سخنرانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان در خصوص فرهنگ سازی زایمان طبیعی

96/5/20

    در تاریخ 20 مرداد ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در خصوص ترویج و فرهنگ سازی زایمان طبیعی پیش از خطبه های نماز جمعه جهت نمازگزاران سخنرانی نمود.

0029632202.jpg

    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون دکتر " علی محمدی" در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه ضمن تشریح وضعیت کنونی آمار زایمانهای طبیعی و سزارین اظهار داشت : یکی از زیباترین و با شکوهترین لحظات در زندگی لحظه تولد است و نوزادی که به روش طبیعی متولد می شود به دلیل عبور از کانال زایمان و فشار بر بافتهای بدن و خروج مایعات از داخل ریه ، بلافاصله پس از تولد سریعتر و راحتتر تنفس می کند .

00029632201.jpg00029632203.png

   سرپرست شبکه بهداشت و درمان خاطر نشان کرد: برای کنترل میزان بالای آمار سزارین و ترویج زایمان طبیعی ، باید تمامی خانواده ها و کلیه نهادهای اجتماعی همکاری نمایند و در غیر اینصورت برنامه کشوری ترویج زایمان طبیعی با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود.

  دکتر " محمدی " تصریح نمود: با شروع طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت ماه سال 1393 ، یکی از اهداف مهم در این طرح ، ترویج زایمان طبیعی بود و میزان سزارین در کشور حدود پنج درصد کاهش یافت ، هر جند رسیدن به اهداف نهایی مستلزم بستر سازی و فرهنگ سازی در تمامی سطوح بالاخص در سطح خانواده است.

 او افزود: با تلاشهای انجام گرفته در بیمارستان ولیعصر – عج – کازرون و آموزشهایی که در طی دوران بارداری صورت پذیرفت ، میزان سزارین در پایان سال 95 از بالای 60 درصد به حدود 40 درصد کاهش یافت ، ولی متاسفانه این میزان در چهار ماه اول سال 96 مجددا به حدود 50 درصد رسیده که نشان می دهد چنانچه تلاش و همکاری از جانب جامعه و خانواده صورت نگیرد تمام تلاشهای تیم بهداشت و درمان نیز کم اثر و حتی بی اثر می گردد.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-5-22 6:28        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ