مرکز اعتیاد گراش تاکنون توانسته موفق عمل کند و در سطح شهرستان مقام درجه 2 را کسب نماید در ادامه ایشان به چگونگی روشهای درمان در این مرکز پرداخت و از نظر آمار مراجعه کنندگان به این مرکز بر تعداد 450 نفر کل مراجعین که حدود 85 نفر بصورت فعال تحت پوشش می باشند و 30% ترک کامل داشتنه اند ، تاکید کرد. آقای دکتر تاج بخش همچنین اعلام داشت که این مرکز مجوز ظرفیت 100نفری ، را دارا است و در پایان ضمن بیان اینکه اداره  بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان با این مرکز همکاری دارد ، آمادگی خود راجهت هرگونه همکاری با دیگر ارگانها اظهار داشت.  برگزاری جلسه آموزشی توسط دکتر تاج بخش جهت آشنایی  بیشتر پرسنل بهداشتی شبکه بهداشت و درمان با انواع مواد مخدر و روانگردان و چگونگی مصرف ، اعتیاد و همچنین اثرات سوء آنها از مصوبات جلسه بود که این امر موجب توانمندسازی پرسنل بهداشتی در برنامه های آموزشی هر چه موثرتر ،در این راستا میشود. 
 


                               
                                                                                   92/05/13 
      

حضور پرشور کارکنان شبکه بهداشت و درمان گراش در راهپیمایی روز قدس
پرسنل و مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گراش با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس بار دیگر همبستگی خود را به ملت مظلوم فلسطین نشان دادند.حضور پرشور پرسنل شبکه بهداشت در کنار مردم روزه دار گراش لبیکی به ندای بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای بود.

                                
                                                           
                                                                                    92/05/13       
برگزاري اولین كميته بيماريهاي مشترك انسان و دام در سال 92
شنبه مورخ 5 مرداد ماه 92 پيرو دعوتنامه شبكه بهداشت مبني بر برگزاري كميته بيماريهاي مشترك انسان ودام که با حضور آقاي مهندس كريمي فرد فرماندار شهرستان ، دكتر محمدي رياست شبکه بهداشت ، معاون بهداشتي ، كارشناس مسئول واحد بيماريهاي واگير و كارشناس مسئول بهداشت محيط  و همچنین  نمایندگانی از شهرداري ، دامپزشكي ، جهاد كشاورزي و آموزش و پرورش در محل شبكه بهداشت و درمان شهرستان گراش برگزار گرديد .
جلسه ابتدا با تلاوت چند از كلام الله مجيد آغاز و در ادامه دكتر محمدي ضمن خيرمقدم و خوش آمدگويي ، برنامه كميته را شرح دادند .
 آقاي نوروزي كارشناس مسئول بيماريهاي واگير به تشريح وضعيت شهرستان در زمينه بيماريهاي مشترك انسان و دام بخصوص بيماري سالك ، تب مالت ، تب كريمه كنگو و حيوان گزيدگي و اقدامات صورت گرفته توسط شبكه بهداشت و درمان پرداختند.
درادامه بحث ، آقاي مهندس كريمي فرد علاوه بر لزوم پيگيري هاي لازم و مداوم درخصوص كنترل و پيشگيري بيماريهاي مشترك انسان و دام توسط ادارجات زيربط ، بر آموزش همگاني و اطلاع رساني عموم تاكيد داشتند .
درخاتمه پس از بحث و تبادل نظر حضار ، جلسه با مصوبات زير پايان يافت :
- فعال سازي كميته اتلاف سگهاي ولگرد در شهرستان ( منطقه شهري و روستايي )
- پيگيري طرح جونده كشي با همكاري ارگانهاي مربوطه به منظور كنترل بيماري سالك در كانون هاي بيماري
- مذاكره و ساماندهي سيستم دفن زباله شهرستان جهت برنامه ريزي و طراحي سايت دفن زباله شهرستان گراش
- تهيه مطالب آموزشي ( بروشور و تراكت و...) جهت دانش آموزان توسط شبكه بهداشت و درمان
- همكاري شهرداري در زمينه اطلاع رساني در سطح شهر
 
92/05/06

برگزاری جلسه آموزش بهورزی در خصوص بیماری های واگیر
  یکشنبه 16 تیر ماه جلسه آموزش بهورزی در خصوص بیماری های واگیربه همت واحد واگیر شهرستان گراش جهت کاردان ، تکنسین مبارزه با بیماری ها ، ماماهای پزشک خانواده روستایی و بهورزان در محل مرکز بهداشتی در مانی ارد برگزار گردید . دراین جلسه به بیان موضوعاتی از قبیل مروری کلی بر بیماری های واگیر دار بخصوص بیماری های تب دار بثوری  پرداخته شد.

                         
25/04/92
برگزاری همایش بمناسبت سالروز مبارزه با مواد مخدر
چهارشنبه 5/4/92 به مناسبت سالروز مبارزه با مواد مخدر همایشی در خصوص پیشگیری از اعتیاد با سخنرانی جناب آقای دکتر اکبری متخصص اعصاب و روان جهت پرسنل ادارات و عموم در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار گردید.

                      
                                          

                                                                                     92/04/08
افتتاح و راه اندازی آزمایشگاه درمانگاه محمد رسول الله(ص)

یک شنبه مورخ 02/04/92 به یمن فرا رسیدن نیمه شعبان طی مراسمی در محل سالن اجتماعات درمانگاه محمد رسول الله (ص) ، آزمایشگاه این درمانگاه در
جهت خدمت رسانی به عموم ، با حضور حجه الاسلام والمسلمین حاج رضا حسینی امام جمعه شهر و مهندس کریمی فرد فرماندار شهرستان و همچنین
روسای دیگر ادارات افتتاح و راه اندازی شد.دکتر محمدی ریاست شبکه بهداشت و درمان ضمن تبریک نیمه شعبان و خیر مقدم به میهمانان ، از کلیه خیرین شهر
که در راه اندازی و تجهیز کردن این آزمایشگاه همکاری نموده اند تشکر کرد.  وی افزود: این آزمایشگاه که یکی از نیازهای اساسی شهرستان گراش
بوده از امروز آماده خدمت رسانی به مردم  است دکتر محمدی اظهار داشت : از جمله آزمایشاتی که در این آزمایشگاه انجام می شود شامل :
آزمایشات ازدواجی(تالاسمی،عدم اعتیاد، بیماری های مقاربتی) آزمایشات عدم اعتیاد جهت صدور پروانه کسب و... ، آزمایشات بیوشمی
(اندازگیری قند خون ، چربی خون، آنزیم های کبدی)بررسی عفونت های ادراری و تشخیص نهایی و آزمایشات هورمون های تیروئیدی (T3, T4,TSH,T3UP) می باشد.

                          
                                                            
                                                                                       92/04/04
مراسم تودیع و معارفه مسئول سابق و جدید درمانگاه محمدرسول الله(ص)

مراسم تودیع و معارفه آقای منصور شادمان مسئول سابق و آقای محسن ایزدی مسئول جدید درمانگاه محمدرسول الله(ص) با حضور ریاست ، معاون بهداشتی
و جمعی از پرسنل برگزار گردید. ریاست شبکه بهداشت ضمن اشاره به خدمات ارزشمند منصور شادمان در دوران خدمت ، وی را فردی صدیق و درستکار
معرفی نمود و تاکید کرد که از این پس از تجربیات ایشان به عنوان کارشناس خبره بهره مند خواهیم شد . وی سلامت کاری را یکی از معیارهای انتخاب
مسئولان دانست و برای محسن ایزدی در سمت مسئول درمانگاه آرزوی موفقیت کرد. همچنین محسن ایزدی ضمن اشاره به کوشش های صادقانه مسئول
سابق خواستار همکاری دو سویه در جهت پیشبرد اهداف شد. این مراسم با اهدای لوح سپاس به مسئول سابق درمانگاه به پایان رسید . رئیس شبکه بهداشت در حاشیه اظهار داشت که قرار است در یک مراسم رسمی از زحمات چندساله آقای منصور شادمان تقدیر بعمل آید. 

                           
                                                       
                                                                               92/03/05
کسب مقام برتر مقاله شبکه بهداشت و درمان گراش در ششمین کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران

 
مقاله آقای محمد رضا فتحی کارشناس علوم آزمایشگاهی شبکه بهداشت و درمان گراش  با عنوان "بررسی میزان شیوع کمبود آنزیم گلوکز فسفاتاز دهیدروژناز در نوزادان متولد شده در شهر گراش در جنوب استان فارس" در ششمین کنگره بین المللی و یازدهمین کنگره کشوری ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیصی پزشکی ایران موفق به کسب مقام برتری شد. این مطالعه بر روی 825 نوزاد که از ابتدا تا انتهای سال 90 به درمانگاه محمدرسول الله (ص) گراش مراجعه کرده بودند انجام شده . این بررسی نشان داد شیوع کمبود آنزیم گلوکز فسفاتازدهیدروژناز در نوزادان متولد شده در گراش نسبتا بالاست 
                                                                                92/03/05     

تقدیر از پرسنل مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی
سه شنبه شب ،سی ویکم اردیبهشت ماه ضیافت شامی برای تقدیر و تشکر از پرسنل بهداشتی درمانی شهر و روستا در جهت فعالیتعای انجام شده
سال 91 توسط این پرسنل با میزبانی واحد سلامت خانواده و جمعیت و حمایت های ریاست و سرپرست معاونت بهداشتی شبکه بهداشت برگزار گردید. 
همچنین در این مراسم به بررسی عملکرد و شاخص های مرتبط با این واحد پرداخته شد.

                                                                   
                                                    
  
                                                                        92/03/05

برگزاری کارگاه دو روزه ی غربالگری اختلالات تکاملی کودکان

چهارشنبه بیست و پنجم و سه شنبه سی و یک اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی غربالگری اختلالات تکاملی کودکان با حضور پزشکان مراکز
بهداشتی درمانی شهری و روستایی ، پزشکان بخش خصوصی ،کارشناسان ، کاردان و بهورزان شهرستان برگزار گردید.طرح غربالگری اختلالات
تکاملی کودکان برای اولین بار در شهرستان گراش همزمان با دیگر شهرستان های استان فارس با معرفی جناب آقای دکتر دلاوری به عنوان پزشک
معین شهرستان در حال اجرا شدن است. برنامه غربالگری مناسب که بتوان کودکانی که روند تکاملی غیرطبیعی دارند را سریع تر تشخیص داد از اهداف
دست اندرکاران این طرح است تا بتوان با مداخله به موقع در جهت اصلاح یا کاهش مشکلات این کودکان گام برداشت و نهایتا از بروز معلولیت در این کودکان پیشگیری کرد

                                
                                                                                                 92/03/05                                            

بازدید ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان  از شبکه بهداشت و درمان گراش                                                                                             
امروز چهارشنبه مورخ 25/2/92 شبکه بهداشت و درمان گراش میزبان دکتر ایمانیه بود.ایشان  ضمن بازدید از شبکه بهداشت و درمان ، نشستی با حضور مسئولین دانشکده علوم پزشکی گراش داشتند که در خصوص مشکلات موجود به بحث و تبادل نظر پرداختند
 
   
92/2/25 
 
ارایه خدمات بهداشتی درمانی جهت مناطق سیاری و دور از دسترس شهرستان 
 پیرو هماهنگی های کارشناس مسئول بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گراش،دوشنبه مورخ 16/2/92 خدمات بهداشتی درمانی جهت مناطق سیاری دورازدسترس ( کنار زیارت ، دره پلنگی ، دشت رحمانی و چک چک) توسط این واحد ارائه گردید. از اقدامات انجام گرفته می توان به اریه خدمات واکسیناسیون، خدمات تنظیم خانواده،خدمات مراقبت کودکان، مشاوره و آموزش چهره به چهره در زمینه بیماری های واگیر بخصوص : تب مالت ، سیاه زخم ، سالک ، حیوان گزیدگی و... اشاره کرد


         

 92/2/25
           
   اجرای طرح ملی سنجش فشار خون افراد بالای 30 سال در شهر گراش

 در اولین جلسه ستاد اجرایی طرح سنجش فشار خون افراد بالای 30 سال که با حضور ریاست شبکه و واحدهای ستادی برگزار شد، در ابتدا دکتر محمدی در خصوص کلیات طرح مطالبی بیان نمود و در ادامه آقای ایزدی کارشناس مسئول بیماریهای غیرواگیر به تفصیل دستوالعمل اجرایی این طرح را ارائه نمود. همچنین در این جلسه دو پایگاه شهری واقع در درمانگاه شماره 1و 2  و یک پایگاه در بیمارستان جهت سنجش فشار خون ، قد و وزن پیش بینی شد. دکتر محمدی در حاشیه این جلسه گفت:فشار خون و چاقی ، مهمترین عوامل مرگ و میر در کشور است که 35 % بستری در سی سی یو و آی سی یو به دلیل فشار خون بالاست. ایشان با تاکید بر رایگان بودن اجرای این طرح از شهروندان گرامی بالای 30 سال خواست که از 14 الی 24 اردیبهشت ماه باحضور در پایگاههای درمانی و بیمارستان نسبت به این امر اقدام کنند.وی افزود اجرای این طرح در راستای پیشگیری از بیماریها و ارتقای سلامت مردم است.لازم بذکر است که این طرح در شهر گراش در حال اجرا شدن می باشدکه با توجه به اطلاع رسانی به موقع در سطح شهر ازطرف مساجد و از طریق پارچه نوشته با استقبال خوبی روبرو بوده است 
     
                                              
                                                                                                                   
92/2/18

 عملکرد واحد بهداشت مدارس در هفته سلامت سال 1392
     
غربالگری فشار خون 55نفر از کارکنان آموزش و پرورش 
برگزاری جشنواره غذا در مدارس زهرای اطهر(س) امام حسن عسکری (ع) ، احمدی و نرجس خاتون
برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس کریمیان ، نرجس خاتون و امام حسن عسکری
برگزاری مسابقه ورزشی در مدارس کریمیان و احمدی
برگزاری همایش پیاده روی دانش آموزی 
برگزاری جشن سلامت
برگزاری کلاس های آموزشی با موضوع " فشار خون را جدی بگیرید:" در 5 مدرسه با همکاری کارشناسان ستادی


                                        
                                                                          
  
                                                                                       92/2/7

دیدار با امام جمعه شهرستان گراش بمناسبت هفته سلامت
 
  پرسنل شبکه بهداشت و درمان با حضور دکتر محمدی سه شنبه بمناسبت هفته سلامت با امام جمعه شهرستان دیدار کردند .
امام جمعه ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل شبکه در هفته سلامت به بیان لزوم مدیریت قوی،خدمت به مردم
و توجه به خواسته های ارباب رجوع در این  عرصه پرداخت و توصیه کرد که در امر خطیر بهداشت و درمان بایستی استقامت و جدیت
کافی از سوی خدمتگزاران به کار برده شود و همچنین قول مساعد در خصوص پیگیری مشکلات شبکه از قبیل کمبود نیرو، خرید
وسایل و تجهیزات مورد نیاز جهت خدمت رسانی از قبیل سل کانتر و مجوز تاسیس انجمن بیماری های خاص را داد. دکتر محمدی در
این دیدار به ارائه نحوه عملکرد شبکه بهداشت در سال 91 و همچنین در خصوص اجرایی شدن  طرح پزشک خانواده شهری پرداخت

                          
                                                                             92/01/28 

هفته سلامت 92و برنامه های اجرایی تا به امروز

برگزاری جلسات درون بخشی جهت هماهنگی و برنامه ریزی 
 
                                   

برپایی ایستگاه سلامتی در مراکز بهداشتی ، بیمارستان و ادارات بصورت روزانه 

                                      
                                                                  
  
جشنواره غذای سالم با شعار فشار خون را جدی بگیریم 

                              
 
                                                                   

همایش پیاده روی و اهدای جوایز

                                 
                                                              

 
 92/1/21
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-12-18 14:48        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ