مراسم کلنگ زنی مرکز درمان بستر شهر سیدان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت با حضور دکتر احمدی استاندار فارس و آقای دکتر ایمانیه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،آقای مهندس برومندی نماینده شهرستانهای مرودشت ، ارسنجان و پا سار گارد در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، رئیس شبکه بهداشتی درمانی مرودشت و سایر مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ احداث مرکز درمان بستر سیدان به زمین خورد.
دکتر احمدی استاندار فارس : با یا دو خاطره شهدا به ویژه شهدای شهر سیدان ، دعا و خون شهدا را بدرقه راه مردم و مسئولین دانست .
دکتر احمدی افزود که باید مطمئن باشیم که ثمره خون شهدا بی نتیجه نخواهد بود. قطعاً تلاش‌هایی که مردم و مسئولین دارند ادامه راه شهدا خواهد بود چون شهدا همیشه شاهد تمام صحنه های زندگی ما می‌باشند و ماهم باید با اخلاص و همدلی پیرو خط رهبری حرکت کنیم و امیدواریم که خداوند توفیق خدمتگذاری به تمام مسئولین نظام عنایت فرماید .
دکترایمانیه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : ساخت پروژه مرکز ده تخته درمان بستر شهر سیدان انشاءاله تعالی از ردیف 40 درصد و 60 درصد آغاز خواهد شد .
دکتر ایمانیه افزود : در این پروژه 40 درصد توسط خیرین و 60 درصد توسط دولت و مجلس شورای اسلامی با تصویب بودجه جهت تکمیل پروژه گام بر می‌دارند که پیش بینی می‌شود این پروژه با اعتباری 2 تا 5/2 میلیارد تومان طی 1 تا 2 سال با کمک مسئولین و خیرین به اتمام برسد .
دکترایمانیه خاطر نشان کرد : این مرکز مجهز به ده تخت خواهد شد و با استقرار پزشکان متخصص به صورت چرخشی خدمات ارائه خواهند داد که در واقع این مکان سطح 1 درمان محسوب می‌گردد و سطح 2و 3 جهت خدمات پیشرفته در شهرستان مرودشت انجام خواهد شد و در صورت لزوم سطح 4 درمان در شهر شیراز انجام خواهد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد با توجه به مصوبه دولت خدمتگزار و وزارت بهداشت و درمان و طبق سطح بندی شهرستان مرودشت می‌بایست داری 360 تخت بیمارستانی باشد که امیدواریم با احداث این مرکز و تکمیل پروژه درمان بستر کامفیروز و توسعه تعداد تخت مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت بتوان نیازمندیهای شهرستان را فراهم نماییم
دکتر ایمانیه از بذل توجه استاندار محترم ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، خیرین و تمام مسئولین استانی و شهرستانی در حوزه سلامت تقدیر و تشکر کردند (پایان خبر ) 19/9/92


03.jpg 02.jpg 04.jpg

کارگاه آموزشی مدیریت کسورات پزشک خانواده در شهرستان مرودشت

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت کارگاه آموزشی مدیریت کسورات پزشک خانواده با حضور کلیه پزشکان مراکز بهداشتی درمانی در سالن HSE مجتمع پتروشیمی برگزار شد .
دکتر کسائی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت گفت : این کارگاه آموزشی پیرو برگزاری جلسات متعدد کارشناساناستانی و شهرستانی ، معاونین جهت بررسی نتایج بازدیدهای سال 91 و 92 کارشناسان ناظر و خصوصاً کارشناس بیمه سلامت استان و بررسی مستندات و چک لیست های نظارتی و آمارهای مراکز بهداشتی درمانی به منظور مدیریت پزشک خانواده در شهرستان مرودشت صبح و عصر بصورت سخنرانی ، تبادل نظر ، پرسش و پاسخ ، نمایش اسلاید و با در اختیار گذاشتن نتایج نظارتها و مقایسه سال قبل در سال جاری به تفکیک مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش برگزار شد .
آقای دکتر کسائی افزود : جهت نتیجه گیری مطلوب تر شرکت کنندگان یا کارگروه در 4 کارگروه آموزشی به صورت جداگانه موردارزیابی قرار گرفتند .
آقای دکتر کسائی خاطر نشان کرد این ارزیابی مورد تأیید کارشناس مسئول اقتصاد سلامت دانشگاه و سایر کارشناسان از بیمه سلامت واقع گردید . (پایان خبر10/9/92)

06.jpg   01.jpg  05.jpg

 
مراسم روز 13 آبان در هنرستانهاي بهياري مرودشت
 
مراسم گراميداشت روز دانش آموز و سيزده آبان در هنرستانهاي بهياري پسرانه امام علي (ع) و دخترانه حضرت زهرا (س) برگزار شد . اين مراسم با قرائت قران كريم شروع شد . مسئولين محترم هنرستانهاي بهياري با بيان اهميت روز سيزده آبان سخناني ايراد كردند . همچنين دانش آموزان با اجراي نمايش ، خواندن مقاله و شعر اين روز را حائز اهميت دانستند . همچنين در اين مراسم هدايايي به مناسبت اين روز به دانش آموزان اهدا گرديد . پايان خبر 14/8/92

جشنواره غذا در روستاي گله زن شهرستان مرودشت
به مناسبت هفته ملي سلامت زنان ، بهداشت روان و قلب سالم يك جشنواره غذايي بومي و سنتي و هنرهاي دستي داير شد . به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشتي درماني آموزشي شهرستان مرودشت به مناسبت هفته قلب سالم و استفاده از غذاهاي سالم جشنواره غذا برگزار شد و غذاهاي محلي در معرض ديد مردم منطقه ابرج قرار گرفت .
آقاي دكتر كسايي رئيس شبكه و متخصص بيماريهاي قلب و عروق ، پيرامون تغذيه سالم و تأثير آن بر سلامت جامعه زنان،سالمندان و ساير اقشار و همچنين هدف از ايجاد اين جشنواره سخن گفتند .
در پايان مراسم از بخشدار منطقه ، نيروي انتظامي ، پايگاه مقاومت بسيج خواهران ، داوطلبان سلامت ، شوراي اسلامي ، دهيار ، فرهنگيان و اهالي روستاي گله زن تقدير و تشكر شد . پايان خبر

زنگ سلامت روان
به مناسبت هفته سلامت روان زنگ سلامت روان در دبستان ملامحمداسماعيل مرداني مرودشت نواخته شد .
به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشتي درماني آموزشي شهرستان مرودشت به مناسبت هفته بهداشت روان با حضور كارشناس مسئول واحدهاي مدارس ، بهداشت روان ، واحد سلامت نوجوانان و جوانان مدارس دانش آموزان دبستان فوق الذكر از برنامه هاي هفته بهداشت و روان بهره مند شدند و با برگزاري مسابقه نقاشي به دانش آموزان برگزيده به رسم يادبود جوايزي اهدا گرديد . 26/7/92
 
 
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز :
به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت  روز یکشنبه مورخ 92/7/21   دکتر سید جلیل معصومی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی دکتر حامد فصیحی نیا مدیرمنابع انسانی ،دکتر منصورآقا هادی مدیر شورای رفاهی ، دکتر سلیمانی مدیر بودجه، مهندس افراشی مدیر فنی و منابع فیزیکی ، آقای کشاورزی مدیر امور مالی ، کارشناس اداره حقوقی دانشگاه  ، مهندس قاسمی معاون مدیر خدمات پشتیبانی از مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری بازدید نمودند.
در جلسه ای که پس از این بازدید در دفتر ریاست بیمارستان برگزار شد مسائل و مشکلات این مرکز توسط سرپرست و مدیریت بیمارستان مطرح  و راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت بیمارستان مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر سید جلیل معصومی بیان داشت : ترافیک مراجعه بیمار در بیمارستان خیلی بالاست و طبیعتا تعداد تخت بیمارستانی در این مرکز بایدبیشتر و تشکیلات اصلاح شود .
 معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی  شیراز اظهار داشت : تا جایی که در توانمان باشد کمک می کنیم تا مشکلات بیمارستان بر طرف گردد.
 وی تاکید کرد : هدف ما از حضور در این مرکز برطرف نمودن مشکلات اینجا است و امیدواریم با برطرف شدن آنهاخدمات بهتری به بیماران ارائه شود.

       

بازاموزی بهداشت محیط ویژه کاردانان و کارشناسان برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان کلاس اموزشی بهداشت محیط با حضور کلیه کاردانان و کارشناسان مراکز در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار گردید کارشناسان مسئول واحد بهداشت مدارس گفت با آغاز سال تحصیلی جدید  فعالیت های بهداشت در کلیه مدارس شروع شود
خانم نسرین بهمنی هدف از اقدامات وارائه خدمات بهداشت مدارس سخن گفتند و امسال همانند روال سالهای قبل پرونده بهداشتی مدارس با انجام معاینات دوره ای برای کلیه دانش اموزان تکمیل خواهد شد
 
خانم بهمنی گفت: امید داریم فعالیت های بهداشت مدارس امسال بصورت جدی تری در سطح شهرستان انجام گردد(پایان خبر)30/6/92

کلاس آموزشی ویژه صنف پزندگان در شهرستان مرودشت برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی شهرستان مرودشت در راستای شعار امسال روز جهانی قلب (همواره در جاده قلب سالم حرکت کنید) با همکاری واحد بیماریهای غیر واگیر و بهداشت محیط شهرستان مرودشت ودر جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم کلاس اموزشی تشکیل گردید
دکتر سید محمد کسایی رئیس شبکه بهداشت ودرمان و اموزش شهرستان در جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم کلاس اموزشی تشکیل گردید.
 دکتر سید محمد کسایی رئیس شبکه بهداشت مرودشت در یک برنامه پاورپوئینت به تفصیل در خصوص عوامل ایجاد کننده بیماری قلبی عروقی و بیماریهای مرتبط با قلب و تغذیه مناسب سخنانی ایراد کردند .آقای دکتر کسایی که خود متخصص قلب و عروق میباشند برگزاری  چنین کلاسهای خصوصا برای پیشگیری از گروه هدف را بسیار ضروری دانستند و متذکر شدند که این برنامه ادامه داشته باشد 17/7/
 کمیته ژنتیک مرکز بهداشت مرودشت تشکیل جلسه داد
 
کمیته ژنتیک مرکز بهداشت مرودشت در تاریخ 24/8/91 با حضور ریاست مرکز بهداشت ،پزشک ژنتیک و کارشناسان ژنتیک ،غربالگری نوزادان ،اداره بهزیستی ،کاون ندای مهر ارامش شهرستان رابط it مسئول واحد گسترش ارتقا سلامت شبکه تشکیل جلسه دادند در جلسه در خصوص مشاوره  قبل از ازدواج و طرح غربالگری نوزادان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت شایان ذکر است که کمیته ژنتیک هر ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد
 
 img_4081.jpg]               img_4082.jpg]
 
 
 
 
 
 
 
 
نماز باشکوه عید سعید فطر
به گزارش ریاست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت حاج آقا رحیمی امام جماعت این مرکز و با حضور پرسنل ، همراهیان بیماران در این مرکز برگزار گردید.

راه اندازی کلینیک وارفارین و بیماران سکته مغزی در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی خاتم الا نبیاء (ص) این مرکز
 
 به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت طی جلسه ای با حضوردست اندرکاران این برنامه ،  فعالیت کلینیک های وارفارین و بیماران سکته مغزی برنامه ریزی و شروع به کار خواهد کرد.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان مرودشت که خود از اعضاء اصلی کلینیک وارفارین بیمارستان می باشد بیان داشت : بیماریهای مزمن مانند قند خون ، فشار خون ، سکته مغزی ،قلبی و... باعث ایجاد عمده مشکلات بهداشتی می شوند و ما در رابطه با آنها آمار دقیقی جهت پایش و برنامه ریزی آموزش و درمان نداریم و امید است با راه اندازی این کلینیک ها بتوان آمار دقیقی از این بیماریها در سطح شهرستان به دست آید .
دکتر سید محمد کسائی با بیان اینکه داروی وارفارین دارویی نیست که بتوان برای اولین بار در خانه آن را شروع کرد اظهار داشت : بیمارانی که احتیاج به دریافت داروی وارفارین دارند باید بین 4 تا 5 روز در بیمارستان بستری شوند تا میزان داروی مورد نیاز بیمار مشخص گردد و پس ا زترخیص بیمار ما جایی مطمئن نداشتیم  که بتوان این بیماران را آموزش داد و کمبود چنین کلینیک هایی کاملا احساس می شود .
رئیس شبکه بهداشت شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه این کار باید یک طرح درس داشته باشد اذعان کرد : من مطمئن هستم اگر این برنامه را با مدیریت قوی شروع کنیم میتوان کلینیک ها را بعنوان یک مرکز عالی در سطح کشور مطرح نمود.
حسین زارعی مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در این خصوص گفت : با توجه به راه اندازی کلینیک دیابت اطفال در روزهای گذشته این کلینیک ها نیز در راستای تحقق اهداف بلند مدت تیم مدیریتی این مرکز و جهت ارائه خدمات به بیماران نیازمند راه اندازی می شود ، ایشان این دو کلینیک را بخش دیگری از باشگاه آموزشی به بیمار قلمداد کرد که قول راه اندازی آن در روزهای گذشته داده شده بود.
دکتر عبدی از متخصصین مغز و اعصاب وعضو کلینیک بیماران سکته مغزی اظهار داشت : آموزش به خانواده و نزدیکان بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند باید به صورت چهره به چهره و از روز اول بستری شروع شود و تیم آموزش باید با برنامه ریزی منظم و پیوسته کار خود را شروع کند .
وی با اشاره به مهم بودن توانبخشی در بیماران سکته مغزی گفت : از مهمترین وظائف این کلینیک آموزش به همراهیان و بیماران در خصوص متعادل نگه داشتن سطح فشار خون ، تغذیه ، نحوه جابجایی و تغییر وضعیت بدنی  می باشد که با برنامه ریزی صحیح ما می توانیم کمک بزرگی به ایشان و علی الخصوص بیمارانی که از روستاهای هم جوار می آیندو نمی دانند کجا بروند و آزمایشات خود را به چه کسی نشان بدهند، نمائیم.
خانم رفیعی سوپر وایزر درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) در خصوص برنامه های آموزشی این کلینیک ها بیان داشت : کلینیک وارفارین خدماتی شامل آموزش تغذیه ،مصرف دارو ، عوارض وتداخلات دارویی،کنترل رنج آزمایش انعقادی خون (INR )، علائم مسمومیت ، ویزیت پزشک  و کلینیک بیماران سکته مغزی نیز : ویزیت پزشک متخصص ، آموزش در زمینه تغذیه ،روانشناسی،نگهداری لوله های وصل شده به بیمار ،متعادل نگه داشتن فشار خون و مصرف داروها رادر برنامه کاری خود قرار داده و  ازهفته آینده بیماران می توانند با مراجعه به درمانگاه از خدمات ذکر شده بهره مند شوند.
  

کمیته بهداشت کشاورزی شهرستان تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی و اموزشی شهرستان مرودشت کمیته کشاورزی شهرستان مرودشت با حضور اعضا این کمیته تشکیل جلسه دادند.
دکتر استوان معاون بهداشتی شبکه و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان افزود هدف تشکیل جلسه این کمیته را بالا بردن سطح اگاهی گروه های کشاورزی( زراعت کار،دامدار،گاودار،باغدار،پرورش ماهی،مرغدار،رفع مشکلات بهداشتی مردم شهرستان دانستند.
ایشان اظهار داشت نکات بهداشتی در خصوص سموم شیمیایی دامداران باغداران و غیره...جهت کارشناسان کشاورزی در جهت اموزش به افراد واجد شرایط با مرکز بهداشت تعامل بیشتری داشته باشند.
دکتر استوان گفت: مقرر گردید جلسات اموزشی ویژه دامداران و کشاورزان در شهریور ماه سال جاری دایر گردد.
کارشناسان مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان گفت تعداد 15403 نفرزراعت کار،3176 نفر دامدار،1158 نفر دامدار،53 نفر باغدار و26 نفر پرورش ماهی در سطح این شهرستان وجود دارد./ 12/5/92

حیوان گزیدگی(هاری) در یکی از روستاهای شهرستان مرودشت

با پیگیری های اخیر کارشناسان مبارزه با بیماریها یک مورد حیوان گزیدگی مشکوک در روستاهای درودزن شهرستان مرودشت کشف که بعد از انجام ازمایش بروی حیوان متاسفانه مثبت شناخته شد.

اقای دکتر استوان معاون بهداشتی شبکه و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان مرودشت اظهار داشتند با نظریه یک مورد حیوان گزیدگی مثبت در روستای درودزن بلافاصله اقدامات اولیه نظیر هماهنگی فوری با اداره دامپزشکی شهرستان اعزام کارشناسان مرکز بهداشت و اداره دامپزشکی،اعزام کارشناسان مرکز بهداشت واداره دامپزشکی به ان منطقه،تامین واکسن و سرم هاری و انجام واکسیناسیون برای 5 نفر از افرادی که با دامهای مشکوک تماس داشته اند و یا در انتقال لاشه دامهای تلف شده مشارکت داشته اند ،انجام مکاتبات لازم با بخشدار درودزن و اقدام در خصوص اتلاف سگهای ولگرد انجام پذیرفت.
.
وی گفت : هماهنگی لازم با اداره دامپزشکی در خصوص واکسینه نمودن سگهای خانگی بعمل امده .دکتر استوان درخواست تشکیل یک جلسه فوری با فرماندار شهرستان در جهت راهکارهای لازم برای پیشگیری از بیماری به سایر دامداران را کردند.

سرپرست مرکز بهداشت مرودشت از مردم خواست به محض اینکه دچار هر نوع حیوان گزیدگی اهم از سگ،گربه،گرگ،موش،اسب،و ...شدند بلافاصله با شماره تلفن 3312010 واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت تماس یا به نزدیکترین واحد بهداشتی محل سکونت مراجعه نمایند./
13/5/92


برگزاری مراسم شب های قدر در نمازخانه مرکزآموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت
(گزارش تصویری)


   
 

بیست و پنجمین مرکز بهداشتی درمانی روستایی به زودی راه اندازی میشود

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مرودشت بیست و پنجمین مرکز بهداشتی درمانی روستایی روستای سلطان ولایت به زودی راه اندازی میگردد.

دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت گفت با توجه به پیگیری های بعمل امده جهت رفاه حال مردم ان منطقه تا یکی دو هفته اینده ، مرکز بهداشتی درمانی سلطان ولایت راه اندازی میگردد.

ایشان افزودند روستای سلطان ولایت در 22 کیلومتری شمال شرقی شهرستان مرودشت با جمعیت تحت پوشش 3800 نفر واقع گردید که با توجه به موقعیت جغرافیایی وتعداد روستاهای تحت پوشش امکانات بهداشتی درمانی برای ان منطقه تامین شده./
دکتر کسایی اظهار داشتند جهت راه اندازی این مرکز پزشک،پرستار،ماما،نیروی بهداشت محیط و مبارزه و کلیه تجهیزات اداری فراهم و به ان مکان انتقال داده شده که انشا الله بزودی اماده بهره بردای خواهد شد. 9/5/92برگزاری مراسم افطاری
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت مرودشت با حضور کارکنان شبکه اموزشی ودرمانی واحدهای تابعه و مرکز اموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت مراسم افطاری برگزار گردید
باتوجه به جلسه شورای رفاهی ومساعدت رئیس شبکه شهرستان مرودشت به منظور بزرگداشت ماه مبارک رمضان پربرکت ترین ماه مهمانی خدا و ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور خانواده های محترم شهدا ،جانبازان،ایثارگران، وکلیه همکاران از شبکه،مرکز بهداشت ، مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی،خانه های بهداشت ،اورژانس115،هنرستان های بهیاری و کارکنان مرکز اموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت مراسمی در تالار افتاب این شهرستان با مولود خانی و برپایی نماز جماعت و صرف افطاری برگزار گردید
اقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشت مرودشت از کلیه همکاران جهت حضور در این مراسم تقدیر و تشکر نمودند و با ارزوی قبولی طاعات وعبادات وبرای سایر پرسنل وهمچنین توفیق روز افزون برای خانوارهای شهدا جانبازان وایثارگران را از خداوند بزرگ طلب نمودند. 6/5/92

برای اولین بار در سطح شهرستانهای استان فارس اتفاق افتاد
افتتاح کلینیک دیابت اطفال در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری شهرستان مرودشت
به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در مراسمی که با حضور ریاست ، مدیریت ، بیماران و دست اندر کاران این طرح در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار گردید ، این کلینیک افتتاح شد.
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت با اشاره به شایع بودن دیابت در سراسر دنیا بیان داشت : سیستم های بهداشتی درمانی باید با ورود به این موضوعات قدمهای مثبتی در جهت کاهش عوارض دیابت در طول زندگی افراد مبتلا بردارند .
دکتر حسین زاده با اشاره به پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکی در دنیا تصریح کرد : علی رغم درمانهای جدید مثل پیوند پانکراس ، استفاده از سلولهای بنیادی و... برای درمان دیابت، هم چنان کنترل دقیق قند خون بهترین راه درمان دیابت است و هنوز درمانهای جدید جایگزین نشده است .
مدیر این مرکز در ادامه با اشاره به لزوم بازبینی سیستم های بهداشتی اذعان کرد : اگر برای تمامی افرادی که در جامعه زندگی می کنند برنامه ریزی پایه ای انجام شود و مراقبتهای بهداشتی بیشتر شود شیوع این بیماری و عوارض آن درجامعه کمتر خواهد شد .
حسین زارعی با اشاره به عوارض شایع این بیماری گفت : در صورت بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان و پس از ترخیص باید مراکزی از این قبیل وجود داشته باشد تا بیمار به صورت خود محور بتواندمراقبتها را ادامه دهد و سیر درمان کامل شود و نیاز به بستری مجدد وجود نداشته باشد.
دکتر محمدی متخصص اطفال که از پایه گزاران اصلی این کلینیک می باشد با بیان بزرگی بخش اطفال این مرکز اظهار داشت : بخش اطفال این بیمارستان دومین بخش بزرگ اطفال در استان فارس می باشد و اگر فوریتهای اطفال راه اندازی شود این بخش اولین مرکز تخصصی در شهرستانهای استان می شود و برای چنین مرکز بزرگی وجود این کلینیک واجب بود.
دکتر محمدی با اشاره به همکاری خیلی خوب دست اندر کاران راه اندازی این کلینیک و انجام امورات محوله در خارج از ساعت اداری و بیش از میزان انتظار تصریح کرد : تنها شهری که در آن کلینیک دیابت اطفال وجود دارد شیراز است ودر شهرستانهای خارج از مرکز استان این افتتاح اولین می باشد .
وی با بیان اهداف راه اندازی این کلینیک خاطر نشان کرد : می توان با ، برنامه ریزی ، آموزش و پیگیریهای مداوم پرسنل و بیماران هزینه های درمانی ایشان را کاهش داده تا دیگر الزامی برای مراجعه آنها به مرکز استان وجود نداشته باشد.
در ادامه این کلینیک در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) افتتاح شد واز این به بعدبیماران می توانند با مراجعه از خدمات آن بهره مند شوند 5/5/92

 
img_0004.jpg    img_0005.jpg

ارزیابی استانداردهای اعتبار بخشی در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت

به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت روز یکشنبه مورخ 92/4/16 استانداردهای اعتبار بخشی ،توسط کمیته نظارت و ارزشیابی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور آقای هاشمیان سر ارزیاب کشوری مورد ارزیابی قرار گرفت .

دکتر حسین زاده سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در جلسه افتتاحیه این ارزیابی بیان داشت : امیدواریم با استفاده از نظرات و تجربیات تیم ارزیاب در انجام اعتبار بخشی سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مرکز را ارتقاء دهیم .

آقای زارعی مدیر این مرکز با ارائه گزارش از وضعیت موجود بیمارستان اظهار داشت :اقدامات و آمادگی لازم جهت انجام اعتبار بخشی از ابتدای سال 1391 انجام شده است و با تلاش شبانه روزی کلیه مسئولین و کارکنان امیدواریم بتوانیم امتیازات لازم را در طول ارزیابی کسب نماییم.

خانم غیاثی سر ارزیاب استانی و مسئول تیم ارزیابی بیان داشت :با توجه به استانداردهای اعتبار بخشی که قرار است 3 تا 5 سال آینده در بیمارستانهای کل کشور انجام شود ،اجرایی شدن آن منجر به افزایش رضایت مندی بیماران و ارتقاء کیفیت درمانی خواهد شد.

آقای هاشمیان سر ارزیاب کشوری این ارزشیابی با اشاره به مزیتهای این طرح گفت : اعتبار بخشی سه جهت اصلی دارد که شامل:

1.ایمنی و کمک به بیمار

2.توانمند سازی پرسنل

3.جلوگیری از هدر رفت منابع مالی مرکز

می باشد و شما در سال اول اجرای اعتبار بخشی از آن بدتان می آید و درسال دوم علاقه مند آن می شوید و در سال سوم عاشق آن می شوید.4/5/92    

آزمون پذیرش بهیاری پسرانه و دخترانه در سال تحصیلی93-92 درمرودشت برگزارشد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت ،آزمون پذیرش بهیاری دختر وپسر در سال تحصیلی 93-92 برگزار شد

آقای دکترکسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت افزود نحوه پذیرش دانش آموز بهیاری از طریق سایت شبکه و روزنامه به مردم در تیر ماه اطلاع رسانی شد از میان واجدین شرایط تعداد 110 نفر متقاضی دختر و 74 نفر پسرثبت نام گردید

ایشان گفتند: همه ساله تعداد 21 نفر دانش اموز دختر و 21 نفر دانش اموز پسر بعد از برگزاری آزمونهای کتبی و شفاهی پذیرفته میشوند

دکتر کسایی اظهار داشتند : هنرستان بهیاری پسرانه کار دانش امام علی(ع) در سال 1380 و هنرستان دخترانه حضرت زهرا(س) در سال 1388 تاسیس شدند که به ترتیب 237 نفر و 61 نفر فارغ التحصیل شده اند.
2/5/92دیدار مردمی با مسئولان در خطبه های نماز جمعه  18/4/92
در پی برنامه ریزی های قبلی فرمانداری محترم شهرستان مرودشت روز گذشته مردم با مسئولین شهردیدار عمومی داشتند در این دیدار که فرماندار و کلیه روسای ادارات حضور داشتند مشکلات مردم بصورت پرسش و پاسخ مطرح گردید
در گوشه ای از این مراسم هم رئیس شبکه مدیر مرکز اموزشی درمانی شهید مطهری و مسئول ستاد گسترش شبکه مرودشت حضور داشتند که نیازها و درخواست های بهداشتی درمانی شهروندان مورد بررسی قرار گرفت اقای دکتر کسایی رئیس شبکه مرودشت اظهار داشتند بهره مندی از خدمات بهداشتی درمانی حق مسلم مردم میباشد و ما نیز در فراهم نمودن ان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و جهت حل مشکلات تلاش خواهیم کرد
ایشان مشکلات افراد را با ثبت شماره تلفن یادداشت نمودندو یاد اور شدند که موارد در اسرع وقت پیگیری و نتیجه به انان اعلام خواهد شد 26/4/92

     dsc0453300.jpg  dsc04525.jpg dsc04524.jpg


نهمین جلسه طرح قلب سالم در مرودشت برگزار شد
نهمین جلسه طرح قلب سالم با حضور اعضا محترم کمیته رئیس شبکه ،کارشناس مسئول قلب استان-سرپرست مرکز بهداشت،کارشناسان واحد غیر واگیر در محل دفتر رئیس شبکه این شهرستان برگزار شد
اقای دکتر کسایی هدف از تشکیل این جلسات تعیین شیوع بیماریهای قلبی عروقی تا بررسی ارتباط شجره نامه با مرگ و میر قلبی و نمونه گیری ژنتیکی غربالگری بیماری های اسکلتی و پرفشاری خون ، دیابت،نارسایی کلیوی وقلبی در بخش روستایی وشهری سیدان ونوشتن پروپازال تکمیل فرم های پرسشگری وتهیه امار میباشد.
رئیس شبکه مرودشت افزد بررسی ازمایشی ،تکمیل فرم های پرسشگریی از چندین خانوار روستایی توسط بهورزان ،پرستار، پزشک در هفته اینده اقدام روش اجرای این طرح میباشد

101.jpg  102.jpg

بیست و پنجمین کمیته برون بخشی جامعه ایمن تشکیل جلسه داد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان مرودشت ،کمیته جامعه ایمن این شهرستان با حضور کلیه اعضا ،فرماندار و آقای کریمی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشکیل جلسه دادند.
در این جلسه مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت و اقای دکتر مدحتی در خصوص شاخص های 7 گانه جامعه ایمن سخن گفتند.
همچنین راه اندازی کانکس مخصوص پلیس درمحور مرودشت کامفیروز(روبروی شهر رامجرد) با همکاری ادارات ذیربط از اهم مصوبات این جلسه بود 22/4/92


برنامه غبار روبی نمازخانه
در استانه ماه مبارک رمضان برنامه غبار روبی در نمازخانه های ساختمان شبکه ومرکز بهداشت شهرستان مرودشت برگزار گردید.
در این برنامه رئیس شبکه ،معاونین،رابطین نماز فرمانده پایگاه های مقاومت خواهران و برادران ،مسئولین واحد ها و سایرکارشناسان حضور داشتند
اقای دکتر کسایی حلول ماه مبارک رمضان را به کلیه همکاران تبریک گفتند و قبولی طاعات و عبادات را برایشان ارزو کردند . 16/4/92
هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان مرودشت
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی اموزشی شهرستان مرودشت به منظور هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه های گسترده ای توسط همکاران شاغل در واحد های بهداشت روان و جلب مشارکت های مردمی انجام پذیرفت.
اهم فعالیت ها برگزاری جلسات آموزشی مبارزه با مواد مخدر جهت داوطلبان متخصص ادارات ،نصب بنر در نقاط مختلف شهر،توزیع پمفلت در ادارات،پخش عوارض مواد مخدراز طریق تابلوهای الکترونیکی وتلویزیون شهر همچنین پیاده روی در پارک پرستار شهر و همایش یک روزه داوطلبان سلامت محلی و اهدا جوایز به قید قرعه از دیگر فعالیت های صورت گرفته در هفته مبارزه با مواد مخدر بود.


img_5014.jpg    img_5019.jpg

 
ورود دستگاه جدید سی تی اسکن به مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت
به گزارش سرپرست بیمارستان شهید مطهری مرودشت یک دستگاه سی تی اسکن جدید اسپیرال روز یکشنبه مورخ 92/4/13 وارد این مرکز گردید.
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در این زمینه گفت:با پی گیریهای مستمر ریاست دانشگاه علوم پزشکی جناب آقای دکتر ایمانیه، معاونت درمان،معاونت پیشین وکنونی توسعه و منابع انسانی،اداره تجهیزات پزشکی ورادیولژی این دستگاه وارد این مرکز گردید و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور در جهت خدمت رسانی به بیماران آماده بهره برداری شود .
مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت با بیان ضروریت وجود این دستگاه در این مرکز بیان داشت :با توجه به بروز مشکلات در روند کار دستگاه قبلی ،از ابتدای سال1390 تامین دستگاه جدید دردستور کارمسئولین این مرکز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفت وخوشبختانه پس از دو سال این دستگاه با اعتباری نزدیک به یک میلیاردو پانصد میلیون ریال به بیمارستان رسید.
وی خاطر نشان کرد :با توجه به جدید بودن دستگاه، احتمال راه اندازی آن در فضای موجود کم است و امیدواریم با طی مراحل قانونی و آماده شدن مکان جدید در آینده ی نزدیک این دستگاه آماده خدمت رسانی به بیماران باشد.
مسئول بخش رادیولژی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری گفت :با توجه به ارائه خدمات سی تی اسکن از سال 1378 توسط دستگاه قدیمی و فرسوده و به روز نبودن آن ورود این دستگاه امری واجب به حساب می آمد که به لطف پروردگار و همت مسئولین محقق گردید .
خانم سیروس فر اظهار داشت :سرعت بالا وتعداد سی تی های قابل انجام از مزیتهای دستگاه جدید می باشد.
مسئول واحد تجهیزات پزشکی این مرکز با اظهار تشکر از زحمات ریاست و دیگر واحدهای دست اندر کار دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : این دستگاه از نسل سی تی اسکن های جدید و به روز بوده و ساخت شرکت زیمنس آلمان می باشد و امید داریم با پیگیری از نمایندگی این شرکت در ایران، این دستگاه هر چه سریعتر نصب وراه اندازی شده و تا بتوانیم خدمات مطلوب تری را به بیماران نیازمند ارائه دهیم .
   
 
 

معاون بهداشتی شبکه وسرپرست مرکز بهداشت شهرستان مرودشت معرفی شد
طی حکمی از سوی جناب آقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت آقای دکتر مهدی استوان را بعنوان معاون بهداشتی شبکه و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان مرودشت منصوب نمودند
در این حکم امده است جناب آقای دکتر استوان نظر به مراتب تعهد وتجارب ارزنده علمی جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان معاون بهداشتی شبکه وسرپرست مرکز بهداشت شهرستان مرودشت منصوب میگردید
تا با استعانت از الطاف الهی وحسن تدبیر در انجام امور بهداشتی درمانی وظایف محوله را برابر ضوابط ومقررات قانونی و شرعی به نحوی شایسته به انجام رسانده و به کسب رضای الهی مفتخرگردید توفیق روز افزونتان را از خداوند متعال مسئلت مینمایم.
در جلسه تودیع و معارفه دکتر کسایی از زحمات 4 ساله جناب آقای دکتر فرهاد اورنگی واز تلاشهای ایشان در طول دوره تصدی معاون بهداشتی شبکه ورئیس مرکز بهداشت تقدیروتشکر نمودند وبرایشان توفیق روز افزون از خداوند منان ارزو کردند

dsc04496.jpg


 توزیع پشه بند اغشته به سم جهت پیشگیری از بیماری سالک
با توجه به شیوع بیماری سالک در این شهرستان و به منظور پیشگیری از انتقال این بیماری تعداد 2230 عدد پشه بند در سطح شهرستان مرودشت توزیع گردید
به گفته دکتر اورنگی رئیس مرکز بهداشت مرودشت با پیگیری های بعمل امده و مساعدت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از تعداد 2230 عدد پشه بند بین خانوارهای 17 روستایی که احتمال شیوع بیشتر بودُ توزیع گردید.

دکتراورنگی اظهار داشت: با کارشناسی های صورت گرفته روستاهای ابراهیم اباد ،نگارستان،حسین اباد،سهل اباد،نوسنجان،جهان اباد، اسماعیل اباد، فخراباد،زراره،بادبانان،شاهیجان،اباده رامجرد،درودزن،عباس اباد،منصور اباد،قربانلک، که بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری بودند با نظارت کارشناسان محترم واحد مبارزه با بیماریهای واگیر پشه بند توزیع شد.
وی افزود پشه بندهای توزیع شده آغشته به سم پرمترین بوده ضمن اینکه هیچ گونه خطری برای مصرف کننده ندارد و در صورت استفاده صحیح ازآن توانایی بیشتری از انتقال بیماری های منتقله از راه نیش پشه به ویژه مالاریا وسالک به مدت 5 سال را دارد.

دکتر اورنگی خاطر نشان کردند: در خصوص پیشگیری از این بیماری اقدامان دیگری نظیر طعمه گذاری  ،لانه کوبی موشها در اطراف محیط زیست مردم ،جلوگیری از فاضلاب منازل در روستاها جلوگیری از نخاله های ساختمانی به کمک شهرداری و ...نیز صورت گرفته است./ 28/3/92


 
 
salak1.jpg
 
از مقام جانبازان مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری شهرستان مرودشت تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ابو الفضل العباس (ع) و روز جانباز از تعداد 12 تن از جانبازان این مرکز تقدیر و تشکربه عمل آمد.در این مراسم که در اتاق ریاست بیمارستان برگزار گردید تنی چند از این عزیزان حضور داشتند.  مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت با تبریک این اعیاد و همچنین روز جانبازاظهار داشت :با توجه به نامگذاری این سال توسط مقام معظم رهبری( مد ظله العالی )به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ،از تمامی این عزیزان درخواست می کنیم با توجه به تجربیات ارزشمندشان ما را درتحقق این اهداف واداره بهتربیمارستان یاری نمایند.  در ادامه این جلسه جانبازان محترم به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و اعلام همکاری همه جانبه خود را با مجموعه مدیریتی بیان داشتند
.

 

 
برگزاری جلسه نهضت روشنگری در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت

 به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت جلسه ای با حضورمسئولین بخشها و واحدهای اعضاء بسیج ادارات و بسیج جامعه پزشکی بیمارستان با سخنرانی دکتر تلوری عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران وباعنوان الزامات سیاسی و نهضت روشنگری در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار گردید. سرهنگ جمالی رئیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان مرودشت با بیان ملاک عمل مردم که همان پیروی از خط و راه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است اظهار داشت : هر رای یک تیری است که به چشمانی که از سمت دنیای استکبار به ما خیره شده خواهد خورد و طرح معیارها و شاخص هایی که مقام معظم رهبری به عنوان کاندیدای اصلح فرموده اند از شاخص ها و اهم موضوعات مطرح شده در این جلسات می باشد.
 
دکترتلوری عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران که توسط بسیج جامعه پزشکی به این جلسه دعوت شده بود گفت : با پیش بینی هایی که شده بین 70 تا 78 درصد مردم دراین انتخابات شرکت می کنند و با توجه به این موضوع اولین پیروز انتخابات فرا روی ما،مردم هستند که با هر سلیقه ای حساسیت خود رادر مشارکت سیاسی نشان می دهند و امیدوارم که هر کسی که انتخاب می شود قدر دان زحمات این مردم باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به رفتارهای سیاسی کاندیداها اظهار داشت : رفتار سیاسی کاندیداها هر روز دقیق تر شده و مبتنی به نظر سنجی انجام شده توسط ارگانهای مختلف است و در این شرایط کار مردم بسیار سخت است و این جلسات جهت روشنگری مردم بسیار مفید است


   برگزاری جلسات اموزشی به مناسبت هفته دخانیات
برگزاری جلسات اموزشی به مناسبت هفته دخانیات در مرودشت به گزارش روابط عمومی شبکه مرودشت به مناسبت هفته دخانیات (10-4) خرداد جلسات اموزشی با موضوع پیشگیری از مصرف دخانیات و بیماریهای مرتبط در محل اداره بهزیستی وهمچنین همایش ویژه داوطلبان متخصص ادارات و اصناف و داوطلبان سلامت محلی در سالن رازی مرکز بهداشت شهرستان با همکاری واحدهای جلب مشارکت مردمی و بهداشت محیط وبیماریهای غیر واگیر برگزار گردید همچنین در این کلاس اموزشی پمفلت های اموزشی وپوسترتوزیع گردید و به داوطلبان بهداشتی توصیه شد جهت نصب در برد ادارات شهرستان اقدام نمائید.


 
33.jpg
 


کمیته امداد و درمان جهت بیست و چهارمین سالگرد حضرت امام خمینی (ره)
به گزارش رابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مرودشت دومین جلسه هماهنگی کمیته امداد ودرمان با حضور اعضا این کمیته در محل دفتر رئیس شبکه برگزار گردید
هدف از تشکیل جلسه برگزاری مراسم ایسته در بیست و چهارمین سالگردمعمار بزرگ انقلاب و هماهنگی همه جانبه با فرمانداری محترم سپاه ونیروی انتظامی ،هلال احمر،اداره تامین اجتماعی و اورژانس 115 شهرستان بود.
در این جلسه اقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی اموزشی ورئیس کمیته امداد ودرمان شهرستان از ارائه خدمات بکه اعم از تامین دارو،اعزام کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه ،اعزام پزشک وسایر همکاری ها که در حد توان شبکه باشد سخن گفتند
ایشان اظهار داشتند سیستم بهداشت ودرمان اورژانس 115 در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد وانشا الله با تمام توان دراجرای هر چه بهتر بیست و چهارمین سالگرد تلاش خواهیم کرد وی افزود علاوه بر ارائه خدمات به کاروان های شهرستان کاروان شبکه بهداشت و درمان در قالب دو دستگاه اتوبوس همانند سالهای گذشته اماده اعزام میباشد که در این خصص نیز تسهیلات لازم صورت گرفته 8/3/92نشتی گاز در یک منزل مسکونی حادثه افرید
نشتی گاز در یکباب منزل مسکونی در شهر مرودشت حادثه افرید
به گزارش روابط عمومی شبکه مرودشت مقارن ساعت13:50 مورخه 6/3/92 روز دوشنبه بعلت نشست گاز از ابگرمکن منزل یکی از همشهریان در خیابان مدرس این شهر باعث انفجار شد که بلافاصله گروه های امداد رسانی به محل وقوع حادثه حاضر گردیدند ومصدومین به بیمارستان واتش نیز مهارگردید ،شدت این آتش سوزی به قدری بود که باعث مرگ دو نفراز همشهریان وسوختن کلیه اموال آن منزل گردید 7/3/92


برگزاری جشن حضرت علی (ع) در شبکه مرودشت

به گزارش روابط عمومی شبکه مرودشت همزمان با میلاد امیر المومنان حضرت علی (ع) مراسم جشن و شادمانی در سالن رازی مرکز بهداشت شهرستان برگزار گردید
فرماندار محترم مرودشت که مهمان ویژه این جلسه بودند از عظمت مقام امام علی(ع) سخن گفتند و اظهار داشــــتند برای کسانی که خود را شیعه حضرت امام علی(ع) میدانند کسب شناخت و معرفت نسبت به شخصیـــــــــت ان امام معصوم (ع) یک فریضه است و نباید در انجام آن غفلت روا دارندهمچنین افزود به همت دولتمردان و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بخش بهداشـــــت ودرمان و حوزه سلامت از جمله شاخص هایی است که در این شهرستان به نقطه قابل قبول رسیده است در پایان این مراسم با حضور چندی از روسای ادارات این شهرستان از زحمات 4 ساله آقای دکتر روســـــــــــتاپور رئیس سابق شبکه مرودشت با اهدا روح تقدیر از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،فرمانداری شهرستــــــــــان وفرماندهی سپاه ناحیه مرودتش رئیس شبکه بهداشت ودرمان از ایشان تقدیر و تشکرشد و برای اقای دکتر کســـاییرئیس فعلی این شبکه ارزوی موفقیت و بهروزی کردند
.

مراسم روز روابط عمومی

با مساعدت فرماندار وروابط عمومی فرمانداری شهرستان مرودشت مراسم روز روابط عمومی در تــــــــاریخ 28/2/92 روز شنبه از ساعت 8:30 لغایت 13 در محل سالن علامه دانشگاه ازاد برگزار گردید در این مراسم که معـــــــــــــاونت سیاسی اجتماعی وروسای ادارات حضور داشتند با گرامیداشت 27اردیبهشت ماه که به عنوان روز ارتبـــــــــــاطات و روابط عمومی نامگذاری شده است از تمام تلاشگران عرصه روابط عمومـــــــــــــی به ویژه مسئولیـــــن ادارات این شهرستان تجلیل شده شایان ذکر است این دومین سال متوالی است که مراسم روز روابط عمومــــــــــی در این شهرستان برگزار میگردد ./ پایان خبر 27/2/92

dsc04428.jpgdsc04425.jpgdsc04427.jpg
  

جلسه هماهنگی مراسم ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

برگزاری جلسه هماهنگی کمیته امداد و درمان شهرستان مرودشت جهت بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)به منظور برگزاری شایسته مراسم بیست و چهارمین سالگرد بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) جلسه ی کمیته امداد ودرمان شهرستان با حضور اعضا این کمیته تشکیل گردید در این جلسه که فرماندهی محترم ســپاه ونیروی انتظامی و ریاست شبکه و اورژانس 115 ،رئیس سازمان هلال احمر،رئیس بیمه تامین اجتماعی حضور داشتنــــــــد در خصوص اعزام امبولانس،دارو،نیروی کمکی پرستار و بهیار واعزام پزشک بحث وتبادل نظر شد مقرر گردید جهت تامیــــتن موارد
فوق در اسرع وقت اقدام گردد 24/2/92

dsc04422.jpg

پیام رئیس شبکه بهداشت مرودشت به مناسبت هفته مبارزه با دخانیات(10-4 خرداد ماه)

دکتر سید محمد کسایی متخصص بیماریهای قلب و عروق و رئیس شبکه مرودشت شهرستان مرودشت به مناسبت هفته مبارزه  با دخانیات اظهار داشتند که سیگاریها در دهه سوم و چهارم زندگی خود 5 برابر دیگران احتمال ابتلا به حمله قلبی دارندیکسال پس از ترک سیگار خطر بیماری عروق قلب نصف میشود و 15 سال پس از ترک خطرات ناشی از بیماریـــــهای قلبی به حد افراد غیرسیگاری میرسد تنگی نفس تپش قلب و افزایش فشارخون از اثرات قلبی زودرس استعمال دخانیــــــــــــات است وی افزود : الودگی هوا احتمالا اثر مستقلی در ابتلا به بیماریهای قلبی دارد وسیگاریها 4 برابر دیگران درمعــــــــــــــــرض سکته
مغزی هستند واگر کسی حتی با 1 درصد از دود سیگار یک فرد سیگاری مواجه شود خطر بیماری قلبـــــــــــــی در او 10 تا 20 درصد افزایش می یابد.
دکتر کسایی گفت استعمال سیگار به تنهایی خطر بیماری های عروق قلبی را بطور متوسط 2 برابر میکند سیـــــگار حامل 21 درصد بیماریهای قلبی کشنده است دود سیگار و مرگ و مری ناشی از بیماریهای قلبی را برای همسران و فرزنـــــدان افراد سیگاری 1/3 برابر میکند و اضطراب خطر سکته قلبی مجدد را دو برابر و مرگ را 3 برابر میکند افسردگی در25 درصد بیماران دچار ناراحتی قلبی حاد دیده میشود و مرگ و میر آنان 4 برابر میکند مصرف نمک زیاد موجب 44 درصد افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری های عروق قلب است مصرف نمـــــــــــــــــــــک زیاد موجب 32 درصد افزایش خطر بروز سکته مغزی است مصرف نمک زیاد موجب 89 درصد افزایش خطر مرگ و میر وسکته مغزی است
ایشان در ادامه از مضر ات استفاده از قلیان سخن گفتند و با اشاره به اینکه قلیان با طراحی های مختـــــلف ساخته پمیشود و دود ان قبل از استنشاق از اب رد میشود و تنباکو در کاسه کوچکی گذاشته میشود که در انتها دارای حفراتی می باشد و از طریق این حفرات لوله هایی به ان متصل است و اجازه میدهد که دود از محفظه ابی عبور کند قلیان که بطور شایع در میان خانواده ها ،کودکان و زنان در مناطقی که شکل رایج مصرف تنباکو در زنان میزان بسیار پائینی  دارد مصرف میشود لاوه بر این با عرضه تنباکو طعم دار معطر مصرف قلیان بطور چشمگیری در میان جوانان و نوجوانان پسر و دختر رو به افزایش است 4/3/92

 
1riasat1000.jpg

برگزاری اولین جلسه خیرین تامین سلامت در سال 92
 
باحضوراعضای محترم این مجمع اولین جلسه خیرین تامین سلامت مرودشت در ساال 92 در تاریخ 17/2/92 در محل  دفتر ریاست شبکه برگزار گردید با توجه به انتخابات اخیر مجمع خیرین  رئیس،نائب رئیس،مسئول اجرایی،خزانه دار،این مجمع مشخص شدند همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به نیازمندی های بهداشتی در این شهرستان جلسات بصورت ماهیانه وهر ماه در یکی از پنج بخش شهرستان برگزار گردد.

تبدیل وضعیت جناب اقای دکترکسایی از سرپرست به رئیس شبکه بهداشتی درمانی اموزشی شهرستان مرودشت
 
باعنایت به صدور ابلاغ شماره 378/101/91/پ/92 مورخه 18/2/92 ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر رضایت از عملکرد جناب اقای دکتر کسایی به سمت ریاست شبکه بهداشتی درمانی اموزشی شهرستان مرودشت منصوب شدند که باعث خوشحالی و مسرت کارکنان ستاد شبکه و واحد های تابعه گردید که صمیمانه به ان عزیز تبریک و تهنیت عرض مینماییم .

 
  

برخورد ناگهانی دو دستگاه خودرو 5 نفر کشته برجای گذاشت
روز گذشته جمعه مورخه 27/2/92 مقارن ساعت 19 بعلت برخورد ناگهانی دو دستJJگاه خودرو (کامیون و پراید) 5 کشته به جای گذاشت این حادثه در محور مرودشت به سمت امامزاده ایوب(ع)رخ داد به علت بی احتیاطی
راننده پراید نسبت به کامیون بود که متاسفانه باعث مرگ 5 نفر از عزیزان مرودشتی گردید ./ 27/2/92

80599093-3834549.jpg

 

حماسه حضور100نفری پزشکان،دانشجویان پزشکی و کارکنان مرکزآموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت ،واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی،وشبکه بهداشت در اردوی جهادی
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت این اردوی جهادی یک روزه با همکاری واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی،مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت و شبکه بهداشت دریکی از روستاهای محروم این شهرستان برگزار گردید. این برنامه با حضور بیش از یکصدتن از پزشکان متخصص، دانشجویان پزشکی و کارکنان واحدهای مربوطه در زمینه های مختلف درمانی    ( ویزیت پزشکان متخصص و عمومی،اندازه گیری فشار خون ونوارقلب ،تزریقات و...) آموزشی )مشاوره تغذیه ،آموزش مهارتهای زندگی ،مشاوره ازدواج و مذهبی و... ) و فرهنگی ( ایستگاه نقاشی و عکاسی ،مسابقات مختلف و... )اجرا گردید.
فرماندار شهرستان مرودشت در بازدید از بخشهای مختلف این اردوی جهادی بیان داشت : بخش سلامت یکی از شاخصه های  مهم در کشور است که توسعه،تعالی و پیشرفت بخش عمده ای آن بر می گرددبه تلاش دست اندر کاران این عرصه و این برنامه یک الگوی آموزشی درمانی موفق است که مجموعه کادر درمان و دانشجویان پزشکی در کنار یکدیگر انجام می دهند.  آقای حسینی با اشاره با اینکه این اردو یک خدمت فوق العاده جهادی است گفت: بنده میتوانم از این کار به عنوان یک حماسه خدماتیدر حوزه سلامت نام ببرم. فرماندار شهرستان مرودشت با اشاره به خصوصیات منحصر به فرد اخلاقی و رفتاری مردم ایران اظهار داشت :
این مردم شایسته هر نوع خدمتی می باشند و این برنامه را الگوی موفق خدمت جهادی در قالب موضوعات درمانی و آموزشی نامید.
دکتر خسروی مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بازدیدازبخشهای مختلف این اردوی جهادی اظهار داشت :
بطور متوسط ماهیانه 2 اردوی جهادی توسط دانشگاه علوم پزشکی در مناطق محروم استان برگزار می گردد و از خصوصیات بارز این برنامه ها ایجاد روحیه ایثارگری و از خود گذشتگی بین اساتید،دانشجویان و کارکنان مراکز است . 
مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت بیان کرد : برگزاری اردوی جهادی به این شکل که اساتیدرشته های مختلف پزشکی ،دانشجویان وکارکنان
بخش درمانی در کنار یکدیگرارائه خدمات می دهند برای اولین بار در سطح کشور برگزار می گردد.
خانم دکتراسدیان معاون فرهنگی و دانشجویی واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیرازبااشاره به بخشهای مختلف فرهنگی این اردواذعان داشت : خوشحالم از اینکه این اردو بصورت یک کار تیمی انجام شد و مطمئن هستم که نتایج آن برای همه شرکت کنندگان مثبت خواهدبود.در ادامه این مراسم و در پاسخ به سئوال خبرنگار صدا و سیما از یکی از دانشجویان ترم آخرپزشکی در خصوص ارتباط این اردوها با بحث آموزش پزشکی وی گفت :این برنامه برای ما هم آموزش است وهم با فرهنگ مردم روستا آشنا می شویم و برای آینده کاری ما تجربه ارزشمندوبی نظیر است .مراجعه بیمار سالمند 108 ساله ونوزاد20روزه درکنار یکدیگر ازنکات جالب توجه این اردو بود.
    


 
 

تبریک رئیس شبکه و مسئولین واحدهای ستادی شبکه از آموزشگاه عصمت
به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و شهادت استاد مطهری ، آقای دکتر کسایی رئیس شبکه به همراه مسئولان واحدهای ستادی با توزیع شیرینی به دبیران دبستان عصمت روز معلم را تبریک گفتند و در این مراسم
آقای دکتر کسایی از نقش معلم در جامعه سخنرانی ایراد فرمودند و اظهار داشتند که ما انسانها هرچه داریم ازمقام معلم است ، ایشان ضمن یادروز بزرگداشت مقام استاد مطهری این روز را به فرهیختگان عرصه علم و معرفت تبریک گفتند . .( پایان خبر )


 
x.jpg 

جلسه رئیس شبکه با دندانپزشکان مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی
با حضور معاونین شبکه ، مسئول واحد دندانپزشکی مرکز بهداشت شهرستان ، کلیه دندانپزشکان ، مسئول حسابداری و ستاد گسترش شبکه ، مسئول واحد درآمد جلسه ای پیرامون پایش اقتصاد تشکیل گردید .
در این جلسه درآمد ماهیانه واحدهای دندانپزشکی در مراکز مورد بحث و تبادل نظر واقع گردید . آقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت خواستار فعالیت بیشتر شدندو اظهار داشتند جهت رفع مشکلات از قبیل تعمیر قطعات دندانپزشکی ، تأمین تجهیزات و وسایل مصرفی مورد نیاز در دستورکار شبکه قرار گرفته و چنانچه مواردی از این قبیل وجود داشته باشددر اسرع وقت اعلام خواهد شد . .( پایان خبر )

 
 untitledk.jpg
 
اهداء لوح تقدیر معاونت بهداشتی به بیمارستان مرودشت 
گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در مراسمی که به مناسبت گرامی داشت روز جهانی بهداشت حرفه ای در سالن تشکیلات کارگری شیراز برگزار گردید با اهداء لوح تقدیر از زحمات و تلاشهای مجموعه مدیریتی این مرکز تقدیروتشکربعمل آمد .در این لوح از تلاشهای خالصانه و پیگیری دلسوزانه سرپرست مرکز در اجرای الزامات بهداشت حرفه ای جهت حفظ و ارتقاء سلامت شاغلین تقدیر و تشکر بعمل آمد.در حاشیه این مراسم مسئول واحد بهداشت حرفه ای این مرکز با اشاره به شعار سال 2013 سازمان بهداشت جهانی با عنوان ( پیشگیری از بیماریهای شغلی) بیان داشت :امیدواریم با همکاری واحدها و بخشها مختلف مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت بتوانیم در راستای پیشرفت روز افزون  این مرکز در زمینه بهداشت حرفه ای وهمچنین پیشگیری از بیماریها و حوادث شغلی گامهای استواری برداریم و سلامتی کلیه پرسنل را تأمین وارتقاء بخشیم.


صعود به قله و دریاچه برم فیروزشهرستان
در تاریخ 20/02/1392 طی برنامه کوهنوردی که توسط کارکنان مرکزآموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت صورت پذیرفت، صعود به قله و دریاچه برم فیروزشهرستان سپیدان در ارتفاع 3600 متری از سطح دریا انجام گرفت
.دراین صعود یک گروه 30نفره از کارکنان این مرکز با شعار بیمارستان بیمار محور موفق به انجام این برنامه ورزشی ، فرهنگی گردیدند
  


 
تجهیز ازمایشگاه مرکز اموزشی درمانی شهید مطهری
آزمایشگاه مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری شهرستان مرودشت با مبلغی بالغ بر 2268000000ریال به دستگاه های جدید تجهیز شد. به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری در راستای
تسریع در روند جوابدهی به ارباب رجوع و همپنین کیفیت بالاتر آزمایشات انجام گرفته بیماران، واحد آزمایشگاه به شش دستگاه جدیدتجهیز شد.مسئول واحد تجهیزات پزشکی این مرکز گفت : این دستگاهها شامل
1.دستگاه اتوآنالایزربیوشیمی مدل 400 DIRUI  CS_
2.الکترولایت 3.فور
4.UPS  5.شیکر خورشیدی
6. آب مقطر گیری
می باشدکه باتلاشهای مسئولین مربوطه به این واحد اضاف گردید.وی دررابطه باقابلیتهای دستگاه بیوشیمی جدید بیان کرد : دراین دستگاه از سیستم بن ماری به جای هیتر جهت گرم کردن نمونه ها استفاده شده وهمچنین شستشوی پروپهابادقت بالاتوسط آب گرم از داخل وبیرون انجام می شود.مسئول واحد تجهیزات پزشکی گفت :با توجه به آمار بالای آزمایشات سرعت خوانش نمونه ها نیزدردستگاه بیوشیمی جدید بالابوده و این قابلیت براساس منشورانجام می گیرد.مسئول واحد آزمایشگاه این مرکز با اشاره به آمار بالای تستهای انجام شده در این واحد اظهار داشت:با تجهیز این واحد به دستگاههای جدید هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی شاهد
تحولی بزرگ در انجام خدمات خواهیم بود.ایشان اضافه کرد: با به کار گیری این دستگاهها سرعت جوابدهی به مراجعین بیشتر شده و همچنین می توانیم تستهای بیشتری را در آزمایشگاه داشته باشیم 


            
 
 
تجهیز محیطی ارام جهت مراجعین وپرسنل بیمارستان شهید مطهری
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت ،این خدمت با تغییر فضایی که فروشگاه قبلی داخلی مرکز در آن قرار داشت اتفاق افتاد و محیطی آرام و دلنشین جهت استفاده مراجعین و پرسنل محیا گردید .  مسئول امور عمومی بیمارستان با اشاره به اینکه مرودشت یک شهرستان توریستی  گفت : ما هر ساله شاهدحضور بیماران از شهرهای مختلف کشور و دیگر کشورها در این مرکز بوده ایم و با توجه به این موضوع و همچنین  حضور دانشجویان واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیرازوجود چنین مکانی در این مرکز موردنیازبود.  وی گفت :  این کافی شاپ در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و حقوق گیرنده خدمت با حمایتهای ریاست و مدیریت مرکزو همکاری بخش خصوصی با متراژ 70 متر مربع و مبلغی بالغ بر 120000000ریال تجهیز وراه اندازی گردید.یکی از مراجعین که از یک سال قبل تا هم اکنون برای دومین بار به این مرکز مراجعه کرده گفت :
بار اول که بیمارم در این مرکز بستری بود هیچ مکانی برای استراحت وصرف غذا  وجود نداشت و مجبور بودیم در همان بخش یا روی نیمکت ها غذایمان را صرف کنیم ولی در حال حاضر که کافی شاپ راه اندازی شده می توانیم ازاین محیط آرام و به دور از بخش استفاده کنیم.
  

شرایط بهداشتی محل های اسکان مسافرین نوروزی به ادارات شهرستان مرودشت اعلام شد
طی بخشنامه ای به کلیه ادارات ( فرمانداری ، بخشداری ، آموزش و پرورش ، هلال احمر و … ) شرایط بهداشتی ایمنی محل های اسکان مسافرین نوروزی در ساختمان ادارات اعلام گردید .در این بخشنامه پزشکان به نکات ایمنی و بهداشتی اهم از بازرسی خروجی دودکش ها ، سالم بودن بخاریها ، جمع آوری و دفع به موقع زباله های موجود و … اشاره گردید ( 1/12/91)

برگزاری جشن رابطین بهداشتی در مرودشت
جشن رابطین و فعالان عرصه سلامت در سالن فرهنگیان جشن رابطین و فعالان عرصه سلامت در سالن فرهنگیان شهرستان برگزار گردید به گزارش روابط عمومی شبکه مرودشت با حضور آقای دکتر همتی مشاور ریاست دانشگاه ، خسروانی معاون فرماندار دکتر کسایی سرپرست شبکه آموزشی درمانی مرودشت ، دکتر اورنگی رئیس مرکز بهداشت و سایر روسای ادارات باحضور پرشکوه رابطین در تاریخ 29/11/91 برگزار گردید . لازم به ذکر است به لحاظ اینکه روز داوطلبین در آذر ماه سال جاری بوده به علت مصدف بودن در ایام صفر و محرم مراسم  در تاریخ فوق الذکر برگزار شد .

 
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دربازدید سرزده  ازمرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت
و پایگاههای اورژانس بین جاده ای بیان کرد: (اولین روزسال روز خوبی برای من بود)
به گزارش روابط عمومی  مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دراولین روز سال جدید ازمرکز آموزشی درمانی شهید مطهری شهرستان مرودشت  به صورت سرزده بازدید بعمل آورد.دکتر محمد حسن طریقت منفرد با اشاره به اینکه روز اول سال برای من روز خوبی بود گفت : امروزدر بازدید سرزده بیمارستان شهید مطهری مرودشت خوشبختانه نحوه ارائه خدمات درمانی خیلی رضایت بخش بود وخدا را شکر می کنم و خیلی راضی هستم و اینکه در روز تعطیل تقریباً تمامی متخصصان ، پزشکان و کارکنان به صورت موثر در بیمارستان حضور داشتند یکی ازخرسندی های ماست وامیدوارم درتمامی بیمارستانها این
چنین صحنه ای را تجربه کنیم واین اصل کاراست وبقیه حاشیه است .
 وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بازدید از بخشهای فوریتها و اتاق عمل و مصاحبه با بیماران ، پرستاران و پزشکان اظهارداشت:پرسنل بیمارستان حضور فعال داشتند و مصدومین و بیماران را مورد عمل جراحی و درمان قرار دادند و با دیدن این عملکرد انتظارات من به مقدار زیادی تامین و به این دلیل روز اول سال روز خوبی برای من بود. در حاشیه این بازدید مدیر بیمارستان با ارائه توضیحات در رابطه با عملکرد مرکزبه وزیر بهداشت بیان کرد :
با توجه به اینکه این بیمارستان تقریباً شمال استان فارس را پوشش می دهد از وزیرمحترم تقاضا داریم برای ارتقاء اورژانس و تأ مین نیروی انسانی وتجهیزات مورد نیازحمایتهای ویژه ای را ازاین بیمارستان نمایند .
 درادامه این بازدید و در جلسه ای که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی ،رئیس اورژانس کشور‍، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز،معاون فرماندار،رئیس شبکه بهداشت و درمان ومدیربیمارستان برگزار گردید ، نیازهای بیمارستان بررسی و دکتر طریقت منفرد قولهای مساعدی را در جهت تأمین نیروی انسانی،دستگاه رادیو لژی دیجیتال ، اندوسکوپ، آمبولانس و اصلاح تشکیلات بیمارستان داد.
dsc_1560.jpg
 
 


برنامه غبار روبی نمازخانه
در استانه ماه مبارک رمضان برنامه غبار روبی در نمازخانه های ساختمان شبکه ومرکز بهداشت شهرستان مرودشت برگزار گردید.
در این برنامه رئیس شبکه ،معاونین،رابطین نماز فرمانده پایگاه های مقاومت خواهران و برادران ،مسئولین واحد ها و سایرکارشناسان حضور داشتند
اقای دکتر کسایی حلول ماه مبارک رمضان را به کلیه همکاران تبریک گفتند و قبولی طاعات و عبادات را برایشان ارزو کردند .

e163.jpg

 
 
  

 
 
 
طی حکمی از سوی ریاست شبکه بهداشت ودرمان مرودشت سرپرست جدید واحد ستاد گسترش شبکه بهداشت مرودشت معرفی شد
در این حکم امده است جناب اقای محمود علی زارعی نطر به مراتب تعهد وشایستگی و به موجب این ابلاغ به سرپرست ستاد گسترش شبکه مرودشت منصوب میگردید امید است با اتکال به خداوند و سعی پشتکاری که در شما مشهود است با حسن تدبیر و زیر نظر ریاست محترم مرکز بهداشت انجام وظیفه نمائید توفیق روز افزون شما را از خداوند متعال خواهانم
همچنین اقای دکتر کسایی از زحمات اقای صادق یونسی مسئول پیشین آن واحد تقدیر و تشکر نمودند16/6/92


جلسه اموزشی پیرامون بیماریهای مشترک انسان و دام تشکیل شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مرودشت کلاس اموزشی بیماریهای مشترک انسان و دام ویژه رابطین اموزشی ادارات شهرستان در مرکز بهداشت با همکاری واحد های جلب مشارکت و مبارزه با بیماریها تشکیل گردید در این جلسه اموزشی داوطلبان متخصص ادارات از راه های انتقال بیماریهای تب مالت ،سالک و تب کریمه کنگو آشنا شدند همچنین در این جلسه در خصوص راه های پیشگیری از این نوع بیماری ها توضیحات جامع و کامل اموزش داده شد.مراسم روز بهورز برگزار شد
به مناسبت روز بهورز مراسم جشنی در شان و منزلت بهورزان عزیز این شهرستان برگزار گردید
امام جمعه محترم شهرستان مرودشت در مراسم حضور یافتند ضمن تبریک روز بهورز پیشرفت و ارتقا ایران اسلامی مرهون خدمات بزرگانی است که بی هیچ چشمداشتی مهر و خدمت را در هم امیخته ایشان اضافه کردند که حاصل زحمات عزیزان بهورز بیشمار است و ارائه خدمات سلامت در هر مکان حتی در دورترین نقاط روستایی تلاش گسترده و پرتوان انان میباشد
اقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مرودشت ضمن خوش امد گویی به حضار نقش موثر و تعیین کننده بهورزان را در خط مقدم سیستم ارجاع نظام سلامت دانستند و بر نقش آنها در حفظ و ترویج سلامت در جامعه تاکید کردند و گفتند اقدامات و عملکرذ برجسته بهورزان در عرصه های بهداشت ودرمان جامعه باعث شد کشور اسلامی ما الگویی برای تمام جهانیان باشد
رئیس شبکه مرودشت از زحمات سالهای اخیر بهورزان مربیان ومسئول آموزشگاه بهورزی تقدیر و تشکر نمودند و جهت تجلیل از این عزیزان هدایایی به انان اهدا گردید(14/6/92)
به مناسبت هفته دولت خانه بهداشت روستای کناره افتتاح گردید

به گزارش روابط عمومی شبکه مرودشت در سومین روز هفته دولت خانه بهداشت روستای کناره با حضور فرماندار،بخشدار،روسای ادارات شهرستان واهالی روستا افتتاح شد
رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت افزود با توجه به جمعیت 7000 نفری روستای کناره جهت رفاه حال مردم دومین خانه بهداشت در جنوب این روستا افتتاح گردید
اقای دکتر کسایی گفت: جهت خانه بهداشت مذکور600 متر زمین از طریق اهالی روستا اهدا گردید و جهت ساخت زیر بنای 100 متر این واحد بهداشتی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی فارس تامین گردید./ 2/6/92
 
dsc04636.jpg

بازدید کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی از محل تاسیس و راه اندازی دانشکده پرستاری ومامایی در شهرستان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی درمانی واموزشی مرودشت با دعوت از ریاست شبکه گروه کارشناسان محترم معاونت اموزشی دانشگاه از محل تاسیس و راه اندازی دانشکده پرستاری و مامایی در شهرستان مرودشت بازدید کردند.
جناب آقای رحمتی و سرکار خانم ها دانش پژو،بهشتی،کاویای ریاست شبکه وکارشناسان شبکه و مرکز بهداشت به اتفاق از محل پیشنهاد شده دانشکده و مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری بازدید نمودند و سپس جهت بحث و تبادل نظر جلسه ای تشکیل گردید.
اقای دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی اموزشی شهرستان مرودشت در خصوص تاسیس دانشکده ،ظرفیت ها و پتانسیل های موجود شهرستان سخن گفتند و یاد آور شدند با توجه به تعامل با مرکز اموزشی درمانی شهیدمطهری این امادگی وجود دارد.
در ادامه جلسه کارشناسان محترم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه شرایط استاندارد ،سخت افزاری،تجهیزات و... دانشکده مطالبی ایراد نمودند که انشا الله تعالی مقرر شد دراین خصوص پیگیری ها ادامه داشته باشد تا این امر مهم با توجه به معیارهای مورد نظر در این شهرستان محقق گردد(29/5/
92)


dsc04604.jpg  dsc04610.jpg


پیام تبریک رئیس شبکه مرودشت به مناسبت روز پزشک

دکتر کسایی رئیس شبکه بهداشتی درمانی آموزشی شهرستان مرودشت گفت: یکم شهریور هر سال بزرگداشت حکیم بوعلی سینا بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی و جهان اسلام و همچنین روز پزشک نامگذاری شد.

وی افزود:پزشکان ضامن سلامت جامعه ،امنیت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام میبخشند ایشان این روز مقدس را به تمام پزشکان وهمکاران پزشک در علوم پزشکی سراسر کشور و شهرستان مرودشت تبریک و تهنیت عرض مینمایم(1/6/92)
برگزاری اردوی یک روزه تفریحی جهت کارکنان مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت
به گزارش سرپرست مرکزآموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت این اردو طی هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شبکه بهداشت شهرستان مرودشت روز جمعه مورّخ 25/5/92 در باغ یاس دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.
مسئول برگزاری این اردو اظهار داشت : دراین برنامه یک روزه تفریحی که با همکاری بسیار خوب کمیته رفاهی شبکه برگزار شد بیش از 160تن از پرسنل و خانواده های ایشان شرکت نموده و از طبیعت باغ یاس سپیدان استفاده کردند.


img_0003.jpg         img_0011.jpg


 
کمک به شیرخوارگاه حضرت علی اصغر
به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت در طی چهار ماه گذشته پرسنل این مجموعه بر طبق سنت حسنه انفاق کمک های قابل توجهی را به شیرخوارگاه حضرت علی اصغر نمودند.
یکی از اعضای هیات امنای این شیرخوارگاه که از پرسنل این مرکز می باشد در خصوص این کمکها گفت : در طول مدت 4 ماه گذشته مبلغی بیش از 20000000 ریال کمکهای غیر نقدی پرسنل این مجموعه به این شیرخوارگاه بوده است .
وی خاطر نشان کرد : همکاری پرسنل این مرکز با شیرخوارگاه از سال 1386 شروع شده و امیدواریم هرسال بر تعداد افراد خیر در این زمینه افزوده شود.
  

سرپرست جدید واحد ستاد گسترش شبکه مرودشت معرفی شد
 
 
 
 
افزایش کیفیت دیالیز بیماران با نصب دستگاه RO
 
به گزارش سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت ، دستگاه Ro جدید بخش دیالیز این مرکز نصب و راه اندازی شد .
مسئول واحد تجهیزات پزشکی با بیان تفاوت های این دستگاه با دستگاه قدیمی گفت : دستگاه قدیمی RO از سال 1380 تا هم اکنون کار می کرد و دارای استهلاک بالایی بود و دستگاه جدید از سیستم پیشرفته تری برخوردار است .
ایرج زارع مسئول بخش دیالیز بیان کرد : سیستم جدید به صورت آن لاین فعال است و این ویژگی باعث می شود در ساعات تعطیلی بخش آب تصفیه شده در دستگاههای دیالیز جریان داشته و به تبع آن عوارض حین دیالیز کاهش یافته و تحمل آن برای بیماران آسانتر شود و در نهایت کیفیت زندگی بیماران مطلوب تر خواهد شد .
از مهمترین اثرات نصب این دستگاه و تغییراتی که در سیستم لوله کشی بخش داده شده است ، افزایش کیفیت دیالیز بیماران می باشد ، علاوه بر این خروجی آب دستگاه به 1000 لیتر افزایش یافته که این مقدار جهت تامین آب20 دستگاه کافی است و ظرفیت افزایش تعداد 10دستگاه دیالیز دیگر نیز میسّر می باشد.
 
شایان ذکر است این تغییرات با حمایتهای مجموعه مدیریتی بیمارستان به همت و تلاش واحدهای تدارکات ،تاسیسات و تجهیزات پزشکی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت انجام شده است.

  

بازدید معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت
 
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-1-19 8:47        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ