اخبار سال 94
شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرونتعطیلی یک واحد صنفی متخلف توسط واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون

           به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به دنبال بازرسیهای بهداشتی صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشت محیط و مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان کازرون ، بیش از 300 کیلوگرم انواع شیرینی ، زولبیا و بامیه غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد .
      همچنین یک واحد صنفی کیک و کلوچه به دلیل تخلفات بهداشتی ضمن معرفی به مراجع قضایی پلمپ گردید .94/4/22برگزاری کارگاه آموزشی مراقبین سلامت همکار پزشک خانواده


            به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ سیزدهم تیرماه ، کارگاه آموزشی بسته های خدمتی مراقبین سلامت و مراقبین سلامت همکار پزشک خانواده بخش دولتی و خصوصی بر اساس گروههای سنی ( نوزادان ، کودکان ، نوجوانان ، جوانان ، میانسالان ، سالمندان و مادران باردار) در سالن اجتماعات بیمارستان ولیعصر (عج)برگزار گردید .
      بنا بر این گزارش در ابتدا خوبیار جعفری مدرس بهداشتی شبکه در خصوص کلیات طرح و چارت تشکیلاتی مراکز سلامت جامعه و پایگاههای سلامت خانواده و پزشک خانواده و اعتبار بخشی مطب پزشکان نکاتی بیان و تاکید نمود که تا پایان شهریور 94 کلیه مراقبین سلامت بخش دولتی و خصوصی می بایست آموزشهای تئوری و عملی لازم در خصوص اجرای طرح تحول را اخذ و پرونده خانوار تحت پوشش هر پزشک به مطب منقل گردد ..
   همچنین در ادامه زهرا طهماسبی کارشناس مسئول واحد گروه توسعه شبکه و ارتقاء سلامت در مورد برنامه زمانبندی آموزشی بر اساس گروههای سنی و توزیع فرمها و دفاتر مراقبتی و بسته های خدمتی و حضور فعال مراقبین سلامت در کلاسهای آموزشی تاکید داشت .
     شایان ذکر است در پایان دو بسته خدمتی شامل مادران باردار و سالمندان توسط مریم چلنگران و لیلا توکلیان به مراقبین سلامت آموزش داده شد . 94/4/14


برگزاری جلسه کارگروه بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور


        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ جهاردهم تیرماه ، جلسه کارگروه بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، حسن کریمی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران ، مهدی کامیابی رئیس اداره اوقاف شهرستان و هیات همراه ، مسئول حراست شبکه ، مسئول امور عمومی ، مسئول امور فرهنگی و روابط عمومی شبکه و اعضای بسیج جامعه پزشکی در دفتر کار سرپرست شبکه برگزار گردید .
    بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در خصوص بیماری سرطان و شیوع این بیماری ، قابل علاج بودن در صورت دسترسی به خدمات تخصصی و همچنین پروژه عظیم بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور که در شیراز در حال اجراست مطالبی بیان نمود .
   شایان ذکر است پس از بیان نظرات رئیس اداره اوقاف و نماینده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و بحث و تبادل نظر اعضاء تصمیمات و راهکارهایی ارائه گردید .94/4/14برگزاري همايش " ورزش آري ، اعتياد نه "در زورخانه مولاي متقيان شهرستان كازرون
   

 
   
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در  هفتمين روز از هفته مبارزه با مواد مخدر ، با هماهنگي اداره بهزيستي ، همايش زيباي " ورزش آري ، اعتياد نه "با حضور مسئولين ادارات و جمعي از ورزشكاران و پيشكسوتان در محل زورخانه مولاي متقيان اين شهرستان برگزار گرديد .
     بنا بر اين گزارش در اين همايش قنبريان كارشناس مسئول واحد بهداشت روان مركز بهداشت ، شيوه هاي صحيح تربيتي والدين و بهبود روابط خانوادگي را از واكسنهاي مهم در پيشگيري از اعتياد در خانوارها دانست و ورزش را يكي از مهمترين عوامل پيشگيري از اعتياد در بين جوانان معرفي نمود .اجرای دومین مرحله طرح جونده کشی و لانه کوبی جهت کنترل بیماری سالک در بخش خشت و کنار تخته شهرستان کازرون


    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در راستای پیشگیری و کنترل بیماری سالک جلدی و انجام مداخلات جهت کاهش این بیماری در منطقه خشت و کنارتخته در تاریخ ششم تیرماه ، دومین مرحله اجرای طرح جونده کشی توسط واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت کازرون و با همکاری اداره جهاد کشاورزی ، شورای شهر و مشارکت بهورزان و نیروهای مردمی و کشاورزان منطقه کنارتخته در روستاهای بنه سید، محل الدین، حسن آباد و جعفرجن به فاصله 500 متری اطراف روستاها به مساحت تقریبی چهل هکتار اجرا گردید. 94/4/7


برگزاري مسابقات فوتسال داخلي شبكه بهداشت و درمان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر


  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ ششم تیرماه نود و چهار ، یک دیدار از سری مسابقات فوتسال داخل سالن بین واحدی شبکه بهداشت و درمان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ، بین دو تیم شبکه بهداشت و اورژانس 115 کازرون در سالن شهید اعتمادی  این شهرستان برگزار گردید .
    بنا بر این گزارش در این دیدار تیم شبکه بهداشت با نتیجه 7 بر 3 بر حریف خود پیروز شد .94/4/7
 
بر پايي نمايشگاه پيشگيري از اعتياد در محل نمازخانه پارك آزادي شهرستان كازرون
 

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ دوم تيرماه ، به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر (1-7)تيرماه ، نمايشگاهي تحت عنوان پيشگيري از اعتياد در خانوارها با مشاركت و همكاري شبكه بهداشت و درمان ، ادارات بهزيستي ، پليس مبارزه با مواد مخدر ، ورزش و جوانان و انجمن معتادان NA ، در محل نمازخانه پارك آزادي اين شهرستان برگزار گرديد .
    بنا بر اين گزارش اين نمايشگاه در حاشيه محل برگزاري تلاوت قرآن بر پا شد و در آن خدمات مشاوره اي و مطالب آموزشي ، بصورت پمفلت ، به طور رايگان به بازديد كنندگان ارائه گرديد .
   شايان ذكر است نمايشگاه مذكور مورد استقبال پر شور حاضرين در پارك بالاخص جوانان و نوجوانان قرار گرفت . 94/4/3

 
برگزاري جلسه آموزشي پيشگيري از اعتياد جهت امدادگران جمعيت هلال احمر

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر ، طي هماهنگي هاي به عمل آمده با اداره هلال احمر ، در تاريخ دوم تيرماه كارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و آشنايي با انواع مواد مخدر و محرك زا جهت گليه امدادگران اداره هلال احمر در سالن اجتماعات اين اداره برگزار گرديد.
       بنا بر اين گزارش در اين جلسه قنبريان كارشناس مسئول واحد بهداشت روان ، مواد مخدر بالاخص ماده محرك زاي شيشه را به عنوان يك بلاي خانمانسوز جهت تهديد سلامت فرد و خانواده بر شمرد و در مورد خطرات و اثرات سوء آن در سلامت جسمي ، روحي و اجتماعي جهت حضار در جلسه مطالبي بيان داشت .94/4/3

 
 
برگزاري همايش پيشگيري از اعتياد در فرمانداري جهت مسئولين شوراها و دهياران
 
 
     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون همايش پيشگيري از اعتياد با همكاري فرمانداري و پليس مبارزه با مواد مخدر جهت مسئولين شوراها و دهياران روستايي در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين همايش ابتدا پرهيخته پليس مبارزه با مواد مخدر در مورد نحوه مقابله با توزيع مواد در سطح شهرستان گزارشات لازم را ارائه نمود . در ادامه قنبريان كارشناس مسئول واحد بهداشت روان مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون در خصوص راهكارهاي پيشگيري از اعتياد در خانوارها نكات كاربردي را بيان داشت .
   شايان ذكر است اين همايش مورد استقبال اعضاء شوراها و دهياران قرار گرفت و خواستار برگزاري چنين برنامه هايي در سطح روستاها براي آشنايي خانوارها با نكات مهم پيشگيري از اعتياد شدند .94/4/2
 
 
برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه تب مالت به روش شپ (shep)

 
     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخهای سی خرداد و یکم تیرماه ، کارگاه دو روزه آموزشی تب مالت به روش شپ جهت پرسنک کادر بهداشتی ، با حضور صمد پورمند کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریهای واگیر ، پزشکان خانواده ، کاردانها ، کارشناسان مبارزه با بیماریها ، بهداشت محیط ، بهداشت خانواده ، علوم آزمایشگاهی ، ماماها و پرستاران مراکز تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات بیمارستان ولیعصر (عج) برگزار گردید .
     بنا بر این گزارش پورمند ضمن خوش آمدگویی به حاضرین ، در خصوص اهمیت بیماری تب مالت به عنوان یکی از مشکلات بهداشتی استان و شهرستان و راههای انتقال و پیشگیری و درمان این بیماری مطالبی بیان داشت . 94/4/2برگزاري چهارمين دوره انتخابات هيات مديره نظام پرستاري شهرستان كازرون

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و نهم خرداد ، چهارمين دوره انتخابات هيات مديره نظام پرستاري شهرستان ، با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، دهقان نماينده فرماندار ، حسن مشايخي مسئول حراست شبكه و اعضاي گروه اجرايي و نظارت ، در سالن اجتماعات بيمارستان وليعصر (عج)برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش در اين دوره از انتخابات نظام پرستاري كه از ساعت 7/30 صبح تا 20 شب ادامه داشت از بين 180 نفر پرستار واجد الشرائط ، 21 نفر بعنوان كانديدهاي انتخاباتي معرفي شدند. اخذ آراء از راي دهندگان به وسيله دو صندوق يكي بصورت ثابت در سالن بيمارستان و ديگري به صورت سيار از مناطق جره بالاده ، قائميه ، خشت و كنارتخته صورت پذيرفت .
    شايان ذكر است در پايان با شمارش مجموع 125 آراء اخذ شده و مشخص شدن كانديدهاي برتر ، تعداد 9 نفر به عنوان عضو ثابت و 4 نفر به عنوان عضو علل بدل براي مدت 4 سال انتخاب شدند .94/3/30


برگزاري كميته هماهنگي فعاليتهاي هفته مبارزه با مواد مخدر

      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و ششم خرداد ، كميته فعاليتهاي هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، قنبريان كارشناس مسئول واحد بهداشت روان و مسئولين و نمايندگان ادارات در سالن كنفرانس مركز بهداشت برگزار گرديد .
     بنا بر اين گزارش در ابتدا دكتر برامكي ضمن گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر و حلول ماه مبارك رمضان ، اولين و مهمترين گام در پيشگيري از اعتياد را آموزش به خانوارها در خصوص آشنايي با عوامل خطر فردي و اجتماعي و علائم هشدار در تربيت نوجوانان بيان داشت .
   شايان ذكر است در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضاي حاضر در جلسه ، هماهنگي هاي لازم جهت هر چه با شكوهتر برگزار شدن برنامه هاي اين هفته به عمل آمد .94/3/28

 
 برگزاری آئین رو نمایی از بازسازی و آماده سازی نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان
         

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و ششم خرداد ، آئین رونمایی از آماده سازی و غبارروبی محل نماز خانه شبکه بهداشت به منظور استقبال از ماه مبارک و پر خیر و برکت رمضان و همچنین ایام نکوهداشت و تکریم مساجد و نمازخانه ها ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، حاج آقا حسنی امام جماعت شبکه ، مسئولین و کارشناسان ستادی شبکه و مرکز بهداشت و تنی چند ار پرسنل در محل نمازخانه این شبکه برگزار گردید.
       بنا بر این گزارش در خصوص رسیدگی به وضعیت مساجد و نمازخانه ها ، این شبکه با صرف هزینه بالغ بر یکصدو پنجاه میلیون ریال که از این مقدار ، مبلغ یکصد میلیون ریال از طرف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین گردیده ، اقدام به تعمیر اساسی و کلی شامل : رنگ آمیزی و روکش دیوارها و سقف نماز خانه ، بهسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی با تهیه و نصب دو عدد اسپیلت و دو عدد بخاری مبلی در نماز خانه ، تعویض درب چوبی ورودی جهت ورود خواهران و تهیه و نصب درب ورودی چوبی جدید جهت ورود برادران ، بهسازی ، تقویت و بهبود سیستم روشنایی با تهیه و نصب پنجره های جدید و نور افکنهای ال ای دی کم مصرف ، بهسازی و تقویت سیستم صوتی و لوازم جانبی ، تهیه و نصب دو عدد جاکفشی mdf در کنار دربهای ورودی و تهیه و نصب دو عدد کمد چوبی جا کتابی دیواری mdf نموده است .
   همچنین دکتر برامکی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین ، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، ماه مهمانی خدا و تزکیه و خانه تکانی دلها و قرب الهی را تبریک و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه عزیز را برای همگان آرزو نمود.
    شایان ذکر است نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حاج آقا حسنی در نمازخانه شبکه برگزار گردید .94/3/27

برگزاری کمیته شهرستانی طرح سنجش نو آموزان بدو ورود به مدرسه

      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و پنجم خرداد کمیته شهرستانی طرح سنجش نو آموزان بدو ورود به مدرسه ، با حضور خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، دکتر هوشنگ نوذری مسئول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت ، رضا میرزایی بهداشتکار دهان و دندان ، زهرا داودی کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس ، اعضای شورای منلطق پنجگانه آموزش و پرورش کازرون ، خشت و کمارج ، نودان ، قائمیه ، بالاده و مسئولین پایگاه سنجش در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید.
     بنا بر این گزارش در ابتدا جعفری ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از همکاری ادارات مناطق پنجگانه آموزش و پرورش ، در زمینه نحوه ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان خانواده و دندانپزشکان مطالبی بیان نمود . در ادامه دکتر نوذری در مورد حداکثر ارائه خدمات دهان و دندان جهت فلوراید تراپی و فیشور سیلانت کودکان بدو ورود به مدرسه نکاتی عنوان داشت
    شایان ذکر است در پایان داودی در خصوص دستور العمل طرح سنجش و ضرورت دقت در انجام معاینات غربالگری کودکان و ارجاع موارد مشکل دار مواردی بیان کرد. 94/3/27
 

برتری تیم فوتسال شبکه بهداشت و درمان از سری مسابقات لیگ برتر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی        
      
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون ، از هفته چهارم مسابقات لیگ برتر فوتسال کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان ، روز شنبه ،  بیست وسه خرداد یک دیدار بین تیمهای فوتسال شبکه بهداشت و درمان کازرون و انتظامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سالن شهید فهمیده این شهرستان برگزار گردید.
      بنا بر این گزارش در این دیدار ، تیم کازرون با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی دست یافت . 94/3/24
 


اعزام کاروان سلامت مرکز بهداشتی درمانی کنارتخته به مناطق عشایر نشین چرون و رودک


      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و یکم خرداد ، طرح دهگردشی عشایر منطقه چرون و رودک با اعزام  کاروان سلامت مرکز کنارتخته به مناطق مذکور اجرا گردید .
    بنا بر این گزارش در راستای اجرای این طرح ، میرزایی مسئول مرکز کنارتخته ، پزشک ، ماما و بهورز با حضور در مناطق مذکور خدمات بهداشتی ازقبیل : ویزیت رایگان پزشک و ماما ، تجویز و ارائه دارو ، ارجاع بیماران به پزشک متخصص ، مشاوره پزشکی و دندانپزشکی ، غربالگری دیابت و فشار خون و آموزشهای بهداشتی به عشایر ارائه گردید . 94/3/24اجرای طرح توزیع رایگان پشه بند آغشته به سم در بین عشایر منطقه چرون و رودک           به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و یکم خرداد ، طرح توزیع رایگان پشه بندهای آغشته به سم به منظور پیشگیری از بیماریهایی نظیر مالاریا و سالک در راستای ارتقاء سلامتی و کاهش بار بیماریهای مذکور در مناطق عشایر نشین چرون و رودک مرکز کنارتخته اجرا گردید .                                                                                                                     
         بنا بر این گزارش رضا میرزایی مسئول مرکز کنارتخته ، بعنوان سرپرست ، همراه با اکیپی و با عنایت به تاکیدات علی نجفی کارشناس ارشد حشره شناسی پزشکی شبکه بهداشت و درمان مبنی بر ارتقای کمی و کیفی اخذ گواهی حذف مالاریا در شهرستان ، به مناطق مذکور عزیمت و ضمن تحویل یک عدد پشه بند به هر خانوار ، نحوه استفاده و نگهداری از آن را به اعضاء خانوارها آموزش دادند .94/3/24پرگزاری جلسه پزشکان خانواده روستایی خرداد 94       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ نوزدهم خرداد ، جلسه پزشکان خانواده روستایی با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی ، مسئولین واحدهای توسعه شبکه و ارتقاء سلامت ، بیماریهای واگیر و بهداشت مدارس و کلیه پزشکان خانواده روستایی در دفتر سرپرست شبکه برگزار گردید .
    بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پزشکان خانواده روستایی ، عنوان داشت با توجه به اینکه بیماریهای قلبی و عروقی اولین علت مرگ و میر در کشور به شمار می رود 
، در خصوص مراقبت از گروههای هدف بالاخص بیماران دیابتی و فشار خون و همچنین بر داشتن حق اظهار نظر پزشکان خانواده بعنوان مسئول فنی مرکز در کلیه امورات مرکز تحت پوشش خود تاکید نمود .    در ادامه دکتر شیخ نژاد نماینده پزشکان خانواده پیرامون فرم ارجاع و معضلات آن و نحوه پرداختی به پزشکان نکاتی بیان داشت .
    شایان ذکر است در پایان جعفری معاون بهداشتی بر اجرای برنامه دهگردشی از روستاهای اصلی ، اقماری و عشایر تحت پوشش ، شرکت پزشکان در کلاسهای آموزشی ، تشکیل جلسات هیات امنا ء روستا ، مراقبت گروه هدف و حضور و غیاب پزشکان بر اساس برنامه نرم افزار تایمکس تاکید نمود .94/3/24
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت استرس و حفظ نشاط در مرکز کنارتخته


          به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ نوزدهم خرداد ، کارگاه  آموزشی مدیریت استرس و حفظ نشاط ، با حضور رضا میرزایی مسئول مرکز بهداشتی درمانی کنارتخته ، قنبریان کارشناس مسئول واحد بهداشت روان مرکز بهداشت ، جمعی از داوطلبان سلامت ادارات ، محلات ، خواهران بسیجی و شاغل ادارات و پرسنل بهزیستی در محل حسینیه سیدالشهداء کنارتخته برگزار گردید .
     بنا بر این گزارش این کارگاه با همکاری مرکز کنارتخته ، مجریان طرح cb بهزیستی و پایگاه مقاومت بسیج مهدیه و با تدریس قنبریان در خصوص کنترل و کاهش استرس و راههای مقابله با آن تشکیل گردید .
    شایان ذکر است  هدف از تشکیل این کارگاه که برای اولین بار در کنارتخته انجام شده ، ارتقاء سلامت روان می باشد .94/3/23


برگزاری جلسه ارتقاء شاخصهای مراقبتی بیماریهای واگیر


           به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ نوزدهم خرداد جلسه ای با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان ، صمد پورمندکارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریها ، زهرا طهماسبی کارشناس توسعه شبکه و ارتقاء سلامت و پزشکان خانواده در دفتر سرپرست شبکه برگزار گردید .
     بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی ضمن خوش آمدگویی به حضار و تقدیر وتشکر از تلاش همکاران در طی سال گذشته ، خواهان همکاری وتلاش بیشتر در سال جاری شد. پس از آن جعفری در خصوص اهمیت مراقبت و کنترل بیماریهای واگیر و ارتقاء شاخصهای مربوطه که بیانگر میزان تلاش و رسیدن به هدف مورد نظر می باشد مطالبی بیان نمود .
   در ادامه پورمند ضمن تجزیه و تحلیل شاخصهای بهداشتی مورد انتظار واحد بیماری واگیر ، بر تقویت نظام مراقبت از بیماریها تاکید و اظهار داشت با توجه به شرائط آب و هوایی منطقه و احتمال بروز طغیان بیماریها لازم است بیمار یابی و نمونه گیری از افراد واجدالشرائط صورت پذیرد . وی همچنین در مورد تعداد نمونه های مورد انتظار ماهانه و سالیانه بیماریهای مالاریا ، سل ، التور ، سرخک ، سرخجه ، فلج شل حاد ، hiv و عوارض ناشی از واکسن نکاتی عنوان و خواستار بیماریابی و نمونه گیری از بیماران اسهالی مشکوک به التور و تاکید بر گرفتن لام مالاریا خصوصا از اتباع بیگانه و تقویت سیستم گزارش دهی گردید .94/3/23اجرای طرح جونده کشی و لانه کوبی جهت کنترل بیماری سالک در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون


     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با توجه به موقعیت جغرافیایی بخش جره و بالاده و همجواری با شهرستانهای فراشبند و فیروز آباد و فراهم بودن شرایط اپید میولوژیک بیماری ازجمله وجود کانونهای تکثیر پشه ناقل بیماری سالک و جوندگان مخزن این بیماری و همچنین شیوع بالای بیماری سالک در این بخش ، جهت اجرای بهتر طرح ، در تاریخ هفدهم خرداد ماه ، جلسه هماهنگی  با حضور صمد پورمند کارشناس مسئول  واحد مبارزه با بیماریهای واگیر ، علی نجفی کارشناس ارشد حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین ، پزشک مرکز ، کارشناس و کاردان مرکز بهداشتی درمانی جره ، بهورزان منطقه و با همکاری اداره جهاد کشاورزی، اعضاء شورای اسلامی روستا ، تعدای از کشاورزان روستا وکادر بهداشتی منطقه  برگزار گردید.
   بنا بر این گزارش در ابتدا پورمند در مورد اهمیت بیماری سالک به عنوان مشکل بهداشتی استان و شهرستان و لزوم تعامل و همکاری مسئولین  ادارات در راستای اجرای برنامه پیشگیری از  این بیماری مطالبی بیان نمود و ضمن تشکر ، خواستار همکاری بیشتر  مسئولین  و ادارات در برنامه های کنترل و پیشگیری بیماری های واگیر دار شد . در ادامه نجفی آموزشهای لازم در خصوص آغشته سازی و رعایت نکات ایمنی لازم در حین اجرای برنامه نکاتی عنوان داشت.  در این طرح تخریب لانه های جوندگان تا شعاع حداقل 500 متری اطراف روستاها ی جره، بالاده، باغدشت، خرم زار، گیخ ، کانرود، نرگسی، حسن آباد، محمود آباد، قصر علی، تل بیدکان، دهنو ، حسن آباد علیا  و جوالیقان به مساحت حدود 50 هکتار انجام شد.  
   شایان ذکر است در راستای این طرح ، فعالیت های تکمیلی شامل آموزش، اطلاع رسانی از طریق برگزاری جلسات آموزشی برای عموم مردم، توزیع پمفلت، سمپاشی محل نگهداری دامهای منطقه با همکاری اداره دامپزشکی و جهاد کشاورزی ادامه دارد . 94/318
برگزاري جشن ميلاد حضرت وليعصر امام زمان (عج) در شبكه بهداشت و درمان كازرون


      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت نيمه شعبان و ميلاد امام زمان (عج) در تاريخ دوازدهم خرداد ، آئين جشني با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان و جمعي از پرسنل در سالن كنفرانس مركز بهداشت برگزار گرديد .
     بنا بر اين گزارش ابتدا دكتر برامكي ضمن خوش آمد گويي و تبريك اين ميلاد فرخنده به حاضرين ، فرج هر چه نزديكتر مهدي موعود (عج) را آرزو كرد .در ادامه ظريفكار مداح اهل بيت نيز در وصف ميلاد امام زمان (عج) مديحه سرايي نمود.
   شايان ذكر است در پايان از طرف سرپرست شبكه بهداشت و درمان به قيد قرعه هدايايي به پرسنل اهداء گرديد . 94/3/12برگزاري همايش ازدواج سالم در جوانان در هفته جوان     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت هفته جوان همايش ازدواج سالم در جوانان در محل اداره تربيت بدني اين شهرستان برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين همايش قنبريان كارشناس مسئول سلامت روان در زمينه ازدواج سالم در جوانان مطالبي بيان نمود . همچنين از طرف واحد سلامت نوجوانان ، جوانان مدارس شبكه بهداشت و درمان كتابچه آموزشي ازدواج سالم در جوانان و راهنماي ازدواج شاد و پايدار و تراكت خود مراقبتي و رفتارهاي پر خطردر جوانان ، در بين جوانان شركت كننده در همايش توزيع گرديد .94/3/11
اجراي طرح غربالگري دانشجويان دانشگاه پيام نور
 
 
      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت ميلاد حضرت علي اكبر و روز جوان ، با هماهنگي واحد سلامت نوجوانان ، جوانان مدارس با دانشگاه پيام نور در راستاي سلامت جوانان ، طرح مغاينات غربالگري دانشجويان پيام نور توسط پزشك و كادر بهداشتي در تاريخ نهم خرداد در دانشگاه پيام نور برگزار گرديد.
  بنا بر اين گزارش در اين طرح علاوه بر معاينات كامل شامل : اندازه گيري قد ، وزن ، نمايه توده بدني ، فشار خون ، سنجش بينايي ، دهان و دندان و معاينه رايگان دانشجويان توسط پزشك ، كتابچه هاي آموزشي ازدواج سالم در جوانان ، كتابچه و راهنماي ازدواج شاد و پايدار و پمفلتهاي آموزشي رفتارهاي پر خطر در جوانان در بين دانشجويان توزيع گرديد .94/3/10


اجرای نخستین مرحله طرح جونده کشی و لانه کوبی جهت کنترل بیماری سالک در بخش خشت و کنار تخته شهرستان کازرون         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با توجه به شروع فصل گرما و شیوع و ازدیاد پشه سالک و با شناسایی کانون های تکثیر پشه ناقل بیماری سالک در منطقه خشت و کنارتخته در تاریخ هفتم خرداد ، نخستین مرحله اجرای طرح جونده کشی ، با حضور صمد پورمند کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریها ، علی نجفی کارشناس حشره شناسی و رضا میرزایی مسئول مرکز بهداشتی درمانی کنارتخته در روستاهای بنه سید، محل الدین، حسن آباد و جعفرجن به فاصله 500 متری اطراف روستاها به مساحت تقریبی چهل هکتار با همکاری اداره جهادکشاورزی و شورای شهرکنارتخته برگزار شد.

      بنا بر این گزارش با آماده سازی طعمه آغشته به سم در سطل های در بسته ، در اختیار نیروها قرار گرفت و بعد از توجیه و تقسیم بندی گروهها با نظارت کارشناس مسئول بیماریها و کارشناس حشره شناسی پزشکی  و با همکاری مسئول مرکزکنارتخته، بهورزان منطقه، نیروهای مردمی و کشاورزان فعال منطقه اجرا گردید. همچنین در راستای اجرای این طرح ، فعالیت های تکمیلی شامل آموزش ، اطلاع رسانی از طریق برگزاری جلسات آموزشی برای عموم مردم ، توزیع پمفلت ، سمپاشی محل نگهداری دامهای منطقه با همکاری اداره دامپزشکی و جهاد کشاورزی به مدت پنج روز ادامه دارد.

    شایان ذکر است در پایان پورمند از همه دست اندرکاران اجرای این طرح تقدیر و تشکر نمود.94/3/9برگزاری کمیته سلامت جوانان


     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ پنجم خرداد ، راس ساعت یازده صبح ، جلسه کمیته سلامت جوانان با حضور خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، حسن شهریور کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت و کلیه کارشناسان بهداشتی واحدهای ستادی مرکز بهداشت در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید .
     بنا بر این گزارش در ابتدا جعفری ضمن خوش آمدگویی به حاضرین ، در خصوص جمعیت با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و مسائل و مشکلات تک فرزندی مطالبی بیان و روند تحول در نظام سلامت را با اجرای طرح پزشک خانواده بر شمرد . در ادامه شهریور ضمن تقدیر و تشکر از همکاران در اجرای برنامه های هفته سلامت و نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت ، با بر شمردن اهداف کمیته سلامت جوانان ، این کمیته را در امتداد و استمرار نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت بیان نمود .
    شایان ذکر است در این جلسه پس لز بحث و تبادل نظر کارشناسان حاضر در جلسه ، تصمیماتی اتخاذ گردید .94/3/6


برگزاري دو دیدار از سری مسابقات فوتسال داخلي شبكه بهداشت و درمان به مناسبت سالروز آزاد سازي خرمشهر


           به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ پنجم خرداد ماه نود و چهار ، دو دیدار از سری مسابقات فوتسال داخلی شبکه بهداشت و درمان به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر بین تیمهای الزهراء اورژانس 115 پایگاه تنگ ابوالحیات با تیم ابیمارستان ولیعصر (عج) و تیم مرکز بهورزی با تیم مرکز بهداشتی درمانی خشت در سالن شهید اعتمادی کازرون برگزار گردید .
        بنا بر این گزارش در این دیدارها ، تیم بیمارستان با نتیجه 3 بر 2 و تیم مرکز بهورزی با نتیجه 5 بر 3 توانستند از سد حریفان خود بگذرند . 94/3/5


آئین گرامیداشت میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز


      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت  گرامیداشت میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز ، آئین تقدیر و تشکر از کارمندان جانباز ، با حضور خسرو شریف زاده رئیس امور عمومی ، حسن مشایخی مسئول حراست شبکه و جمعی از پرسنل جانباز شبکه بهداشت و درمان ، در دفتر سرپرست شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید .
  بنا بر این گزارش در این آئین ضمن ارج نهادن به مقام والای جانبازان ، از طرف دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود ، از 13 نفر پرسنل جانباز شبکه بهداشت و درمان مراتب تقدیر و تشکر به عمل آمد .94/3/5
بازديد دكتر كريمي از نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ پنجم خرداد ماه نود و چهار ، در چهارمین روز از بر پایی نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت در این شهرستان ، راس ساعت پنج بعدازظهر ، دكتر حميدرضا كريمي مسئول آموزش سلامت معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان فارس از نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت در سالن نگارخانه پرنيان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان بازديد كرد.
    بنا بر اين گزارش در اين بازديد دكتر كريمي كه در معيت خوبيار جعفري معاون بهداشتي شبكه ، حسن شهريور مسئول آموزش سلامت و دبير اجرايي نمايشگاه ، حسيني مسئول روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان ، فرهاد شجاعي كارشناس مشاوره ازدواج ، مريم چلنگران كارشناس جمعيت و باروري سالم ، ليلا توكليان كارشناس بهداشت خانواده و مشاور باروري و رقيه مزارعي كارشناس روانشناسي و مشاور خانواده و جمعي از بارديد كنندگان بود ، از دست اندركاران برپايي نمايشگاه تشكر و قدرداني نمود .
   شايان ذكر است در اين بازديد شهريور ضمن بر شمردن روند اجرايي نمايشگاه ، نقطه نظر بازديدكنندگان را بيان داشت .94/3/5بازدید زوجین جوان از نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ چهارم خرداد ماه نود و چهار ، در سومین روز از بر پایی نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت در این شهرستان ، زوجین جوان با حضور خود در نمایشگاه ، ضمن بازدید از تابلوها ، در خصوص مسائل زناشویی ، روانی و بهداشتی توسط کارشناسان بهداشتی مستقر در نمایشگاه ،  مشاوه های لازم رایگان داده شدند.94/3/5برگزاري مسابقات فوتسال داخلي شبكه بهداشت و درمان به مناسبت سالروز آزاد سازي خرمشهر

       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ دوم خرداد ماه نود و چهار ، مصادف با میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز و همچنين سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر ، مسابقات فوتسال داخلي بين واخدهاي تابعه شبكه بهداشت و درمان ، با حضور هفت تيم از شبكه بهداشت و درمان ، بيمارستان وليعصر (عج) ، اورژانس 115 ، مراكز بهداشتي درماني خشت و قاتميه ، انتظامات و آموزشگاه بهورزي در سالن ورزشي شهيد اعتمادي اين شهرستان برگزار مي گردد .
     بنا بر اين گزارش طي دو ديدار كه بين تيمهاي مركز خشت با قائميه ساعت 20/30  و تيمهاي شبكه بهداشت با بيمارشتان وليعصر (عج)ساعت 21 شب برگزار گرديد ،  تيم قائميه با نتيجه چهار بر دو و تيم انتظامات بيمارستان با نتيجه پنج بر صفر از سد حريفان خود گذشتند .
شايان ذكر است در ادامه اين مسابقات روز سه شنبه پنجم خرداد تيمهاي بيمارستان با اورژانس 115ساعت 20/30 و تيمهاي آموزشگاه بهورزي با مركز خشت ساعت 21 شب در سالن شهيد اعتمادي به مصاف يكديگر خواهند رفت .94/3/3افتتاح نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان کازرون

 

         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ دوم خرداد ماه نود و چهار مصادف با میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز، نمایشگاه پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت با همت مدیران و کارشناسان شبکه  بهداشت و درمان ، با حضور حمیدرضا گرامی فرماندار ، حاج آقا نامجو رئیس دفتر نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ، دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ،حسن شهریور دبیر برپایی نمایشگاه ، مسئولین و نمایندگان ادارات شهرستان و کارشناسان واحدهای ستادی شبکه و مرکز بهداشت در سالن نگارخانه پرنیان واقع در اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان افتتاح گردید .

      بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین اهداف این نمایشگاه را تشریح نمود .همچنین تعداد شصت عدد تابلو با موضوعات : آمادگی برای ازدواج ، ازدواج ، تندرستی خانواده ، بارداری و فرزندآوری ، زایمان و مراقبتهای پس از آن ، فرزند پروری ، مدیریت منابع خانواده ، مدیریت استرس و بحران ، ناسازگاری و مدیریت آن ، شیوه زندگی و اختلالات ناباروری ، محتوای علمی نمایشگاه می باشد که بر روی سایت شبکه بهداشت و درمان کازرون قرار گرفته و قابل مشاهده و دانلود می باشد.

    شایان ذکر است که این نمایشگاه از تاریخ امروز دوم لغایت یازدهم خرداد ، صبحها از ساعت( 13تا  9 )و بعد از ظهرها از ساعت ( 21 تا 17 )شب  ، با حضور کارشناسان بهداشتی جهت ارائه خدمات بهداشتی از قبیل مشاوره روانشناسی ، تغذیه و باروری به عزیزان بازدید کننده  ، دائر می باشد .  94/3/2
برتری تیم فوتسال شبکه بهداشت و درمان از سری مسابقات لیگ برتر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی


         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون ، از هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتسال کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان ، روز پنجشنبه ،  سی و یکم اردیبهشت یک دیدار بین تیمهای فوتسال شبکه بهداشت و درمان کازرون و بیمارستان معرری شیراز در سالن شهید فهمیده این شهرستان برگزار گردید.
      بنا بر این گزارش در این دیدار ، تیم کازرون توانست با نتیجه 5 بر 3 با غلبه بر حریف خود به پیروزی دست یابد.
    شایان ذکر است که در بازی بعدی ، تیم کازرون در تاریخ بیست و یکم خردادماه ، در سالن شهید فهمیده کازرون به مصاف تیم انتظامات شیراز خواهد رفت .94/3/2برگزاري جلسه آموزشي تب مالت و فشار خون جهت داوطلبان سلامت     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و هشتم ارديبهشت نود و چهار ، جلسه آموزشي تب مالت و فشار خون ، با حضور ازل نجفي كارشناس مسئول واحد جلب مشاركت مردمي مركز بهداشت ، صمد پورمند كارشناس مسئول مبارزه با بيماريها ، مسعود شيباني كارشناس مسئول مركز بهورزي ، مربيان و داوطلبان سلامت ادارات و محلات در سالن اجتماعات بيمارستان وليعصر (عج) برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين جلسه پورمند در خصوص بيماري تب مالت به روش شيپ مدل و همچنين فراورده هاي لبني و گوشتي و راههاي انتقال اين بيماري از طريق دام به انسان و نحوه پيشگيري از آن را بيان نمود.
 در ادامه شيباني پيرامون بيماري فشار خون و عوامل موثر در ايجاد اين عارضه و راههاي جلوگيري از بروز فشار خون نكاتي بيان داشت .
  شايان ذكر است در پايان نجفي ضمن تقدير و تشكر از زحمات و فعاليتهاي داوطلبان سلامت در هفته سلامت ، خواستار تحويل آمار فعاليتهاي داوطلبان سلامت ادارات و محلات در هفته سلامت را در اسرع وقت گرديد . 94/2/30برگزاري اولين جلسه كميته بيمه روستايي سال 94    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و هفتم ارديبهشت نود و چهار ، اولين جلسه كميته بيمه روستايي سال نود و چهار با حضور دكتر برامكي سرژرست شبكه بهداشت و درمان ، مسعود ارغوان رئيس اداره بيمه سلامت شهرستان ، خوبيار جعفري معاون بهداشتي ، خسرو شريف زاده رئيس امور عمومي ، زهرا طهماسبي مسئول واحد توسعه شبكه و ارتقاء سلامت و حق دوست ناظر بيمه سلامت در دفتر سرژرست شبكه بهداشت و درمان برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش در اين جلسه پس از بررسي علل كسورات بيمه اي سال نود و سه در مورد ارائه راهكار جهت تعديل كسورات مذكور بحث و تبادل نظر ، و مقرر شد جهت بهبود وضعيت مراكز مجري برنامه پزشك خانواده روستايي ، بازديد مشترك كارشناسان توسعه شبكه با ناظر بيمه سلامت شهرستان در سال جاري اجرايي گردد .94/2/30 
سومين تولد نوزاد در آمبولانس اورژانس 115تنگ ابوالحيات      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و ششم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با ميلاد بعثت پيامبر اكرم (ص) حين انتقال زائو به وسيله آمبولانس آورژانس 115 پايگاه تنگ ابوالحيات در 3 كيلومتري بيمارستان وليعصر (عج) با تلاش تكنسين اورژانس ، براي سومين بار نوزاد دختر در سلامتي كامل در داخل آمبولانس پا به عرصه وجود گذاشت .
   شايان ذكر است مادر و نوزاد در كمال صحت و سلامت جهت مراقبتهاي بهداشتي به بيمارستان وليعصر (عج) انتقال يافت .94/2/27برگزاري اولين كارگاه آموزشي ارگونومي و تب مالت جهت داوطلبان سلامت ادارات مركز كنارتخته        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و سوم ارديبهشت نود و چهار ، اولين كارگاه آموزشي ارگونومي و تب مالت ، با حضور امام جمعه كنارتخته ، ازل نجفي كارشناس مسئول واحد جلب مشاركت مردمي مركز بهداشت ، صمد پورمند كارشناس مسئول واحد مبارزه با بيماريها ، محمد قاسمي كارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه اي ، رضا ميرزايي مسئول مركز بهداشتي درماني كنارتخته و جمعي از داوطلبان سلامت ادارات در محل آموزش و پرورش كنارتخته برگزار گرديد .
    بنا بر اين گزارش در ابتدا پس از خوش آمدگويي ميرزايي به حاضرين ، نجفي در مورد تاريخچه داوطلبان سلامت محلات و ادارات و نقش آنان در انتقال پيامهاي بهداشتي به خانواده ها و همكاران و مردم مطالبي بيان و اظهار اميدواري نمود كه با برگزاري دوره هاي آموزشي به وسيله واحدهاي مختلف مركز بهداشت ، نسبت به توانمندسازي داوطلبان سلامت اقدام گردد.در ادامه قاسمي پيرامون كار با كامپيوتر در محيطهاي اداري و منزل و تاريخچه بهداشت حرفه اي و علم ارگونومي و تاثير و فوائد اين علم در فعاليتهاي روزمره نكاتي عنوان داشت .
   شايان ذكر است در پايان پورمند در رابطه با وضعيت بيماري تب مالت در استان و شهرستان و نقش و حمايت مسئولين در چگونگي كنترل بيماريها و راههاي پيشگيري و همكاري داوطلبان سلامت در امر آموزش و اطلاع رساني بياناتي ارائه داد.94/2/26


برگزاري جلسه كارشناسان و كاردانهاي واحد مبارزه با بيماريهاي مراكز بهداشتي درماني    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و دوم ارديبهشت نود و چهار ، جلسه كارشناسان و كاردانهاي واخد مبارزه با بيماريهاي واگير مراكز بهداشتي درماني ، با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، صمد پورمند كارشناس مسئول واحد مبارزه با بيماريهاي مركز بهداشت ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و ساير كارشناسان و كاردانهاي مراكز بهداشتي درماني در سالن كنفرانس مركز بهداشت برگزار گرديد .
    بنا بر اين گزارش در ابتدا جعفري ضمن خوش آمدگويي و تقدير از تلاش همكاران در طي سال گذشته ، در خصوص نظارت كارشناسان رده مياني بر بهورزان و خانه هاي بهداشت و اهميت واحد بيماريهاي واگير در كنترل بيماريها مطالبي بيان داشت . در ادامه پورمند در مورد تجزيه و تحليل شاخصهاي واحد بيماريها و ارتقاء آنها و با توجه به شروع فصل گرما با تاكيد بر نمونه گيري از بيماريهاي التور ، سل ، سرخك ، فلج شل حاد ، چك حشره شناسي و جونده كشي ، تقويت و مراقبت بيماريها و توزيع واكسن نكاتي بيان داشت .
   شايان ذكر است نجفي در مورد توانمند بودن داوطلبان سلامت در بيماريابي و ارجاع موارد مشكوك به بيماري سل به خانه هاي بهداشت و تكميل فرم شماره يك بيماريابي سل و گزارش فصلي داوطلبان مواردي بيان كرد.94/2/25
برگزاري دومين جلسه هماهنگي برپايي نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيست و دوم ارديبهشت دومين جلسه هماهنگي برون بخشي برپايي نمايشگاه پوياي ، بالندگي و جواني جمعيت شبكه بهداشت و درمان با نمايندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي ، ناحيه مقاومت بسيج سپاه ، آموزش و پرورش ، بسيج جامعه پزشكي ، نيروي انتظامي ، پادگان 07 ، آمادگاه شهيد چمران ، دانشگاههاي آزاد اسلامي ، سلمان و علمي كاربردي و با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، خوبيار جعفري معاون بهداشتي و حسن شهريور دبير اجرايي برپايي نمايشگاه در سالن كنفرانس مركز بهداشت برگزار گرديد .
    بنا بر اين گزارش دكتر برامكي پيرامون وضعيت جمعيت ، كهنسالي و معضلات موجود مطالبي بيان و بر همكاري همه جانبه نهادها به منظور فائق آمدن بر اين مشكل بزرگ تاكيد نمود . در ادامه جعفري با اشاره به شاخصهاي جمعيتي ، ميزان مرگ و مير و رشد جمعيت را برشمرد و چشم انداز جمعيتي را با وضع كنوني و با استفاده از منويات مقام معظم رهبري بيان كرد .
   شايان ذكر است در پايان شهريور در خصوص رشد نرخ بارداري و افزايش جمعيت جوان ، پويا و بالقوه به عنوان يك رويكرد در وزارت بهداشت و درمان اشاره و اهداف و نحوه اجراي نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت را بر شمرد.94/2/25


برگزاري اردوي فرهنگي ورزشي پرسنل انتظامات شبكه بهداشت و درمان كازرون

    
    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون اردوي فرهنگي ورزشي پرسنل انتظامات شبكه بهداشت و درمان ، طي دو روز در تاريخهاي هفدهم و بيست و يكم ارديبهشت با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، دكتر عبدالخالق كشاورزي سرپرست بيمارستان ولي عصر (عج) ، غلامرضا شرفي
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه ، دکتر مسعود امیریان سرپرست بیمارستان امام سجاد(ع) خشت و کنارتخته ، حاج آقا حسني امام جماعت شبكه بهداشت ، مسئول فرهنگي ناحيه مقاومت سپاه ، اعضاي بسيج جامعه پزشكي ، حسن مشايخي مسئول حراست شبكه و جمعي از پرسنل انتظامات در محل اردوگاه سرداران و هزار و صد شهيد شهرستان كازرون برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين اردوها كلاسهاي فرهنگي آموزشي جهت پرسنل انتظامات برگزار گرديد و در پايان با حضور دكتر برامكي ، دكتر كشاورزي ، شرفي و مسئول حراست شبكه ، تعدادي لوح تقدير و جوائز به پرسنل انتظامات اهداء گرديد.93/2/25


گرامیداشت روز جهانی ماما در شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون
       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيستم و یکم ارديبهشت نود و چهار ،  آئین گرامیداشت روز جهانی ماما ، با حضور حاج آقا نامجو مدیر دفتر نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ، دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، مدیران و روئسای ادارات و ارگانهای دولتی ، اعضای شورای اسلامی شهر ، اعضای بسیج جامعه پزشکی ، مسئولین و کارشناسان واحدهای ستادی مرکز بهداشت ، بیمارستانهای حضرت ولی عصر (عج) کازرون و امام سجاد (ع) خشت و کنارتخته و جمع کثیری از پرسنل مامایی مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی در تالار ایران زمین این شهرستان برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش در این آئین حاج آقا نامجو ، دکتر برامکی و خواجه زاده مدیر داخلی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ، طی سخنرانی ، ضمن گرامیداشت روز جهانی ماما ، در خصوص مقام و ارزش این قشر تلاشگر و زحمتکش مطالبی بیان نمودند.
  شایان ذکر است در این آئین برنامه های شاد و متنوع شامل : اجرای حرکات نمایشی و بسیار زیبای ورزش رزمی ، اجرای موسقی سنتی توسط گروه چکاوک ، دکلمه نیایش ماما با خدای خود ، مسابقه و آتش بازی اجرا گردید و در پایان از طرف سرپرست شبکه بهداشت و درمان و  با حضور نامجو ، اعضای شورای شهر و اعضای بسیج جامعه پزشکی با اهداء لوح تقدیر و جوائز از تمامی ماماهای تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان مراتب تقدیر و تشکر و قدر دانی به عمل آمد .94/2/23برگزاري اولين جلسه هماهنگي درون بخشي برپايي نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت در شبكه بهداشت و درمان شهرستان كازرون


      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ بيستم ارديبهشت نود و چهار ، اولين جلسه هماهنگي برپايي نمايشگاه پويايي ، بالندگي و جواني جمعيت ، با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، حسن شهريور كارشناس مسدول واحد آموزش سلامت ، پروانه معيني كارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده و ديگر مسئولين و كارشناسان واحدهاي ستادي در سالن كنفرانس مركز بهداشت برگزار گرديد.
   بنا بر اين گزارش در ابتدا جعفري در خصوص اهداف و برنامه هاي برپايي اين نمايشگاه جهت گروههاي هدف شامل : دانشجويان ، دانش آموزان ، سربازان ، زوجين جوان و افزايش نرخ جمعيت جوان و باروري مطالبي عنوان داشت . در ادامه شهريور در مورد روش اجراي برنامه ، تاكيد بر نصب پلاكارد در ميادين و سطح شهر ، استفاده از تلويزيون و بيل بورد شهري شهرداري به منظور اطلاع رساني نكاتي بيان و خواستار همكاري همه جانبه واحدها و تمامي پرسنل مامايي و بهداشت خانواده و حضور فعال داوطلبان سلامت در برپايي هر چه پوياتر نمايشگاه گرديد. .94/2/20


ارائه خدمات بهداشتي رايگان به مادر باردار عشاير نشين توسط تيم بهداشتي و درماني مركز قدس
        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با توجه به ضرورت و اهميت خدمات رساني به اقشار ضعيف جامعه به وي‍ژه مادران باردار ، طي هماهنگي هاي به عمل آمده توسط تيم بهداشتي مركز قدس و با همكاري واحد بهداشت خانواده مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، مادر باردار عشاير ساكن منطقه عشاير نشين دشتك دوان گه در وضعيت اقتصادي و بهداشتي بسيار نامناسبي به سر مي برد و از نظر امكانات رفاهي و تغذيه به كمك فوري و جدي نيازمند بود شناسايي و پس از هماهنگي هاي درون بخشي و برون بخشي با كميته امداد امام خميني (ره) و اداره بهزيستي شهرستان ، طي مراقبتهاي دوران بارداري و تحت نظر پزشك متخصص زنان و زايمان در بيمارستان حضرت وليعصر (عج) زايمان نمود.
 شايان ذكر است كه مادر و نوزاد در سلامتي كامل به همراه تيم بهداشتي مركز قدس به محل سكونت خود در منطقه دشبك دوان مراجعت و مراقبتهاي بهداشتي پس از زايمان دريافت نمودند .94/2/19


 
برگزاري جلسه هماهنگي جهت كنترل كالاهاي قاچاق در سطح شهرستان كازرون
    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ سيزدهم ارديبهشت نود و چهار ، جلسه هماهنگي ، جهت كنترل مراكز عرضه غير مجاز كالاهاي سلامت محور ، با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، نمايندگان ادارات اتاق اصناف ، نيروي انتظامي ،صنعت ، معدن و تجارت ، تعزيرات حكومتي ، شهرداري و كارشناسان ستادي مركز بهداشت در دفتر سرپرست شبكه بهداشت و درمان برگزار گرديد .
    بنا بر اين گزارش در اين جلسه در خصوص نحوه رسيدگي به اين موضوع بحث و تبادل نظر و مقرر شد ضمن تشكيل تيم بازرسي مشترك از مراكز عرضه كننده غير مجاز لوازم آرايشي بهداشتي ، مكملهاي پروتئيني و باشگاههاي بدنسازي بازديد و ضمن آموزش ، پيگيري و اقدام لازم صورت گيرد . 94/2/15


گراميداشت ميلاد حضرت امام علي (ع) و روز پدر و ميلاد امام جواد (ع) در شبكه بهداشت و درمان


     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ تهم ارديبهشت نود و چهار ، به مناسبت ميلاد مولود كعبه حضرت علي (ع) و روز پدر و همچنين ميلاد امام جواد (ع)  ، آئين جشني به همين مناسبت ، با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، مسئولين و كارشناسان واحدهاي ستادي شبكه ، مركز بهداشت و اور‍‍ژانس 115 و پرسنل ، در محل نمازخانه شبكه برگزار گرديد.
  بنا بر اين گزارش دكتر برامكي ضمن تبريك ميلاد فرخنده دو امام بزرگوار و روز پدر در خصوص شخصيت و مقام و جايگاه حضرت علي (ع) و امام جواد (ع) و ارزش پدران مطالبي بيان نمود . همچنين در اين آئين مديحه سرايي در وصف دو امام بزرگوار توسط مداح اهل بيت اجرا شد .
  شايان ذكر است به پرسنل با نام علي و جواد ، جوائزي از طرف سرپرست شبكه بهداشت و درمان اهداء گرديد .94/2/13


آئين استقباال از سفر وزير نيرو به شهرستان كازورن       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ تهم ارديبهشت نود و چهار ، مهندس چيت چيان وزير نيرو و نماينده وي‍ژه رياست جمهوري در دولت تدبير و اميد به اتفاق هيات همراه ، در راستاي سفر استاني هيدت دولت به استان فارس ، با استقبال امام جمعه ، فرماندار ، نماينده مردم كازرون در مجلس شوراي اسلامي ، فرمانده ناحيه مقاومت سپاه ، شهردار ، دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، مسئولين ادارات ، ارگانها ، فرماندهان نظامي و انتظامي و عموم مردم كازرون ، وارد شهرستان گرديدند .
    بنا بر اين گزارش وزير نيرو به اتفاق هيئت همراه و استقبال كنندگان جهت تجليل از شهداي هشت سال دفاع مقدس كازرون و گلباران قبور شهدا به گلزار شهداي بهشت زهرا عزيمت و پس از انجام آئين ، به سمت داشگاه آزاد اسلامي كازرون حركت نمودند كه مورد استفبال جمع كثيري از اساتيد ، دانشجويان ، فرهنگيان ، روستائيان و عشاير منطقه قرار گرفتند.
   شايان ذكز اشت در اين آئين ، مسائل و مشكلات و پيشينه تاريخي شهرستان كازرون توسط فرماندار ، امام جمعه و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي از جمله احياء تالاب پريشان ، ادامه پروژه ساخت تونل محرم و احداث بيمارستان مطرح گرديد كه در اين خصوص وزير نيرو بعنوان نماينده ويژه رياست جمهور در دولت تدبير و اميد ، قول مساعدت و پيگيري جهت رفع مشكلات شهرستان را دادند.94/2/13برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت در مركزابواسحاق   
  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ هشتم ارديبهشت نود و چهار ، جشنواره سفره غذاي سالم ،به مناسبت هفته سلامت با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و داوطلبان سلامت ، شهلا خلفي كارشناس تغذيه و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه در مركز بهداشتي و درماني ابواسحاق برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش در اين جشنواره جعفري ضمن تبريك ميلاد امام جواد (ع) و حضرت امام علي (ع) و روز مرد ، در خصوص روز جهاني بهداشت و هفته سلامت و شعار محوري "ايمني غذا از مزرعه تاسفره" ، روند تهيه مواد غذايي سالم در سه حوزه توليد ، توزيع و مصرف مطالبي بيان و ازحضور داوطلبان سلامت و تهيه غذاهاي سالم و محلي تقدير و تشكر نمود.  شايان ذكر است پس از بررسي و ارزيابي غذاها توسط كارشناس تغيه به نفرات برتر جوائزي اهداء گرديد. 94/2/9

 

برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت در مركز شهيد اسماعيلي


     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ هشتم ارديبهشت نود و چهار ، جشنواره سفره غذاي سالم ،به مناسبت هفته سلامت با حضور حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و داوطلبان سلامت ، مسئولين و كارشناسان مركز بهداشت و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه در مركز بهداشتي و درماني شهيد اسماعيلي برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش در اين جشنواره شهريور ضمن تبريك فرا رسيدن ميلاد امام جواد (ع) و حضرت امام علي (ع) و روز مرد
، در خصوص ايمني و چگونگي مصرف صحيح مواد غذايي نكاتي بيان و از حضور داوطلبان سلامت بعنوان سفيران سلامت و همچنين تهيه غذاهاي سنتي و سالم تقدير و تشكر نمود.
  شايان ذكر است پس از بررسي و ارزيابي غذاها توسط كارشناس تغذيه ، به نفرات برتر جوائزي اهداء گرديد .94/2/9
 
 
برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت در مدرسه امام علي (ع) شهرستان كازرون


      
     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ هشتم ارديبهشت نود و چهار ، جشنواره سفره غذاي سالم ،به مناسبت هفته سلامت و همچنين گراميداشت ميلادامام جواد (ع) و حضرت علي (ع) ، با حضور
حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و داوطلبان سلامت ، زهرا داودي كارشناس مسئول بهداشت مدارس ، گلشاد عدالتپور مسئول مركر بهداشتي و درماني المهدي (عج) ، روستا رابط بهداشتي اداره آموزش و پرورش شهرستان و جمعي از داوطلبان سلامت در مدرسه ابتدايي امام علي (ع) برگزار گرديد.
       بنا بر اين گزارش در اين جشنواره شهريور ضمن تبريك فرا رسيدن ميلاد امام جواد (ع) و حضرت امام علي (ع) و روز مرد ، پيرامون هفته سلامت با شعار محوري "ايمني غذا از مزرعه تا سفره" ، استفاده صحيح از مواد غذايي و روز جهاني بهداشت مطالبي عنوان و از دست اندركاران بر پا كننده اين جشنواره كمال تقدير و تشكر به عمل آورد .
  شايان ذكر است غذاهاي سنتي و محلي سالم بررسي و ارزيابي گرديد كه پس از مشخص شدن نفرات برتر جوائزي اهداء خواهد شد .94/2/9

 
برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت درمركز المهدي    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ هفتم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با هفتمين روز از هفته سلامت ، جشنواره سفره غذاي سالم ، با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، خسرو شريف زاده كارشناس مسئول امور عمومي و بهداشت محيط ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و داوطلبان سلامت ، مسئولين و كارشناسان مركز بهداشت و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه ، در محل مركز بهداشتي درماني المهدي (عج) برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين جشنواره شهريور در خصوص ايمني و رعايت موارد بهداشتي جهت تهيه مواد غذايي سالم نكاتي بيان و از داوطلبان سلامت به خاطر زحمات و تهيه غذاهاي سنتي محلي و سالم تقدير و تشكر نمود.  
  شايان ذكر است غذاها ي تهيه شده توسط كارشناس تغذيه بررسي و ارزيابي ، و به نفرات برتر جوائزي اهداء گرديد .94/2/9برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت درمركز شيخ    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ هفتم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با هفتمين روز از هفته سلامت ، جشنواره سفره غذاي سالم ، با حضور حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، شهلا خلفي كارشناس تغذيه ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي و داوطلبان سلامت و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه ، در محل مركز بهداشتي درماني شيخ ابوتراب برگزار گرديد.
   بنا بر اين گزارش در ابتدا جعفري در خصوص هفته سلامت و شعار محوري "ايمني غذا از مزرعه تاسفره" ، روند تهيه مواد غذايي سالم در سه حوزه توليد ، توزيع و مصرف مطالبي بيان نمود . در ادامه شهريور در مورد سموم و كودهاي شيميايي مورد استفاده در سبزيجات ، كاهش دادن ميزان مصرف قند و شكر و نمك در مصرف مواد غذايي روزانه نكاتي عنوان داشت .
شايان ذكر است در پايان غذاهاي مخلي و سالم تهيه شده توسط داوطلبان سلامت به وسيله كارشناس تغذيه مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت و به پنج نفر برگزيده جوائزي تعلق گرفت .94/2/9برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت درمركز خشت و كنارتخته     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ ششم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با ششمين روز از هفته سلامت ، جشنواره سفره غذاي سالم ، با حضور حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، شهلا خلفي كارشناس تغذيه ، مسئولين مراكز بهداشتي و درماني خشت و كنارتخته و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه در خشت برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش شهريور ضمن تقدير و تشكر از همكاري شهرداري ، بخشداري و داوطلبان سلامت در بر پايي اين جشنواره ، در خصوص مصرف صحيح مواد غذايي ، تاكيد بر كاهش ميزان مصرف قند و شكر و نمك در مواد غذايي روزانه ، سموم و مواد شيميايي موجود در سبزيجات و ميوه ها مطالبي عنوان نمود . در ادامه خلفي غذاهاي محلي و سالم تهيه شده توسط داوطلبان سلامت را مورد بررسي و ارزيابي قرار داد كه در پايان به پنج نفر برتر جوائزي اهداء گرديد. 94/2/9

برگزاري جشن نونهالان مهد كودك در غرفه هفته سلامت      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون به مناسبت هفته سلامت ، طي هماهنگي به عمل آمده توسط خورشيدفر كارشناس مسئول برنامه كودكان با اداره بهزيستي شهرستان ، آئين جشني در تاريخهاي يكم ، ششم و هفتم ارديبهشت ، با حضور حسن شهريور دبير ستاد اجراي برنامه هفته سلامت ، مسئولين و كارشناسان مركز بهداشت ، مربيان و نونهالان مهد كودكهاي ارمغان شادي ، بهراد و شكوفه ها در محل برپايي غرفه سلامت برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين آئين ها خورشيد فر در خصوص تغذيه كودكان و بهداشت فردي آنها مطالبي ارائه نمود . در ادامه نونهالان برنامه هاي شاد ، با خواندن سرود و شعارهاي بهداشتي و دكلمه اجرا نمودند.
   شايان ذكر است در پايان هدايايي به رسم يادبود به نونهالان اهداء گرديد .94/2/9برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت در روستاي زوالي    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ ششم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با ششمين روز از هفته سلامت ، جشنواره سفره غذاي سالم ، با حضور حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، دكتر محمدباقر بهاري مقدم پزشك مركز قدس ، شهلا خلفي كارشناس تغذيه ، دهيار و اعضاي شوراي اسلامي روستا ، جمعي از داوطلبان سلامت و تعدادي از دانش آموزان مدرسه ابتدايي روستا ، در روستاي زوالي برگزار گرديد .
  بنا بر اين گزارش در اين جشنواره از ميز غذاي محلي و سالم تهيه شده توسط دانش آموزان مدرسه ابتدايي ، مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت
و به نفرات برتر جوائزي اهداء شد .
شايان ذكر است در پايان شهريور از دهيار و شوراي اسلامي روستا و دست اندر كاران در برگزاري اين جشنواره تقدير و تشكر نمود .94/2/7


برگزاري جشنواره سفره غذاي سالم به مناسبت هفته سلامت در مركز قدس


         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون درتاريخ پنجم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با پنجمين روز از هفته سلامت ، جشنواره سفره غذاي سالم ، با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، دكتر محمدباقر بهاري مقدم پزشك مركز قدس ، حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، خسرو شريف زاده كارشناس مسئول امور عمومي و بهداشت محيط ، صمد پورمند كارشناس مسئول بيماريهاي واگير ، ازل نجفي كارشناس مسئول جلب مشاركت مردمي ، شهلا خلفي كارشناس تغذيه ، مستولين و كارشناسان مركز و جمعي از داوطلبان سلامت منطقه در محل مركز بهداشتي درماني قدس برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين جشنواره از ميزهاي غذاي سنتي و محلي و سالم تهيه شده توسط داوطلبان سلامت ، مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت و در پايان به نفرات برتر جوائزي اهداء گرديد .94/2/7

سخنراني سرپرست شبكه بهداشت و درمان به مناسبت هفته سلامت در جايگاه نماز جمعه


    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در پي هماهنگي قبلي و همكاري بين بخشي شبكه بهداشت و درمان با دفتر امام جمعه ، مورخ بيست و هفتم فروردين ماه و طي ملاقات حضوري سرپرست شبكه بهداشت و درمان و مركز بهداشت با حاج آقا خرسند امام جمعه شهرستان در دفتر ايشان ، در تاریخ چهارم اردیبهشت نود و چهار ، دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان به مناسبت هفته سلامت با شعار محوري "ايمني غذا از مزرعه تا سفره" قبل از خطبه هاي نماز جمعه در حضور نمازگزاران سخنراني نمود .
     بنا بر اين گزارش در اين سخنراني دكتر برامكي در خصوص روز جهاني بهداشت ، هفته سلامت ، ر‍‍ژيم غذايي مناسب ، بيماريهاي قلبي عروقي بعنوان دومين عامل پر مرگ و مير بعد از حوادث ترافيكي ، امنيت غذايي در سه حوزه توليد ، توزيع و مصرف صحيح مواد غذايي ، فعاليتهاي كارگروه بهداشت محيط ، آموزش سلامت در ادارات ، طرح تحول سلامت در نظام بهداشت و درمان و  افزايش تعداد آزمايشگاهاي تحت پوشش شبكه بهداشت و درمان مطالبي بيان نمود. همچنين در مورد جمع آوري كمكهاي مردمي جهت ساخت بيمارستان سرطان جنوب كشور توسط دانشگاه علوم پزشكي استان فارس در شهر شيراز نيز اطلاع رساني گرديد.
    شايان ذكر است در پايان دكتر برامكي خواستار همكاري همشهريان عزيز با مسئولين و كارشناسان بهداشت به منظور ارائه بهينه و گسترده ترخدمات بهداشتي به آن عزيزان شد و تاكيد نمود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مقوله بهداشت مواد غذايي ، سريعاّ موارد را به دبيرخانه كارگروه بهداشت محيط اطلاع دهند . اين سخنراني با ذكر صلوات به پايان رسيد . 94/2/5برگزاری آئین پیاده روی هفته سلامت


          به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ چهارم اردیبهشت نود و چهار ، در چهارمین روز هفته سلامت و روز هوای پاک ، آئین پیاده روی خانوادگی ، با حضور  دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، مسئولین ادارات و ارگانها ، ورزشکاران ، مسئولین و کارشناسان ستادی و محیطی شبکه ، مرکز بهداشت ، اورژانس 115 ، بیمارستان ، داوطلبان سلامت ادارات و جمع کثیری از پرسنل و عموم مردم از محل شبکه به سمت پارک طالقانی برگزار گردید.
      بنا بر این گزارش در این آئین شهریور در خصوص هفته سلامت و شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره مطالبی بیان نمود .
   
  شایان ذکر است در این آئین به قید قرعه به شصت نفر از شرکت کنندگان جوائزی اهداء گردید .


ایجاد پایگاه بهداشتی هفته سلامت در مصلی نماز جمعه


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ چهارم اردیبهشت نود و چهار ، در چهارمین روز هفته سلامت ، همزمان با روز سلامت و آموزش همگانی و خود مراقبتی ، پایگاه سلامت مرکز بهداشت در محل مصلی نماز جمعه بر پا گردید . 
     بنا بر این گزارش این پایگاه با استقرار کادر بهداشتی مجرب فعالیت خود را آغاز و مشاوره و خدمات بهداشتی از قبیل : اندازه گیری فشار خون ، قد ، وزن ، BMI ، مشاوره تغذیه و دیابت ، پخس پوستر و پمفلتهای مختلف بهداشتی را به عموم نمازگزاران ارائه نمود. 94/2/5برگزاري برنامه سلامت بانوان ايراني (سبا)به مناسبت هفته سلامت

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در دومين روز هفته سلامت برنامه آموزشي سلامت بانوان ايراني (سبا) با حضور خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون ، سرهنگ نيك زاد از فرماندهي نيرئي انتظامي ، حسن شهريور دبير ستاد اجراي برنامه هفته سلامت ، ليلا توكليان كارشناس مسئول برنامه ميانسالان ، جمعي از داوطلبان سلامت منطقه و بانوان سنين 59-30 سال ، در محل مركز بهداشتي درماني شهيد اسماعيلي برگزار گرديد.
   بنا بر اين گزارش جعفري در خصوص سلامت بانوان به عنوان جايگاه والاي بانوان در جوهره خلقت به ويژه در شكل گيري فرهنگ ، تربيت ، سعادت و حفظ ارتقاء سلامت خانواده و جامعه بعنوان نقش تعيين كننده و با تاكيد بر حق سلامت بانوان در بهره مندي و دسترسي به خدمات ، حمايتها و مراقبتهاي بهداشتي و درماني مورد نياز و با كيفيت مناسب ، با توجه به منشور حقوق زنان در نظام جمهوري اسلامي ايران مطالبي بيان نمود .
  در ادامه شهريور در ارتباط با انسان سالم به عنوان محور توسعه پايدار نكاتي بيان ، و با توجه به به شعار هفته سلامت "ايمني غذا از مزرعه تا سفره " نكات كليدي مواد غذايي ايمن ، رژيم غذايي سالم و فعاليتهاي بدني مناسب را بر شمرد و بر اجراي برنامه هفته سلامت تاكيد نمود.94/2/4آغاز مسابقات فوتسال لیگ دانشگاه علوم پزشکی استان فارس


         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون  مسابقات فوتسال لیگ دانشگاه علوم پزشکی استان فارس از تاریخ سوم اردیبهشت نود و چهار بین هشت تیم برتر جام دهه فجر سال نود و سه مراکز تحت پوشش دانشگاه آغاز گردید .
      بنا بر این گزارش اولین مسابقه این لیگ در سومین روز از هفته سلامت ، بین تیمهای شبکه های بهداشت و درمان کازرون و مرودشت در سالن شهید فهمیده شهرستان کازرون برگزار گردید که این بازی با نتیجه پنج بر چهار به سود مرودشت به پایان رسید .
    شایان ذکر است این مسابقات بصورت رفت و برگشتی می باشد و تیم فوتسال کازرون در تاریخ هفدهم اردیبهشت ماه در سالن ولایت شیراز به مصاف تیم تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می رود .94/2/5پياده روي عمومي به مناسبت هفته سلامت 


     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ دوم ارديبهشت نود و چهار ، مصادف با دومين روز هفته سلامت ، آئين پياده روي عمومي اهالي روستاي گاوكشك و ديكانك با حضور حسن شهريور كارشناس مسئول آموزش و دبير ستاد اجراي هفته سلامت ، ازل نجفي كارشناس مشاركت مردمي ، صمد پورمند كارشناس مسئول مبارزه با بيماريها ، جمعي از مردم ، فرهنگيان ، كاركنان بهداشت و درمان منطقه و تعدادي از داوطلبان سلامت در منطقه ديكانك برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش در اين آئين شهريور در خصوص هفته سلامت و ايمني مواد غذايي ، نجفي در مورد برنامه داوطلبان سلامت و پورمند درباره بيماري تب مالت و سالك جهت حاضرين مطالبي بيان نمودند .
شايان ذكر است در پايان به قيد قرعه به شصت نفر از شركت كنندگان جوائزي اهداء گرديد .94/2/2برگزاري جلسه مشاوره تغذيه به مناسبت هفته سلامت


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاريخ يكم ارديبهشت نود و چهار ، به مناسبت هفته سلامت در راستاي شعار محوري هفته سلامت " ايمني غذا از مزرعه تا سفره " جلسه مشاوره تغذيه با حضو ر شهلا خلفي كارشناس تغذيه مركز بهداشت شهيد پيرويان كازرون و جمعي از كاركنان اداره گاز شهرستان در محل سالن اجتماعات اين اداره برگزار گرديد .
   بنا بر اين گزارش خلفي در جمع كاركنان در خصوص تغذيه سالم و ايمني مواد غذايي مشاوره و آموزشهاي لازم را ارائه داد .شايان ذكر است در پايان به سئوالات مطروحه توسط حاضرين در جلسه پاسخ داده شد . 94/2/2 
بر پايي غرفه سلامت در محوطه شبكه بهداشت و درمان كازرون


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با همت مديران و كارشناسان ستادي شبكه و مركز بهداشت شهيد پيرويان در محل شبكه بهداشت و درمان با برپايي داربست فلزي و پوشش آنها تعداد هشت غرفه شامل : غرفه هاي بهداشت مدارس ، تغذيه ، دارو و غذا ، بهداشت محيط و مواد غذايي و حرفه اي ، بهداشت روان و مشاوره بيماريهاي رواني ، پزشك خانواده و بهداشت خانواده ، بيماريهاي واگير و غير واگير و مشاوره بيماريهاي قلبي عروقي ،HIV و رفتارهاي پرخطر و اطلاع رساني آموزش بصورت صبح و عصر جهت ارائه خدمات بهداشتي به همشهريان عزيز دائر گرديد .
     بنا بر اين گزارش در اين پايگاه در ايام هفته سلامت مشاوره و خدمات بهداشتي مانند اندازه گيري قد ، وزن ، فشار خون ، BMI ، مشاوره تغذيه ، ازدواج ، شنوايي سنجي ، بينايي سنجي ، واكسيناسيون ، ويزيت رايگان توسط پزشك و ماما خانواده ، شناسنامه سلامت و مشاوره بيماريهاي رواني تا پايان آخرين روز هفته سلامت ارائه مي گردد .94/2/2برگزاري آئين صبحانه سالم به مناسبت هفته سلامت


          به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون آئين صبحانه سالم به مناسبت هفته سلامت با حضور حسن شهريور دبير ستاد اجراي برنامه هفته سلامت وجمع كثيري از اهالي روستاي ديكانك و تعداد دويست نفر دانش آموز مدرسه اين روستا در فضايي زيبا برگزار گرديد.
      بنا بر اين گزارش در اين آئين شهريور ضمن خوش آمدگويي و تبريك به مناسبت فرا رسيدن هفته سلامت در خصوص اهداف ، سياستها و برنامه هاي اين هفته با شعار ايمني غذا از مزرعه تا سفره مطالبي بيان و بر اجراي برنامه هاي هفته سلامت با همكاري بخشداري كوهمره و مسئولين ادارات تاكيد نمود . 94/2/2 


برگزاری جشنواره غذای سالم همزمان با افتتاحیه هفته سلامت با همکاری بین بخشی


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ یکم اردیبهشت نود و چهار ، در اولین روز هفته سلامت ، جشنواره غذای سالم باهماهنگی واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس مرکز بهداشت با اداره آموزش و پرورش شهرستان و همکاری برون بخشی ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، حسن شهریور دبیر ستاد اجرای برنامه هفته سلامت ، زهرا داودی کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس ، شهلا خلفی کارشناس تغذیه و دیگر مسئولین و کارشناسان ستادی و محیطی شبکه و مرکز بهداشت در سالن اجتماعات مدرسه ابتدایی دخترانه صدرالسادات برگزار گردید .
    بنا بر این گزارش در بازدید از میزهای غذاهای سنتی و مجاز که توسط هنرستان ریحانه ، مدرسه بانو برنجی ، مدرسه ابتدایی صدرالسادات ، مدرسه ابتدایی پسرانه مهدیه و دبیرستان دخترانه الزهراء تهیه شده بود ، غذاهای تهیه شده توسط کارشناس تغذیه مورد بررسی و داوری قرار گرفت .
  شایان ذکر است که ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران بر پا کننده این جشنواره از طرف سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، به بهترین مدرسه جوائزی اهداء گردید. 94/2/2
برگزاری آئین زنگ سلامت و آغاز هفته سلامت

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ یکم اردیبهشت نود و چهار ، در اولین روز هفته سلامت ، آئین زنگ سلامت و شروع هفته سلامت ، با حضور حاج آقا نامجو رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی ،  مرادی معاون فرماندار شهرستان ، حسن کریمی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، سرهنگ نیک زاد از فرماندهی نیروی انتظامی ، دیانتی نسب رئیس اداره آموزش و پرورش ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی ، حسن شهریور دبیر اجرای برنامه هفته سلامت ،زهرا داودی کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس ، مسئولین و معاونین اجرایی ادارات و ارگانها ، مسئولین و کارشناسان ستادی و محیطی شبکه و مرکز بهداشت ، مسئولین حراست شبکه بهداشت و فرمانداری ، اعضاء بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و با شرکت بیش از چهارصد دانش آموز به همراه مدیر و مربیان مدرسه ابتدایی دخترانه صدرالسادات در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید .
    بنا بر این گزارش در این آئین که با اجرای برنامه های شاد و متنوع همراه بود ، دکتر برامکی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره آموزش و پرورش در اجرای برنامه هفته سلامت ، در خصوص روز جهانی بهداشت ، هفته سلامت و رسالتها و اهداف برنامه های آن ، تولید ، توزیع و مصرف مواد غذایی و مهمترین عامل مرگ و میر بعد از حوادث ترافیکی ( بیماریهای قلبی عروقی و سرطانها ) مطالبی بیان نمود .
   شایان ذکر است در پایان هدایایی از طرف سرپرست شبکه بهداشت و درمان به دانش آموزان اهداء گردید. 94/2/2برگزاری جلسه هماهنگی نظارت سال 94


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ سي ام فروردين نود و چهار، جلسه هماهنگی نظارت با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، زهرا طهماسبی کارشناس مسئول واحد توسعه شبکه و ارتقاء سلامت و کلیه مسئولین واحدهای ستادی مرکز بهداشت در دفتر سرپرست شبکه برگزار گردید.
   بنا بر این گزارش در این جلسه روند اجرای برنامه های نظارت مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی جهت اجرای بهینه برنامه های مربوط به نظارت پیشنهاد ، که پس از بحث و تبادل نظر مورد تائید قرار گرفت .94/2/1گرامیداشت میلاد حکیم جرجانی و روز آزمایشگاه
 

       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ سي ام فروردين نود و چهار،  آئين گراميداشت ميلاد حكيم جرجاني و روز آزمايگاه ، با حضور دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، خوبيار جعفري معاون بهداشتي و سرپرست مركز بهداشت و مسئولين و كاركنان آزمايشگاه باقر العلوم ، در محل سالن اين آزمايشگاه برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش دكتر برامكي ضمن تبريك و خسته نباشيد به مسئولين و كاركنان آزمايشگاه ، در خصوص تعامل و همكاري و ارتقاء سطح ارائه خدمات ، طرح تجول سلامت در نظام بهداشت و دستاوردهاي آن و برنامه  هفته سلامت مطالبي بيان نمود.     
 شايان ذكر است در پايان با اهداء شاخه گل و لوح تقدير و هدايا از طرف سرپرست شبكه بهداشت و درمان از مسئولين و كاركنان زحمتكش آزمايشگاه مراتب تقدير و تشكر به عمل آمد. 94/1/30


برگزاری جلسه برون بخشی هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت در فرمانداری شهرستان کازرون
 
 
    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و نهم فروردین نود و چهار ، جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت با حضور مرادی معاون فرماندار شهرستان ، مهندس مکی شهردار ، دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان  ، حسن شهریور دبیر اجرایی برنامه هفته سلامت ، بخشداران ، روئسا و مسئولین اجرایی شهرستان و اعضاء بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .
      بنا بر این گزارش در ابتدا مرادی ضمن تشکر از حضور مدعوین و گرامیداشت روز ارتش ، فرا رسیدن هفته سلامت را تبریک گفته و از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان اظهار رضایت نمود و خواستار همکاری همه جانبه در اجرای برنامه های هفته سلامت گردید.
  در ادامه دکتر برامکی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سلامت با شعا " ایمنی غذا از مزرعه تا سفره "در خصوص تولید ، توزیع ، نگهداری و مصرف مواد غذایی مطالبی بیان و خواستار همکاری بین بخشی در اجرای هر چه بهتر برنامه ها در هفته سلامت گردید.
 شایان ذکر است در پایان شهریور در خصوص روز جهانی بهداشت مطالبی ارائه و اهداف و سیاستهای اجرایی و استراتژی های هفته سلامت را برشمرد. 94/1/30

برگزاری جلسه داوطلبان سلامت مراکز شهری ، ادارات و مربیان و داوطلبان سلامت مراکز شهری و روستایی کازرون       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و ششم فروردین ماه نود و چهار ، جلسه ای با حضور داوطلبان سلامت مراکز شهری ، داوطلبان سلامت تعدادی از ادارات و مربیان داوطلبان سلامت مراکز شهری و روستایی ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت و حسن شهریور کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت در سالن اجتماعات بیمارستان ولی عصر ( عج) برگزار گردید.
     بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی ضمن تقدیر از داوطلبان سلامت مراکز و ادارات که بعنوان یک ظرفیت بهداشتی ، شبکه بهداشت و درمان را همراهی می نمایند ، در مورد هفته سلامت و شعار محور هفته سلامت در سال نود و چهار مطالبی بیان داشت و اظها امیدواری نمود که با مشارکت داوطلبان سلامت محلات و ادارات در هفته سلامت امسال اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد . در ادامه شهلا خلفی کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و مهندس مزارعی کارشناس کشاورزی در خصوص ایمنی غذا از مزرعه تا سفره مطالب آموزشی مفیدی بیان نمودند .
 شایان ذکر است پایان بخش جلسه بیان آمار و عملکرد داوطلبان سلامت شهرستان و مشکلات برنامه های داوطلبان سلامت بود که به وسیله ازل نجفی کارشناس جلب مشارکت مردمی شبکه بهداشت و درمان ارائه گردید و از سرپرست شبکه و مرکز بهداشت ، پشتیبانی اجرای برنامه های داوطلبان سلامت در سطح شهرستان را خواستار شد. 94/1/26برگزاری سومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه هفته سلامت

 
            به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و سوم فروردین ماه نود و چهار ، سومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه هفته سلامت ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، حسن شهریور کارشناس مسئول و دبیر اجرایی برنامه هفته سلامت و کارشناسان و مسئولین مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش دکتر برامکی در خصوص هفته سلامت ، بر تغییر سبک زندگی ، عدالت و مساوات ، توزیع صحیح مواد غذایی و استفاده از تمامی امکانات و بکارگیری نیروها در اجرای هر چه بهتر برنامه های این هفته تاکید نمود .
 در ادامه جعفری نیز در مورد استراتژی ها ، برنامه ها و شیوه اجرای آن در هفته سلامت و لزوم همکاری همه جانبه همکاران مطالبی بیان کرد . 
 شایان ذکر است طی آن شهریور درباره دستورالعملهای اجرای برنامه ها ، اهداف و سیاستهای اجرای برنامه هفته سلامت و تاکید بر بکارگیری سعی و تلاش مجدانه در اجرای یرنامه ها در این هفته نکاتی بیان داشت. 94/1/26
 


برگزاری کارگاه آموزشی 2 روزه هفته سلامت در کانون رضوان


        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت کارگاه آموزشی دو روزه ویژه مدیران و مربیان بهداشت مدارس آموزش و پرورش شهرستان در تاریخهای بیست و دوم و بیست و سوم فروردین ماه نود و چهار در کانون رضوان این شهرستان برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش در این کارگاهها ، کارشناسان بهداشتی مرکز بهداشت ، طاهره بیاتی و لیلا معینی از واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر موضوع رفتارهای پر خطر (کم تحرکی ، تغذیه نامناسب و دخانیات ) ، شهلا خلفی از واحد تغذیه ، موضوع مکمل یاری و تغذیه در مدارس ، نسیمه جوکاری از واحد بهداشت محیط ، موضوع شرائط استاندارد بوفه و اقلام غذایی قابل توزیع در مدارس و زهرا داودی از واحد سلامت نوجوانان ، جوانان ، مدارس ، موضوع مشکلات بهداشتی منطقه و دستورالعمل طرحهای در حال انجام در مدارس را تدریس نمودند .
 شایان ذکر است در پایان ، بسته های آموزشی و کتابچه های بلوغ پسران و دختران ، پمفلت ، پدیکلوزیس و کوله پشتی استاندارد تهیه شده توسط واحد سلامت بهداشت مدارس مرکز بهداشت بین مدیران مدارس توزیع گردید. 94/1/26
برگزاری جلسه توجیهی پزشکان خانواده شهری در راستای طرح تحول سلامت در نظام بهداشت


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و دوم فروردین نود و چهار ، جلسه هماهنگی و توجیهی طرح تحول سلامت در نظام بهداشت ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت ، زهرا طهماسبی مسئول واحد توسعه شبکه و ارتقاء سلامت ، پروانه صالحی کارشناس پزشک خانواده شهری و کلیه پزشکان خانواده شهری بخش دولتی و خصوصی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی پیرو اجرای طرح تحول در حوزه درمان و شروع آن در حوزه بهداشت ابراز خرسندی نمود و در خصوص اهداف و مزایای اجرای این طرح ، رضایتمندی ارباب رجوع و چشم انداز این طرح در ارتقاء سطح سلامتی جامعه نکاتی بیان نمود. همچنین وی همکاری همه جانبه پزشکان در اجرای این برنامه را خواستار شد.
 در ادامه جعفری در مورد کلیات طرح تحول سلامت در نظام بهداشت ( لزوم اجرای طرح تحول ، محورهای آن و بسته های خدمتی پزشکان و مراقبین سلامت ) ، چارت تشکیلاتی مراکز سلامت جامعه و پایگاه سلامت خانواده نکاتی بیان داشت.در طی آن صالحی مشکلات مشاهده شده در روند اجرای طرح پزشک خانواده شهری ( لزوم انجام ویزیت پایه و کسورات مرتبط ،معرفی سامانه های مرتبط با برنامه ، حضور منظم پزشک و دستیار بر اساس ساعت کاری ، رایگان بودن تزریقات و پانسمان ، مشخص شدن جانشین در هنگام عدم حضور پزشک ، دستورالعمل بیماران خاص و صعب العلاج ، تکمیل فرم ارجاع و نکات کلیدی در صورتجلسات ستاد اجرایی مطالبی ارائه داد.در پایان ، جلسه با پرسش و پاسخ پزشکان خاتمه یافت 94/1/26برگزاری آزمون پذیرش نیروی شرکتی جهت بیمارستانهای شهرستان کازرون


         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در دو نوبت مجزا در تاریخهای بیست و ششم اسفند نود و سه و بیست و سوم فروردین نود و چهار آزمون پذيرش نيروي شركتي تنظيفات و خدمات ، با حضور عنايت اله عسكري نماينده مديريت خدمات پشتيباني دانشگاه علوم پزشكي استان فارس ، مرادي معاون فرماندار شهرستان ، دكتر برامكي سرپرست شبكه بهداشت و درمان ، دكتر عبدالخالق كشاورزي سرپرست بيمارستان وليعصر (عج)كازرون ، دكتر مسعود اميريان سرپرست بيمارستان امام سجاد (ع)خشت و كنارتخته ، مسئولين حراست فرمانداري و شبكه بهداشت ، كارگزيني و امور قراردادها در سالن اجتماعات بيمارستان وليعصر (عج)برگزار گرديد.
    بنا بر اين گزارش در اين آزمون از تعداد كل سي و هفت نفر واجد الشرائط ثبت نام شده از طريق اينترنت و ارسال مدارك به صورت پستي ، پس از انجام مراحل امتحان ، كسب حد نصاب نمره كتبي و مصاحبه حضوري تعداد چهار نفر جهت اشتغال در بيمارستان وليعصر (عج) كازرون و تعداد پنج نفر جهت كار در بيمارستان امام سجاد (ع) خشت و كنارتخته پذيرش شدند.94/1/24
گرامیداشت میلاد بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)و روز مادر

       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ بیست و دوم فروردین نود و چهار، به مناسبت گرامیداشت میلاد بزرگ بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام اله علیها و روز مادر و در آستانه آغاز هفته سلامت ، در راستای ارتقاء سلامت جوانان و با هماهنگی به عمل آمده از سوی واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان با دانشگاه پیام نور ، سمینار ازدواج سالم برای جوانان در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش در این سمینار ، با شرکت سیصد نفر از دانشجویان پیام نور ، برنامه های شاد و مفرح همراه با مولود خانی برگزار شد. همچنین طاهره قنبریان کارشناس مسئول واحد بهداشت و روان نکات مهمی را در خصوص دوره آشنایی ، معیارها و ملاکهای صحیح ازدواج عنوان ، که مورد استقبال جمع کثیری از دانشجویان قرار گرفت . شایان ذکر است در این سمینار بسته های آموزشی و کتابچه های ازدواج سالم و مطلع نور واحد سلامت ، نوجوانان ، جوانان و مدارس در بین دانشجویان توزیع گردید.94/1/24


برگزاری دومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه هفته سلامت در سال 94

      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ نوزدهم فروردی نود و چهار، دومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت ، با حضور دکتر برامکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، حسن شهریور کارشناس مسئول و دبیر ستاد اجرایی برنامه هفته سلامت و دیگر مسئولین و کارشناسان ستادی و محیطی در دفتر سرپرست شبکه برگزار گردید.
  بنا بر این گزارش در ابتدا دکتر برامکی در خصوص شعار هفته سلامت و بحث امنیت مواد غذایی ، تغذیه سالم ، ورزش و شیوه زندگی سالم مطالبی بیان و خواستار ارائه خدمات و اجرای برنامه های آموزشی و مشاوره در غرفه ها گردید. در ادامه شهریور در مورد اقدامات ، هماهنگیها و مکاتبات انجام شده جهت اجرای برنامه هفته سلامت مطالبی عنوان کرد .
  شایان ذکر است در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی به شرح: برنامه نواختن زنگ سلامت با حضور فرماندار و مسئولین اجرایی شهرستان ، ایجاد غرفه های بهداشتی به تعداد واحدهای ستادی در محوطه شبکه بهداشت با نصب داربست فلزی ، راهپیمایی عمومی در مورخ چهارم اردیبهشت نود و چهار همراه با اهداء جوائز و بر پایی اردوی تفریحی ورزشی جهت پرسنل در غار شاپور در تاریخ یازدهم اردیبهشت نود و چهار اتخاذ گردید . 94/1/19
بر
گزاری دور جدید کلاسهای آموزشی مراقبین سلامت

     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ هجدهم فروردین نود و چهار، دور جدید کلاسهای آموزشی مراقبین سلامت با موضوع بسته های خدمتی شامل : (سلامت مادران ، بیماریهای فلب و عروق و دیابت ) در سالن اجتماعات بیمارستان ولیعصر (عج) برگزار گردید.
  بنا بر این گزارش در ابتدا خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز شهید پیرویان کازرون در مورد کلیات طرح تحول سلامت در نظام بهداشت ( لزوم اجرای طرح تحول ، هدف از طرح تحول در نظام بهداشت و محورهای طرح ) ، چارت تشکیلاتی مراکز سلامت جامعه و پایگاههای سلامت خانواده نکاتی را بیان داشت . همچنین وی در خصوص شرکت کلیه مراقبین سلامت در تمام کلاسهای آموزشی تاکید نمود
. در ادامه زهرا طهماسبی کارشناس مسئول واحد توسعه شبکه و ارتقاء سلامت در مورد چک لیست تجهیزاتی و اطلاعات نیروی انسانی و فرمهای مراکز سلامت جامعه و پایگاه سلامت نکاتی را توضیح داد.
 شایان ذکر است در پایان طاهره بیاتی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر در مورد غربالگری دیابت ، تشکیل پرونده و نحوه مراقبت از بیماران دیابتی ، آموزش تغذیه ، مشاوره ورزش ، پیشگیری از پای دیابتی و عوارض داروهای پائین آورنده قند خون و نحوه پایش قند خون در منزل مطالبی بیان کرد.19/1/94


برگزاری اولین جلسه هماهنگی توجیهی اجرای برنامه هفته سلامت در سال 94

 
         به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ هفدهم فروردین ماه نود و چهار اولین جلسه هماهنگی اجرای برنامه هفته سلامت ، با حضور خوبیار جعفری معاون بهداشتی ، حسن شهریور کارشناس مسئول آموزش سلامت و دبیر ستاد اجرایی برنامه هفته سلامت ، کارشناسان و مسئولین واحدهای ستادی و محیطی  در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید.
  بنا بر این گزارش در ابتدای جلسه جعفری در خصوص استراتژیها ، برنامه ها و فعالیتهای هفته سلامت مطالبی بیان و بر لزوم همکاری همه جانبه همه واحدها در اجرای هرچه بهتر برنامه های این هفته تاکید نمود. در ادامه شهریور در مورد هفته سلامت ، دستور العملها ، برنامه ها ، اهداف و سیاستها ی اجرایی ، زمان برنامه ها و شعار و عناوین هفته سلامت مفصلا بحث و خواستار اجرای هر چه بهتر برنامه ها با همکاری همه همکاران گردید. 94/1/19

برگزاری جلسه ارتقاء شاخصهای بهداشت خانواده


           به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ پانزدهم فروردین نود و چهار راس ساعت سیزده بعد از ظهر جلسه گردهمایی مسئولین مراکز شهری و با حضور خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون و کارشناسان واحد سلامت خانواده به منظور ارتقاء شاخصهای بهداشت خانواده در حوزه شهری در دفتر معاون بهداشتی برگزار گردید .
        بنا بر این گزارش در این جلسه ابتدا جعفری ضمن تبریک سال نو و خوش آمد گویی به حاضرین در خصوص وضعیت شاخصها و طرح تحول سلامت در نظام بهداشت مطالبی بیان نمود. در ادامه نیز مسئولین و کارشناسان در خصوص برنامه های بهداشت خانواده ، میزان انتظارات دسترسی شاخصها در سال نود و چهار ، نقاط قوت و ضعف برنامه ها توضیحات لازم بیان و راهکارهایی جهت تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف ارائه نمودند.94/1/16

تولد نوزاد دختر در آمبولانس اورژانس 115 بین جاده ای تنگ ابوالحیات در ایام نوروز
 
        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ دوازدهم فروردین نود و چهار ، بار دیگر با تلاش پرسنل زحمتکش اورژانس 115 نوزاد دختر در کمال صحت و سلامت در آمبولانس به دنیا آمد.
    بنا بر این گزارش حین انتقال زائو اهل و ساکن کرمانشاه با آمبولانس به بیمارستان ، با شروع زودتر از موعد درد زایمان با تلاش و کوشش پرسنل آمبولانس کشیک نوروزی اورژانس 115 بین جاده ای تنگ ابوالحیات شهرستان کازرون نوزاد دختر به دنیا آمد.
  شایان ذکر است که مادر به همراه نوزاد جهت ادامه مراقبتهای بهداشتی در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)کازرون بستری گردیدند.94/1/16بازرسی کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون از مراکز اقامتی و کمپ های مسافرین نوروزی


       به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت کازرون در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی و آموزش به مسافرین محترم و پیشگیری از هر گونه مسمومیت بخصوص مسمومیت با گاز مونواکسید کربن ، ضمن بازرسی از مراکز اقامتی و کمپ های مسافرین ، نسبت به توزیع بروشور و پمفلت آموزشی اقدام و در مورد رعایت نکات ایمنی آموزشهای لازم ارائه نمودند.94/1/15برگزاری نخستین جلسه هماهنگی و توجیهی واحد بهداشت محیط شهرستان کازرون در سال 94      به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در تاریخ نهم فروردین ماه نود و چهار ، نخستین جلسه هماهنگی و توجیهی واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت ، با حضور خوبیار جعفری معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون ، خسرو شریف زاده کارشناس مسئول بهداشت محیط و سایر پرسنل ستادی و محیطی واحد بهداشت محیط در سالن کنفرانس مرکز بهداشت برگزار گردید.
    بنا بر این گزارش در این جلسه ضمن آموزش و تشریح برنامه های اعلام شده از سوی معاونت بهداشتی ، در خصوص برنامه های طرح تحول سلامت در نظام بهداشت در حوزه بهداشت محیط ، علی الخصوص عملیاتی نمودن برنامه سامانه کشوری بازرسی مرکز سلامت محیط و کار سامانه 1490 مدیریت ارتباطات مردمی و سایر مسائل داخلی واحد بهداشت محیط بحث و تبادل نظر گردید. 94/1/10


عملکرد واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان در طرح بسیج سلامت نوروزی سال 94
   

          به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون واحد بهداشت محیط از ابتدای اسفندماه  نود و سه ، طرح بسیج سلامت نوروزی را در قالب 3 اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت مستقر در ستاد مرکز بهداشت شروع نموده است و نسبت به کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی ، رستورانهای بین راهی ، اماکن عمومی و تفریحی اقدام می نماید که مهمترین دستاوردهای اجرای طرح مذکور به شرح ذیل می باشد:
   _انجام تعداد یک هزار و نهصد و پنجاه مورد بازرسی از مراکز تهیه ، توزیع و فروش مواد غذایی ، اماکن عمومی و محلهای اسکان مسافرین نوروزی _ تشکیل پرونده و معرفی تعداد چهارده نفر از متخلفین بهداشتی به مراجع قضایی _ کشف و ضبط و معدوم سازی پانصد و هفتاد و پنج کیلوگرم از انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته _ انجام تعداد هفتصد و هشتاد دو مورد کلر سنجی از آب شرب نقاط شهری و روستایی _ انجام یک صد و چهل و نه مورد نمونه برداری میکروبی آب در نقاط شهری و روستایی _ انجام هفت مورد نمونه برداری از مواد غذایی .شایان ذکر است همشهریان و مسافرین محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موارد را به سامانه مدیریت ارتباطات مردمی 1490 و یا شماره تلفن ثابت 42210696 واحد بهداشت محیط و مواد غذایی مرکز بهداشت شهرستان کازرون اعلام فرمایند.94/1/10


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-6-16 13:12        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ