برگزاری جشن بهورزی شهرستان سپیدان در سالروز ولات امام رضا (ع)

مراسم جشن تجلیل از بهورزان شهرستان سپیدان روز یک شنبه مورخ 16/6/93 همزمان با سالروز ولادت با سعات هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) در محل باغ چشمه ساران در چله گاه سپیدان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان ، دکتر علی اکبر فرخ روز رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان اظهار داشت : بهورزان اركان اصلي بهداشت هستند و سلامت و بهداشت جامعه بدون نام بهورز نمي تواند معني داشته باشد.

وي افزود: باتوجه به اينكه بار اصلي پيشگيري و بهداشت بردوش بهورزان است، لزوم پيگيري مشكلات و امورات اين قشر زحمتكش از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گیرد.

همچنین لازم به ذکر است که در پایان مراسم از بهورزان نمونه کشوری و استانی تجلیل شد.عملیات کلنگ زنی مرکز بهداشتی درمانی هما شهر  آغاز شد

به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام رجایی و باهنر عملیات کلنگ زنی احداث مرکز بهداشتی درمانی هما شهر با حضور نماینده محترم و مردمی شهرستان سپیدان در مجلش شورای اسلامی و فرماندار شهرستان  انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان ، دکتر فرخ روز  رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان در این مراسم ضمن  تقدیر و تشکر از   جناب آقای هاشمی  نماینده محترم و مردمی شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی  ، فرماندار محترم شهرستان جناب آقای صمد نژاد و سایر  مسئولین شهرستان سپیدان ، اظهار داشت : مرکز بهداشتی درمانی هما شهر در زمینی به  مساحت 1000 مترمربع و زیربنای 300 مترمربع از محل اعتبارات 2 درصد نفت و گاز و ماده 180 تامین  و احداث خواهد شد

دکتر فرخ روز افزود : این پروژه در دو فاز احداث خواهد شد که در  فاز اول این پروژه 900 میلیون ریال  و در فاز دوم مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و در مجموع دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال  هزینه خواهد شد.

 

 افتتاح پایگاه اورژانس 115 بین جاده ای بیضا  در شهرستان سپیدان

به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر  پایگاه اورژانس 115 بین جاده ای  بیضا در شهرستان سپیدان روز پنج شنبه  ششم شهریور ماه سالجاری افتتاح شد.

دکتر علی اکبر فرخ روز؛ رئیس  شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان  اظهار داشت : پایگاه اورژانس بین جاده ای بیضا به مناسبت هفته دولت و با حضور ، جناب آقای هاشمی نمایند محترم مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای صمد نژاد  فرماندار  محترم شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان افتتاح گردید

دکتر فرخ روز  با اشاره به اینکه ارتقاء و تقویت اورژانس های جاده ای یک ضرورت است گفت: ارتقاء خدمات و فوریتهای پیش بیمارستانی، به موقع رساندن مصدومان و حادثه دیدگان به مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین کاهش چشمگیر آمار مرگ و میر از اهداف اصلی این پایگاه است.

وی همچنین افزود : این پایگاه با مساحت 300 متر مربع و با زیر بنای 110 متر مربع و با اعتبار هفتصد و پنجاه  میلیون ریال از محل اعتبارات 2 درصد نفت و گاز  احداث شده است.عملیات احداث 12 خانه بهداشت در سپیدان آغاز شد


به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور جمعی از مسئولان شهرستان سپیدان عملیات احداث 12 خانه بهداشت روز دوشنبه مورخ 3/6/93 در این شهرستان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت سپیدان ، رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان روز دوشنبه در مراسم کلنگ زنی این طرحها که به صورت نمادین در روستا های دلخان و کهکران برگزار شد افزود: برای اجرای این طرحها هشت میلیارد و هشتصد میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.

دکتر فرخ روز اضافه کرد: علاوه بر روستاهای دلخان و کهکران عملیات اجرای خانه های بهداشت روستاهای راشک، تخته سنگ ، دالین، شهید آباد ، بهرغان، تنگ خیاره ، کوشک هزار ، سنگر و خلیلی نیز آغاز شد.

وی گفت: اعتبارات این طرحها به جز خانه بهداشت سنگر که توسط خیر تامین می شود ، بقیه توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین شده است .

دکتر فرخ روز مساحت این خانه های بهداشت را در مجموع 900 مترمربع اعلام کرد و گفت: با افتتاح این طرحها 12 روستای شهرستان سپیدان با جمعیتی افزون بر 17 هزار و 500 نفر از خدمات این مراکز بهداشتی استفاده می کنند.. وی پیش بینی کرد این طرحها در بهار سال آینده به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

1393-06-04

 
ویزیت رایگان بیماران به مناسبت هفته دولت

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان از ویزیت رایگان مراکز بهداشتی درمانی شهری این شهرستان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان ، دکتر فرخ روز با بیان این مطلب اظهار داشت: به مناسبت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و گرامیداشت هفته دولت ، مراکز بهداشتی و درمانی شهری این شهرستان ( شهری شماره یک ، مرکز بهداشت درمانی هرابال ،مرکز بهداشتی درمانی هما شهر) ، روز یکشنبه مورخ 2/6/93 شهروندان سپیدانی را رایگان، ویزیت کردند.

لازم به ذکر است که تعداد 300 بیمار در این مراکز به صورت رایگان ویزیت شدند. 1393-06-03


 


مراسم  بزرگداشت روز پزشک در شهرستان سپیدان برگزار گردید
 

مراسم بزرگداشت روز پزشک با حضور جامعه پزشکی شهرستان ، دکتر علی اکبر فرخ روز رئیس شبکه بهداشت و درمان ، دکتر اکبری رئیس بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان و دکتر خادم رئیس نظام پزشکی شهرستان در چله گاه اردکان برگزار شد.

دکتر علی اکبر فرخ روز در حاشیه این مراسم به نامه جنجالی دکتر نروژی در غزه اشاره و گفت : دکتر «مدز گیلبرت» معنا و مفهوم پزشکی را درک و با نامه خود اوضاع و احوال غزه را در میان سانسورهای خبری تشریح و از جنایات اسرائیل پرده برداشت و با این کار در جهت دفاع از مظلومان قدم برداشت .

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپیدان روز پزشک را بهانه ای برای همدلی پزشکان خواند و افزود : به مناسبت روز پزشک بر آن شدیم با دعوت از 70 پزشک ، دندانپزشک و داروساز حاضر در شهرستان در این مراسم علاوه بر ایجاد محفلی گرم و صمیمی ، از زحمات آنها تقدیر و تشکر نماییم .

دکتر فرخ روز تلاش برای حضور پزشکان در روستاها را در دستور کار شبکه بهداشت و درمان خواند و تاکید کرد : تدابیری در شهرستان اندیشیده شده که با حمایت مالی از پزشکان ، انگیزه و فضای فیزیکی برای ارائه خدمات و بیتوته پزشک در مراکز بهداشتی درمانی روستاها ایجاد شود .

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان با اشاره به ورود تجهیزات پزشکی به شهرستان در سال 92 و 93 گفت : در سال 92 تجهیزات پزشکی متعددی از جمله دستگاه ماموگرافی ، OPG و دستگاه جراحی چشم خریداری و در بیمارستان امام حسین (ع) بکارگیری شده و در حال حاضر عملهای جراحی چشم در این بیمارستان انجام می گیرد .

علی اکبر فرخ روز دستگاه سی تی اسکن را از ضروریات بیمارستانها دانست و افزود : با تلاش و پیگیری های مستمر نماینده ، فرماندار و امام جمعه محترم شهرستان یک دستگاه سی تی اسکن با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان خریداری و وارد بیمارستان شده که جهت نصب و راه اندازی آن نیز مبلغ 300 میلیون تومان مورد نیاز است که امیدواریم با پیگیریهای به عمل آمده به زودی نصب و به همشهریان گرامی خدمات دهی کند .
در سفر یک روزه مدیر روابط عمومی دانشگاه به سپیدان : نقاط قوت و ضعف 5 شبکه بهداشت و درمان فارس بررسی شد

 

در سفر یک روزه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شبکه بهداشت و درمان سپیدان نقاط قوت و ضعف 5 شبکه بهداشت و درمان هم گروه با سپیدان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اینکه شبکه های بهداشت و درمان از نظر فعالیت های روابط عمومی به 6 گروه تقسیم شده اند ، گفت : هدف از این تقسیم بندی ایجاد حس رقابت در گروه ها ، استفاده از تجربیات و امکانات اعضای هر گروه با توجه به مجاورت جغرافیایی است .

دکتر احمد رضازاده افزود: روابط عمومی ها باید در راستای اهداف و ارتقای سلامت جامعه فعالیت کنند که در حال حاضر اطلاع رسانی در زمینه های پزشک خانواده ، مشارکت همگانی در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب و برنامه تحو نظام سلامت در اولویت برنامه ها قرار دارند .

وی اظهار داشت : آگاه سازی مردم از دستاوردها و خدمات جدیدی که در حوزه سلامت ارایه می شود ، از وظایف روابط عمومی هاست که با توجه به نزدیک شدن هفته دولت فرصت مناسبی است که ارایه گزارش خدمات انجام شده به مردم صورت پذیرد .

دکتر رضازاده ضمن بازدید از روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان ، بیان کرد : اجرای بسته های خدمتی برنامه تحول نظام سلامت در این بیمارستان 78 تخت خوابه همزمان با سایر نقاط کشور در حال اجراست که خوشبختانه از آغاز اجرا تاکنون رضایت مندی مردم را به دنبال داشته است.

مدیر و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه در این سفر یک روزه از بخش های مختلف بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان از جمله اتفاقات ، سی سی یو ، زایمان و اتاق عمل بازدید کردند و روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت از جمله هتلینگ و بازسازی بیمارستان را بررسی نمودند .

1393-5-25


 

برگزاری سمینار آموزشی همگانی دیابت با همکاری شرکت نوو نور دیسک پارس در شهرستان سپیدان

سمینار آموزشی همگانی دیابت روز یکشنبه مورخ 19/5/93 توسط واحد بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان سپیدان و با همکاری شرکت نوو نور دیسک پارس و انجمن پژوهش دیابت فارس با حضور بیماران دیابتی ، فشار خونی ، داوطلبین متخصص ادارات ، پرسنل ادارات و سالمندان با هدف آشنایی با بیماری دیابت ، علائم و عوارض آن تشکیل گردید

در این سمینار جناب آقای دکتر فرخ روز ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به کلیه مدعوین مطالبی را در خصوص طرح تحول نظام سلامت و راه اندازی طرح شبکه جامع همگانی سلامت به سمع و نظر حضار رسانیدند.

در ادامه دکتر بهمن ناظم زادگان مسئول واحد بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهداف برگزاری سمینار دیابت اظهار داشت : این سمینار با حمایت مجموعه بهداشت و درمان فارس و با همکاری شرکت نوونوردیسک برای اولین بار با موضوع دیابت در شهرستانها برگزار می شود . بهمن ناظم زادگان اولین دوره را ویژه افراد مبتلا به دیابت خواند و گفت : افرادی به سمینار دعوت شده اند که خود به بیماری دیابت مبتلا هستند و مطالبی در این سمینار ارائه می شود که در زندگی روزمره آنها کاربرد دارد.

دکتر ناظم زادگان اصلاح شیوه زندگی افراد را موجب آسانتر شدن درمان دانست و تاکید کرد : هدف از این سمینار اینست که افراد مبتلا به دیابت با آموزش خود مراقبتی به خود کمک کنند و در خانواده نیز به عنوان الگو بوده و بتوانند مطالب سمینار را به افراد سالم و دیابتی انتقال دهند.دکتر ناظم زادگان برگزاری این سمینار برای افراد در معرض دیابت را در مرحله بعد خواند و گفت : در دوره های بعدی از کسانی دعوت می شود که دچار بیماری دیابت نشده ولی در خطر ابتلا به دیابت هستند.

لازم به ذکر است که این سمینار در شهر اردکان ، عشایر منطقه و بخش بیضا (هرابال و تل بیضا )شهرستان سپیدان با بیش از 500 نفر شرکت کننده برگزار گردید. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان از ارائه بیش از 1500 مورد خدمات درمانی، اعم از خدمات سرپایی، بستری و اورژانسی در روزهای تعطیلات عید فطر در این شبکه بهداشت و درمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ دکتر علی اکبر فرخ روز در بازدید از مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس شهرستان سپیدان، اظهار کرد: با وجود خیل عظیم و گسترده مسافران و گردشگران، توانستیم با ساماندهی نیروهای اورژانس و کادر درمانی مجرب خدمات مناسبی به مسافران و گردشگران این شهرستان ارائه دهیم .

وی با اشاره به مواهب طبیعی و جاذبه های گردشگری سپیدان به ضرورت تدابیر لازم برای تامین زیرساخت های گردشگری در حوزه های مختلف، به ویژه عرصه سلامت اشاره کرد و گفت : مناطق نمونه گردشگری از جمله آبشار مارگون، تنگ تیزآب، چله گاه، چشمه، برم شش پیر و دیگر آثار و مواهب طبیعی چشم انداز زیبایی به این شهرستان بخشیده و همین از عواملی است که سالانه هزاران نفر گردشگر ، این شهرستان را مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند که ضرورت دارد مسئولان شهرستان با اتخاذ تدابیر لازم، جوابگوی نیازهای آنان خصوصا در حوزه سلامت باشند .

دکتر فرخ روز ابراز داشت: با پیش بینی و برنامه ریزی هایی که از قبل صورت پذیرفته بود، در تمامی پایگاه های اورژانس و مراکز درمانی با افزایش نیروهای کمکی مجرب و پزشک اتفاقات توانستیم خدمات قابل توجهی را ارائه دهیم .


حمایت کارمندان شبکه بهداشت و درمان سپیدان از مردم مظلوم غزه

تجمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان به منظور حمایت از مردم مظلوم غزه ظهر امروز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان - همزمان با سراسر کشور در حمايت از مردم مظلوم غزه و محکوميت و مجازات جانيان صهيونيست و حاميانش، تجمع پرشور مسئولين و کارمندان شبکه بهداشت و درمان سپیدان، ظهر روز شنبه 18/5/93 در جلوی ساختمان شبکه بهداشت و درمان سپیدان برگزار گردید.

در اين تجمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان با سر دادن شعار های مثل (مرگ بر اسرائیل ، هم غزه هم لبنان ، جانم فدای ایران ) از مردم مظلوم و محروم غزه حمایت کردند.

 

سخنرانی امام جمعه  محترم  شهرستان سپیدان با موضوع جمعیت در نماز جمعه

 

امام جمعه محترم شهرستان سپیدان در خطبه دوم نماز جمعه مورخ 93/4/20 در خصوص روز جهانی جمعیت و اهداف سپاسگذاری  سخنانی ایراد فرمودند.در این سخنرانی ایشان به پیامد های منفی کاهش جمعیت و آسیب های آن از منظر دین با ذکر آیات و روایات پرداختند. 
 
 
 

برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت هفته جمعیت به مناسبت هفته جمعیت شبکه بهداشت و درمان سپیدان با همکاری دفتر امام جمعه شهرستان در تاریخ 20/4/93  اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس با همین موضوع  در محل برگزاری نماز دشمن شکن جمعه نمود .
 
 
 
برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت هفته جمعیت

به مناسبت هفته جمعیت واحد سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت سپیدان با همکاری اداره تربیت بدنی یک دوره مسابقه والیبال بین 10 تیم و یک دوره مسابقه فوتبال بین 12 تیم جهت نوجوانان و جوانان برگزار نمود و تیم های اول تا سوم هر رشته جوایزی از طرف شبکه بهداشت و درمان اهداء گردید .برپایی چادر سلامت در روز جهانی قدس

شبکه بهداشت و درمان سپیدان به منظور همدردی با کودکان و مجروحین مظلوم فلسطینی اقدام به برپایی چادر سلامت در طول مسیر راهپیمایی روز قدس  جهت ویزیت رایگان بیماران نمود.در این چادر ها خدماتی از قبیل (تست فشار خون- قند خون و bmi و...) ارائه گردید


 


حضور پر صلابت کارکنان شبکه بهداشت و درمان سپیدان در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس

در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان " روز جهانی قدس " ، روز با شکوه دفاع از مظلومان فلسطینی و در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب ، همگام با عموم مردم مسلمان و روزه دار ایران اسلامی ؛ ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان سپیدان  به همراه کارکنان این شبکه با شرکت در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس ، هم صدا با مسلمانان جهان انزجار خود را از اقدامات ضد بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی و دست نشانده های آنان ابراز نموده و در صفوفی به هم پیوسته در این راهپیمایی همراه با مردم شهرستان سپیدان ، به ادای وظیفه خطیر انسانی و اسلامی خویش پرداختند . در پایان راهپیمایی با حضور در مصلای نماز جمعه شهرستان نیز هم صدا با مسلمین جهان با محکوم کردن اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین ، همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام نمودند .

 

عیادت از خانواده محترم جانباز و ایثارگر شهرستان سپیدان

مورخ  7/4/93  مسئولین محترم این شبکه  به همراه امام جماعت (حاج آقا توسلی) طی مراسمی با شکوه به دیدار خانواده های محترم جانباز و ا یثارگر شهرستان رفته و بدین  وسیله از ایثارگری آنها در 8 سال دفاع مقدس تقدیر و تشکر نمودند.


 

 

سخنرانی ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان  سپیدان در نماز دشمن شکن جمعه

به منظور آگاهی بیشتر شهروندان سپیدانی در خصوص   طرح تحول نظام سلامت  و شبکه جامع همگانی سلامت ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان  این شهرستان  (دکتر علی اکبر فرخ روز) روز جمعه مورخ 13/4/93 در محل اقامه نماز  دشمن شکن جمعه مطالبی را به سمع و نظر نمازگزاران محترم  شهرستان رساندند.

 

 

 

برگزاری مسابقات فوتسال به مناسبت  سالروز آزاد سازی خرمشهر

یک دوره مسابقات فوتسال به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر به میزبانی شبکه بهداشت و درمان سپیدان و با حضور تیم هایی ازسایر ادارات برگزار گردید . بعد  از پایان مسابقات به تیم های برتر از طرف ریاست محترم این شبکه در  مراسم نماز دشمن شکن جمعه  مورخ 13/4/93   جوایز ارزنده ای اهدا گردید.  لازم به ذکر است که تیم فوتسال شبکه بهداشت و درمان سپیدان به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.
نماینده محترم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی به همراه  فرماندار محترم و ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات و نهاد های مختلف شهرستان از روند اجرای طرح تحول نظام  سلامت در بیمارستان امام حسین(ع) بازدید نمودند.

 

روز یکشنبه مورخ 11/3/93 نماینده محترم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی به همراه  فرماندار محترم و ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات و نهاد های مختلف شهرستان با حضور در بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان  از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت  بازدید نمودند. در این بازدید جناب آقای هاشمی نماینده محترم شهرستان سپیدان با تعدادی از بیماران گفتگو و از روند اجرای طرح مذکور اظهار رضایت نمودند. و قول دادند به طور کامل از طرح تحول نظام سلامت حمایت نمایند. واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت سپیدان واحد برتر بهداشت حرفه ای استانی گردید

به مناسب روز جهانی بهداشت حرفه ای در مراسمی از شبکه بهداشت و درمان های برتر استان از طرف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر گردید .در این مراسم که در تاریخ  15 /2/93  در سالن سینا و صدرا برگزار گردید. شبکه بهداشت و درمان سپیدان در گروه برترینهای استانی قرار گرفت  و ریاست محترم  شبکه جناب آقای دکتر فرخ  روز  و کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت سپیدان  جناب آقای مهندس امیری از طرف معاونت محترم بهداشتی تندیس و لوح تقدیر دریافت نمودند. لازم به ذکر است که در این جلسه شرکت شام شام  سپیدان نیز در گروه کارخانجات برتر استان از نظر بهداشت حرفه ای و خانم  مهندس سیده اعظم موسوی کارشناس بهداشت حرفه ای پارسیرنگ در گروه کارشناسان برتر کارخانجات استان قرار گرفتند و از طرف معاونت بهداشتی استان تندیس دریافت نمودند


 

ارسال بسته های آموزشی سلامتی به ادارات شهرستان سپیدان

 به مناسبت هفته سلامت بسته های آموزشی سلامتی از طرف مرکز بهداشت شهرستان سپیدان  به ادرات شهرستان ارسال شد .

 

 

برپایی ایستگاه سلامت در بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان

به مناسبت هفته سلامت ، ایستگاه سلامت در بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان  برپا شد  و خدماتی از قبیل معاینه رایگان دندانپزشکی ، مشاوره رایگان تغذیه ، روانشناسی ، اندازه گیری قد ، وزن ، BMI و فشارخون به مراجعه کنندگان ارائه شد .برگزاری جشنواره ی غذای سالم در تعدادی از مدارس شهرستان سپیدان به مناسبت هفته سلامت

به مناسبت هفته سلامت جشنواره ی غذای سالم ، کم چرب و کم نمک در دبیرستان های پیروزبخت ، کوثر و   شهرستان سپیدان باحضور کارشناسان مرکز بهداشت سپیدان و کارشناسان اداره آموزش و پرزورش شهرستان برگزار شد .برگزاری سمینار آموزشی اصول تغذیه سالم ویژه پرسنل ادارات بخش بیضا

به مناسبت هفته سلامت سمینار آموزشی اصول تغذیه سالم با حضور پرسنل ادارات بخش بیضا با حضور کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سپیدان در محل دانشگاه آزاد برگزار گردید .

 
  

 

راه اندازی آزمایشگاه  آب در بخش بیضا

با توجه به وسعت بخش بیضا و عدم دسترسی مستقیم به آزمایشگاه آب ، جهت ارتقاء وضعیت نمونه برداری میکروبی آب شرب روستایی و کنترل مستمر کیفیت آب شرب ، آزمایشگاه آبی با تجهیزات کامل در مرکز بهداشتی و درمانی تل بیضا احداث و در تاریخ 1/2/93 به مناسبت هفته سلامت راه اندازی گردید.

درج شعار هفته سلامت بر روی بطری آب معدنی

به مناسبت هفته سلامت با همکاری واحد بهداشت حرفه ای کارخانه جات آب معدنی شهرستان سپیدان اقدام به  درج شعار هفته سلامت گرامی باد و همچنین شعار هفته سلامت (یک عمر سلامتی با خود مراقبتی) بر روی بطری های آب معدنی  نمودند. که در این هفته حدود یک میلیون و چهارصد هزار  بطری آب معدنی با مضامین فوق تولید و وارد سطح عرضه گردید.

 
  

حذف نمک و نمکدان از میز سرو غذا در رستورانها

به مناسبت هفته سلامت از تاریخ 1/2/93 لغایت 7/2/93 با هماری متصدیان رستورانهای شهرستان سپیدان کلیه نمکدانهای از روی میز سرو غذا جمع آوری شد و به مشتریان مضرات نمک در کنار غذا با توزیع پملت آموزش داده شد.

  


غربالگری فشار خون ، قد ، وزن و bmi و مشاوره جهت پرسنل ادارات شهرستان سپیدان

در اولین روز از هفته سلامت جهت 140 نفر از پرسنل ادارات فرمانداری ، شبکه بهداشت و درمان ، سپاه پاسداران شهرستان سپیدان غربالگری دیابت ، فشار خون همراه با مشاوره بهداشت روان و تغذیه انجام شد .


 
  

دانش اموزان سپیدانی با خود مراقبتی اشنا شدند :

 به مناسبت هفته ملی سلامت جلسات آموزشی متعددی با موضوع خود مراقبتی در زمینه های استرس ، تغذیه ، جلوگیری از حوادث ، پیشگیری از عفونت های شایع در نوجوانی و ایدز و اعتیاد و بهداشت فردی در مدارس شهرستان سپیدان توسط کارشناسان ستادی مرکز بهداشت برگزار شد .
توزیع سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه خانوارهای بی بضاعت شهرستان سپیدان  :

با همکاری واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان سپیدان و مساعدت کمیته امداد امام خمینی (ره) سپیدان به مناسبت هفته سلامت سبد غذایی شامل اقلامی مانند گوشت قرمز ، گوشت مرغ ، تخم مرغ ، پنیر ، شیر ، ماسبت و ماکارونی بین کودکان دچار اختلال رشد خانوارهای بی بضاعت شهرستان توزیع گردید .آموزش متصدیان صنوف تهیه و توزیع مواد غذایی

به مناسبت هفته سلامت مورخ 7/2/93 جلسه آموزشی، توجیهی با موضوع دخانیات و عوارض دود کناری با حضور 48 نفر از متصدیان صنوف تهیه و توزیع مواد غذایی راس ساعت 9 صبح در محل سالن رازی توسط مسئول واحد بهداشت محیط برگزار گردید .

  


مشاوره ترک دخانیات به مناسبت هفته سلامت

به مناسبت هفته سلامت مورخ 4/2/93 مشاوره رایگان ترک دخانیات با حضور سرکار خانم دکتر خسروانی و در محل مرکز بهداشتی درمانی شهری شماره یک از ساعت 8 صبح لغایت 13 برگزار گرید که تعداد 10 نفر از متقاضیان از این خدمات بصورت رایگان بهره مند شدند


  

از کودکی به سلامت در بزرگسالی بیندیشیم

در مراسم کارناوال شادی که به مناسبت هفته سلامت اجرا شد کودکان با شادی سیگار را دفن و به جای آن درخت همیشه سبز کاج کاشتند. در ادامه مراسم راههای پیشگیری از حوادث به کودکان آموزش داده شد. و کودکان پیام سلامت را به گوش شهروندان رساندند. 

ایجاد پایگاه سلامت در میدان اصلی شهر و همچنین محل برپایی نماز جمعه

به مناسبت هفته ملی سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان با برپایی چادر و استقرار تیم های ارائه کننده خدمات بهداشتی درمیدان اصلی شهر و محل برپایی نماز جمعه اقدام به ارائه خدمات و آموزش سلامت به گروه های مختلف مردم نمود در این غرفه ها فشار خون ، قد و وزن و bmi ، کلیه مراجعان توسط کارشناسان بهداشتی به صورت رایگان چک گردید و همچنین با توجه به اهمیت تغذیه سالم و انتخاب شیوه درست زندگی در دستیابی به خود مراقبتی  در این غرفه  ها مشاوره تغذیه به صورت رایگان انجام پذیرفت


برگزاری سمینار یکروزه دانش جمعیت و تعالی خانواده

با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت افزایش نرخ باروری و تغییر سیاستهای وزارت بهداشت و درمان ، همچنین به منظور تبیین سهم اثر گذاری این سیاست در سلامت خانواده ، شبکه بهداشت و درمان سپیدان با همکاری دفتر امام جمعه محترم شهرستان ، سمینار یکروزه ای تحت عنوان دانش جمعیت و تعالی خانواده جهت کلیه روسای ادارات ، داوطلبان متخصص ادارات ، داوطلبان سلامت ، فرماندهان پایگاه های بسیج سطح شهرستان ، کلیه مدیران ، مشاورین ، معاونین پرورشی و مربیان بهداشت مدارس ، پزشکان ، کارشناسان و کاردانهای مامایی ، بهداشت عمومی ، مبارزه با بیماریها ، بهداشت محیط و تعدادی از زنان گروه هدف برگزار گردید .

پس از قرائت تلاوتی از کلام اله مجید و سرود جمهوری اسلامی ریاست محترم شبکه ، سمینار را افتتاح و در خصوص وضعیت جمعیتی کشور بیاناتی ایراد نمودند . سپس امام جمعه محترم در مورد جمعیت و تعالی خانواده از منظر دین سخنانی بیان نمودند . بعد از آن فرماندار محترم لزوم توجه به تولد جمعیتی در کشور سخنانی ایراد نمودند . در ادامه سرکار خانم دکتر مرادی در خصوص خود مراقبتی و سیاستهای جدید جمعیتی و عواقب تک فرزندی صحبت کردند . سپس خانم دکتر صفاری در مورد خود مراقبتی در گروه سنی میانسالان بحث و صحبت کردند . در پایان جلسه پرسش و پاسخ  با حضور سخنرانان انجام گرفت .

  

اهداء گل به مناسبت روز زن توسط ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان

 به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و تقدیر از مقام زن مراسمی با حضور ریاست محترم شبکه ، ریاست محترم مرکز بهداشت ، در مرکز بهداشت برگزاری گردید . سپس ریاست محترم شبکه با هدیه شاخه های گل به کلیه پرسنل شاغل در شبکه ، مرکز بهداشت و بیمارستان امام حسین (ع) ضمن تقدیر از تلاش ارزنده کلیه بانوان این روز را به آنها تبریک گفتند .

 
برگزاری مراسم جشن به مناسبت تولد حضرت فاطمه(س)

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) در مورخ 1/2/1393 مراسم جشنی با حضور0 25 نفر از زنان روستای علی آباد سرتل با همکاری پایگاه مقاومت محمد رسول اله و کانون فرهنگی ثامن الائمه برگزار گردید . در این جلسه بعد از تلاوتی چند از کلام اله مجید سرکار خانم قاسمپور مسئو ل امور بانوان شبکه بهداشت و درمان سپیدان در خصوص مهارتهای ارتباط با همسر با الگو گرفتن از زندگی حضرت زهرا(س) سخنانی ایراد نمودند و سپس به تعدادی از شرکت کنندگان بر اساس شماره های داده شده جوایزی اهدا نمودند .


 
برگزاری مسابقه دکلمه به مناسبت تولد حضرت فاطمه(س)

به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) مسابقه ای تحت عنوان حجاب در قالب دکلمه جهت بانوان شاغل در این شبکه برگزار می شود . از علاقمندان دعوت بعمل می آید تا مورخ 2/2/93 آثار خود را به مسئول امور بانوان تحویل نمایند .به سه اثر برتر جوائزی از طرف شبکه بهداشت و درمان سپیدان اهداء خواهد شد .برگزاری جلسه هماهنگی هفته سلامت

به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت روز سه شنبه  مورخه 19 فروردین ماه 1393 جلسه ای با موضوع هماهنگی و برنامه ریزی ،  برنامه ها و مراسمات این هفته  در اتاق ریاست محترم مرکز بهداشت  برگزار شد.در این جلسه که با حضور ریاست محترم شبکه  بهداشت ، ریاست محترم مرکز بهداشت و سایر کارشناسان ستادی  برگزار شد پیرامون برگزاری برنامه های متنوع و پربار ویژه هفته سلامت تصمیم گیری شد.
 
تودیع و معارفه مدیر امور مالی شبکه بهداشت و درمان سپیدان

تودیع و معارفه مدیر امور مالی شبکه بهداشت سپیدان طی مراسمی با حضور ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان سپیدان جناب آقای دکتر علی اکبر فرخ روز و مسئولین شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای روح اله ملکی به عنوان سرپرست امور مالی شبکه بهداشت و درمان معرفی گردید و از زحمات آقای مهندس احمد رضا زاده تقدیر و تشکر گردید.

 
حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان  در یادواه سرداران و چهارصد شهید شهرستان سپیدان

به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر کارکنان شبکه بهداشت  و درمان شهرستان سپیدان در یادواره سرداران و چهارصد شهید شهرستان سپیدان که در مقابل مسجد جامع شهرستان برگزار گردید شرکت نمودند. و  اقدام به پرپایی  غرفه سلامت و مشاوره نمودند.

 
شرکت پرشور و همه جانبه کارکنان شبکه بهداشت و درمان سپیدان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن

کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر  و همچنین تجدید میثاق دوباره با آرمانهای انقلاب در مراسم  راهپیمایی روز 22 بهمن شرکت نمودندعیادت از بیماران به مناسبت ایام الله دهه فجر
 
به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر  عیادت از بیماران بستری در بیمارستان امام حسین (ع)شهرستان سپیدان توسط امام جمعه محترم شهرستان  و ریاست محترم شبکه بهداشت سپیدان جناب آقای دکتر علی اکبر فرخ روز و جمعی از همکاران انجام گرفت. 

 
افتتاح مرکز بهداشتی درمانی کوشک هزار
به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر مرکز بهداشتی درمانی کوشک هزار واقع در بخش بیضا شهرستان سپیدان با حضور فرماندار محترم شهرستان ، امام جمعه محترم بخش بیضا ، ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان و حضور مردم دهستان کوشک هزار افتتاح گردید . این مرکز دارای بخشهای مامايي ، تزريقات و پانسمان ، اتاق پزشك ، واكسيناسيون ، بهداشت محيط ، آموزش رابطين و بهداشت خانواده می باشد
 

افتتاح دستگاه  OPG در بیمارستام امام حسین (ع) سپیدان
به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر دستگاه OPG ديجيتال دندانپزشكي(تصويربرداري) در بیمارستان امام حسین شهرستان سپیدان  نصب و راه اندازي شد.
مسوولين شبکه بهداشت و درمان سپیدان  با انجام نيازسنجي و به منظور رضايتمندي ورفاه حال بيماران ، اقدام به نصب و راه اندازي دستگاه OPG ديجيتال دندانپزشكي در بیمارستان امام حسین (ع)  كردند.
 با راه اندازي اين دستگاه بسياري از مشكلات شهرستان سپیدان از  جمله اعزام به خارج از منطقه و خطرات احتمالي اياب و ذهاب مرتفع خواهد شد


 
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان سپیدان
به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر جلسه پرسش و پاسخ با حضور  مسئولین  محترم شبکه بهداشت و درمان سپیدان در محل سالن رازی شبکه بهداشت برگزار گردید. در این جلسه به سوالات کارکنان شبکه بهداشت و واحد های تابعه پاسخ داده شد
 
 
 
برگزاری مراسم جشن به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر مراسم جشنی در محل بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان سپیدان با حضور ریاست محترم بیمارستان امام حسین (ع) و پرسنل محترم شبکه و  واحد های تابعه  برگزار گردید. و در پایان به افرادی از پرسنل حاضر جایزه اهدا گردید


دیدار پرسنل شبکه بهداشت و درمان سپیدان با امام جمعه محترم شهرستان

به مناسبت گرامیداشت  سی و پنجمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان با حضور محترم ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان در محل دفتر امام جمعه محترم شهرستان با وی دیدار کردند.
برگزاری جلسه هماهنگی دهه مبارک فجر

جلسه ای در تاریخ 4/11/92 با حضور ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان سپیدان جهت برنامه ریزی و هماهنگی ایام یوم الله دهه فجر برگزار گردید. در این جلسه تصمیماتی درباره نحوه عملکرد شبکه بهداشت و درمان سپیدان در ایام مبارک دهه فجر اخذ گردید.

 
نجات جان مادر باردار در دهستان کمهر شهرستان سپیدان

مادر باردار پرخطر ساکن روستای کمهر از توابع مرکز بهداشتی و درمانی سپیدان  پس از احساس درد شدید با وجود اینکه برف و کولاک همه جا را فرا گرفته بود و اکثر راه‌های ارتباطی منطقه به جهت موقعیت کوهستانی بسته شده بود و امکان انتقال به مراکز درمانی بر اثر بارش برف و شدت سرما در شرایط عادی میسر نبود. پس از تماس با اورژانس سپیدان و تلاش شش ساعته همکاران  اورژانس و همراهی  شش نفر کادر درمانی به بیمارستان امام حسین سپیدان انتقال داده شدند و مادر مذکور در حال حاضر در سلامت جسمی و روحی کامل به‌سر می‌‌برند.

 
 
گزارش فعالیت های ستاد بحران شبکه بهداشت ودرمان سپیدان در روزهای 16/10/92  الی 18/10/92

با توجه به شرایط نامساعد جوی و بارش سنگین برف  در شهرستان سپیدان که در بعضی مناطق ارتفاع برف به بیش از یک متر می رسید اهم فعالیت های ستاد بحران شبکه بهداشت و درمان سپیدان به شرح زیر اعلام میگردد.

1- آماده باش کامل مدیران و پرسنل اورژانس شبکه بهداشت و درمان سپیدان
2- بیتوته پزشکان متخصص و خانواده (شهری ، روستایی) در مراکز مربوطه به دلیل بارش سنگین برف و بسته شدن راههای عبور و مرور
3-اعزام مادران باردار ترم به مکان امن و قابل دسترس 
4-تامین تجهیزات لازم  (پتو و ... ) جهت بیماران و همراهان 
5--
انجام هماهنگي دربخش فوريتهاي پزشكي 115 (اورژانس) وساماندهي در ارائه خدمات درقالب سه اكيپ شهري و سه اكيپ جاده اي شهري با سه دستگاه آمبولانس پاترول و چهار دستگاه آمبولانس بنز اسپرينتر (مجهز به زنجير چرخ )

 
حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان و مراکز تابعه در حماسه نهم دی
 
پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان  در  حمايت از حماسه 9 دي و محكوميت فتنه 88 ، همچون ديگر اقشار مردم اين شهرستان در راستاي بيعتي دوباره با آرمانهاي ولايت فقيه ، در مقابل مسجد جامع این شهرستان تجمع كردند  

برگزاري انتخابات مياندوره اي نظام پزشكي شهرستان سپيدان


ششمين انتخابات مياندوره اي  نظام پزشكي شهرستان روز جمعه بيست و نهم آذر ماه از ساعت 9 صبح در محل سالن رازي شبكه بهداشت و درمان برگزار گرديد. اين انتخابات با حضور هيات نظارت و نماينده محترم فرماندري شهرستان سپيدان در قالب پنج گروه پزشكان ، دندان پزشكان ، داروسازان ، متخصصين علوم آزمايشگاهي و ماما برگزار گرديده و در ساعت 15 عصر آراي صندوقها شمارش و اسامي اعضاي اصلي و علي البدل مشخص و طي  صورت جلسه اي به هيات محترم نظارت بر انتخابات نظام پزشكي كشور ارسال شد.


 


برگزاری مجمع خیرین تامین سلامت در شهرستان سپیدان

نشست مجمع خیرین تامین سلامت شهرستان سپیدان روز چهار شنبه مورخ 6/9/1392 با حضور امام جمعه محترم شهرستان سپیدان ، فرماندار محترم ، رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان ، جناب آقای دکتر راجمردی ریاست محترم مجمع خیرین تامین سلامت فارس ، دکتر عالی منش مسئول امور شهرستان های مجمع خیرین تامین سلامت و جمعی از خیرین سلامت شهرستان سپیدان در فرمانداری سپیدان برگزار گردید.9/3/92

  
 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا با صرف صبحانه

به مناسبت فرا رسیدن  دهه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین مراسم دعای زیارت عاشورا به همراه صرف صبحانه در نمازخانه شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان برگزار گردید.9/3/92 
 

برگزاري مراسم زيارت عاشورا در دهه اول محرم


به مناسبت فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت ابا عبداله الحسين (ع) مراسم زيارت عاشورا در دهه اول ماه محرم در ساختمان شبكه بهداشت و درمان شهرستان سپيدان برگزار مي گردد. از كليه همكاران جهت شركت در اين مراسم پر فيض دعوت به عمل مي آيد.14/8/92

 

نصب بنر توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان

به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان اقدام به نصب بنر در سطح شهر اردکان کرد.27/7/92

 ویزیت رایگان بیماران شهرستان سپیدان

به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم شبکه بهداشت درمان شهرستان سپیدان اقدام به ویزیت رایگان بیماران در مرکز بهداشتی درمانی شهری شماره 2 (جنوب) و پایگاه بهداشتی درمانی هما شهر کرد.27/7/92


 
 
عیادت از بیماران بستری در بیمارستام امام حسین(ع)

به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم مسئولان شهرستان سپیدان (فرماندار - امام جمعه) محترم به همراه ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان و هیات همراه از بیماران بستری در بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان سپیدان عیادت کردند در این بازدید به هر یک از بیماران بستری یک شاخه گل اهدا گردید.25/7/92 
برگزاری کمیته هفته قلب
درمورخ 2/7/92 در مرکز بهداشت شهرستان کمیته هفته قلب با شعار" همواره درجاده قلب سالم حرکت کنیم " با حضور کارشناسان واحدهای ستادی برگزار شد ودر طی آن مقرر گردید برنامه های آموزشی ، جشنواره غذا، پیامک بهداشتی ، مسابقه ، پیاده روی  و...... توسط واحدهای ذیربط وبا هماهنگی واحد غیرواگیر شهرستان صورت گیرد.
92/7/2

 
گرامیداشت هفته دفاع مقدس
باشروع هفته دفاع مقدس فعالیتهایی در این راستا صورت گرفت که شامل ویزیت رایگان بیماران درروستای بهرغان ، منطقه بنوگیر وانجام خدمات دندانپزشکی رایگان در پایگاه شهری و همچنین برگزاری مسابقه فوتسال مخصوص کارکنان شبکه بهداشت ودرمان برگزار گردید این برنامه ها همچنان تا پایان هفته دفاع مقدس بقوت خود باقیست.2/7/92


تقدیرازپزشکان نمونه شهرستان سپیدان

در مورخ 23/6/92 مراسمی جهت تقدیرازپزشکان نمونه شهرستان با عنوان ارتقا درآمد مراکز بهداشتی درمانی و نظارت موثردر حیطه فعالیت مربوطه برگزارگردید ودر این راستا پزشکان برتر: خانمها دکتر هادی پور و دکتر پورعلی محمدی و آقایان دکتر خادم ، دکتر گودرزی ،دکتر دشتیان و دکتر علیپور لوح تقدیر وجوائزاهدایی را ازطرف ریاست شبکه و مرکز بهداشت دریافت نمودند. 24/6/92

برگزاری مراسم روز بهورز
طی مراسمی بمناسبت روز بهورزدرشهرستان سپیدان در دو نوبت جشنی به پاس تقدیروتشکراززحمات بهورزان برپا گردیدوبرطبق بررسی های بعمل آمده بهورزان منطقه کمهر وراشک بعنوان بهورزان نمونه شهرستان انتخاب شدند ، در این مراسم که با حضور ریاست شبکه و مرکزبهداشت برگزار شد به بهورزان هدایا و لوح تقدیر اهدا شد. 24/6/92


خبرنامه بهداشت محیط شهرستان
براساس گزارشات واصله از واحد بهداشت محید در خرداد وتیرماه سال جاری 42نفر متخلف دفع غیر بهداشتی فاضلاب ، زباله و فضولات حیوانی به مراجع قضایی ارجاع داده شدو 150کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته با حضور نماینده دادستان معدوم و همچنین طرح ضربت و بازدید از کلیه اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان اجرا گردید.9/5/92
کمیته بیماریهای مشترک و انسان و حیوان
باتوجه به فرارسیدن روزجهانی بیماریهای مشترک انسان وحیوان ، واحد مبارزه با بیماریهای واگیر در مورخ 16/4/92 اقدام به تشکیل کمیته مذکور با هدف دستیابی به راهکارهای پیشگیرانه در خصوص بیماریهای مشترک  شایع در شهرستان نمود .19/4/92 
 
 
ویزیت رایگان در نماز جمعه شهرستان
بدستور ریاست محترم شبکه بهداشت ودرمان در نماز جمعه شهرستان بصورت متناوب از تاریخ 14/4/92 ویزیت رایگان توسط پزشک جهت نمازگزاران مرد وزن در محل برگزاری نماز جمعه اجرا میشود. 19/4/92

برگزاری جلسه اصول آموزش همسانان با موضوع دیابت
در مورخ 12/4/92 در مرکزبهداشت بمنظور آشنایی کارشناسان ستادی با اصول آموزش همسانان با موضوع دیابت تشکیل گردید ومدرسین از واحدهای آموزش وارتقا سلامت و واحد غیر واگیر شهرستان براساس مدل SHEP به ارائه آموزش پرداختند ودر نهایت ارزشیابی صورت گرفت. 12/4/92
تشکیل جلسه آموزشی درهفته مبارزه با مواد مخدر
با توجه به فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر در تیرماه ، واحد بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان درتاریخ 2/4/92 دربخش بیضا اقدام به برگزاری کلاس آموزشی با عنوان شناسایی مواد مخدر و راههای پیشگیری از آن نمود. 4/4/92
  


رتبه بندی شبکه بهداشت ودرمان سپیدان درساختار تحول اداری
شبکه بهداشت ودرمان سپیدان طبق بررسی بعمل آمده توسط شورای مرکزی تحول اداری دانشگاه در سال 92 موفق به کسب رتبه اول در کمیته رسیدگی به شکایات ، رتبه چهارم در کمیته پیشنهادات و احراز رتبه ششم در کمیته مستند سازی گردید که بدین لحاظ از طرف ریاست محترم شبکه لوح تقدیر همراه با جوائز نقدی به خانمها عباسی ، وزیری و آقای رضا امیری اهدا گردید. 2/4/92

 برگزاری جلسه آموزشی جهت مربیان بسیج سلامت
در مورخ 2/4/92 جلسه آموزشی با عنوان ایدز با هماهنگی واحد آموزش وارتقا سلامت شهرستان جهت مربیان بسیج سلامت ادارات در سالن رازی شبکه بهداشت ودرمان برگزار گردید. 2/4/92

ولادت مسعود صاحب زمان (عج) بر پیروانش مبارک
روزی در برگه تقویم خواهند نگاشت
تعطیل رسمی - روز ظهور حضرت ولیعصر (ع)
ولادت امام مهدی(عج) بر همگان مبارک 2/4/92 
یاد امام (ره) و قیام 15 خرداد گرامی باد
گل رفت و شمیم خوشش اینجاست هنوز      بلبل به هوای گل جه شیداست هنوز           رفتی زجان اگرچه ای روح خدا         لیکن علم مهر تو برپاست هنوز
رحلت جانسوز امام خمینی بر ملت فهیم ایران تسلیت باد .13/3/92
انتخاب عنوان برتر روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سپیدان
در مراسمی که بمناسبت جشن روابط عمومی در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد ، براساس بررسی کارشناسی و امتیازات کسب شده در آیتمهای سایت ، انتشار اخبار مهم وبروز،درج مقاله و مطلب در نشریه الکتونیکی سیب شبکه بهداشت ودرمان سپیدان با کسب امتیازات لازم بعنوان یکی از روابط عمومی های برتر دانشگاه علوم پزشکی معرفی گردید.13/3/92
  انتخاب ماماي نمونه كشوري ازشبكه بهداشت ودرمان سپيدان
براساس گزارشات ارسالي از معاونت محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي فارس خانم آ.مشغول الذكر ازكارشناسان مامايي با تجربه اين شهرستان بعنوان" ماماي نمونه كشوري "برگزيده شدند.12/2/92


 
همایش میلاد کوثربمناسبت میلاد حضرت زهرا(س)
"درگلستان رسالت، گل زیبا  زهراست"
بمناسبت فرارسیدن مظهر و سرور بانوان جهان حضرت فاطمه زهرا (س) همایشی یکروزه میلاد کوثر در مورخ 7/2/92 در سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان برگزارگردید ،در آغازهمایش دکتر فرخ روزریاست شبکه در خصوص جایگاه زن سخنرانی نمودند وسپس نماینده ولی فقیه در شهرستان پیرامون ارزش مقام زن ودوری از گناه وجایگاه والای حضرت فاطمه بیانات گهرباری ایراد نمودند ودر پایان مراسم باحضور فرماندار محترم جوائز ولوح تقدیر به بانوان محجبه شاغل در شبکه اهدا شد. 7/2/92جشنواره بادبادک هاوروز بدون نمکدان !
درپایان هفته سلامت جشنواره بادبادک ها در پارک عمومی شهراردکان با حضور کودکان مهدکودک مبارکه ومربیان برگزار شد ودرپایان ضمن برگزاری مسابقه بهداشتی به کلیه کودکان هدایا اهداگردید بدیهی ست در ادامه برنامه  ، روز بدون نمکدان بصورت نمادین وبادرج شعار بهداشتی در برخی از رستوران های شهر با هدف کاهش بروز پرفشاری خون در روز بدون نمکدان اجراگردید.ضمنا اطلاع رسانی توسط کارخانجات شهرستان به تعداد 250000بطری آب معدنی با شعار هفته سلامت صورت گرفت.    27/1/92تسلیت بمناسبت شهادت حضرت فاطمه (س)                            
 
                                               سرفصل کتاب آفرینش زهراست                                  روح ادب و کمال و بینش  زهراست
                                            روزی که  گشایند در باغ   بهشت                                   مسئول گزینش وپذیرش زهراست

تقدیراز پیشنهادات مصوب

طی مراسمی از پرسنلی که در سال 91 پیشنهادات مصوب داشتند توسط ریاست شبکه در برنامه های هفته سلامت ، تقدیر بعمل آمد وبه رسم یادبود جوائز ولوح تقدیر اهدا گردید. همچنین پیشنهاد برتر سال تحت عنوان نحوه پرداخت بهینه کارانه پرسنل معرفی گردیدو از آقایان مسنن ، کریمی ، رضازاده ،حسینی و خانم وزیری تقدیر بعمل آمد.       21/1/92


برپایی جشنواره غذادر هفته سلامت

درچهارمین روزازهفته سلامت جشنواره غذاهای سنتی ومحلی در مدرسه شهید توسلی برپا گردید ودر این برنامه کارشناس مرکز بهداشت وریاست آموزش وپرورش شهرستان سخنرانی کردند ودر پایان به غذاهای برتر جوائز تعلق گرفت . این برنامه با شعار فشارخون را جدی بگیریم به پایان رسید. 21/1/92روندبرنامه های هفته سلامت

دراجرای برنامه های هفته سلامت برنامه های آموزشی در مدارس بخش بیضا با محوریت فشارخون برگزار شد ودر راستای اطلاع رسانی توسط پرسنل مرکز بهداشت شهرستان پیاده روی صبحگاهی در منطقه چله گاه صورت گرفت . 21/1/92


پیام تسلیت

ریاست محترم شبکه وپرسنل شاغل بهداشت ودرمان این شهرستان ضمن عرض تسلیت به بازماندگان ضایعه اسف بار زلزله استان بوشهر پیام همدردی و تاسف خود را اعلام نمودند . 20/1/92

 
فعالیتها وعملکرد هفته سلامت

با آغاز هفته سلامت جلسات آموزشی در مدارس و سالن اجتماعات جهت عموم مردم با محوریت فشار خون برگزار گردید ودر راستای اطلاع رسانی توسط سامانه پیام رسان مرکز بهداشت(واحد بهداشت خانواده) وبا هماهنگی روابط عمومی پیام بهداشتی به  مادران ارسال گردید و مسابقه هفته سلامت در قالب تراکت که توسط روابط عمومی تهیه شده بود در سطح شهر اردکان توزیع گردید. 19/1/92


زنگ سلامت درمدارس نواخته شد

همزمان با آغاز هفته سلامت در مورخ 18/1/92 زنگ سلامت در کلیه مدارس شهرستان با هماهنگی آموزش و پرورش نواخته شد واین مراسم بصورت رسمی وبا حضور روسای ادارات در مدرسه شهید ابراهیمی و با شعار فشارخون راجدی بگیریم ، برگزار گردید. 19/1/92


سال نو ، سال حماسه سياسي ، حماسه اقتصادي مبارك

سال 1392 سال حماسه سياسي ، حماسه اقتصادي بر خانواده دانشگاه علوم پزشكي مبارك باد شهرستان سپيدان  با جاذبه هاي توريستي و طبيعت دل انگيزش مفتخر است مهمان قدوم  هم ميهنان گرامي باشد. 1/1/92

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-12-6 20:45        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ